• Odpowiedź gospodarzy. Szramowski uderzał z dystansu. Niecelnie.

• Górnik wyszedł z potężnych tarapatów! Po akcji Cebuli dwa razy interweniował Gostomski.

• Marcin Cebula wszedł w miejsce Iviego Lopeza.

• Po kornerze dla Rakowa piłka trafiła w Midzierskiego. Było blisko samobója!

• Mateusz Wdowiak zastąpił na boisku Patryka Kuna.

• Sebastian Musiolik wszedł w miejsce Gutkovskisa.

• Marek Papszun szykuje podwójną zmianę.

• Kun ucierpiał po zderzeniu z Rymaniakiem. Zawodnik gości potrzebuje pomocy sztabu medycznego.

• Szansa gospodarzy! Krykun spudłował po zagraniu Serrano.

• Sturgeon wszedł za Gwilię.

• Ivi Lopez z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki. Wcześniej pomagał sobie ręką. Bramka nie została uznana.

• Świetna okazja Rakowa! Kun uderzał z pierwszej piłki z kilku metrów, ale przestrzelił.

• Kun dośrodkował z lewego skrzydła na dalszy słupek. Wybija Krykun.

• Szymon Drewniak wszedł w miejsce Janusza Gola.

• Serrano ma problemy ze zdrowiem po zderzeniu z Petraskiem.

• Michał Mak został napomniany żółtą kartką.

• Ivi Lopez przymierzył zza pola karnego. Odbił piłkę Gostomski.

• Uderzał Lederman, ale został zablokowany przez Szramowskiego.

• Tudor ostro zacentrował w pole karne w kierunku Gutkovskisa. Udane piąstkowanie Gostomskiego.

• Ivi Lopez strzelał z 15. metrów. Nieczysto trafił w piłkę i poszybowała ona ponad poprzeczką.

• Celna główka Gutkovskisa. Gostomski nie popełnił błędu.

• Serrano faulował rozpędzonego Ledermana. Żółta kartka.

• Początek drugiej połowy!

• Koniec pierwszej połowy.

• Wcześniej Rymaniak ukarany żółtą kartką.

• NIE MA GOLA! Tudor trafia z 11 metrów w słupek!

• Tomasz Midzierski faulował w polu karnym Niewulisa, a sędzia nie ma wątpliwości! To jest jedenastka!

• Rzut karny dla Rakowa!

• Rymaniak leży na murawie. Ucierpiał w starciu z Tudorem.

• Dwie udane interwencje defensywy Górnika. Najpierw Midzierski skutecznie przy Niewulisie, a po chwili piąstkował Gostomski.

• Znowu Ivi z rzutu wolnego. Tym razem był to strzał Hiszpana, po którym piłka ląduje w murze.

• Teraz Gwilia uderzał z dystansu, ale wysoko ponad bramką.

• Za niskie dośrodkowanie Lopeza z rzutu wolnego.

• Lopez znów trafia w rywala po strzale z dystansu.

• Śpiączka już trzeci raz złapany dziś na pozycji spalonej.

• Rundić zabrał futbolówkę Makowi, który czekał już do startu z kolejnym rajdem.

• Ivi Lopez znalazł się przed polem karnym, uderzył z jego skraju, ale w ostatniej chwili został zablokowany.

• Wysoki pressing Rakowa, ale mamy przerwę w grze, bo Rundić ucierpiał w starciu z rywalem.

• Górnicy poradzili sobie z dośrodkowaniem na dalszy słupek.

• Krykun wpadł w pole karne, wycofał do Maka, ale ten uderzył tuż nad poprzeczką!

• Serrano zagrywa w pole karne, ale nie znalazł nikogo z partnerów.

• Kun decyduje się na dośrodkowanie w szesnastkę, ale piłka minęła wszystkich zawodników.

• Dośrodkowanie w pole karne na Petraska, ten uderzył tuż nad poprzeczką!

• Jest kartka dla lidera Rakowa.

• Śpiączka ucierpiał w starciu z Niewulisem.

• Zagranie na skrzydło do Maka, ale ten nie dobiegł do futbolówki.

• Zaczynamy spotkanie!

• Raków Częstochowa przystąpią do niedzielnego meczu z serią trzech ligowych zwycięstw. Zespół Marka Papszuna ma na koncie 11 spotkań i 24 punkty, co daje im drugą pozycję w tabeli. Wicemistrz Polski po raz kolejny jest na dobrej drodze, by na koniec sezonu załapać się do europejskich pucharów. Kto wie, może nawet zagrać o mistrzostwo.

• Po 12 meczach w ekstraklasie łęcznianie mają tylko sześć punktów. Mimo ligowych niepowodzeń prezes Górnika nadal wierzy w trenera Kamila Kieresia. - Mam nadzieję, że poradzi sobie z tą sytuacją. Przechodził to już wcześniej, pracując w Bełchatowie i w Stomilu Olsztyn, i co najważniejsze, potrafił z tych sytuacji wychodzić. Chciałbym, żeby trener Kiereś pracował w Górniku, jak najdłużej – mówi Piotr Sadczuk.

• Górnik Łęczna okupuje ostatnie miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy, ale prezes Piotr Sadczuk zapewnia, że w klubie nikt nie rezygnuje z walki o utrzymanie. Sternik łęczyńskiego klubu odpowiadając w internecie na pytania kibiców mówił m.in. o pozycji trenera Kamila Kieresia, zimowym okienku transferowym oraz sytuacji finansowej klubu.

• W Łęcznej od kilku tygodni szykują się na najgorsze, ale prezes klubu zapewnia, że nikt nie rezygnuje jeszcze z walki.

• W drugim niedzielnym meczu 13. kolejki czerwona latarnia ligi zmierzy się z wicemistrzem Polski. Raków Częstochowa ma szansę zmniejszyć stratę do Lecha Poznań, który zremisował w piątek w Mielcu.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Górnik Łęczna - Raków Częstochowa!

DW

Górnik Łęczna - Raków Częstochowa ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©K_kapica_afk

Górnik Łęczna - Raków Częstochowa ONLINE.W drugim niedzielnym meczu 13. kolejki czerwona latarnia ligi zmierzy się z wicemistrzem Polski. Raków Częstochowa ma szansę zmniejszyć stratę do Lecha Poznań, który zremisował w piątek w Mielcu. Ewentualna wygrana w tym i zaległym meczu pozwoli drużynie Marka Papszuna wskoczyć na fotel lidera. W Łęcznej od kilku tygodni szykują się na najgorsze, ale prezes klubu zapewnia, że nikt nie rezygnuje jeszcze z walki.

Górnik Łęczna - Raków Częstochowa ONLINE

Górnik Łęczna - Raków Częstochowa NA ŻYWO. Prezes nie wyklucza jednak, że pewnego dnia praca Kamila Kieresia w Górniku może się zakończyć. - Jeżeli wspólnie uznamy, że doszliśmy do ściany i nie jesteśmy w stanie już nic osiągnąć, czy odbudować zespołu, wtedy zapadną decyzję. Oby tak się nie stało, ale na takich zasadach będziemy działać. Teraz jednak nie myślę o zmianie trenera, ponieważ widzę, jak prowadzi drużynę, jakie zmiany wprowadza. Za wyniki zespołu odpowiadam przede wszystkim ja, ponieważ to ja zatrudniam ludzi – dodaje Sadczuk.

Górnik Łęczna - Raków Częstochowa STREAM. W mediach dużo mówi się o formie Lecha Poznań, ale biorąc pod uwagę fakt, że Raków ma o jeden mecz mniej i ma lepszą średnią punktów na mecz, to właśnie częstochowianie wyrastają nam na potencjalnego kandydata do mistrzostwa.

W niedzielę nie powinno być trudno, bo Raków jedzie do Łęcznej, która jest czerwoną latarnią ligi. - Naszym celem jest zwycięstwo i do tego też się przygotowujemy. Aczkolwiek jest to mecz, który może się okazać meczem niezbyt łatwym. Górnik to drużyna, która w chwili obecnej nie ma wiele do stracenia, tylko do zyskania i pewnie tak do tego meczu podejdzie - mówił na przedmeczowej konferencji Marek Papszun.

Trener Papszun liczy przede wszystkim na Iviego Lopeza, który po dziewięciu spotkaniach w Ekstraklasie ma już siedem goli i cztery asysty. Stał się tym samym liderem w klasyfikacji kanadyjskiej. Praktycznie od połowy września występ Iviego oznacza bramkę lub ostatnie podanie. Hiszpan ma bowiem serię sześciu kolejnych spotkań z "liczbą".

Nie zagrają w meczu Górnik Łęczna - Raków Częstochowa:
Górnik: Nie ma informacji o kłopotach beniaminka.
Raków: Wicelider najpewniej bez Dominika Wydry i Igora Sapały (uraz). Wrócić powinien Marcin Cebula.

Ostatnie mecze bezpośrednie:
To pierwsze takie spotkanie na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Ostatni raz te drużyny mierzyły się ze sobą w sezonie 2017/18 w 1 Lidze. Czerwono-Niebiescy wygrali u siebie 3:1, a w rewanżu to Górnicy triumfowali 2:1.

Mecz Górnik Łęczna - Raków Częstochowa TRANSMISJA TV

Spotkanie Górnika z Rakowem odbędzie się w niedzielę, 31 października o godz. 15:00. Transmisja na żywo wyłącznie w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. W internecie mecz w aplikacji i na stronie Canal+. Komentuje duet: Adrian Olek, Wojciech Jagoda. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 14:40 - zapraszamy!