PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Zabrzanie osłabieni wirusem

Górnik Zabrze

1

Lechia Gdańsk

1

• Kristers Tobers w roli lewoskrzydłowego próbował przedrzeć się w stronę bramki Górnika. Został powstrzymany i w tym momencie sędzia Damian Sylwestrzak gwiżdże po raz ostatni. Górnik Zabrze remisuje z Lechią Gdańsk (1:1).

• Gdańszczanie wybijają piłkę przed pole karne, gdzie dopada do niej Paweł Olkowski. Strzał był daleki od ideału. Dusan Kuciak wznawia grę z "piątki".

• To może być piłka meczowa dla gospodarzy. Erik Janża faulowany na skrzydle przez Jakuba Bartkowskiego.

• Po "wystawce" Piotra Krawczyka Dani Pacheco uderza z ok. 20 metrów obok bramki Lechii.

• "Żółtko" na koncie Jakuba Bartkowskiego za faul.

Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

• (Poza boiskiem) Bartosch Gaul upomniany żółtą kartką za dyskusje.

• Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia pod bramką Dusana Kuciaka.

• Richard Jensen podłączył się do akcji ofensywnej. Ciężar gry został przeniesiony do prawej strony, gdzie "uruchomiony" Paweł Olkowski zagrywa mocno na bliższy słupek. Mario Maloca nerwowo, aczkolwiek szczęśliwie, wybija na rzut rożny.

• Nieudane dośrodkowanie Erika Janży z rzutu wolnego. Gospodarze utrzymali się przy piłce, ale dość daleko od bramki Lechii.

• Łukasz Zwoliński w formie

• Zupełnie nie udana kontra gospodarzy - Paweł Olkowski podaje nie w tempo do Lukasa Podolskiego.

• Gdańszczanie w ataku pozycyjnym. Za linią środkową piłkę wyłuskał Jean Jules Mvondo.

• Zmiana w Lechii: David Stec wchodzi, Conrado schodzi.

• .. .a za Mateusza Cholewiaka pojawia się Jonatan Kotzke.

• ... Paweł Olkowski wchodzi za Norberta Wojtuszka...

• Trzy zmiany w Górniku: Piotr Krawczyk w miejsce Szymona Włodarczyka...

• Przerwa w grze. Na murawie leży jeden z zawodników Górnika.

• Dani Pacheco przejmuje piłkę w pole karne i podaje do wbiegającego Norberta Wojtuszka. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

• Kanji Okunuki! Zbiega z piłką z lewej strony w pole karne, ale uderza wysoko nad bramką.

• Daniel Bielica odbija piłką przed siebie po atomowym uderzeniu Kevina Friesenbichlera. Dopada do niej Łukasz Zwoliński, który posyła ją do siatki przy dalszym, prawym słupku!

• LECHIA WYRÓWNUJE! ŁUKASZ ZWOLIŃSKI!!!

• Mocne prostopadłe podanie Jarosława Kubickiego na lewą stronę do Conrado. Po wślizgu Norberta Wojtuszka przyjezdni mają aut na wysokości pola karnego.

• Dani Pacheco urwał się lewą stroną pola karnego. Niemal z linii końcowej wrzuca na dalszy słupek do Lukasa Podolskiego, który uderza piszczelem wysoko nad bramką.

• Erik Janża upomniany żółtą za faul na lewej stronie. Skosił równo z pokrytą śniegiem murawą Kacpra Sezonienki.

Kapitana Górnika ominie mecz z Radomiakiem z powodu 8. żółtej kartki.

• A teraz zupełnie nieudany strzał Szymona Włodarczyka z dystansu. Sporo brakowało mu do celu.

• Źle wprowadzenie piłki przez Mario Malocy. Gospodarze zaatakowali prawą stroną, dośrodkowania na dalszym słupku nie "zamknął" na wślizgu Kanji Okunuki.

• Zabrzanie odzyskali piłkę blisko swojego pola karnego i ruszyli z kontrą. Faulem przerwał ją Kristers Tobers. Sędzia nie sięga jednak do kieszonki.

• Szymon Włodarczyk próbował przedrzeć się lewą stroną. Powstrzymał go Jakub Bartkowski, chociaż zawodnicy Bartoscha Gaula wznowią grę z autu.

• Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk

• 13 Strzały 8
    • 3 Strzały celne 2
  • Dusan Kuciak intuicyjnie odbija piłkę po strzale Lukasa Podolskiego! Dusan Kuciak vs. Lukas Podolski

• Mateusz Cholewiak pognał prawą stroną. Zwolnił, czekając na wsparcie, ale mimo to miał sporo miejsca. Miękko wrzuca na dalszy słupek do Lukasa Podolskiego, który efektownie złożył się do strzału! Dusan Kuciak odbija piłkę!

• Atak Lechii przynosi rzut rożny. Niezłe dośrodkowanie Rafała Pietrzaka; Daniel Bielica został między słupkami, a żaden z piłkarzy Lechii nie sięgnął piłki.

• ... a za Ilkaya Durmusa pojawia się Kacper Sezonienko.

• Podwójna zmiana w Lechii: Kevin Friesenbichler zastępuje Macieja Gajosa...

• Ilkay Durmus "łamie" akcję z prawej strony do środka. Uderza mocno w stronę dalszego rogu, ale wyciągnięty jak struna Daniel Bielica paruje piłkę na rzut rożny!

• Seria bloków pod obiema bramkami. Najpierw po uderzeniu Macieja Gajosa, a w odpowiedzi Lukasa Podolskiego.

• Lechia nie uznają kompromisów na wyjeździe: 3 zwycięstwa i 6 porażek

• Dani Pacheco chciał posłać dalekie podanie na wolne pole do Szymona Włodarczyka. W to zagranie włożył zdecydowanie za mało siły - piłkę przejmuje Rafał Pietrzak.

• Mocne dośrodkowanie z lewej strony w pole karne przyjezdnych. Rafał Pietrzak spokojnie zgrywa piłkę głową do bramkarza.

• Z kapitanem Lechii wszystko w porządku.

• Mateusz Cholewiak uderza teraz z centralnej części pola karnego. Został zablokowany. Goście są zdenerwowani, że ani sędzia, ani rywale nie przerwali gry po tym, jak w starciu z Jeanem Julesem Mvondo ucierpiał Maciej Gajos.

• A teraz było ciekawie pod drugą bramką Mateusz Cholewiak "łamie" akcję z prawej strony do środka, po czym prostopadle zagrywa w "szesnastkę" do wbiegającego Szymona Włodarczyka. Ten nie opanował piłki...

• Lewą stroną pognał Rafał Pietrzak. Po interwencji Norberta Wojtuszka Lechia ma aut na wysokości pola karnego Górnika.

• Gospodarze zaczynają drugą połowę.

• Wracamy do Zabrza, gdzie dobiega końca przerwa w meczu 19. kolejki Ekstraklasy między Górnikiem a Lechią Gdańsk. Po ataku śnieżycy i emocjonującej końcówce prowadzą gospodarze.

Co nas czeka po zmianie stron?

• [WIDEO] 45+9'. GOL SZYMONA WŁODARCZYKA (1:0)

• +9' Koniec bardzo długiej pierwszej połowy. Górnik Zabrze, po bramce Szymona Włodarczyka, prowadzi z Lechią Gdańsk (1:0).

• +9' SZYMON WŁODARCZYK NIE MYLI SIĘ!!!

Mocne, płaskie uderzenie Szymona Włodarczyka znajduje drogę do siatki przy lewym słupku! Dusan Kuciak nie sięgnął piłki!

• +6' Ilkay Durmus upomniany żółtą kartką za zagranie ręką.

• +5' Sędzia Damian Sylwestrzak nie ma wątpliwości - rzut karny dla Górnika!

• Ilkay Durmus

• +2' Przerwa w grze. Sędzia czeka na komunikat z wozu VAR> Piłka po strzale Erika Janży trafiła w rękę Ilkaya Durmusa. Czy będzie rzut karny dla gospodarzy?

• Damian Sylwestrzak dolicza 4 minuty.

• Łukasz Zwoliński mógł wpisać się na listę strzelców. Minimalnie przestrzelił po dośrodkowaniu Conrado!

• I za takie wejście Łukasz Zwoliński obejrzał żółtą kartkę... Łukasz Zwoliński

• Łukasz Zwoliński ma więcej szczęścia niż... Ostrym wejściem skosił Emila Bergströma, za co został upomniany TYLKO żółtą kartką. A tę sytuację kilkanaście razy oglądał na monitorze VAR Damian Sylwestrzak!

• Ostre wejście Łukasza Zwolińskiego w Emila Bergströma. To może być czerwona kartka. Na razie jest żółta, a sędzia zbiega do monitora VAR!

• Ciekawie zapowiadał się atak Górnika... do momentu rozciągnięcia gry na lewą stronę od Kanji Okunukiego. Ten był na spalonym.

• Ilkay Durmus wrzuca na środek pola karnego, gdzie był Conrado. Ten stojąc tyłem do bramki uderza głową w stronę dalszego słupka, ale wyciągnięty jak struna Daniel Bielica paruje do boku!

• Po chwili kolejne dośrodkowanie. Jakub Bartkowski wybija za linię końcową. Rzut rożny.

• Na lewej stronie pograli teraz Lukas Podolski z Erikiem Janżą. Dośrodkowanie drugiego z wymienionych nie znalazło adresata.

• Sprawa wyjaśniona.

A teraz było groźnie pod bramką Górnika! Conrado urwał się lewą flanką. Nawinął rywala, przekładając piłkę do prawej nogi, po czym dośrodkował w pole karne. Strzał głową o centymetry minął lewy słupek!

• Przerwa w grze! Po wybiciu piłki z "piątki" Dusan Kuciak został trafiony śnieżką.

• Lukas Podolski przejmuje piłkę na lewej stronie pola karnego. Zagrywa płasko w okolice bliższego słupka, skąd Szymon Włodarczyk uderza obok bramki!

• Płaski strzał zza pola karnego nie sprawił problemu Dusanowi Kuciakowi.

• Maciej Gajos upomniany żółtą kartką za faul. Wysoko uniesioną nogą musnął głowę rywala. To jego czwarte "żółtko", więc nie zagra w następnej kolejce z Widzewem Łódź.

• Mocne dośrodkowanie w pole karne. Nie było zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• GRAMY!!!

• Zawodnicy obu drużyn wybiegli na boisko. 5 minut rozgrzewki i usłyszymy gwizdek sędziego!

• A z głośników niesie się "Show must go on" legendarnego zespołu Queen. Idealnie ;)

• Połowa boiska odśnieżona. Wiele wskazuje na to, że spotkanie będzie dokończone. "Przez czas odśnieżania i malowania linii na czerwono zawodnicy pozostaną w szatni" - dodała Daria Kabała-MalarzPraca wrePraca wre.

• Jak przekazała Daria Kabałą-Malarz (Canal+), gospodarze mają odśnieżać boisko. W ciągu 10 minut ma być komunikat "co dalej".

• Już nie ma śnieżycy, w ruch poszły łopaty i traktorek.

• Kilkanaście minut wystarczyło...

• Nie wyszło prawą, to goście zaatakowali lewą stroną. Wywalczyli rzut wolny. Sędzia zbiega do trenerów obu drużyn i podejmuje decyzję o przerwaniu spotkania! Zawodnicy udają do szatni!

• Maciej Gajos w roli prawoskrzydłowego. Osaczony przez dwóch rywali wywalczył aut na wysokości pola karnego gospodarzy.

• Szymon Włodarczyk ruszył do dalekiego zagrania. Dał się złapać na spalonego.

• Boisko jest już białe. Szybka zmiana piłki na pomarańczową i gra wznowiona.

• 64% Posiadanie piłki 36%

• Mocne dośrodkowanie w pole karne na dalszy słupek do Mateusza Cholewiaka. Uprzedził go jednak Rafał Pietrzak, którego jeszcze faulował.

• Mocne zagranie na wolne pole. Dusan Kuciak wyjaśnia sytuację dalekim wyjściem i wybiciem na uwolnienie.

• Szymon Włodarczyk upomniany żółtą kartką za faul. To jego trzecie upomnienie w tym sezonie.

• Centymetry... Łukasz Zwoliński

• A teraz w ataku Lechia! Po miękkim dośrodkowaniu Ilkaya Durmusa w okolice lewego narożnika, skąd Łukasz Zwoliński głową kieruje piłkę do siatki! Jednak w momencie dośrodkowania był na spalonym!

• Po krótkim rozegraniu Jean Jules Mvondo uderza bardzo niecelnie. Dusan Kuciak niespiesznie udał się po piłkę i ustawia na "piątce".

• Niezłe dośrodkowanie Daniego Pacheco w pole karne. Tam najwyżej wyskoczył jednak Mario Maloca, który wybija piłkę za linię końcową.

• Lukas Podolski odbiera dokładne podanie na 25. metrze. Przyjęciem ustawił ją sobie do strzału (lub podania), gdzie ostro wszedł w niego Jarosław Kubicki. Rzut wolny dla gospodarzy.

• A tu widok ze stadionu

• Szymon Włodarczyk uderza płasko zza pola karnego. Sporo brakowało mu do celu.

• Kanji Okunuki przedarł się środkiem. Przekłada piłkę do prawej nogi, lecz strzał niemal z linii 16. metra został zablokowany. Jeszcze próbowali gospodarze zaatakować lewą flanką, ale podanie Lukasa Podolskiego było niedokładne.

• Gospodarze w ataku pozycyjnym. Lechia blisko siebie 25-30 metrów od własnej bramki.

• Jak wychodzili na murawę, to była zielona. Niedawno zaczął padać śnieg Aura w Zabrzu

• Miękkie zagranie w "szesnastkę" do Mateusza Cholewiaka. Ten lobuje wychodzącego z bramki Dusana Kuciaka, ale nie kopnął tak, by piłka poleciała w stronę bramki!

• A teraz na strzał z dystansu zdecydował się Lukas Podolski. Został zablokowany.

• W odpowiedzi Dani Pacheco posyła piłkę wrzuca w pole karne z prawej strony. Szymon Włodarczyk nieczysto przyjmował piłkę; dodatkowo był na spalonym.

• Po chwili Rafał Pietrzak podaje płasko przed "szesnastkę" do Macieja Gajosa. Ten "ruletą" nie tylko urwał się spod krycia, lecz także ustawił sobie piłkę do strzału. Sęk w tym, że został zablokowany.

• Jakub Bartkowski dalekim wybiciem zapoczątkował groźnie zapowiadającą się akcję. Po krótkiej wymianie podań piłkę przejmuje Rafał Pietrzak, ale zza pola karnego uderza wysoko nad bramką.

• Na gwizdek Damiana Sylwestrzaka spotkanie ze środka zaczynają goście!

• Kapitanami są Erik Janża i Maciej Gajos.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• W rundzie jesiennej Lechia rzutem na taśmę zapewniła sobie komplet punktów. Na bramkę Emila Bergströma tuż przed przerwą odpowiedzieli Mario Maloca i - w doliczonym czasie gry - Łukasz Zwoliński.

Jak będzie dzisiaj?

• Najskuteczniejsi strzelcy obu drużyn

• Górnik: Szymon Włodarczyk (7 goli); Aleksander Paluszek, Robert Dadok, Kanji Okunuki (po 3); Erik Janża, Lukas Podolski, Piotr Krawczyk (po 2).
    • Lechia: Flavio Paixao (6), Łukasz Zwoliński (5), Maciej Gajos (3).
  • Skład Lechii Gdańsk

Rezerwowi: Michał Buchalik - Henrik Castegren, Bassekou Diabate, David Stec, Kevin Friesenbichler, Marco Terrazzino, Jan Biegański, Kacper Sezonienko, Joel Abu Hanna.

• Lechia przeciwko Wiśle Płock wykorzystała jedną z nielicznych okazji, a do tego zaprezentowała szczelną defensywę. To wystarczyło, by pokonać wyżej notowanego rywala. W sobotę nadarza się okazja na kolejne zwycięstwo, bo Zabrze w tym sezonie nie jest twierdzą. Drużyna Bartoscha Gaula przy Roosevelta przegrała pięć z dziewięciu spotkań. Natomiast biało-zieloni na wyjazdach są bezkompromisowi. Wygrali trzykrotnie, a sześć razy schodzili z boiska pokonani.

• Skład Górnika Zabrze

Rezerwowi: Paweł Sokół - Aleksander Paluszek, Kryspin Szcześniak, Blaz Vrhovec, Paweł Olkowski, Robin Kamber, Piotr Krawczyk, Jonatan Kotzke, Nikodem Zielonka.

• Na pierwszy mecz ligowej wiosny Górnik nie "dojechał". Przy Kałuży był tylko tłem dla Cracovii, nie oddał żadnego celnego strzału i przegrał wyraźnie 0:2. Na formę zabrzan z pewnością wpłynął przypominający grypę wirus, z którym zmagała się w ostatnim czasie część zawodników. Niektórzy mieli nawet dziesięć dni przerwy w treningach.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

• Z Częstochowy, gdzie zamiast gradu bramek (Raków wygrał z Piastem 1:0) była śnieżyca, przenosimy się do Zabrza, gdzie za 25 minut Górnik zmierzy się z Lechią Gdańsk. Czeka nas zatem mecz sąsiadów z tabeli - gospodarze zajmują 13. lokatę, a przyjezdni są "piętro" niżej. Łączy ich to, że mają zaledwie trzypunktową przewagę nad strefą spadkową...

Spotkanie poprowadzi Damian Sylwestrzak...

1/3
przejdź do galerii

©canal+ sport screen

PKO Ekstraklasa. Mecz Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk ONLINE. Zabrzanie rundę zaczęli wyjątkowo słabo. Pewnym wytłumaczeniem może być wirus, który zaatakował drużynę po powrocie z Turcji. Za to przyjezdni z Gdańska chcą pójść za ciosem i odnieść kolejne zwycięstwo. Pierwszy gwizdek sędziego w sobotę o godzinie 17:30. Gdzie oglądać mecz Górnik - Lechia na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja na żywo w GOL24!

PKO Ekstraklasa: Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk ONLINE

Pod dużym znakiem zapytania stoi występ Flavio Paixao. Portugalczyk dopiero wznowił indywidualne treningi. Zdrowy jest za to Jarosław Kubicki, którego zabrakło w kadrze przed tygodniem.

W zawodach zagwiżdże Damian Sylwestrzak z Wrocławia. Za VAR odpowiadać będą Paweł Pskit oraz Radosław Siejka.

Bartosch Gaul, trener Gornika: - Personalnie będzie trochę lepiej, ale to nie oznacza, że wszyscy są do grania od pierwszej minuty. Piłkarze wyzdrowieli, do kadry meczowej pewnie wejdą, ale to nie oznacza, że są już w pełni sił, bo mieli siedem do dziesięciu dni przerwy w treningach.

Marcin Kaczmarek, trener Lechii: - Jesteśmy sąsiadami w tabeli i także z tego względu ten mecz jest bardzo ważny. Z drugiej strony nie ma spotkania, które można traktować w kategoriach łatwiejsze bądź trudniejsze. Mamy cel w tym roku do zrealizowania, ale jest wiele klubów, które mają podobny plan. Chodzi o to, aby jak najszybciej znaleźć się w lepszej niż inni sytuacji w tabeli.

Nie zagrają w meczu Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk:
Górnik Zabrze: Rafał Janicki (uraz).

Lechia Gdańsk: Joeri de Kamps (uraz).

Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Transmisja na żywo z meczu Górnik - Lechia w Canal+ Sport. Darmowy stream w internecie na stronie i w aplikacji TVP Sport. Komentują Rafał Dębiński oraz Kamil Kosowski. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30 - zapraszamy!

17:30 Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk CANAL+ SPORT