PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin ONLINE. Spotkanie sąsiadów w tabeli. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

2

Zagłębie Lubin

3

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego weekendu!

• Za tydzień Górnik Zabrze pojedzie do Wrocławia na mecz ze Śląskiem, natomiast Zagłębie Lubin u siebie podejmie Koronę Kielce.

• Oceny piłkarzy po meczu Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin (w skali 1-6):

• Kevin Broll - 3
    • Kryspin Szcześniak - 3
    • Jonatan Kotzke - 4
    • Richard Jensen - 3
    • Paweł Olkowski - 3, (Amadej Marosa - 3)
    • Jean Jules Mvondo - 3, (Emil Bergstrom - 2)
    • Blaz Vrhovec - 3
    • Kanji Okunuki - 3, (Mateusz Cholewiak - bez oceny)
    • Robert Dadok - 4
    • Dani Pacheco - 3, (Lukas Podolski - 2)
    • Piotr Krawczyk - 3, (Krzysztof Kolanko - bez oceny)

• Kacper Bieszczad - 3
    • Bartłomiej Kłudka - 4
    • Bartosz Kopacz - 3
    • Jarosław Jach - 2
    • Guram Giorbelidze - 3
    • Tomasz Makowski - 3
    • Łukasz Łakomy - 3, (Marko Poletanović - 3)
    • Tornike Gaprindaszwili - 4, (Kacper Chodyna - 2)
    • Filip Starzyński - 4, (Aleks Ławniczak - 3)
    • Damjan Bohar - 5, (Tomasz Pieńko - bez oceny)
    • Martin Doleżal - 2
  • Wyrównane spotkanie w Zabrzu, ale Zagłębie okazało się konkretniejsze i chyba zasłużenie wygrywa to spotkanie. Górnik ma problemy z wygrywaniem i zdecydowanie musi poprawić skuteczność.

• Koniec meczu na Arena Zabrze! Zagłębie Lubin wygrywa z Górnikiem 3:2!

• Kryspin Szcześniak także z żółtą kartką.

• Dużo walki w środku pola, ale bez zagrożenia pod którąś z bramek.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej sześć minut.

• Robert Dadok ukarany żółtą kartką.

• Końcówka meczu w Zabrzu. Siadło nam tempo spotkania. Żaden z zespołów nie kwapi się do kreowania bramkowych okazji.

• Natomiast Mateusz Cholewiak zastąpił Kanji Okunukiego.

• Ostatnie dwie zmiany także w Górniku Zabrze. Krzysztof Kolanko pojawił się w miejsce Piotra Krawczyka

• Jarosław Jach z żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

• Ostatnia zmiana w zespole "Miedziowych". Tomasz Pieńko zmienił Damjana Bohara.

• W ostatnich minutach dominuje gra w środku pola. Górnik nie potrafi sforsować szczelnej defensywy gości.

• Tomasz Makowski został ukarany żółtą kartką po faulu w środku pola.

• W drużynie Zagłębia Lubin Aleks Ławniczak pojawił się w miejsce Filipa Starzyńskiego.

• Trzecia zmiana w ekipie zabrzan. Lukas Podolski zastąpił Daniego Pacheco.

• Znakomita szansa dla Górnika na wyrównanie! Robert Dadok znakomicie dośrodkował z lewej strony boiska na głowę Jonatana Kotzke, a ten trafił w poprzeczkę bramki Kacpra Bieszczada!

• Ciągle obraz meczu nie ulega zmianie. Po bramce dla Zagłębia to gospodarze przejmują inicjatywę i zaczynają mocniej atakować.

• Świetne prostopadłe podanie w pole karne Górnika do Damjana Bohara, a ten precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramkę gospodarzy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!! Damjan Bohar zdobywa gola i trzeci raz w tym meczu Zagłębie obejmuje prowadzenie!!!

• Natomiast Marko Poletanović pojawił się w miejsce Łukasza Łakomego.

• Dwie zmiany w Zagłębiu Lubin. Kacper Chodyna zmienił Tornike Gaprindaszwiliego

• Zmiana w Górniku Zabrze. Amadej Marosa zmienił Pawła Olkowskiego.

• Kanji Okunuki dośrodkował w pole karne Zagłębia wprost na głowę Piotra Krawczyka, ten zgrał do Roberta Dadoka, który sytuacyjnym uderzeniem znowu doprowadził do remisu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Robert Dadok ponownie trafia do bramki i znowu remis na Arena Zabrze!!!

• Filip Starzyński zbyt mocno dośrodkował z rzutu rożnego w "szesnastkę" gospodarzy i żaden z jego partnerów nie zdołał dopaść do piłki.

• Paweł Olkowski spróbował dośrodkować w pole karne gości, ale piłka zatrzymała się na pierwszym z obrońców.

• Kanji Okunuki oddał strzał zza pola karnego, ale Kacper Bieszczad popisał się znakomitą interwencją!

• Wyrównany i spokojny początek drugiej połowy meczu. Oba zespoły nieco ostrożniej rozpoczęły tę część spotkania.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania!

• W przerwie jedna zmiana w szeregach Górnika Zabrze. Emil Bergstrom zmienił Jeana Julesa Mvondo.

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę Arena Zabrze, za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części rywalizacji zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy spotkania w Zabrzu. Do przerwy Zagłębie Lubin prowadzi z Górnikiem 2:1.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Górnika, ale zupełnie bez zagrożenia.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• Piotr Krawczyk zagrał w pole karne Zagłębia, ale tam żaden z jego partnerów nie zdołał dopaść do piłki.

• Kolejna świetna akcja Zagłębia Lubin, Damjan Bohar wyłożył piłkę do Tornika Gaprindaszwiliego, ten oddał mocny strzał, ale instynktowną interwencją popisał się Kevin Broll ratując swój zespół przed stratą trzeciej bramki!

• Kanji Okunuki popędził lewą stroną boiska, dośrodkował w pole karne Zagłębia, ale piłka nie trafiła do żadnego z graczy Górnika.

• Tornike Gaprindaszwili dostał piłkę przed polem karnym Górnika, oddał strzał, piłka po rykoszecie trafiła do Filipa Starzyńskiego, który sytuacyjnym uderzeniem trafił do bramki gospodarzy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Filip Starzyński zdobywa bramkę i Zagłębie znowu na prowadzeniu!!!

• Jean Jules Mvondo oddał strzał z dystansu, ale piłka powędrowała daleko od bramki gości.

• Robert Dadok dośrodkował w pole karne Zagłębia na Piotra Krawczyka, ten zdołał przyjąć piłkę, ale nie zdołał już oddać celnego strzału.

• W odpowiedzi Dani Pacheco dośrodkował w pole karne Zagłębia, ale również bez zagrożenia.

• Filip Starzyński źle dośrodkował z rzutu rożnego i piłkę łatwo przejęli zabrzanie.

• Jean Jules Mvondo został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Kanji Okunuki zdecydował się na strzał z dystansu, piłka po rykoszecie trafiła w poprzeczkę bramki gości, dopadł do niej Robert Dadok i strzałem głową wpakował piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Robert Dadok doprowadza do wyrównania!!!

• Po zdobyciu bramki przez Zagłębie obraz meczu nie ulega zmianie. Wciąż Górnik przeważa, jednak co pokazuje wynik, niewiele z tego wynika.

• Tornike Gaprindaszwili wpadł w pole karne Górnika, minął rywala i oddał mocny strzał, który zdołał jeszcze obronić Kevin Broll, jednak z dobitką Damjana Bohara nie miał już żadnych szans!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Damjan Bohar trafia do bramki Górnika i goście obejmują prowadzenie!!!

• Kanji Okunuki popędził lewą stroną boiska, dośrodkował na pole karne Zagłębia, ale żaden z jego partnerów z drużyny nie dopadł do tej piłki.

• Robert Dadok dostał piłkę w polu karnym Zagłębia i oddał mocny strzał, który zatrzymał się na słupku bramki gości!

• Górnik wyraźnie przejął inicjatywę na początku spotkania. Zabrzanie prowadzą grę i utrzymują się przy piłce na połowie rywala.

• Szybka akcja Górnika Zabrze, piłka trafiła do Pawła Olkowskiego, ten zdecydował się na strzał, ale piłka powędrowała daleko od bramki gości.

• Rozpoczynamy starcie Górnika z Zagłębiem!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Zabrzu. Za chwilę rozpoczniemy pojedynek.

• Natomiast oto zestawienie Górnika Zabrze:

• Tak prezentuje się skład Zagłębia Lubin na dzisiejsze spotkanie:

• W poprzednim sezonie w pojedynku obu drużyn w Zabrzu padł bezbramkowy remis. Na wiosnę w Lubinie zespół Górnika okazał się lepszy wygrywając 4:2 po golach Krzysztofa Kubicy, Dariusza Pawłowskiego, Piotra Krawczyka i Bartosza Nowaka. Trzech, z czterech piłkarzy, którzy zdobywali wtedy bramki w Zabrzu już nie ma. Dla "Miedziowych" bramki zdobywali Filip Starzyński i Patryk Szysz, który także opuścił już Lubin.

• Natomiast Zagłębie Lubin ma dokładnie taką samą liczbę punktów, jednak plasuje się jedną pozycję niżej. "Miedziowi" przed dwoma tygodniami także wygrali 2:1, tyle że u siebie z Wisłą Płock. Dla Zagłębia bramki w tamtym spotkaniu zdobywali Martin Doleżal i Kamil Chodyna. Wcześniej drużyna z Lubina zremisowała z Wartą Poznań i Jagiellonią Białystok.

• Oba zespoły są sąsiadami w ligowej tabeli. Górnik Zabrze zajmuje dziesiąte miejsce z dorobkiem trzynastu punktów. Przed przerwą na reprezentację Zabrzanie po serii czterech remisów z rzędu wygrali na wyjeździe z Koroną Kielce 2:1 po dwóch bramkach Kanji Okunukiego. Dzisiaj gospodarze także wydają się faworytem spotkania, ale Zagłębie na pewno nie odda punktów bez walki.

• Witamy serdecznie! W pierwszym sobotnim meczu 11. kolejki PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze na własnym stadionie podejmie Zagłębie Lubin. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

©Fot Arkadiusz Gola

PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin ONLINE. Jeden jak i drugi zespół w tym sezonie nie zachwycają. Obie drużyny nie są w stanie ustabilizować formy i zaliczyć serii kilku wygranych z rzędu. Sobotnie spotkanie może być szasną dla Górnika oraz Zagłębia, żeby zbliżyć się do czołówki. Początek spotkania 1 października o godz. 15:00. Gdzie oglądać mecz Górnik - Zagłębie na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Relacja LIVE w GOL24.pl!

PKO Ekstraklasa: Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin ONLINE

Górnik Zabrze, czyli zespół, który w tym sezonie preferuje jeden z najbardziej ofensywnych stylów gry, zmierzy się z Zagłębiem Lubin, które charakteryzuje się stabilną obroną. Ekipa Bartoscha Gaula ma największe średnie posiadanie piłki ze wszystkich klubów Ekstraklasy - Górnicy rozgrywają swoje akcje przez 59 procent czasu gry. Jeśli weźmiemy pod uwagę statystykę oczekiwanych bramek na spotkanie (1.32), ekipa z Zabrza jest jedną z najlepiej atakujących drużyn.

Pomimo tego, że statystyki oczekiwanych straconych bramek na mecz tego nie pokazują, Zagłębie jest jedną z najlepiej broniących ekip w tym sezonie Ekstraklasy. Podopieczni Piotra Stokowca stracili 11 bramek w 10 meczach. Ostatnia forma bloku defensywnego Miedziowych pozostawia jednak wiele do życzenia. W ostatnich trzech meczach nie udało im się zachować czystego konta. Taka postawa ekipy z Lubina może być szansą na grad bramek dla Górnika.

Historia spotkań tych dwóch zespołów jest bardzo wyrównana. 18 razy wygrało Zagłębie, 22 razy wygrał Górnik, natomiast 26 razy kluby musiały zadowolić się podziałem punktów. Bilans bramkowy przemawia za Górnikami: 94-86.

Bartosch Gaul, trener Górnika: - (Zagłębie) to trudny rywal, jak wiele drużyn w tej lidze. Jednak widać, że może z każdym wygrać, ale może też z każdym przegrać. (Zagłębie) posiada dużo dyscypliny, jest zgranym zespołem, "stoi" dobrze w defensywie. Trzeba uważać na kontry i przy stałych fragmentach gry.

Sędzią głównym tego spotkania będzie Łukasz Kuźma.

Ostatnie bezpośrednie mecze:
Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 2:4 (22.04.2022, Ekstraklasa)
Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 0:0 (30.10.2021, Ekstraklasa)

Nie zagrają w meczu Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin
Górnik: Bergstrom (kontuzja)
Zagłębie: Zivec (kontuzja), Żubrowski (kontuzja)

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE
Transmisja na żywo z meczu Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin w Canal+ Sport i Canal+ 4K Ultra. W internecie spotkanie w aplikacji i na stronie Canal+. Komentuje duet Piotr Glamowski – Marcin Baszczyński. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 14:40 - zapraszamy!

15:00 Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin transmisja