• Koniec meczu. Jagiellonia wygrywa wysoko, ale na pewno zasłużenie.

• Quintana za Struskiego.

• Tabiś za Prikryla.

• Szykują się kolejne zmiany w Jagiellonii - w tym debiut.

• Urwał się Cebula, ale znów tylko uderzył w Dziekońskiego.

• Nie zanosi się na zmianę wyniku. Jagiellonia wygra jak najbardziej zasłużenie.

• Sędzia doliczył dwanaście minut. Dziewięć wynika z przerwy na oddymianie stadionu.

• 3:0 dla Jagiellonii. Z rożnego wrzucił Pospisil, głową wykończył Romanczuk. Świetny mecz kapitana.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! Po meczu.

• Na spalonym złapany Arsenić.

• Wdowik w miejsce Imaza.

• Problemy z nogą ma Imaz. Pomaga mu Arsenić. Będzie chyba zmiana.

• Cebula z dość ostrego kąta. Chyba chciał wrzucać a wyszedł strzał. Piłka trafiła do rąk bramkarza.

• 78:55 - wracamy do gry. Przerwa trwała zatem prawie dziesięć minut.

• białystok

• Gęsty dym nie chce opuścić stadionu. Przy tej temperaturze, wilgotności i sile wiatru jest to niestety zrozumiałe. Czekamy...

• Przerwa zaczęła się, gdy zegar wskazał 69 minutę i 40 sekund. Jest 76 minuta i nadal nie gramy.

• Trwa przerwa w grze. Kibice racami kompletnie zadymili boisko.

• Pojawia się też Kun za Udovicicia.

• Wchodzi Poletanović za Kaczmarskiego.

• Pozostało niewiele czasu do zakończenia meczu. Raków na razie bez pomysłu.

• Seria rzutów wolnych dla Jagiellonii. Drugi kończy się strzałem Pospisila - metr nad poprzeczką.

• Debiutujący Courtney-Perkins otrzymał kartkę.

• Cernych za Trubehę.

• Raków częściej wymienia piłkę. Nie ma z tego strzałów.

• Trzeci strzał Struskiego w meczu. Mocniejszy, ale też niecelny.

• Szelągowski za Musiolika.

• Ależ zmarnował akcję Prikryl! Minął dwóch rywali ratujących sytuację wślizgiem, po czym oddał beznadziejny strzał. Piłka pofrunęła w trybuny!

• Guedes otrzymał kartkę za faul na Prikrylu.

• Na stadionie pojawiło się 7683 kibiców.

• Przeciągnięte dośrodkowanie Udovicicia. Dziwnie wyszedł do piłki Dziekoński, który chciał ją jeszcze piąstkować.

• Raków wysoko i agresywnie. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

• Gramy dalej. Od środka wznowiła grę Jagiellonia.

• A Wdowiak za Araka.

• Cebula za Długosza.

• Piłkarze są już na murawie, za chwilę rozpoczęcie drugiej odsłony.

• Koniec pierwszej połowy po doliczonej minucie. Jagiellonia prowadzi 2:0, ale sama gra jest na razie do bólu przeciętna.

• Augustyn sfaulowany we własnej szesnastce.

• Raków bez akcji w tym meczu.

• Trochę z przypadku, a trochę nie. Po dośrodkowaniu z lewej flanki Imaz trafia w ciało Courtney-Perkinsa. Wydaje się, że jest po akcji, ale piłka ponownie spada pod nogi Hiszpana, który za drugim razem nie myli się.

• GOOOOOOOOOOOOOL! Jest już 2:0. IMAZ!

• No i proszę, mecz nagle się ożywił! Nastić nie trafia wolejem, jest za to poprawka Romanczuka i po ładnym strzale obok lewego słupka Jagiellonia obejmuje prowadzenie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! ROMANCZUK!

• Na razie jest to chyba najnudniejszy mecz kolejki.

• Kaczmarski znów atakował, ale przy próbie zgaszenia piłki sfaulował Pazdana.

• Trubeha zablokowany w polu karnym. Uderzał z powietrza.

• Prikryl nie sięgnął piłki na wślizgu. Gdyby ją opanował, stanąłby przed szansą w polu karnym. Odrobinę za mocne nagranie na dobieg.

• Struski uderza zza szesnastki - znów źle. Anemiczne te jego strzały.

• Udane piąstkowanie Kovacevicia po rożnym.

• Kaczmarski minął trzech rywali. Pazdan ratował się faulem. Sędzia Jarzębak nie dał kartki byłemu reprezentantowi, ale ostrzegł go, że kolejna taka akcja skończy się "żółtkiem".

• Początek meczu do zapomnienia. Po rożnym uderzał Struski, ale bardziej wyglądało to na próbę oddania piłki chłopcom do jej podawania, niż na próbę, która miałaby narobić krzywdy Rakowowi.

• Raków szuka sobie miejsca. Na razie akcje przez środek nie przyniosły rezultatu.

• Struski przedzierał się w polu karnym, ale wybiciem akcję wyjaśnia Arsenić - były obrońca Jagiellonii.

• Na razie bez okazji bramkowych. Jest za to dużo fauli z obu stron.

• Udovicić faulowany pod własną bramką przez Imaza.

• Wzmaga się doping dla Jagiellonii. Przy piłce Raków.

• Od środka goście. Spotkanie poprzedziła minuta ciszy w dniu 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

• Piłkarze wychodzą z tunelu. Jagiellonia w koszulce z żółto-czerwonymi pasami. Raków na biało z szarymi wstawkami.

• W Białymstoku mecz będzie toczyć się w deszczu.

• Ławka rezerwowych Jagiellonii: Steinbors, Tiru, Wdowik, Tabiś, Mystkowski, Cernych, Wojciechowski, Quintana, Majsterek.

• Dwa debiuty w Rakowie od pierwszej minuty. Na środku obrony Australijczyk Courtney-Perkins, po jego lewej stronie Austriak Wydra.

• Poza kadrą meczową Rakowa tacy piłkarze jak Ivi Lopez, Niewulis, Rundić, Sapała czy Petrasek. Naturalnie dalej nie ma też Bartla ani Ledermana.

• Ławka rezerwowych Rakowa: Trelowski, Tudor, Szelągowski, Wdowiak, Poletanović, Gutkovskis, Kun, Wilusz, Cebula.

• Jagiellonia rozegra drugi z czterech domowych meczów w serii. Po remisie z Lechią Gdańsk (1:1) liczy na komplet punktów z Rakowem, który dziś wychodzi w dość rezerwowym składzie.

DW

Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO i stream ©Wojciech Wojtkielewicz

Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa ONLINE. W ostatnim niedzielnym meczu 2. kolejki PKO Ekstraklasy zmierzy się Jagiellonia, która pierwsze cztery mecze rozegra na własnym stadionie i Raków, który ma za sobą wyczerpujący dwumecz w eliminacjach do Ligi Konferencji. Czy Marek Papszun wystawi inny skład? Czy Ireneusz Mamrot wyciągnie wnioski po meczu z Lechią?

Jagiellonia - Raków ONLINE

Terminarz ułożył się tak, że Jagiellonia Białystok pierwsze cztery mecze rozegra na własnym stadionie. W niedzielę drugi z serii mecz, w którym rywalem będzie Raków Częstochowa. Jest szansa na wykorzystanie zmęczenia rywala, mającego w nogach dwumecz el.
Ligi Konferencji i Superpuchar. - Dla mnie to nie ma żadnego znaczenia w lipcu, w grudniu mogło być mieć. To jest początek sezonu, kadry są szerokie, organizmy lepiej się regenerują. Problemem nie są mecze co trzy dni, ale podróże i godziny powrotów z wyjazdów. Raków jest bardzo dobrze przygotowany fizycznie. Spodziewam się kilku zmian w składzie Rakowa, ale tego absolutnie nie będzie widać w grze - uważa trener Ireneusz Mamrot.

Jagiellonia - Raków NA ŻYWO. Raków Częstochowa ma już za sobą premierowy występ w Lidze Konferencji. Kibice nie zapamiętają dobrze dwumeczu z FK Suduvą Mariampol. Tak naprawdę jedynym pozytywem jest awans do III rundy. Częstochowianie byli nieskuteczni, mieli problem z konstruowaniem akcji i tylko solidna defensywa pozwoliła im na doprowadzenie do dogrywki. - Bardzo się cieszymy, że w debiutanckim dwumeczu awansowaliśmy. To był cel główny i to zrobiliśmy. Byliśmy bardzo konsekwentni. Niektórym wydaje się, że to są łatwe mecze, bo jesteśmy czołową ligą i drużyną w Europie. Ma tak nie sądzimy i zdajemy sobie z tego sprawę. Szacunek dla moich zawodników, że pomimo trudnej sytuacji kadrowej wygrali ten dwumecz zasłużenie. W jednym i drugim meczu uważam, że byliśmy lepsi, ale zabrakło bramek - zauważył Papszun.

Na konferencji rywala scharakteryzował trener Ireneusz Mamrot: - Marek Papszun odcisnął piętno na zespole. Widać kontynuację, choć zmieniają się wykonawcy, bo Raków stara się pozyskać coraz lepszych zawodników. To wicemistrz Polski, zdobywca Pucharu Polski i Superpucharu - należy go pochwalić za ostatni czas. Spodziewamy się meczu na dużej intensywności. Czeka nas trudne zadanie. Historia meczów z Rakowem to pokazuje.

Jagiellonia - Raków LIVE. Mamrot nie przykłada takiej wagi do męczarni Rakowa w dwumeczu z Suduvą Mariampol w II rundzie el. Ligi Konferencji. - W lidze mamy 34 kolejki, w pucharach tylko dwumecz. Trzeba inaczej grać. Raków w obu spotkaniach był lepszy. Zabrakło jedynie bramki. To mogło naprawdę wiele zmienić. Przeciwnik mocno ustawił się pod Raków, grał bardzo defensywnie. My tak nie chcemy zagrać z Rakowem - twierdzi trener Jagiellonii.

Sytuacja kadrowa Żółto-Czerwonych raczej się nie poprawi. W przypadku Ivana Runje nie obeszło się bez interwencji chirurgów i Chorwat w tym roku już na boisko nie wróci. Pozostali kontuzjowani piłkarze (a lista jest całkiem długa) leczą urazy i prawdopodobnie trener Mamrot będzie miał do dyspozycji taką samą kadrę, jak w starciu z gdańszczanami.

Jagiellonia - Raków STREAM. Na dodatek Raków jest dla Jagi rywalem bardzo niewygodnym. Pod wodzą trenera Papszuna częstochowianie w ekstraklasie czterokrotnie grali z ekipą z Podlasia, trzykrotnie wygrywając (1:0, 2:1, 3:2) i raz remisując 0:0. Ostatnie zwycięstwo Podlasian to październik 2003 roku i triumf 5:0 w ćwierćfinale Pucharu Polski.

Wydaje się, że niedzielna potyczka może rozstrzygnąć się w środkowej linii, gdzie mimo straty Słoweńca Davida Tijanicia, który niedawno odszedł do tureckiego Goztepesporu, Raków ma największe atuty. Szczególnie w ofensywie brylują Marcin Cebula i Ivi Lopez, a sporo w Gliwicach do gry wniósł pozyskany z Cracovii Mateusz Wdowiak.

PRZEWIDYWANE SKŁADY:

Jagiellonia: Dziekoński - Pazdan, Puerto, Augustyn - Prikryl, Pospisil, Romanczuk, Nastić - Mystkowski, Cernych, Imaz

Raków: Kovacević - Rundić, Niewulis, Arsenić - Długosz, Sapała, Poletanović, Udovicić - Wdowiak, Musiolik, Szelągowski

OSTATNIE MECZE:

Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa 0:0 (28.04.2021, Ekstraklasa)
Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok 3:2 (13.12.2020, Ekstraklasa)
Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok 2:1 (01.12.2019, Ekstraklasa)
Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa 0:1 (27.07.2019, Ekstraklasa)

Jagiellonia - Raków TRANSMISJA

Mecz Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa zaplanowano na niedzielę 1 sierpnia o godz. 20:00. Transmisja telewizyjna w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3 (komentarz z audiodeskrybcją). Internetowy stream online dostępny w ncplusgo, canalplus.com i player.pl. Mecz skomentują Adam Marchliński i Radosław Majdan.

Tekstowa relacja NA ŻYWO w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.