Mecz Górnik Zabrze - Legia Warszawa ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Górnik Zabrze - Legia Warszawa ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 15. kolejka
2021-11-21 17:30

Górnik Zabrze

3

Legia Warszawa

2

• Koniec! Górnik pokonał Legię rzutem na taśmę! Dla mistrzów Polski to 7. kolejna porażka w PKO Ekstraklasie!

• Ostatnia doliczona minuta. Mocne dośrodkowanie z lewej strony Erika Janży, znowu w polu karnym perfekcyjnie znalazł się rezerwowy Krzysztof Kubica i głową dał najpewniej wygraną Górnikowi!

• GOOOOOOL!!! ZNOWU KUBICA!!! TYM RAZEM JUŻ PRAWIDŁOWO!!! 3:2 DLA GÓRNIKA!!!!

• Dużo miejsca przed polem karnym Górnik miał Johansson, ale płaski strzał został zablokowany.

• Strzał Wieteski niecelny.

• Jeszcze żółta kartka dla Artura Jędrzejczyka.

• Puszczają nerwy. Żółta kartka dla Josue.

• Szymon Włodarczyk zmienia Luquinhasa.

• Nie ma GOLA dla Górnika! Spalony! Jimenez z lewego skrzydła zszedł do środka, dograł na środek pola karnego do Kubicy, a ten głową umieścił piłkę w bramce.

• A za Manneha pojawia się Filip Bainović.

• Za Podolskiego melduje się Mateusz Cholewiak.

• Zablokowany, nieprzygotowany strzał Podolskiego.

• Przyblokowany strzał Lopesa sprzed pola karnego, spokojnie łapie Sandomierski.

• Jimenez prostopadle w kierunku Janży, ale na posterunku był Miszta.

• Rafael Lopes w miejsce Muciego.

• Taktyczny faul Slisza kończy się kartką.

• Podolski znalazł Jimeneza, ale strzał Hiszpana zablokowany. Po chwili poprawka już celna, lecz zbyt lekka.

• Żółtą kartką ukarany Manneh.

• Krzysztof Kubica za 15-letniego Dariusza Stalmacha.

• Szybko zagrał stały fragment Górnik. Błyskawiczne dośrodkowanie, ładny strzał głową Krawczyka broni Miszta!

• Piłka wystawiona na strzał do Slisza na 17. metr. Pomocnik Legii pomylił się minimalnie!

• Piotr Krawczyk zmienia Nowaka.

• VAR bardzo długo sprawdzał tę sytuację i nie ma trafienia na 3:2 dla Legii.

• GOL Emrelego głową, ale był spalony Luquinhasa!

• Strzał Muciego z prostego podbicia sprawił ogromne kłopoty Sandomierskiemu. Bramkarz Górnika odbił ją sobie po nogi, a futbolówka między nogami wpadła do bramki.

• GOOOOOOL!!!! 2:2!!! MUCI ZDOBYWA BRAMKĘ PO BŁĘDZIE SANDOMIERSKIEGO!!

• Świetne dośrodkowanie z wolnego Josue trafiło prosto na głowę Wieteski, który nie dal szans Grzegorzowi Sandomierskiemu.

• GOOOOOL!! WIETESTKA TRAFIA I LEGIA ŁAPIE KONTAKT!!

• Żółta kartka dla Dadoka za faul tuż przy polu karnym.

• Niecelne uderzenie Mladenovicia.

• Oraz Mahir Emreli za Pekharta.

• Bartosz Slisz za Kharatina.

• Kacper Skibicki w miejsce Ribeiro.

• Wznawiamy spotkanie po przerwie.

• Koniec pierwszej połowy.

• Brutalny faul Igora Kharatina. Żółta kartka.

• Powinno być 3:0! Robert Dadok z ostrego kąta uderzył prosto w Misztę!

• Powtórki pokazały, że Wiśniewski kopnął w kolano Luquinhasa.

• Luquinhas padł w polu karnym, ale zdaniem sędziego nie ma mowy o jedenastce.

• Tym razem miękka wrzutka Nowaka, głową strzelił Jimenez, obronił co prawda Miszta, ale prosto pod nogi Podolskiego. A były reprezentant Niemiec na raty wcisnął piłkę do siatki.

• JUŻ 2:0!!! PODOLSKI PODWYŻSZA WYNIK!!!

• Świetna kontra Górnika. Jesus Jimenez spojrzał i dokładnie dośrodkował w pole karne. Idealnie na piłkę nabiegł Janża i strzałem między nogi pokonał Misztę.

• GOOOOOOL!!! 1:0!!! JANŻA WYKOŃCZYŁ KONTRĘ GÓRNIKA!!!

• Pekhart ładnie zgrał piłkę głową do Ernesta Muciego, który w ostatniej chwili został wyprzedzony przez obrońcę.

• Kolejna już wrzutka Josue wybita przez zabrzan.

• Teraz zaczęła nieśmiało naciskać Legia, dwa rzuty rożne w krótkim czasie nie przyniosły zagrożenia.

• Celny strzał głową Przemysława Wiśniewskiego po wrzutce z wolnego, broni Miszta.

• Legia w defensywie, Górnik kontroluje to spotkanie.

• Po rzucie rożnym piłka spadła na wolej Podolskiego, a ten kropnął w poprzeczkę!

• Pomylił się Cezary Miszta z wyjściem! Mateusz Wieteska wybija cudem piłkę z linii bramkowej!

• Ostre wejście Podolskiego, któremu po chwili odpłacił się w podobny sposób Mattias Johansson.

• Ostre dośrodkowanie Filipa Mladenovicia z lewego skrzydła i centymetrów zabrakło nabiegającemu koledze. Obrońca Górnika wybił głową na korner.

• Znowu na boisku pojawiły się serpentyny. Kolejna wymuszona przerwa.

• Miękka wrzutka Josue ze stałego fragmentu, na róg na wszelki wypadek wybił Adrian Gryszkiewicz.

• Fantastyczny strzał Nowaka i słupek ratuje Legię! Po chwili odgwizdany spalony.

• Górnicy starają się konstruować atak pozycyjny, goście z Warszawy czekają na kontry. To może zaskakiwać.

• Lukas Podolski nie zdecydował się na strzał z rzutu wolnego. Rozciągnął do Janży, a ten beznadziejnie dośrodkował.

• Faulowany przy linii bocznej Yuri Ribeiro. Dośrodkowanie Josue nie dotarło do żadnego z legionistów.

• Minimalnie zbyt mocna wrzutka Bartosza Nowaka. Do piłki dopadł Erik Janża, wstrzelił ją, ale wybili obrońcy Legii.

• Zaczynamy.

• Kibice w Zabrzu zasypali boisko serpentynami. Start spotkania chwilę się opóźni.

• Piłkarze obu zespołów wychodzą na murawę w Zabrzu, za chwilę zaczynamy.

• Rezerwowi Górnik: Bielica, Kubica, Cholewiak, Pawłowski, Toshevski, Sanogo, Krawczyk, Bainović, Szymański.

• Rezerwowi Legia: Tobiasz, Rose, Hołownia, Slisz, Skibicki, Martins, Lopes, Emreli, Włodarczyk.

• W przypadku wygranej Legia przeskoczy szesnastą Wartę Poznań i być może piętnastą Bruk-Bet Termalikę Nieciecza. Górnikowi wygrana pozwoli zrównać się z dziesiątym Piastem Gliwice.

• Legia trafia na Górnika, który nie wygrał żadnego z czterech ostatnich meczów, ale Górnika, który potrafi zagrać z zębem zwłaszcza na własnym boisku. Według trenera jednym z powodów słabszej formy jest nieskuteczność lidera ofensywy, Jesusa Jimeneza. Jan Urban może mieć rację, bo Górnik nawet z rewelacyjnym beniaminkiem Radomiakiem Radom (0:1) potrafił stworzyć zagrożenie w jego twierdzy.

• Czy potężny kryzys mistrza Polski zostanie zażegnany akurat w Zabrzu? Legii na pewno przydała się przerwa w rozgrywkach. Zawodnicy mogli wreszcie odpocząć od trybu gry co trzy dni, a kilku doszło do zdrowia po kontuzjach. Sytuacja jest bez porównania lepsza niż przed ostatnim meczem ze Stalą Mielec (1:3).

• Witamy! Mistrz Polski najwyraźniej wypisał się z walki o obronę tytułu, więc teraz musi ratować tyle, ile się da. Przy Roosevelta powalczy o przerwanie passy sześciu porażek, a pomóc ma tym doping półtora tysiąca kibiców. Relacja LIVE z meczu Górnik - Legia od godziny 17:30.

Górnik - Legia LIVE! Dziewięć porażek mistrza. Będzie dziesiąta?

Górnik - Legia LIVE! Dziewięć porażek mistrza. Będzie dziesiąta? ©Lucyna Nenow / Polska Press

Mecz Górnik Zabrze - Legia Warszawa ONLINE. Mistrz Polski najwyraźniej wypisał się z walki o obronę tytułu, więc teraz musi ratować tyle, ile się da. Przy Roosevelta powalczy o przerwanie passy sześciu porażek, a pomóc ma tym doping półtora tysiąca kibiców. Relacja LIVE od godziny 17:30.

Mecz Górnik Zabrze - Legia Warszawa ONLINE

Legia jest wybrykiem na skalę europejską. Na tym etapie sezonu bowiem żaden mistrz nie wypada aż tak blado. Żaden nie ma dziewięciu porażek w dwunastu meczach, dwudziestu dwóch straconych bramek przy ledwie dwunastu zdobytych, wreszcie przedostatniego miejsca, które praktycznie zamyka drogę do obrony trzeciego tytułu z rzędu.

Czy potężny kryzys zostanie zażegnany akurat w Zabrzu? Legii na pewno przydała się przerwa w rozgrywkach. Zawodnicy mogli wreszcie odpocząć od trybu gry co trzy dni, a kilku doszło do zdrowia po kontuzjach. Sytuacja jest bez porównania lepsza niż przed ostatnim meczem ze Stalą Mielec (1:3).

Jan Urban, trener Górnika: - Nie wiem czy będzie nam łatwiej z powodu formy Legii, po prostu nie wiem. Wcześniej czy później Legia zacznie wygrywać. To nie jest normalne, że jest tam, gdzie jest, natomiast piłka ma to do siebie, że takie rzeczy się dzieją i trudno je wytłumaczyć. Wiem, że musimy rozegrać dobre spotkanie, żeby wygrać. Musimy być drużyną, która kreuje sytuacje, a jednocześnie potrafi je wykorzystać. Być może scenariusz będzie taki, że tych sytuacji wcale za wiele nie będzie.

Marek Gołębiewski, trener Legii: - Spodziewam się, jak to się mówi w Polsce, meczu walki. Nikt przed Legią się nie położy, każdy na Legię się dodatkowo mobilizuje. Spodziewamy się trudnego meczu, ale mamy dobrze przeanalizowanego przeciwnika. Wiemy, co chcą grać i w jaki sposób, nie spodziewam się niespodzianek. Chcemy obrać dobrą drogę, a ten moment na pewno przyjdzie.

Nie zagrają w meczu Pogoń - Śląsk:
Górnik: Sobczyk
Legia: Boruc, Kastrati, Nawrocki, Kapustka, Abu Hanna, Muzyk

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Górnik - Legia 1:2 (Ekstraklasa, 27.02.2021)
Legia - Górnik 1:3 (Ekstraklasa, 19.09.2020)

Mecz Górnik Zabrze - Legia Warszawa TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w TVP Sport (pasmo otwarte), Canal+ Premium i Canal+ 4K Ultra HD. W internecie mecz na stronie i w aplikacji TVP Sport (bezpłatnie) oraz Canal+. Dla TVP komentuje duet Maciej Iwański – Kazimierz Węgrzyn, dla Canal+ Przemysław Pełka – Marcin Baszczyński. Relacja LIVE od godziny 17:30 w GOL24 - zapraszamy!