MŚ 2022. Anglia - Francja ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji?...

MŚ 2022. Anglia - Francja ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Mbappe kontra żelazna angielska obrona

MŚ 2022, 1/4 finału
2022-12-10 20:00

Anglia

1

Francja

2

• Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo z kolejnego fantastycznego dnia z mistrzostwami świata w Katarze. Życzymy udanego weekendu!

• W półfinale Francja zmierzy się z Marokiem. Zaskakujący półfinał ze względu na zespół z Afryki. Ale skoro Maroko jest w półfinale, to Francja musi mieć się na baczności. Na tym etapie nie ma przypadkowych zespołów.

• Koniec! Francja ostatnim półfinalistą!

• Marcus Rashford uderzył minimalnie niecelnie!

• Harry Maguire faulowany tuż przed linią pola karnego! Świetna szansa dla Anglików!

• W reprezentacji Anglii Jack Grealish zmienił Johna Stonesa.

• Długa akcja Anglików, ale finalizacja niezbyt udana. Piłka ponownie w posiadaniu francuskiego bramkarza.

• Dośrodkowanie w pole karne Francji spokojnie wyłapał Hugo Lloris.

• Kylian Mbappe ruszył lewą stroną boiska, ale podwojony stracił piłkę.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej osiem minut.

• Harry Maguire ukarany żółtą kartką za ostry faul.

• Mason Mount uderzył z dystansu, ale bardzo daleko od bramki.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego bez zagrożenia francuskiej bramki.

• Anglicy wywalczyli rzut wolny na połowie Francuzów.

• Kolejna zmiana w reprezentacji Anglii. Marcus Rashford zmienił Phila Fodena.

• Harry Kane uderza wysoko nad poprzeczką!!!

• Theo Hernandez jeszcze został ukarany żółtą kartką.

• Rzut karny dla Anglii!!! Theo Hernandez sfaulował Masona Mounta!

• Arbiter sprawdzi potencjalny rzut karny dla Anglii!

• Zmiana w reprezentacji Francji. Kingsley Coman zmienił Ousmane Dembele.

• Natomiast Mason Mount pojawił się w miejsce Jordana Hendersona.

• Dwie zmiany w reprezentacji Anglii. Raheem Sterling zmienił Bukayo Sakę

• Antoine Griezmann świetnie dośrodkował z lewej strony boiska wprost na głowę Oliviera Girouda, a ten z bliskiej odległości, precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Olivier Giroud naprawia swój błąd i teraz trafia!!!

• Koronkowa akcja Francji, Ousmane Dembele zgrał do Oliviera Giroud, ten uderzył instynktownie, ale nieprawdopodobną interwencją popisał się Jordan Pickford!!!

• Theo Hernandez wrzucił na głowę Oliviera Giroud, ale ten w trudnej sytuacji pomylił się.

• Luke Shaw wrzucił w pole karne Francji, ale tym razem bez zagrożenia.

• Luke Shaw popędził lewą stroną boiska, zagrał w pole karne do Bukayo Saki, a ten w znakomitej sytuacji także się pomylił!

• Fantastyczna wrzutka wprost na głowę Harryego Maguairea, a ten precyzyjnym strzałem minimalnie się pomylił!

• Anglicy wywalczyli rzut wolny blisko pola karnego rywali.

• Daleka "laga" w okolice pola karnego Francji, ale tam piłkę złapał Hugo Lloris.

• Aurélien Tchouaméni wrzucił w pole karne Anglików, ale tam Olivier Giroud nie dopadł do piłki.

• Phil Foden ruszył z impetem, minął dwójkę rywali, trzeci zatrzymał go faulem.

• Harry Kane strzelił z dystansu, ale Hugo Lloris ponownie z pewną interwencją.

• W odpowiedzi Ousmane Dembele uderzył z dystansu, ale piłka zatrzymała się na pierwszym z obrońców.

• Bukayo Saka wpadł w pole karne "Trójkolorowych", oddał lekki strzał i Hugo Lloris spokojnie interweniował.

• Anglicy starają się uspokajać grę. Francuzi nie potrafią odebrać piłki.

• Kylian Mbappe ruszył z prędkością TGV lewą stroną, mijał kolejnych rywali, dograł w pole bramkowe, ale tam Olivier Giroud minął się z piłką.

• Adrien Rabiot chciał odpowiedzieć błyskawicznie, ale jego strzał zza pola karnego fantastycznie wybronił Jordan Pickford!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Harry Kane doprowadza do wyrównania!!!

• Bukayo Saka został sfaulowany w polu karnym i sędzia wskazuje na jedenasty metr!

• Bukayo Saka dostał piłkę przed polem karnym Francji, wpadł w "szesnastkę", ale jego strzał został zablokowany.

• Antoine Griezmann mocno dośrodkował z wolnego, ale bez zagrożenia.

• Kylian Mbappe ruszył lewą stroną boiska i także został sfaulowany.

• Dayot Upamecano został sfaulowany w środku pola. Anglicy na razie bez kartek.

• Jude Bellingham zaskakująco uderzył z dystansu, ale fenomenalnie interweniował Hugo Lloris!

• Ousmane Demebele ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Phil Foden ruszył lewą stroną boiska, mocno dośrodkował, ale żaden z Anglików nie powędrował w pole karne.

• Zaczynamy drugą część tego widowiska!

• Zawodnicy obu drużyn wracają na murawę Al-Bayt Stadium, za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy Francja prowadzi z Anglią 1:0.

• Phil Foden z rzutu rożnego dośrodkował niedokładnie.

• Harry Maguire zagrał "lagę" na pole karne rywali i Francuzi wybili piłkę na rzut rożny.

• Francja spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola. Raczej chce utrzymać ten wynik do przerwy.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Ousmane Demebele ruszył z kolejnym rajdem, minął trójkę rywali i zwolnił akcję.

• Antoine Griezmann został ukarany żółtą kartką po taktycznym faulu.

• Ousmane Dembele ruszył prawą stroną, ale jego wrzutka została zablokowana.

• Bukayo Saka dograł w pole karne Francji do Harryego Kanea, ale ten odegrał niecelnie.

• Kombinacyjne rozegranie rzutu wolnego, Theo Hernandez podał w pole karne do Kyliana Mbappe, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

• Kylian Mbappe sfaulowany na połowie rywali. Będzie okazja dla Francji na dobre dośrodkowanie.

• Anglia dłużej rozegrała piłkę, ale jeden z Anglików zagrał bardzo niecelnie i zniweczył wysiłek kolegów.

• Antoine Griezmann ruszył prawą stroną boiska, ale po technicznym błędzie zgubił piłkę.

• Kylian Mbappe odebrał piłkę i ruszył z kontratakiem. Jednak podwojony Francuz stracił futbolówkę.

• Teraz Harry Kane wywalczył przewinienie w środku pola.

• Kolejna dynamiczna akcja Anglików, ale Jude Bellingham stracił piłkę. Arbiter nie zdecydował się podyktować rzutu wolnego dla Anglii.

• Zakotłowało się po dośrodkowaniu w pole karne "Trójkolorowych", ale ostatecznie Francuzi zdołali wybić piłkę.

• Harry Kane posłał potężne uderzenie z dystansu, ale świetnie interweniował Hugo Lloris!

• Francuzi dość niechlujnie rozegrali atak pozycyjny i łatwo stracili piłkę.

• Sędziowie VAR sprawdzili sytuację i gramy dalej!

• Harry Kane upadł w polu karnym Francji, ale gwizdek arbitra milczy!

• Harry Kane zagrał prostopadle do Jude Bellinghama, ale ten nie zdołał dopaść do piłki.

• Szybka akcja Theo Hernandeza z Kylianem Mbappe, ale Kylian zagrał niedokładnie.

• Bukayo Saka zagrał w pole karne do Harryego Kanea, ten minął obrońcę i oddał strzał, który świetnie wybronił Hugo Lloris!

• Luke Show z rzutu wolnego uderzył wprost w Hugo Llorisa.

• Bukayo Saka faulowany tuż przed pole karnym Francji i będzie okazja dla Anglii.

• Szybka akcja Francuzów, jednak gdy wydawało się, że straciła impet, na precyzyjny strzał z dystansu zdecydował się Aurelien Tchouameni i wpakował piłkę tuż przy słupku!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Aurelien Tchouameni otwiera wynik meczu!!! Piękny gol!

• Bukayo Saka dostał piłkę po prawej stronie boiska, ale łatwo ją stracił.

• Szybka akcja Francuzów, Kylian Mbappe zagrał na pole karne rywali, ale tam do piłki nie zdążył Ousmane Dembele.

• Harry Kane odebrał piłkę w środkowej strefie boiska i ruszył z kontratakiem, ale został zdetronizowany przez rywali.

• Kolejna oskrzydlająca akcja "Trójkolorowych", dośrodkowanie w pole karne trafiło do Oliviera Giroud, a ten sytuacyjnym uderzeniem trafił wprost w bramkarza.

• Wrzutka z narożnika boiska bez zagrożenia dla angielskiej bramki.

• Antoine Griezmann popędził prawą stroną boiska i zdołał wywalczyć rzut rożny.

• Ousmane Dembele zagrał w pole karne Anglików, ale żaden z Francuzów nie oddał strzału.

• Harry Maguire próbował zagrać "lagę", jednak oddał piłkę za darmo rywalom.

• Kylian Mbappe zagrał w pole karne rywali, gdzie był Olivier Giroud, ale ten nie zdołał uderzyć piłki.

• Wrzutka w pole karne Francuzów bez zagrożenia.

• Phil Foden faulowany przy linii bocznej. Szansa dla Anglików.

• Phil Foden zdecydował się na strzał z dystansu, ale uderzenie zostało łatwo zablokowane.

• Pierwsza akcja Francuzów lewą stroną, ale rajd Kyliana Mbappe zatrzymany.

• Anglicy spokojnie rozgrywają piłkę w środkowej strefie boiska.

• Pierwsze zagranie na połowę Anglików, ale "Trójkolorowi" nie utrzymali się przy piłce.

• Rozpoczynamy batalię o ostatnie miejsce w półfinale!

• Piłkarze obu drużyn pojawiają się na Al-Bayt Stadium! Za chwilę rozpoczniemy spektakl!

• Po raz ostatni w meczu o stawkę oba zespoły mierzyły się w fazie grupowej mistrzostw Europy 2012 w Polsce i na Ukrainie. Wtedy w pierwszym meczu grupowym padł remis 1:1. W ostatecznym rozrachunku Anglią wyszła z pierwszego miejsca nad Francją, Ukrainą i Szwecją.

• Natomiast oto zestawienie reprezentacji Francji:

• Tak prezentuje się skład reprezentacji Anglii:

• Natomiast reprezentacja Francji w poprzedniej rundzie niestety pokonała reprezentację Polski 3:1. "Trójkolorowi" pod koniec pierwszej połowy zdobyli bramkę po fatalnym błędzie Naszej obrony , a w drugiej odsłonie Kylian Mbappe zdobył dwie piękne bramki pokazując jak znakomitym jest piłkarzem. Dzisiaj angielska defensywa również będzie miała wiele roboty.

• W 1/8 finałów reprezentacja Anglii bez większych problemów uporała się z Senegalem wygrywając pewnie 3:0. W tamtym spotkaniu afrykańska drużyna nawet na moment nie zagroziła rywalom. Anglicy byli lepsi w każdym aspekcie.

• Witamy serdecznie! W hitowym meczu ćwierćfinałowym piłkarskich mistrzostw świata w Katarze Anglia zmierzy się na Al-Bayt Stadium z Francją! Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

1/5
przejdź do galerii

©PAP, EPA

MŚ 2022. Anglia - Francja ONLINE. Wicemistrz Europy Anglia kontra broniąca tytułu mistrza świata Francja - zaplanowany na sobotni wieczór europejski klasyk w Al-Chaur zakończy fazę ćwierćfinałową mundialu. "Trójkolorowi", których lider Kylian Mbappe zdobył w Katarze już pięć goli, wyeliminowali w 1/8 finału Polskę.

MŚ 2022. Mecz Anglia - Francja ONLINE

Anglicy, którzy niedawno spadli z najwyższej dywizji Ligi Narodów UEFA, w Katarze spisują się znakomicie. Łącznie zdobyli już 12 bramek. W grupie B wygrali z Iranem aż 6:2, zremisowali z USA 0:0 i pokonali Walię 3:0.
Natomiast w 1/8 finału zwyciężyli bez kłopotów Senegal 3:0. Do drużyny wrócił już Raheem Sterling. Skrzydłowy Chelsea Londyn przebywał w Anglii przez kilka dni, aby spotkać się z rodziną, która była w domu podczas niedawnego napadu złodziei.

Kalvin Phillips, pomocnik reprezentacji Anglii: - To dla nas ogromne wzmocnienie. On jest niesamowitym piłkarzem. Oczywiście musiał wrócić do domu, aby poradzić sobie ze wszystkim, co się dzieje. Mamy tylko nadzieję, że wszystko jest w porządku i może odegrać dużą rolę w następnym meczu.

Podopieczni Didiera Deschampsa przystąpili do turnieju w Katarze bardzo osłabieni. Z powodu kontuzji nie mogą grać m.in. niedawny zdobywca "Złotej Piłki" Karim Benzema, N'Golo Kante, Paul Pogba, Presnel Kimpembe i uznany za najlepszego piłkarza Bundesligi minionego sezonu Christophe Nkunku. Na dodatek już na początku turnieju groźna kontuzja wykluczyła obrońcę Lucasa Hernandeza z Bayernu Monachium.

Dla wielu drużyn takie ubytki byłyby nie do uzupełnienia, ale nie dla aktualnych mistrzów świata. Już po dwóch pierwszych meczach - 4:1 z Australią, 2:1 z Danią - mieli pewny awans. Dlatego Deschamps w spotkaniu z Tunezją wystawił rezerwy, co zakończyło się porażką 0:1.

W 1/8 finału Francuzi pokonali Biało-Czerwonych 3:1. Do przerwy nie zachwycili, ale prowadzili 1:0 (Olivier Giroud). W drugiej części pokazali już wielką klasę, dwie efektowne bramki zdobył Kylian Mbappe, a honorową dla Polski - w ostatnich sekundach z rzutu karnego Robert Lewandowski.

To będzie już 32. w historii mecz obu zespołów. W dotychczasowych 31 konfrontacjach lepszy bilans ma Anglia, która zwyciężyła 17 razy, Francja była górą dziewięciokrotnie, a pięć razy padł remis. W mistrzostwach świata dotychczas zagrały ze sobą dwukrotnie (za każdym razem w fazie grupowej). W obu przypadkach górą byli Anglicy. W 1966 roku ówcześni gospodarze turnieju wygrali 2:0, a ostatecznie sięgnęli po swój jedyny w historii tytuł mistrzów świata. Natomiast w 1982 roku Anglicy zwyciężyli 3:1, ale to "Trójkolorowi" osiągnęli wówczas w Hiszpanii lepszy wynik, zajmując czwarte miejsce (2:3 z Polską w meczu o trzecią lokatę).

Jeżeli chodzi o inne turnieje, po raz ostatni Anglia zmierzyła się z Francją na Euro rozgrywanym w Polsce i na Ukrainie. Spotkanie odbyło się 11 czerwca 2012 roku w Doniecku i padł remis 1:1. W ostatnim ćwierćwieczu Francuzi stali się absolutną potęgą światowego futbolu. W 1998 i 2018 roku zdobyli mistrzostwo globu. (PAP)

MŚ 2022. Mecz Anglia - Francja TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo z meczu Anglia - Francja w TVP 1 oraz TVP Sport. Stream w internecie na stronie i w aplikacji TVP Sport oraz w Smart TV i HbbTV. Relacja LIVE z meczu Anglia - Francja od 20:00 w GOL24 - zapraszamy!