Anglia

2

Walia

1

• Anglia zasłużenie, choć w nieprawdopodobnych okolicznościach pokonuje Walię 2:1! Trzy punkty Synom Albionu dał gol w doliczonym czasie gry autorstwa Sturridge'a. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje.

• KONIEC!

• Taylor zagrał na głowę do Bale'a, ten uderzył, ale centymetry obok słupka!

• Sturridge rozegrał akcję z Rosem i Vardym i niemal wepchnął się w pole karne. Uderzył z kilku metrów w krótki róg obok bezradnego Hennesseya! Co za końcówka!

• GOL! STURRIDGE!!!! NIEPRAWDOPODOBNE!

• Rooney dośrodkował na głowę Cahilla z rzutu rożnego, ale defensor Chelsea przestrzelił nad bramką. 3 minuty doliczone.

• Rashford wszedł w pole karne, ale ofiarna interwencja Allena przerwała jego drybling. Po chwili strzał oddał Walker trafiając w głowę Daviesa.

• Anglicy próbują jeszcze coś wskórać, ale wrzutki w pole karne są niecelne i natychmiast tracą piłkę. Już tylko minuty do końca.

• Faul w ataku Vardy'ego. Od bramki Hennessey.

• Rooney dogrywa na skrzydło do Walkera, ale ten został zablokowany. Rzut rożny wykonuje Rooney, ale po raz kolejny góra w pojedynkach główkowych Walijczycy.

• Walker ruszył prawą stroną, ale faulował Allena w ataku. Wściekły uderzył w reklamy.

• Williams wyjątkowo aktywny po wejściu - wszedł między trzech Anglików i oddał strzał, ale piłka przeleciała ponad bramką Harta.

• Rashford ładnie wszedł w pole karne mijając Guntera, ale jego dośrodkowanie zostało wybite. Akcję próbował jeszcze finalizować Rooney strzałem zza pola karnego, ale został również zablokowany.

• Rose zagrał wysoka piłkę w kierunku Rashforda, ale zdecydowanie za wysoką. Hennessey od bramki.

• J. Williams upadł w polu karnym po starciu z Cahillem, ale sędzia nie dopatrzył się faulu.

• Anglicy tymczasem szykują Rashforda! Zawodnik Manchesteru zmienia Lallane.

• Na boisku drugi Williams - tym razem Jonathan. Zastąpił Robsona-Kanu.

• Anglia z powrotem w ataku pozycyjnym. Walia permanentnie ustawiona bardzo głęboko w polu karnym.

• Edward zastąpił kontuzjowanego Ledleya.

• Sturridge zszedł z prawego skrzydła, oddał strzał ze skraju pola karnego, ale wysoko nad bramką.

• Chwila przerwy - zawodnik z Walii (Ledley) leży na murawie. Póki co musi ją opuścić.

• Rose wrzucił z lewej flanki do Sturridge'a, ten złożył się do woleja, ale skiksował! Walia jest przyciśnięta do muru!

• Wrzutka Rooneya w pole karne z rzutu wolnego i kolejne problemy Walijczyków. Co najmniej trzech z nich dopadło do piłki, ale żaden nie oddał strzału. W końcu zrobił to Dier, ale przestrzelił.

• Dośrodkowanie Walkera z prawej strony wywołało kolejne zamieszanie w polu karnym. Tym razem jednak Hennessey uprzedził grasującego Vardy'ego. Lallana próbował jeszcze strzelić z dystansu, ale został zablokowany.

• Walijczycy starają się uspokoić grę, ale nie bardzo im to wychodzi. W prostych sytuacjach tracą piłkę.

• Sturridge wrzucił miękką piłkę w pole karne, czym wywołał mały kocioł w drużynie Walii. Do piłki dopadł na 5. metrze Vardy, który strzelił wolejem z najbliższej odległości i pokonał Hennesseya.

• GOL! VARDY!

• Strzał Ramseya z daleka broni Hart. Anglia skontrowała Walię, a cała akcja zakończyła się precyzyjnym strzałem Rooneya w dolne okienko. Hennessey broni jednak fantastycznie.

• Sturridge zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka poleciała w trybuny.

• Walijczycy bronią się dziewiątką zawodników w polu karnym! Wejścia ofensywne nic nie dają. Kolejna akcja Walkera z Allim, ale źle rozegrana. Hennessey od bramki.

• Anglia ruszyła do przodu. Najpierw strzał Diera z dystansu został zablokowany, po chwili wrzutka Walkera wybita na rzut rożny.

• A Sterlinga zastąpił Sturridge.

• Vardy wszedł za Kane'a.

• Zaczynają Anglicy. W zespole Hodgsona zmiany.

• Anglia przeważała, ale po raz kolejny geniusz Bale'a może przesądzić o sukcesie Walijczyków. Za chwilę zaczynamy drugą połowę spotkania.

• Koniec 1. połowy.

• Walia jest na fali i atakuje. Gunter wrzucił piłkę do Ramseya, ale ten przegrał pojedynek główkowy. Minuta doliczona!

• Bale podszedł do rzutu wolnego z ponad 30 metrów. Uderzył potężnie nad murem. Hart sięgnął piłkę, ale siła strzału była tak ogromna, że nie dał rady odbić piłki skutecznie. Ta po jego dłoniach wtoczyła się do angielskiej bramki!

• GOL! BALE!!!

• Anglicy, na czele z Rosem i Sterlngiem, próbowali wysokiego pressingu na obrońcach Walii. Ci jednak wyszli z opresji i wyprowadzili kontrę. Ta jednak zakończyła się fatalnym dośrodkowaniem Taylora.

• Kane rozegrał akcję przed polem karnym z Allim. Zawodnik Tottenhamu wycofał piłkę do Walkera, ale wrzutka bocznego obrońcy została wybita głową przez Davisa.

• Walker szukał partnerów prostopadłym podaniem w pole karne, ale zagrał zbyt mocno i niecelnie. Hennessey od bramki.

• Mogło być 1:0! Rooney wrzucił z rogu na głowę Smallinga. Zawodnik Manchesteru United uderzył głową minimalnie obok prawego słupka bramki!

• Anglicy wciąż próbują szukać luki w walijskiej obronie, ale to bardzo trudne. Atak pozycyjny jest zbyt wolny, aby rozbić niemal ośmioosobową linię obrony.

• Walker zagrywa w pole karne, piłka trafia do Lallany. Ten oddaje ją na lewo do Sterlinga, który wrzuca piłkę w pole bramkowe. Tam jeden z obrońców (Davis) dotyka piłki ręka, ale sędzia nie dyktuje jedenastki!

• Kane faulowany koło 35. metrów od bramki Walijczyków. Do piłki podchodzi Rooney. Dośrodkowanie Anglika na 5 metr wybite przez obrońcę.

• Rooney wrzuca, ale Alli fauluje walijskiego obrońcę. Hennessey wznawia grę z rzutu wolnego.

• Walker ruszył po podaniu Lallany prawą stroną, dogrywał po ziemi w pole karne, ale zablokował go Davis. Korner.

• Ledley fauluje Rose'a na skraju pola karnego. Kolejna okazja dla Anglików. Dośrodkowanie Rooneya na głowę Cahilla, który uderzał tyłem do bramki. Hennessey spokojnie łapie piłkę.

• Walker zagrał do Alli'ego, ten piętą odgrywał w polu karnym do Lallany, ale wszystko uprzedził Williams i wybił piłkę.

• Ostre wejście Lallany w nogi Ledleya. Rzut wolny w okolicach środkowego koła.

• Strzał Kane'a wysoko nad bramką Walijczyków.

• Alli faulowany przez Ledleya koło 30 metrów od bramki. Szansa dla Anglii.

• Póki co bardzo powolne widowisko. Obie drużyny nie próbują na razie forsować tempa. Poza okazją Sterlinga nie było klarownych szans z obu stron.

• Ramsey stracił piłkę na rzecz Sterlinga przy polu karnym, ale dośrodkowanie Anglika zostało wybite na korner przez Chestera. Wrzutka Rooneya ponownie wybita w głąb pola.

• Allen zagrał do Ramseya, ten popędził lewą flanką, ale faulował Walkera w ataku.

• Delle Alli zagrał do Walkera, ten jednak wycofał akcję. Anglicy zniecierpliwieni brakiem postępów zagrali dłuższą piłkę, ale niedokładnie. Kontrę Walijczyków przerwał faulem Sterling.

• Anglicy zamykają Walijczyków na ich połowie i rozgrywają akcję. Na strzał z dystansu po serii podań zdecydował się Rooney, ale strzelił wysoko ponad bramką.

• Chwila zamieszania po niezbyt dobrym chwycie Harta, ale piłka ostatecznie wybita na aut.

• Robson-Kanu zagrał w pole karne do Bale'a, ten wszedł odważnie i oddał strzał z ostrego kąta, ale Cahill zablokował go i mamy korner.

• Ramsey wrzucił z prawej strony do Bale'a, ale ten nie trafił czysto w piłkę. Lallana wyjaśnił sytuację wybiciem w głąb pola.

• Powinno być 1:0! Kane podał do Lallany, ten popędził w pola karne i zagrał z jego skraju do wychodzącego sam na sam Sterlinga. Zawodnik The Citizens przestrzelił jednak z 5 metrów nad bramką!

• Dier zagrywał za plecy obrońców do Alli'go, ale za mocno. Hennessey od bramki.

• Dośrodkowanie Ramseya wybija Sterling.

• Ramsey faulowany przy linii bocznej przez Clyne'a na wysokości pola karnego. Szansa dla Walii.

• Długa piłka Rooneya na prawe skrzydło, ale Walker wybija na rzut rożny. Rooney postanowił także dośrodkować z rzutu rożnego, ale piłka została wybita przez defensorów.

• Póki co Anglicy rozgrywają piłkę pomiędzy Cahillem i Smallingiem szukając prostopadłego podania do przodu.

• Anglicy od razu chcieli zaatakować Walijczyków, ale Ci zdołali przerwać akcję rywali.

• Zaczynamy wyspiarskie derby - od środka rozpoczynają piłkarze Walii!

• Anglicy i Walijczycy są już w tunelu prowadzącym na murawę stadionu w Lens. Za chwilę wyjdą na hymny, po czym rozpoczniemy jedną z ciekawszych batalii grupowych tej kolejki spotkań.

• Fani obu zespołów przybyli licznie na obiekt w Lens:

• Kibice z Anglii od samego rana żyją dzisiejszym meczem:

• Obie kadry znają się doskonale. Aż 20 Walijczyków z 23-osobowej kadry gra w angielskich klubach.

• Sędziowie dzisiejszego spotkania: F.Brych, M.Borsch, S.Lupp (Niemcy).

• Dzisiejszy mecz to 102 spotkanie pomiędzy jednym i drugim zespołem. Pierwsze spotkanie miało miejsce 137 lat temu! Dokładnie 18 stycznia 1879 roku Walia i Anglia zmierzyły się po raz pierwszy. Anglia wygrywała 66 razy, Walijczykom udało się wygrać tylko 14 spotkań. Z kolei 21 razy padł remis. Ostatni raz obie drużyny mierzyły się ze sobą w 2011 roku w ramach eliminacji do polskiego EURO - górą była Anglia, która wygrała po golu Young'a.

• Piłkarze Anglii i Walii zagrają dziś na Stade Félix-Bollaert w Lens. Na tym obiekcie rozegrano drugie spotkanie francuskiego EURO - Albania zagrała tutaj ze Szwajcarią. Stadion ten może pomieścić 35 tys. kibiców.

• Składy obu drużyn:

• Anglicy w swoim pierwszym spotkaniu zremisowali z Rosją 1:1. Synowie Albionu stracili w doliczonym czasie gry bramkę po strzale Bierezuckiego. Walijczycy zdołali zaś pokonać Słowaków (2:1) po bramkach Bale'a i Robsona-Kanu. Faworytem w dzisiejszym spotkaniu są Anglicy. Obie drużyny grają jednak w bardzo podobnym stylu, wobec czego remis, lub nawet wygrana Walii, nie musi być niespodzianką.

• Lada moment poznamy wyjściowe składy Anglików i Walijczyków.

• Witamy serdecznie! Zanim w Paryżu na Stade de France wybiegną Polacy i Niemcy czekają nas jeszcze dwie turniejowe propozycje. Za nieco ponad godzinę rozpoczynamy relację z bardzo ciekawego spotkania w grupie B pomiędzy Anglią i Walią. Na relację z tego spotkania zaprasza Rafał Strzelec.