MŚ 2022. Hiszpania - Niemcy ONLINE. Gdzie oglądać w...

MŚ 2022. Hiszpania - Niemcy ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Najważniejszy mecz w grupie E

MŚ 2022, Grupa E
2022-11-27 20:00

Hiszpania

1

Niemcy

1

• Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia i sędzia Danny Makkelie gwiżdże po raz ostatni. Hiszpania remisuje z Niemcami 1:1.

Wszystkie 4 drużyny mają realne szanse na awans do fazy pucharowej. O nim zadecydują mecze 1 grudnia o godz. 20: Japonii z Hiszpanią i Kostaryki z Niemcami!

• Kapitalne prostopadłe podanie Leona Goretzki do Jamala Musiali! Mądrze kąt skrócił wychodzący z bramki Unai Simon. Jeszcze Rodri wybija na rzut rożny!

• Przeciągnięte dośrodkowanie z lewego narożnika. Jeszcze Sergio Busquets wpadł na ścianę, a dokładniej na Joshuę Kimmicha. Odbił się od niego jakby był piłeczką kauczukową.

• Dani Carvajal niedokładnie wycofuje do Unaia Simona. Piłka wyszła za linię końcową. Korner dla Niemców, których kibice wyraźnie się ożywili.

• Dani Olmo powalczył o piłkę w środku pola. Zdaniem sędziego przekroczył przepisy.

• Danny Makkelie dolicza 6 minut do drugiej połowy.

A tak obecnie prezentuje się tabela grupy E

• Alvaro Morata wystartował w tempo do prostopadłego podania, wykorzystując "złamaną" linię spalonego przez Nico Schlotterbecka. Ten zdołał naprawić swój błąd, blokując wślizgiem strzał rywala!

• [WIDEO] GOL NICLASA FULLKRUGA

• Nico Schlotterbeck zmienia Davida Rauma.

• Jonas Hofman zmienia Serge'a Gnabry'ego.

• Akcja rezerwowych daje wyrównanie! Leroy Sane pognał prawą stroną i podaje w pole karne do Jamala Musiali. Ten trącił piłkę tak, że opanował ją Niclas Fullkrug,, który z ok. prawego narożnika pola bramkowego huknął nie do obrony w lewy górny róg!

• GOL DLA NIEMIEC! STRZELCEM NICLAS FULLKRUG!!!

• Alejandro Balde zmienia żegnanego brawami Jordiego Albę.

• Za krótkie dośrodkowanie Joshuy Kimmicha z lewego narożnika dało Hiszpanom szansę na wyjście z kontrą. Podanie na wolne pole do Nico Williamsa było niedokładne.

• Po uderzeniu Joshuy Kimmicha piłka trafia w mur i przeturlała się za linię końcową.

• Leroy Sane przedzierał się skrzydłem, ale w ostatniej chwili został powstrzymany. Jeszcze udało się wywalczyć rzut wolny blisko linii 16. metra. Może być groźnie.

• 68 895 widzów na Al-Bayt Stadium.

• Alvaro Morata dał się złapać w pułapkę ofsajdową po zagraniu z głębi pola.

• Alvaro Morata wszedł na murawę w 54. minucie i 8 minut później wpisał się na listę strzelców!

• Po chwili Jamal Musiala ruszył w tempo do prostopadłego podania. Jego strzał z pola karnego trafia w Unaia Simona!

• Nie ma gola dla Niemiec! Jamal Musiala zagrywa z prawej strony na bliższy słupek do Niclasa Fullkruga, który nieczysto trafia w piłkę!

• ... a za Thilo Kehrera na murawie melduje się Lukas Klostermann.

• ... Niclas Fullkrug zastępuje Thomasa Muellera...

• Leroy Sane zmienia Ilkaya Guendogana...

• [WIDEO] GOL ALVARO MORATY

• ... a za Gaviego pojawia się Nico Williams.

• Koke zmienia Marco Asensio...

• To powinna być druga bramka dla Hiszpanii! Mnóstwo miejsca na lewej stronie miał Jordi Alba. Pognał ile fabryka dała, po czym zagrywa na prawą stronę pola karnego do Marco Asensio. Ten niepotrzebnie zdecydował się na strzał bez przyjęcia, chociaż przed sobą miał równie dużo miejsca. Uderzył wysoko nad bramką!

• Niemcy chcą szybko odpowiedzieć! Tym razem dobrze w "szesnastkę" wrzucał David Raum, ale Thomas Mueller nie zdołał "zamknąć" akcji uderzeniem głową. O odbitą piłkę powalczył Jamal Musiala, ale faulował.

• Jordi Alba dostaje piłkę na lewej stronie. Zagrywa płasko w okolice narożnika pola bramkowego i uprzedzając Niklasa Suele uderza nie do obrony w lewy górny róg bramki!

• GOL DLA HISZPANII! ALVARO MORATA!!!

• Joshua Kimmich upomniany żółtą kartką za "stempel". Niemiecki środek pola musi grać uważniej - kartkę ma też Leon Goretzka.

• David Raum podłączył się do akcji ofensywnej. Kolejny raz nie wyszło mu dośrodkowanie w "szesnastkę". Ma nad czym pracować na treningach...

• W odpowiedzi Dani Olmo uderza zza linii 16. metra. Piłka poleciała w środek bramki, czyli dokładnie tam, gdzie z "koszyczkiem" czekał Manuel Neuer.

• Leon Goretzka upomniany żółtą kartką za faul.

• Ależ kapitalna parada Unaia Simona! Naprawił swój błąd (niedokładne) wybicie i wyciągnięty jak struna zbija piłkę za linię końcową po uderzeniu Joshuy Kimmicha!

• Alvaro Morata zmienia Ferrana Torresa.

• Unai Simon uprzedza Serge'a Gnabry'ego.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Davida Rauma z rzutu wolnego. Thilo Kehrer był też na spalonym.

• I tak też się dzieje.

• Leon Goretzka nie podnosił się z murawy po starciu z Gavim w środku pola. Wydaje się, że będzie w stanie grać dalej.

• W odpowiedzi Thomas Mueller w polu karnym Hiszpanów. Jego akcję przerywa gwizdek sędziego z powodu spalonego.

• Składna i ładna akcja Hiszpanów. Po wymianie podań lewą stroną urwał się Marco Asensio. Zagrywa w pole karne zbyt głęboko, z czego skorzystał Manuel Neuer.

• Niemcy z lekkim falstartem zaczynają drugą połowę.

• Wracamy na Al-Bayt Stadium, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Hiszpania - Niemcy. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis, chociaż sytuacji nie brakowało. W tym nieuznany gol Antonio Ruedigera z powodu spalonego.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +3' Czas na przerwę. W meczu grupy E Hiszpania bezbramkowo remisuje z Niemcami

• +2' Zakotłowało się przed niemiecką bramką. Gabvi wywalczył rzut rożny, nabijając rywala. To może być ostatni akcent pierwszej części spotkania.

• Danny Makkelie dolicza 2 minuty do pierwszej połowy.

• Miękka wrzutka na prawa stronę pola karnego do Antonio Ruedigera. Ten spokojnie opanował piłkę, po czym uderzył wolejem w stronę bramki. Unai Simon łapie na raty.

• "Żółtko" na koncie Sergio Busquetsa za faul na Jamalu Musiali.

• Po krótkim rozegraniu dośrodkowanie na bliższy słupek, gdzie dobrze interweniuje niemiecka obrona.

• Hiszpanie ruszyli z kontrą lewą stroną. Dośrodkowanie Jordiego Alby zostało zablokowane - rzut rożny.

• Po dośrodkowaniu Antonio Ruediger mocną główką posyła piłkę do siatki tuż przy prawym słupku! Radość Niemców nie trwała długo - gol nie został uznany z powodu pozycji spalonej!!!

• Atak Niemców prawą stroną przynosi rzut wolny.

• Mocne zagranie na wolne pole do Serge'a Gnabry'ego. Ten był na wyraźnym, kilkumetrowym spalonym.

• Thilo Kehrer upomniany żółtą kartką za faul na Ferranie Torresie.

• I jeszcze jeden korner po interwencji Jamala Musiali. Tym razem nie było zagrożenia pod bramką Manuela Neuera.

• Po chwili pojedynek Daniego Olmo z Niklasem Suele. Niemiec powstrzymał rywala, ale zawodnicy Luisa Enrique mają rzut rożny.

• NIE MA GOLA DLA HISZPANIII!!!

Dani Olmo ruszył do prostopadłego podania lewą flanką. Zagrywa płasko w pole karne do Ferrana Torresa, który uderza nad poprzeczką! Gdyby zmieścił piłkę w siatce, to gol nie zostałby uznany z powodu pozycji spalonej!

• Po chwili Unai Simon interweniuje przed polem karnym. Zdecydowanym wyjściem uprzedził nadbiegającego Thomasa Muellera.

• Przeciągnięte dośrodkowanie Niklasa Suele w poszukiwaniu Jamala Musiali. Piłkę przejmuje jednak Antonio Ruediger, który uderza na wiwat z dystansu. Przynajmniej nie będzie kontro.

• Kapitalne prostopadłe podanie Daniego Olmo w pole karne do Ferrana Torresa. Ten źle opanował piłkę, ale mimo to uderza w stronę bramki. Zablokował go jeszcze David Raum i Manuel Neuer spokojnie łapie piłkę.

• Unai Simon wybija piłkę przed swoje pole karne pod nogi Serge'a Gnabry'ego! Ten przekłada piłkę do lewej nogi i uderza technicznie obok dalszego rogu!

• Pedri i Joshua Kimmich

• Jordi Alba "łamie" akcję z lewej strony do środka. Pomylił się nieznacznie, uderzając z dystansu obok lewego słupka!

• We dwóch pograli teraz Gavi i Pedri blisko linii 16. metra. Pojawiło się przy nim aż pięciu rywali, przez co nie mieli miejsca do strzału.

• Trochę uspokoiło się spotkanie na Al-Bayt Stadium. Częściej przy piłce są jednak Hiszpanie, którzy szukają miejsca.

• Mocny przerzut Niklasa Suele na lewą stronę do Davida Rauma. Nie miał szans, by opanować piłkę w boisku.

• Kadr z kapitalną interwencją Manuela Neuera

• Mocne zagranie na prawą stronę do Gaviego. Ten zagarnął piłkę za linią końcową. Manuel Neuer wznawia grę z "piątki".

• Niedokładnie w kole środkowym pograli Thomas Mueller z Ilkayem Guendoganem. To dało szansę Hiszpanom na przeprowadzenie kontry. Dani Olmo nie poradził sobie na skrzydle z Niklasem Suele.

• W odpowiedzi środkiem przedarł się Leon Goretzka. Wystartował z koła środkowego do pola karnego, po czym podaje na prawą stronę do rozpędzonego Serge'a Gnabry'ego. Jego strzał skutecznie sparował Unai Simon! Dodatkowo niemiecki skrzydłowy był na spalonym.

• Hiszpanie idą za ciosem. Ferran Torres próbował przedrzeć się prawą stronę w "szesnastkę" rywala. Nerwowo, aczkolwiek szczęśliwie, poradził sobie z nim David Raum.

• ALEŻ BYŁO BLISKO!!!

Hiszpanie wymienili blisko 20 podań, przenosząc ciężar gry z prawej strony do lewej. W końcu piłkę na linii 16. metra dostaje Dani Olmo, którego atomowe uderzenie zbija na poprzeczkę Manuel Neuer!!!

• Ferran Torres podaje za mocno do Marco Asensio.

• Mocne zagranie na wolne pole do Thomasa Muellera. Szybszy od niego był jednak wracający Jordi Alba.

• Marco Asensio przejmuje piłkę blisko "szesnastki" Niemiec. Sędzia zauważył, że ten pomagał sobie ręką.

• Zakotłowało się ok. 30 metrów od bramki Hiszpanii. Udało się wyjaśnić sytuację wybiciem na uwolnienie.

• Hiszpanie zaczynają ze środka!

• Coraz bliżej 26. bezpośrednie spotkanie. Jak prezentuje się bilans? 9 razy wygrywała Hiszpania, 8 razy Niemcy i 8 remisów.

• ... i Niemiec.

• Ale najpierw hymny obu państw. Hiszpanii...

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Hiszpania w pierwszym meczu z Kostaryką zrobiła sobie trening. Wygrana 7:0 to prawdopodobnie najłatwiejszy mecz w karierze reprezentacyjnej Luisa Enrique. Aby najlepiej zobrazować dominację europejskiej drużyny należy przywołać kilka danych statystycznych - ekipa Luisa Fernando Suáreza nie oddała ani jednego strzału, a ich posiadanie piłki przez cały mecz oscylowało w granicach 20 procent.

• Skład reprezentacji Niemiec

• Przegrana Niemców z Japonią może być traktowana jak kompromitacja. Nasi zachodni sąsiedzi byli typowani jako jeden z głównych faworytów do wygrania mundialu, a problemy mają już w fazie grupowej. Porażka z reprezentacją z Azji była bardzo nieszczęśliwa - podopieczni trenera Flicka zagrali naprawdę dobry mecz.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

• Czy faworyt wygrania Mundialu może pożegnać się z nim... w fazie grupowej? Tak, jest taka możliwość! Po porażce z Japonią (1:2) Niemcy muszą dzisiaj pokonać Hiszpanię, która w pierwszym meczu rozbiła Kostarykę aż 7:0. Za 25 minut rozpocznie się bardzo ważne spotkanie grupy E Hiszpania - Niemcy!

Mecz poprowadzi Holender Danny Makkelie...

©PAP/EPA/Noushad Thekkayil, PAP/EPA/Tolga Bozoglu

MŚ 2022. Hiszpania - Niemcy ONLINE. W pierwszym meczu na mundialu Niemcy przegrali z Japonią i znacząco utrudnili sobie sytuację w grupie. Ich kontrastem są Hiszpanie, którzy bez problemu wygrali z Kostaryką. Relacja LIVE w niedzielę od godziny 20:00.

MŚ 2022. Mecz Hiszpania - Niemcy ONLINE

Jak podaje Tomasz Urban, czyli ekspert od ligi niemieckiej, Niemcy w XXI wieku tylko raz stworzyli sobie większą liczbę sytuacji w jednym meczu (przeciwko Polsce w 2006 roku) niż w spotkaniu z Japonią. W pierwszym pojedynku zabrakło jednak skuteczności - doskonałe sytuacje mieli İlkay Gündoğan czy Jamal Musiala, ale nie byli w stanie umieścić piłki w bramce po raz drugi.

Kadra Niemiec naszpikowana jest głównie zawodnikami Bayernu. W spotkaniu z Japonią w pierwszym składzie wyszło aż pięciu piłkarzy "Die Roten". Najsłabszą formacją jest blok defensywny, który nie ma wiele braków - największym może być brak dobrego prawego obrońcy. Tę pozycję musi obsadzać Niklas Süle, który jest środkowym obrońcą.

Dzisiejszy mecz może być kluczowy dla obydwu ekip. Jeśli Niemcy chcą awansować, muszą wygrać z Hiszpanią. "La Furia Roja" może zapewnić sobie awans.

MŚ 2022. Mecz Hiszpania - Niemcy TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo z meczu Hiszpania - Niemcy w TVP 1 oraz TVP Sport. Stream w internecie na stronie i w aplikacji TVP Sport oraz w Smart TV i HbbTV. Relacja LIVE z meczu Hiszpania - Niemcy od 20:00 w GOL24 - zapraszamy!