MŚ 2022. Holandia - USA ONLINE. Amerykanie zaskoczą ponownie? Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

3

USA

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego weekendu!

• Przeciwnikiem Holandii w ćwierćfinale będzie zwycięstwa pojedynku Argentyny z Australią.

• Reprezentacja Holandii była dzisiaj znacznie lepsza i zasłużenie awansuje do ćwierćfinału. Zdecydowanie najlepszym graczem na placu gry był Denzel Dumfries, który miał udział przy wszystkich bramkach Holendrów. Natomiast Stany Zjednoczone nie poradziły sobie z szybkością prowadzenia akcji i zasłużenie przegrywają. Futbol wygrał z soccerem.

• Koniec meczu! Holandia wygrywa ze Stanami Zjednoczonymi 3:1 i awansuje do ćwierćfinału!

• Natomiast Matthijs de Ligt zastąpił Nathana Ake.

• Dwie ostatnie zmiany także w reprezentacji Holandii. Wout Weghorst pojawił się w miejsce Codyego Gakpo

• Ostatnia zmiana w reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Jordan Morris zmienił Antoneea Robinsona.

• Do podstawowego czasu gry drugiej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej sześć minut.

• W końcówce meczu Amerykanie próbują naciskać, ale biją głową w mur, nie potrafią dojść do pozycji strzeleckiej.

• Frenkie de Jong został ukarany żółtą kartką.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie zagroziło bramce Andriesa Nopperta.

• Christian Pulisic zagrał w pole karne Holandii, ale tam w ostatniej chwili jeden z obrońców wybił piłkę na rzut rożny.

• Kombinacyjna akcja Amerykanów, ale nie zdołali przebić się przez holenderską defensywę.

• Zmiana w reprezentacji Holandii. Xavi Simons zmienił Memphisa Depaya.

• Daley Blind znakomicie dośrodkował w pole karne USA wprost na nogę Denzela Dumfriesa, a ten potężnym uderzeniem wpakował piłkę do bramki rywali!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Denzel Dumfries chyba zamyka ten mecz!!!

• Dośrodkowanie w holenderskie pole karne spokojnie wyłapał Andries Noppert.

• W odpowiedzi Memphis Depay wpadł w pole karne Amerykanów, ale nie zdołał pokonać Matta Turnera!

• Prostopadłe podanie w okolice pola karnego Holendrów, ale przed własnym polem karnym w decydującym momencie skutecznie interweniował Andries Noppert!

• Christian Pulisic popędził prawą stroną boiska, dograł w pole karne do Hajiego Wrighta, a ten lobem z ostrego kąta wpakował piłkę do bramki!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Haji Wright zdobywa nieprawdopodobną bramkę!

• Czwarta zmiana w reprezentacji Stanów Zjednoczonych. DeAnde Yedlin zmienił Sergino Desta

• Memphis Depay zagrał pod własne pole karne do Hajiego Wrighta, ten minął bramkarza i uderzył celnie, ale jeden z Holendrów wybił piłkę z linii bramkowej!

• Giovanni Reyna uderzył z dystansu, ale piłka powędrowała daleko od bramki Holandii.

• Teun Koopmeiners zdecydował się na strzał z dystansu, ale fantastyczną interwencją popisał się Matt Turner! Do piłki dopadł jeszcze Memphis Depay, ale ponownie bramkarz uratował Amerykanów!

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do strzału głową doszedł Virgil van Dijk, ale uderzył niecelnie.

• Po akcji prawą stroną boiska Holandia wywalczyła rzut rożny.

• Denzel Dumfries dośrodkował na pole karne USA, ale tam amerykańscy obrońcy skutecznie interweniowali.

• Natomiast Brenden Aaronson pojawił się w miejsce Timothyego Weaha.

• Dwie zmiany w reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Haji Wright zmienił Westona McKenniego

• Antonee Robinson ucierpiał po jednym ze starć i nie wiadomo, czy będzie w stanie kontynuować grę.

• Szybki kontratak Amerykanów, ale bez zagrożenia.

• Denzel Dumfries ruszył na pole karne USA, gdzie został powalony, ale arbiter nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

• Dośrodkowanie w pole karne Amerykanów, a tam na raty, ale skutecznie interweniował Matt Turner.

• Memphis Depay oddał sytuacyjne uderzenie zza pola karnego, ale świetnie interweniował Matt Turner!

• Teun Koopmeiners został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Chriistiana Pulisica nie zagroziło holenderskiej bramce.

• Christian Pulisic wywalczył faul na połowie przeciwnika.

• Reprezentacja Holandii uspokaja grę i spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola.

• Kolejna szybka akcja Amerykanów, teraz piłka trafiła do Westona McKenniego, ale ten uderzył ponad bramką!

• Christian Pulisic próbował zaskoczyć uderzeniem z dystansu, jednak jego strzał był zbyt lekki i spokojnie interweniował bramkarz.

• Denzel Dumfries znowu ruszył prawą stroną, dograł w pole bramkowe, a tam jeden z amerykańskich obrońców był bliski pokonania własnego bramkarza, jednak Matt Turner instynktownie interweniował!

• Mocno zakotłowało się w polu karnym Holandii po dośrodkowaniu z narożnika boiska. Ostatecznie jeden z obrońców wybił piłkę niemal z linii bramkowej!

• Pierwsza w drugiej połowie ofensywna akcja Amerykanów zakończyła się wywalczeniem rzutu rożnego.

• Memphis Depay popędził na bramkę Amerykanów, ale w decydującym momencie zagrał niedokładnie do Stevena Bergwijna.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Jedna zmiana w reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Giovanni Reyna zastąpił Jesusa Ferreiry.

• Natomiast Steven Bergwijn pojawił się w miejsce Martena de Roona

• W przerwie dwie zmiany w reprezentacji Holandii. Teun Koopmeiners zmienił Davyego Klaassena

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę Khalifa International Stadium, za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy Holandia pewnie prowadzi ze Stanami Zjednoczonymi 2:0.

• Bardziej statyczna akcja niż przy pierwszej bramce, ale końcówka identyczna, Denzel Dumfries zagrał przed pole bramkowe amerykanów, gdzie czekał Daley Blind, a ten precyzyjnym uderzeniem podwyższył wynik!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Daley Blind podwyższa na 2:0!!!

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

• Timothy Weah zaskakująco uderzył zza pola karnego i świetnie interweniował holenderski bramkarz!

• Christian Pulisic ruszył lewą stroną boiska, ale zagrał wprost w rywala.

• Szybkie rozegranie Amerykanów, ale dośrodkowanie w pole karne rywali zostało łatwo wybite.

• Amerykanie spokojnie rozgrywają piłkę w środkowej strefie boiska, ale niewiele z tego wynika.

• Holandia znowu trochę oddaje pole gry. Amerykanie jednak teraz nie mają pomysłu na sforsowanie defensywy rywali.

• Denzel Dumfries ruszył prawą stroną boiska, dograł identycznie jak przy akcji bramkowej, ale teraz skutecznie amerykańska obrona.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole Amerykanów bez większego zagrożenia.

• W odpowiedzi Memphis Depay wpadł w pole karne Amerykanów, minął rywala i wywalczył rzut rożny.

• Sergino Dest ruszył prawą stroną, ale jego podanie nie przeszło przez obronę Holandii.

• Holandia długo konstruowała akcję, ale niedokładne podanie spowodowało łatwą stratę.

• Nieco spadło nam tempo spotkania w ostatnich minutach. Holendrzy czują się znacznie pewniej, a Amerykanie nie atakują już z tak dużym animuszem.

• Denzel Dumfries zagrał długą piłkę w okolice pola karnego rywali, ale piłka została łatwo przejęta przez Amerykanów.

• Prostopadłe podanie w okolice pola karnego Holendrów, ale żaden z Amerykanów nie zdołał dopaść do tej piłki.

• Cody Gakpo popędził z piłką na bramkę Amerykanów, dograł do Daleyego Blinda, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

• Antonee Robinson pokusił się o indywidualną akcję, wpadł w pole karne Holendrów, ale zagrał wprost pod nogi rywala.

• Nieco spadł zapał Amerykanów po stracie bramki. Teraz coraz częściej przy piłce utrzymują się Holendrzy.

• Kontratak spróbował wyprowadzić Cody Gakpo, ale osamotniony wycofał piłkę do obrony.

• Znowu prawą stroną boiska ruszył Christian Pulisic, zagrał w pole karne, ale futbolówka nie dotarła do żadnego z Amerykanów.

• Denzel Dumfries dostał piłkę po prawej stronie boiska, zagrał na przedpole bramki Amerykanów, gdzie był Memphis Depay, a ten precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Memphis Depay otwiera strzelanie w fazie pucharowej Mundialu!!!

• W odpowiedzi Memphis Depay wpadł w pole karne Amerykanów, ale fatalnie skiksował i stracił piłkę.

• Christian Pulisic ponownie popędził lewą stroną, mocno dośrodkował, ale w ostatniej chwili skutecznie interweniował holenderski obrońca.

• Christian Pulisic źle dośrodkował z narożnika boiska i Andries Noppert rozpocznie od własnej bramki.

• Kolejna ofensywna akcja Amerykanów, którzy zdołali wywalczyć rzut rożny.

• Pierwszy raz piłka zagościła na połowie Amerykanów, ale wyrzut z autu został łatwo przejęty przez USA.

• Reprezentacja Holandii na razie w głębokiej defensywie, nie może wyjść z piłką z własnej połowy.

• Christian Pulisic ponownie ruszył z piłką na holenderską bramkę, ale teraz szybko ją stracił.

• Po błędzie holenderskiej obrony Christian Pulisic stanął oko w oko z Andriesa Noppertem, ale Amerykanin uderzył wprost w bramkarza!

• Spokojny początek meczu. Amerykanie rozgrywają piłkę w środku pola.

• Rozpoczynamy starcie Holandii ze Stanami Zjednoczonymi!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie Khalifa International Stadium, za chwilę rozpoczniemy fazę pucharową mistrzostw świata w Katarze!

• Natomiast oto zestawienie reprezentacji Stanów Zjednoczonych:

• Tak prezentuje się skład reprezentacji Holandii na mecz 1/8 finałów mistrzostw świata:

• Po raz ostatni Holandia ze Stanami Zjednoczonymi zmierzyły się w meczu towarzyskim w czerwcu 2015 roku. Wtedy na Johan Cruijff Arena w Amsterdamie Amerykanie wygrali 4:3, jednak jak wiemy, wyniki w meczach towarzyskich nie zawsze mają odzwierciedlenie w rzeczywistym potencjale drużyn.

• Natomiast Stany Zjednoczone zajęły drugie miejsce w grupie B za plecami Anglii. Amerykanie na inaugurację nie zachwycili remisując z Walią, ale później zagrali jak równy z równym z Anglikami i również zdobyli jeden punkt, a w decydującym meczu o awans pokonali Iran i zasłużenie awansowali do fazy pucharowej.

• Holandia zajęła pierwsze miejsce w grupie A, ale nie zachwyciła grą. Jeden z potentatów w europejskiej piłce jeszcze nie rozkręcił się na tym turnieju, albo po prostu postawił na dobrze nam znaną grę na wynik. Dzisiaj przed Holendrami zdecydowanie najpoważniejszy test, ale w fazie pucharowej nie ma już przypadkowych drużyn.

• Witamy serdecznie! Już dzisiaj zaczynamy fazę pucharową piłkarskich mistrzostw świata w Katarze! W pierwszym meczu 1/8 finałów Holandia na Khalifa International Stadium zmierzy się ze Stanami Zjednoczonymi! Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

©EPA/JOSE SENA GOULAO PAP/EPA

MŚ 2022. Zakończyła się pierwsza faza katarskiego mundialu. Teraz czas na mecze w fazie pucharowej. Pierwszą parą 1/8 finału jest pojedynek triumfatora grupy A Holandii oraz drugiej najlepszej ekipy z grupy B Amerykanów. Na papierze faworyt jest jeden, ale kadra USA już pokazała w tym turnieju, że trzeba się z nimi liczyć. Czy podopieczni Gregga Berhaltera sprawią niespodziankę? Relacja LIVE w sobotę od godziny 16:00.

MŚ 2022. Mecz Holandia - USA ONLINE

Zdecydowanym faworytem tego starcia będzie reprezentacja Holandii. "Oranje" wygrali dwa grupowe mecze i stracili punkty tylko remisując z Ekwadorem. Apetyty w kraju przed turniejem były spore a pierwsze miejsce w grupie i tylko jeden stracony gol tylko je podsyciły. Niech Holendrów nie zwiedzie klasa rywala, bo Amerykanie z pewnością nie odpuszczą.

- Stany Zjednoczone dysponują bardzo energicznym składem, mają silnych fizycznie zawodników. To jest trudne dla każdego przeciwnika. Można to stwierdzić po ich wynikach, ale zrobimy wszystko co w naszej mocy aby ich pokonać - powiedział selekcjoner reprezentacji Holandii, Louis van Gaal. Przy analizie Amerykanów 71-letni szkoleniowiec będzie musiał wziąć pod uwagę bardzo ważny czynnik - Amerykanie w ani jednym grupowym meczu nie przegrali. I to jest sztuka!

Jak kadra "Jankesów" może podejść do tego spotkania? Bez dużej presji. Amerykanie do Kataru przyjechali jako jedna z najmłodszych kadr całego turnieju. Na tegorocznym mundialu priorytetem było zebranie szlifów i nauka pod turniej kolejny, którego USA będą współgospodarzem (USA, Kanada i Meksyk w 2026 roku). Świetną pierwszą połową w meczu z Walijczykami, rewelacyjnym meczem z Anglikami i wybieganą i solidną pracą przeciwko Irańczykom wywalczyli zasłużony awans do 1/8 finału. Nic nie muszą, ale wiele mogą.

Na konferencji selekcjoner reprezentacji USA Gregg Berhalter najczęściej mierzył się z pytaniami o swoje wspomnienia związane z Holandią. Bowiem to w kraju tulipanów szkoleniowiec "Jankesów" spędził aż 6 lat jako zawodnik. Grał w koszulce FC Zwolle, Sparty Rotterdam i Cambuur. - A jakich koncepcji nie wziąłem z holenderskiego futbolu? Tak wiele się tam nauczyłem - powiedział krótko trener pytany o inspirację trenerskie zaczerpnięte z Holandii.

Przewidywane składy na mecz Holandia - USA
Holandia: Noppert - Timber, Van Dijk, Ake - Dumfries, De Roon, F. De Jong, Blind, Klaassen - Gakpo, Depay.
USA: Turner - Dest, Zimmerman, Ream, Robinson - McKennie, Adams, Musah - Weah, Sargent, Pulisic.

Mecz Holandia - USA TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo z meczu w TVP1 i TVP 4K. Mecz komentuje duet Maciej Iwański - Janusz Michalik. Stream w internecie na stronie i w aplikacji TVP Sport oraz w Smart TV i HbbTV. Relacja LIVE z meczu Holandia - USA od 16:00 w GOL24 - zapraszamy!