Algieria

1

Rosja

1

• Koniec! Coś niewiarygodnego, sensacja stała się faktem! Algieria zremisowała z Rosją 1:1 i po raz pierwszy w historii wywalczyła awans do 1/8 finału. Podopieczni Vahida Halilhodżica w kolejnej fazie brazylijskiego mundialu zmierzą się z reprezentacją Niemiec, natomiast "Sborna" po zaledwie trzech meczach grupowych wraca do domu! Za wspólnie spędzony czas dziękuję już Państwu Mariusz Lesiak.

• Jeszcze jedna karta w tym spotkaniu. Tym razem arbiter ukarał... zawodnika rezerwowego.

• Cztery minuty doliczone!

• Ostatnia zmiana w szeregach "Lisów Pustyni". Soudani za Slimaniego.

• Samiedow dośrodkował prosto w ręce M'Bolhiego. Bardzo mądrze broni się Algieria, która jest o krok od awansu.

• Ostry atak Nabila Gilasa w bogi rywala. Sędzia Cüneyt Cakir nie miał wątpliwości i wlepił Algierczykowi żółtą kartkę.

• Rosja nie ma pomysłu na grę, a czas upływa coraz szybciej!

• Kolejna zmiana w rosyjskiej kadrze. Aleksandr Kierżakow schodzi, zastąpi go Maksim Kanunnikow

• Przedziwna sytuacja! Rosja, która musi gonić wynik traci...rzut z autu, bowiem jeden z reprezentantów "Sbornej" za wszelką cenę nie chciał wyrzucić futbolówki z miejsca, które wskazał arbiter...

• Ghilas w miejsce Djabou.

• Slimani opuszcza boisko na noszach! Będzie potrzebna zmiana.

• Pierwsza zmiana w szeregach "Lisów Pustyni". Na placu gry melduje się Yebda, zmienia Brahimiego.

• Wzięli się do roboty Rosjanie, ale Algierczycy bardzo umiejętnie bronią dostępu do swojej bramki. Już tylko 20 minut dzieli ich od historycznego awansu!

• Od razu na straconego gola reaguje Fabio Capello i wpuszcza na murawę kolejnego ofensywnego zawodnika! Dzagojew zmienia Olega Szatowa.

• Natychmiastowa odpowiedź "Sbornej", ale piekielnie mocne uderzenie z dystansu Denisowa świetnie broni M'Bolhi.

• Asystę przy trafieniu gracza Sportingu Lizbona zaliczył Yucine Brahimi, który popisał się naprawdę świetną wrzutką!

• GOOOOOOOOOOOOOL!!!! Algieria doprowadza do wyrównania!!! Islam Slimani wykorzystuje błąd Igora Akinfiejewa i strzałem głową pakuję piłkę do pustej już bramki.

• Kolejny stały fragment gry i kolejna karta! Tym razem do notesu arbitra trafia Aleksiej Kozłow, który w ostatniej chwili zatrzymał szarżującego Algierczyka.

• Żółtą kartką ukarany Dmitrij Kombarow za faul na Feghoulim.

• Algieria - Rosja

• Spory chaos na początku drugiej części zapanował na boisku. Zarówno Algieria jak i Rosja nie potrafi dłużej utrzymać się przy piłce. Dużo szarpanych akcji, które nie przynoszą nic pożytecznego.

• Coś nieprawdopodobnego!! Ależ okazję zmarnował Alexandr Samedov, który w sytuacji sam na sam strzelił wprost w algierskiego bramkarza! To powinno być podwyższenie prowadzenia.

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu.Dienisow za Głuszakowa.

• Zaczynamy! Od środka rozpoczęli Rosjanie.

• Wracamy do Kurytyby po przerwie. Piłkarze powoli wracają na murawę, za chwilę ponownie startujemy!

• Algieria - RosjaAlgieria - Rosja

• Sędzia Cakir kończy pierwszą połowę! Jak na razie Rosja prowadzi z Algierią 1:0, ale "Lisy Pustyni" coraz poważniej zagrażają bramce Akinfiejewa i są coraz bliżej wyrównania. Na Arena da Baixada wracamy za około kwadrans! Proszę pozostać z nami!

• Minuta doliczona do pierwszej połowy!

• To powinno być 1:1!!! Świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego Brahimiego, ale strzał Slimaniego w środek bramki.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. "Żółtkiem" ukarany został Djamel Mesbah za faul na Kierżakowie.

• Brahhhimiiii z dystansu...broni pewnie Akinfiejew.

• Coraz większą swobodę w grze prezentują Algierczycy, w końcu otrząsnęli się po stracie bramki i złapali równowagę.

• Kapitalna interwencja Akinfiejewa ratuje Rosję! Świetne dośrodkowanie z bocznego rejonu boiska Djabou na bramkę próbował zamienić Slimani, ale jego uderzenie głową w ekwilibrystyczny sposób broni rosyjski bramkarz!

• W końcu pierwszy celny strzał na bramkę Rosjan oddali Algierczycy! Na uderzenie zdecydował się Djamel Mesbah, ale jego próba nie sprawiła najmniejszych problemów bramkarzowi "Sbornej".

• Dobry strzał z dystansu Olega Szatowa o milimetry mija bramkę M'Bohli.

• Znów poza boiskiem Sofiane Feghouli. Nie wygląda to najlepiej.

• Kolejna akcja Rosjan! Tym razem na indywidualną akcję zdecydował się Denis Głuszakow, ale w ostatniej chwili futbolówkę spod jego nóg wybili obrońcy.

• Samiedow faulowany na środku boiska. Od rzutu wolnego rozpoczną Rosjanie.

• Jak na razie Algieria nie może "złapać gry". Rosja po szybkiej bramce wyraźnie dominuje na boisku.

• Na boisko w między czasie powrócił z opatrunkiem na głowie Feghouli.

• GOOOOOOOOOL!!!!!! Fantastyczny początek w wykonaniu "Sbornej"!!! Kapitalne dośrodkowanie z prawej strony boiska 'Dmitrija Kombarowa na bramkę zamienia Aleksandr Kokorin, który strzałem głową nie dał najmniejszych szans M'Bohli!

• Sofiane Feghouli poza boiskiem z rozciętą głową!

• Bardzo spokojny początek spotkania, w poczynaniach obu reprezentacji widać, że walczą o dużą stawkę.

• Pierwszy gwizdek rozbrzmiał nad Arena da Baixada w Kurytybie, zaczynamy!

• Czas na część "oficjalną", hymny obu reprezentacji...

• Piłkarze obu ekip powoli zaczynają wychodzić na murawę! Sekundy dzielą nas od miejmy nadzieję niezapominanego widowiska na Arena da Baixada.

• Pierwszą szansę na awans Algieria miała w 1982 roku. "Lisy Pustyni" ograły wówczas w grupie RFN 2:1 oraz, w ostatnim meczu, Chile 3:2. Niestety wtedy spotkania ostatniej rundy grupowej nie odbywały się jednego dnia i po 24 godzinach RFN wygrał z Austrią 1:0 i obie ekipy awansowały kosztem Algierczyków do następnej fazy.

• Jeśli dziś "Lisy Pustyni" nie przegrają z Rosją to po raz pierwszy w historii awansują do drugiej rundy mistrzostw świata!

• Znamy już rywali z jakimi przyjdzie się zmierzyć drużynom z grupy H w następnej rundzie. Zwycięzca grypy w 1/8 finału zmierzy się z reprezentacją Stanów Zjednoczonych, natomiast ekipę z drugiego miejsca czeka ciężki mecz z Niemcami.

• Serdecznie zapraszamy przed pierwszym gwizdkiem sędziego do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania

• - Spotkanie z Rosją to dla nas już niemal faza pucharowa, bowiem wszystko może się wydarzyć. Faworytami są rywale, ale naszym celem jest awans -

powiedział Vahid Halilhodzic.

• Historia potyczek obu reprezentacji nie jest zbyt długa, bowiem jak do tej pory tylko raz swoje siły mierzyli w bezpośrednim pojedynku Algierczycy oraz Rosjanie. Wówczas nie poznaliśmy zwycięscy- mecz zakończył się remisem 2:2.

• - Musimy wyjść i walczyć o każdy kawałek boiska. Wierzę w nas awans, możemy wygrać to spotkanie -

powiedział Fabio Capello dziennikarzom.

• Ławka Rosji: Łodygin, Ryżykow – Szczennikow, Siemionow, Granat, Jeszczenko, Dienisow, Dzagojew, Mogilewiec, Żyrkow, Ionow, Kanunnikow.

• Ławka Algierii: Si Mohamed, Zemmamouche – Bougherra, Ghoulam, Cadamuro, Yebda, Lacen, Taïder, Mostefa, Ghilas, Soudani, Mahrez.

• Sytuacja w grupie jest przed pierwszym gwizdkiem sędziego jest bardzo przejrzysta. Reprezentanci "Czarnego Lądu" mają dwa punkty przewagi nad Rosjanami, i żeby awansować do 1/8 finału potrzebują przynajmniej remisu, Sborna natomiast do wyjścia z grupy potrzebuje wygranej.

• Witamy serdecznie! Czas na ostatni akord fazy grupowej piłkarskich Mistrzostw Świata w Brazylii. Na Arena da Baixada w Kurytybie zmierzą się ze sobą reprezentacje Algierii oraz Rosji. Gorąco zapraszamy na relację LIVE w naszym serwisie!