Mecz Arka Gdynia - Korona Kielce ONLINE. Gdzie oglądać w...

4

Korona Kielce

1

• Serdecznie dziękuję Państwu za spędzony wspólnie czas i życzę miłego weekendu.

• Arka deklasuje dziś rywala w drugiej części gry i pokazuje że Stadion Miejski w Gdyni nie jest łatwym polem gry dla przyjezdnych. Żółto-niebiescy dopisują trzy punkty do swojego dorobku w tabeli i zrównują się z Koroną.

• KONIEC MECZU!

• Jak padł gol? Szwoch oddał mocny strzał z okolic pola karnego. Borjan odbił piłkę przed siebie, Austriak dopełnił tylko formalności i dobił piłkę.

• GOL! Arka zdobywa czwartą bramkę, strzelcem Hofbauer.

• Centra Kiełba okazała się niecelna, przy piłce gospodarze.

• Sędzia dolicza 4 minuty gry.

• Rzut wolny dla Korony z prawej strony boiska, na wysokości 15 metra. Do piłki podchodzi Kiełb.

• Dobra akcja zawodników z Kielc. Jednak centra z lewej strony boiska nie dociera do żadnego z zawodników w polu karnym.

• Ostatnia zmiana także w zespole Arki. Bożok melduje się na placu gry, zmienia Da Silvę.

• Trzecia roszada. Pylypchuk w miejsce Palanci.

• Zmiana w zespole z Kielc. Górski za Aankoura.

• Jak padł gol? Do trzech razy sztuka, można by rzec. Dwa groźne strzały oddała Arka w tej akcji, lecz Korona rozpaczliwie interweniowała. W końcu piłka trafiła do Formelli, który podał do niepilnowanego w polu karnym Siemaszki.

• GOL! Wejście smoka, strzelcem Siemaszko.

• Druga zmiana gospodarzy. Siemaszko wchodzi w miejsce Trytki- asystenta przy pierwszej bramce.

• To mógł być remis! Micanski świetnie dograł do Grzelaka w pole karne, ten drugi oddał strzał w lewy róg bramki Jałochy. Bramkarz Arki jednak pokazał klasę i odbił trudną piłkę.

• Dobre dośrodkowanie Hofbauera z rzutu wolnego. Piłkę z problemami piąstkuje bramkarz Korony.

• Roszada także w szeregach trenera Bartoszka. Cebula za Markovicia.

• Pierwsza zmiana. Łukasiewicz zmienia Yannicka.

• Palanca zacentrował teraz w pole karne Arki, lecz nie było to najlepsze dośrodkowanie. Od bramki Gdynianie.

• Borjan ukarany kartką za przewinienie na Szwochu, co w konsekwencji doprowadziło do rzutu karnego.

• GOL! Pewnie wykonany karny przez Szwocha. Dobry, płaski strzał w lewy róg bramki Borjana.

• RZUT KARNY DLA ARKI! Tym razem role się zamieniły, Da Silva został nieprzepisowo zatrzymany przez Borjana, do piłki podchodzi Szwoch.

• Dejmek oddał dobry, choć niecelny strzał po centrze z rzutu rożnego. Przy piłce gospodarze.

• Pierwsze 10 minut drugiej części gry za nami. Obie drużyny szukają okazji do zdobycia bramki, wyrównane tempo gry.

• Świetna interwencja Stolca z prawej strony boiska, przerwał dobrze zapowiadającą się akcje Kielczan.

• Strzał Szwocha z 18 metra, jednak pomocnik myli się. Borjan wznawia grę.

• Udana interwencja Sochy z lewej strony boiska. Defensor ten popisał się kluczowym w tej akcji wślizgiem. Piłka opuściła pole gry, od bramki Jałocha.

• Dobre dogranie Da Silvy do Szwocha, lecz ten drugi znacznie myli się oddając strzał na bramkę gości.

• ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ!

• Na Ul.Olimpijskiej oglądamy dziś emocjonujące zawody, obie drużyny szukają swojej okazji. Wynik remisowy ze wskazaniem na podopiecznych trenera Nicińskiego, gdyż to Arka była stroną dominującą podczas pierwszej połowy tego meczu. Z niecierpliwością czekamy na kolejne akcja w tym meczu. Wynik to wciąż sprawa otwarta. Do zobaczenia za 15 minut!

• KONIEC PIERWSZEJ CZĘŚCI GRY!

• Po raz kolejny Micański. Strzał tego zawodnika sprzed pola karnego, w ostatniej chwili uderzenie blokuje Hofbauer.

• Jak padł gol? Piłka posłana z rzutu rożnego odbiła się od Hofbauera w polu karnym i spadła pod nogi napastnika gości. Ten bez problemu pokonuje Jałochę.

• GOL! Korona wyrównuje, strzelcem bramki Micański.

• Jak padł gol? Trytko otrzymał piłkę od Da Silvy, świetnie zastawił się na linii pola karnego i odegrał do wychodzącego Formelli. Pomocnik Arki pakuje piłkę do siatki płaskim strzałem, z prawej strony boiska.

• GOL! Bramkę dla Arki strzela nie kto inny jak powracający do Gdyni, Dariusz Formella.

• Możdżeń z rzutu wolnego oddał dobry, aczkolwiek zbyt słaby strzał. Dobrze broni Jałocha.

• Powinno być 0;1! Borjan po raz kolejny zachowuje zimną krew i wychodzi górą w pojedynku sam na sam ze Szwochem.

• Borjan! Kanadyjczyk świetnie broni rzut karny wykonywany przez pomocnika Arki.

• RZUT KARNY DLA ARKI! Szwoch ograł dwóch defensorów z prawej strony boiska. Grzelak jednak nie dał spokoju młodemu zawodnikowi. Sędzia odgwizduje jedenastkę! Na wapnie piłkę ustawił Da Silva!

• Prostopadłe dogranie Możdżenia w pole karne Gdynian. Do piłki jednak nie zdołał dojść żaden zawodnik. Grę wznowi Jałocha.

• Dobra, płaska centra Formelli z lewej strony boiska w kierunku Trytki. Napastnik jednak nie zdołał oddać strzału. Przy piłce Korona.

• Ostatnie sekundy to gra pod dyktando przyjezdnych. Korona szuka swej okazji w ataku pozycyjnym.

• Rymaniak nie opanował piłki przy bocznej linii boiska. Od autu Arkowcy.

• Hofbauer! Formella dobrze ograł defensorów gości i odegrał do Austriaka. Ten drugi oddał piekielnie mocny strzał z lewej strony pola karnego. Świetnie interweniuje w tej sytuacji Borjan.

• Pierwsza kartka w tym spotkaniu. Socha ukarany żółtym kartonikiem za faul w środkowej części pola gry.

• Atak pozycyjny Żółto-niebieskich zakończony został przez sędziego liniowego.Była to dobrze zapowiadająca się akcja, lecz Szwoch na minimalnym spalonym.

• To powinno być 0:1! Palanca do Możdżenia z prawej strony boiska, ten drugi jednak uderzył głową zbyt lekko. Z problemami bramkarz Arki.

• Świetna akcja Korony zakończona strzałem z okolic 12 metra. Kiełb jednak oddaje zbyt słaby strzał, pewnie broni Jałocha.

• Pierwsza składna akcja. Da Silva posłał prostopadłe podanie do Szwocha, lecz ten drugi nie utrzymał piłki w polu gry. Przy piłce goście.

• Faul w środkowej części boiska, od wolnego gospodarze.

• Próba oskrzydlającej akcji Arki zakończona fiaskiem. Niedokładne podanie do Marcusa do Sambei.

• Pierwsze dwie minuty meczu to sprawdzanie rywala ze strony obu ekip. Spokojna gra w środku pola.

• ZACZĘLI! Od środka gospodarze.

• Sędzia Bednarek wyprowadza zawodników na plac gry! Jeszcze tylko przywitanie obu ekip i zaczynamy.

• Zaskoczeniem w wyjściowej jedenastce gospodarzy może być duet Formella-Trytko, który zobaczymy po raz pierwszy w tym sezonie.

• SKŁAD GOŚCI:

• SKŁAD GOSPODARZY:

• Do meczu pozostało ok 15 minut! Piłkarze na rozgrzewce.

• Witam Państwa z piątkowego meczy 23 kolejki Lotto Ekstraklasy. Beniaminek z Gdyni podejmuje dziś Koronę Kielce. Relację NA ŻYWO przeprowadzi Maciej Buss.

Adam Kamiński

Mecz Arka Gdynia - Korona Kielce ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©slawomir stachura/ polska press

Mecz Arka Gdynia - Korona Kielce ONLINE. Starcie bezpośrednich rywali w tabeli, z których każdy chciałby zagrać w górnej ósemce. Piątkowy mecz może przybliżyć jedną z tych ekip do osiągnięcia swojego celu. Relacja na żywo w GOL24.pl!

Mecz Arka Gdynia - Korona Kielce ONLINE

Mecz o symboliczne sześć punktów? Dlaczego nie, w końcu Arka i Korona to bezpośredni rywale w walce o górną ósemkę, a zwycięstwo w takim meczu może dać sporą przewagę na koniec rundy zasadniczej. Na pewno nie zaszkodziłoby też gdyby oba zespoły znalazły się w jednej grupie już po podziale.

Nie mniej spotkanie ani dla jednych ani dla drugich nie będzie spacerkiem w parku. Korona co prawda zagrała dobry mecz przeciwko Wiśle Kraków i bardzo dobry przeciwko beniaminkowi z Płocka. Nie zmienia to jednak faktu, że żółto-czerwoni mają problemy z grą na wyjazdach. Dwa zwycięstwa, jeden remis i osiem porażek nie napawa optymizmem. Trener kieleckiej drużyny nie zamartwia się tym jednak zbytnio i szuka pozytywów. - Pocieszające jest jednak to, że w tych wyjazdowych spotkaniach też prezentowaliśmy się dobrze, a w niektórych przypadkach zabrakło nam po prostu szczęścia. Mam nadzieję, ze dopisze nam ono w Gdyni. Myśląc o pierwszej ósemce, trzeba zacząć gromadzić punkty także na wyjazdach. Musimy zrobić kolejny krok do przodu - powiedział Bartoszek.

Pocieszeni na pewno nie są kibice i piłkarze gdyńskiej Arki, którzy zaczęli rundę wiosenną od dwóch porażek po 0:1. Chociaż Arka zarówno w spotkaniu z Legią jak i z Zagłębiem miała swoje momenty, w których powinna strzelić bramkę, to z niepokojem można patrzeć na to jak zachowawczo grali żółto-niebiescy. Trochę na alibi, trochę na zasadzie "byle nie stracić" i być może zabrakło tego pazura, z którego znany jest gdyński zespół.

Trener Niciński jednak hamuje zapędy osób, które oczekują od Arki bardziej ofensywnego stylu. - Nie jest sztuką rzucić się na drużynę. Mecze w tamtej rundzie z Wisłą czy Jagiellonia pokazały , że zagraliśmy odważnie, przegraliśmy bardzo wysoko. Nie sztuką jest wyjść, zaatakować 20 minut i przegrać mecz 5:0 i mówić, ale fajnie, bo coś tam zrobiliśmy… - powiedział na konferencji trener gdynian. O ile można się kłócić, czy w meczach z Wisłą i Jagiellonią Arka została skarcona za ofensywne nastawienie, bo szczególnie w przegranym 1:5 meczu w Krakowie, została skarcona właśnie za cofnięcie się, to zachowawczą postawę można było uzasadnić w meczu z Legią, która piłkarsko jest lepsza od Arki. Nie może być dla niej jednak uzasadnienia w tak ważnym meczu z Koroną, który Arka musi wygrać i w którym zmierzą się zespoły na podobnym poziomie.

Na co zwrócimy uwagę?
Gra Korony odkąd przyszedł do niej nowy trener raczej nie jest zagadką. Zespół może się podobać i przynajmniej u siebie gra widowiskowo i efektywnie. Ten mecz może być ważnym testem dla Arki, dlatego zwrócić należy uwagę głównie na jej postawę i co zaprezentuje przeciwko bezpośredniemu ligowemu rywalowi. Może w końcu poznamy odpowiedź na co stać zespół trenera Nicińskiego?

Trzy ostatnie spotkania obu zespołów:
Arka: Śląsk (Z), Legia (P), Zagłębie (P)
Korona: Lechia (Z), Wisła Kraków (P), Wisła Płock (Z)

Przewidywane składy:
Arka: Jałocha - Socha, Stolc, Marcjanik, Marciniak - Łukasiewicz, Hofbauer - Marcus, Szwoch, Bożok- Barisić
Korona: Borjan - Rymaniak, Dejmek, Kwiecień, Grzelak - Kiełb, Możdżeń, Marković, Aankour, Palanca - Micanski

Sędzia: Mecz pomiędzy Arką i Koroną będzie sędziował Łukasz Bednarek z Koszalina.

Pojedynek Korony z Arką będzie transmitowany przez Eurosport 1. Wstęp do meczu rozpocznie się o godzinie 17:40. Początek transmisji ze spotkania o godzinie 17:55.

18:00 mecz Arka Gdynia - Korona Kielce