PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze - Miedź Legnica ONLINE....

PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze - Miedź Legnica ONLINE. Goście o krok od wyjścia na prostą. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 17. kolejka
2022-11-12 15:00

Górnik Zabrze

0

Miedź Legnica

3

• Dziękujemy serdecznie za relację LIVE! Do "usłyszenia" wkrótce!

• Oceny piłkarzy po meczu Górnik Zabrze – Miedź Legnica(w skali 1-6):

• Daniel Bielica – 3
    • Kryspin Szcześniak – 3
    • Emil Bergström – 2
    • Richard Jensen – 3 (65’ Aleksander Paluszek – 3)
    • Norbert Wojtuszek – 2 (57’ Robert Dadok – 3)
    • Jean Jules Mvondo – 2
    • Dani Pacheco – 3 (85’ Mateusz Cholewiak – bez oceny)
    • Erik Janża – 3
    • Szymon Włodarczyk – 2 (57’ Piotr Krawczyk – 2)
    • Lukas Podolski – 3 (85’ Blaz Vrhovec – bez oceny)
    • Kanji Okunuki – 2

• Mateusz Abramowicz – 4
    • Jurich Carolina – 4
    • Szymon Matuszek – 5
    • Levent Gulen – 4
    • Hubert Matynia – 5
    • Michael Kostka – 5 (92’ Maciej Śliwa – bez oceny)
    • Santiago Naveda – 4 (74’ Jeronimo Cacciabue – bez oceny)
    • Chuca – 5
    • Koldo Obieta – 4
    • Luciano Narsingh – 5 (74’ Mehdi Lehaire – bez oceny)
    • Angelo Henriquez – 5 (31’ Olaf Kobacki – bez oceny)
  • Koniec spotkania w Zabrzu! Miedź absolutnie zaskoczyła. Trzy gole i trzy punkty dla baniaminka!

• Zmiana w Miedzi. Schodzi Michael Kostka, w jego miejsce Maciej Śliwa.

• Dogranie w pole karne Miedzi. Próbował Mateusz Cholewiak na wślizgu, piłka wybita. Górnik spróbuje z rzutu rożnego.

• Ciekawa akcja Kanjiego Okunuki. Wpadł w pole karne ale zagrał do nikogo...

• Ależ szansa dla Miedzi! Próbował Szymon Matuszek, ale uderzenie obrońcy obok bramki.

• ...z kibicami pożegnał się również Lukas Podolski. Za niego wbiegł Blaz Vrhovec.

• Korekty w Górniku - schodzą Dani Pacheco, za niego Mateusz Cholewiak...

• W posiadaniu Górnik ale jego próby są bezzębne. Nie są w stanie zagrozić świetnie wyglądającej dziś Miedzi.

• Ależ szansa dla gości na czwarte trafienie! Nie trafił w piłkę Olaf Kobacki.

• Dani Pacheco z dośrodkowaniem z rzutu rożnego ale piłka wprost w rękawice Mateusza Abramowicza.

• Miedź w posiadaniu. Goście rozgrywają na własnej połowie.

• Górnik szuka szansy, w tej chwili pewnie już tylko na gola kontaktowego. Ale nie jest w stanie się przebić.

• ...zabraknie także już strzelca pierwszej bramki Luciano Narsingha. W jego miejsce Mehdi Lehaire.

• Zmiany w drużynie gości - schodzą Santiago Naveda, w jego miejsce Jeronimo Cacciabue...

• Kapitalne rozrzucenie piłki w pole karne i tam dostrzeżony przez kolegów Chuca, który idealnie skierował piłkę w dolny róg bramki. Górnik 0, Miedź 3.

• I JEST TRZECI GOL! COŚ NIEPRAWDOPODOBNEGO! MIEDŹ Z TRZECIĄ BRAMKĄ!

• Leży strzelec pierwszej bramki, Luciano Narsingh. Nie wiadomo czy nie będzie potrzebna zmiana.

• kontuzja

• Prosta strata Jeana Julesa Mvondo i piłka po stronie Miedzi.

• Rajd Lukasa Podolskiego zatrzymany i Niemiec na murawie. Sędzia jednak nie użył gwizdka, gramy dalej.

• Ciekawa akcja Górnika Zabrze ale w prosty sposób traci piłkę Piotr Krawczyk.

• Leży na murawie Santiago Naveda po starciu z Lukasem Podolskim. Niemiec za komentarze ukarany żółtym kartonikiem.

• Za kontuzjowanego Richarda Jensena wchodzi młodzieżowiec, Aleksander Paluszek.

• Mogło być groźnie w polu karnym Miedzi. Piotr Krawczyk jednak nie dopada do piłki i goście wybijają.

• Dani Pacheco z wrzutką w pole karne ale nie zamknął tego odpowiednio Kanji Okunki. Zaczną goście.

• Żółtą kartką ukarany Levent Gulen. Druga kara w meczu.

• ...nie ma też na murawie Norberta Wojtuszka, w jego miejsce Robert Dadok.

• Zmiany w drużynie Górnika. Schodzą Szymon Włodarczyk, w jego miejsce Piotr Krawczyk...

• Kolejna szansa holendra! Luciano Narsingh przed sytuacją stuprocentową z kontry ale nie trafił w bramkę.

• Mogło być nawet 0:3. Zabrakło jednak decyzji u Luciano Narsingha i ostatecznie Górnik przerwał groźny atak.

• Miedź swobodnie gra na połowie Górnika. Piłkarze gospodarzy są bezradni wobec ataku przyjezdnych.

• Długie zagranie Miedzi na Olafa Kobackiego. Defensywa Górnika czujna i zagrożenie zażegnane.

• Górnik mógł wyjść z ciekawym kontratakiem, ale zabrakło dokładności w zagraniu Daniego Pacheco.

• Zaczynamy drugą część meczu! Bez zmian. Zaczęli piłkarze gości.

• Statystyki z I połowy:

1. Posiadanie piłki: 70% na korzyść Górnika,
    2. Sytuacje bramkowe - 7 do 6 również na korzyść gospodarzy,
    3. Podania? Aż 336 do 134. I tutaj również lepsi piłkarze Górnika.
  • Koniec pierwszej części meczu. Miedź sensacyjnie prowadzi w Zabrzu 2:0.

• Mogło być groźnie dla gości. Zagrozili teraz z rzutu rożnego. Przed nimi kolejny korner.

• Zagramy o trzy minuty dłużej, wskazał sędzia.

• Górnik próbuje ale nie może się przebić pod bramkę Miedzi.

• Dobranie z rzutu rożnego i ostatni, który zamykał akcję to właśnie kapitan Miedzi, Szymon Matuszek. Kapitalne trafienie głową byłego piłkarza Górnika Zabrze.

• GOL! 0:2! SENSACJA! STRZELCEM SZYMON MATUSZEK!

• Akcja beniaminka. W pole karne zagrywał strzelec, Luciano Narsingh, ale czujny Kryspin Szcześniak, który wybija piłkę na rzut rożny.

• Długie zagranie w wykonaniu Górnika, ale czujny Mateusz Abramowicz wybija piłkę.

• Ze skrzydła podawał Hubert Matynia w pole karne. Płaskie zagranie po ziemi do napastnika, fantastycznie się zachował Luciano Narsingh, który zwodem położył kilku rywali i posłał piłkę do siatki.

• GOL! PIĘKNA AKCJA MIEDZI! ALEŻ TO ZROBILI! NARSINGH STRZELCEM!

• Ależ się działo w polu karnym Miedzi. Goście zamknięci we własnej szesnastce. Akcję zakończył Lukas Podolski niecelnym strzałem.

• Jednak zmiana. Schodzi Angelo Henriquez, w jego miejsce Olaf Kobacki.

• W tej chwili leży z kolei piłkarz gości, Angelo Henriquez. Szykuje się zmiana napastnika.

• kontuzja

• Przerwa w grze. Na murawie leży kapitan Górnika, Erik Janza.

• Przy piłce piłkarze gości. Szukają wolnego miejsca by zagrozić bramce Górnika.

• Pierwsza kara w meczu - ukarany piłkarz Miedzi, Michael Kostka.

• spalony

• Mogło być groźnie dla Górnika, ale na spalonym złapany Kanji Okunuki.

• Ależ huknął Lukas Podolski! Na raty broni Mateusz Abramowicz.

• Teraz znów akcja Górnika! Strzał Szymona Włodarczyka, instynktownie broni Mateusz Abramowicz.

• Ależ odpowiedź Miedzi. Urwał się Angelo Henriquez prawym skrzydłem i dośrodkował w pole karne. Bramkarz Górnika jednak obronił.

• Norbert Wojtuszek uderzył głową na bramkę Miedzi. Bramkarz gości czujny i broni strzał.

• Górnik gra na połowie rywali. Może być groźnie.

• Świetna okazja dla gości. Dogranie z rzutu rożnego na głowę Leventa Gulena, ale wybił piłkę obrońca Górnika, Kryspin Szcześniak.

• Luciano Narsingh z indywidualna próbą na skrzydle, ale piłka zblokowana i mamy korner dla gości.

• Efektowny szybki atak Górnika. W pole karne dośrodkował Erik Janza, ale nie doskoczył do podania Szymon Włodarczyk.

• Dogranie w pole karne Daniego Pacheco ale zabrakło adresata.

• Pierwszy strzał w meczu. Próbował Michael Kostka ale strzał niecelny.

• Faul. Zaczną piłkarze gospodarzy.

• Z ciekawą próbą Miedź ale zabrakło dokładności. Piłka na aucie.

• Górni zaczął odważnie. Piłka w posiadaniu gospodarzy.

• I zaczęliśmy! Przy piłce Górnik.

• Trwa losowanie stron przez kapitanów. Za moment zaczynamy.

• Przed pierwszym gwizdkiem nagrodzony statuetką dla najlepszego młodzieżowca października został napastnik Górnika, Szymon Włodarczyk.

• Już za 5 minut zaczynamy mecz w Zabrzu.

• Oczywiście goście są bardziej podrażnieni. Czerwona latarnia ligi, czyli Miedź Legnica uzbierała dotąd 9 punktów. Optymistami mogą być jednak przyjezdni, bo przed tygodniem sensacyjnie pokonali Śląsk Wrocław na własnym stadionie. Czy dziś pójdą za ciosem?

• Gospodarze mają w planach zagrać trzeci mecz z rzędu i wygrać - poprzednie starcia ekipy z Zabrza to wygrane z Widzewem Łódź a także z Pogonią Szczecin. W tej chwili drużyna Górnika zajmuje miejsce 11. w tabeli.

• Dziś do Zabrza na mecz 17. kolejki PKO Ekstraklasy przyjechała drużyna beniaminka z Legnicy. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania!

©Gazeta Wroclawska Piotr Krzyzanowski/Polska Pres Grupa

PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze - Miedź Legnica ONLINE. Wygrana gości w dzisiejszym spotkaniu będzie oznaczała, że Miedź będzie traciła tylko jeden punkt do Korony oraz Piasta. Beniaminek, który nie był typowany do spadku jest największym rozczarowaniem obecnego sezonu. Początek spotkania 12 listopada o godz. 15:00. Gdzie oglądać mecz Górnik - Miedź na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Relacja LIVE w GOL24.pl!

PKO Ekstraklasa: Górnik Zabrze - Miedź Legnica ONLINE

Górnik jest w całkiem niezłej formie. Ostatnia kolejka to sensacyjna wygrana z Pogonią 4:1. Zawodnikiem meczu został Lukas Podolski, który strzelił gola z własnej połowy. Dyspozycja w ostatnich tygodniach jest jednak dużo lepsza niż forma na przestrzeni całego sezonu. Ekipa z Zabrza zajmuje dopiero 11. miejsce z 20 punktami na koncie.

Pomimo bycia ligowym "średniakiem", Górnik jest w czołówce w bardzo nietypowej dla siebie statystyce - 56 procent średniego posiadania piłki plasuje dzisiejszych gospodarzy na 4. miejscu w Ekstraklasie. Styl gry oparty o grę z "piłką przy nodze" bardziej od Górniak preferują tylko Legia, Wisła Płock i Lech.

Dużo ekspertów wierzyło, że Miedź Legnica będzie najlepiej grającym zespołem wśród tegorocznych beniaminków. Ich przemyślana i zespołowa gra w 1. lidze mogła wzbudzać podziw obserwatorów. Klub w letnim okienku sprowadził zawodników bardzo wielu narodowości, a to sprawiło, że w ekipie trenera Łobodzińskiego powstała prawdziwa "Wieża Babel". W Miedzi nie widać konkretnego planu taktycznego - ich styl jest oparty na indywidualnościach i przebłyskach poszczególnych zawodników.

Słaba dyspozycja może być spowodowana utratą najlepszego strzelca Miedzi z poprzedniego sezonu. Patryk Makuch przeszedł do Cracovii, a goście dzisiejszego spotkania stracili tym samym bardzo wiele atrybutów w ofensywie. 23-latek walczy o każdą piłkę -często mówi się, że jest pierwszym obrońcą zespołu, gdyż tak mocno pressuje rywala.

Bartosch Gaul, trener Górnika: - Wygląda jakby Miedź radziła sobie fatalnie, ale bardzo wiele meczów przegrywają np. jedną bramką. Myślę, że pod względem piłkarskim jest to dobra drużyna. Mają dużo obcokrajowców, ale to przeciwnik, z którym chcemy i powinniśmy sobie poradzić.

Grzegorz Mokry, trener Miedzi Legnica, po ostatnim meczu ze Śląskiem: - Ta wygrana daje nam dużo, jeżeli chodzi o wiarę w utrzymanie. To że dzisiaj byliśmy bez piłki i wykreowaliśmy niewiele sytuacji nie jest ważne. Nasza obrona była szczelna, kompaktowa. To pierwszy mecz, który rozegraliśmy w tym sezonie na zero, na czym nam bardzo zależało. Tędy prowadzi droga, co pokazuje Warta Poznań. Teraz musimy przełamać kolejną passę i wygrać na wyjeździe z Górnikiem w Zabrzu.

Arbitrem głównym tego spotkania będzie Tomasz Musiał.

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Miedź Legnica - Górnik Zabrze 0:1 (11.05.2019, Ekstraklasa)
Górnik Zabrze - Miedź Legnica 1:3 (09.12.2018, Ekstraklasa)

Nie zagrają w meczu Górnik Zabrze - Miedź Legnica:
Górnik: Janicki
Miedź: Drachal, Tront, Zapolnik

Górnik Zabrze - Miedź Legnica TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE
Transmisja na żywo z meczu Górnik Zabrze - Miedź Legnica w Canal+ Sport. W internecie spotkanie w aplikacji i na stronie Canal+. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 14:40 - zapraszamy!

15:00 Górnik Zabrze - Miedź Legnica transmisja