Mecz Korona Kielce - Arka Gdynia ONLINE. Gdzie oglądać w...

Korona Kielce

1

Arka Gdynia

1

• Dodajmy, że w ostatniej akcji Kozioł wybronił strzał Antonika. To była piłka meczowa!

• Koniec spotkania! Ten remis jest dla Arki jak wyrok. Wygląda na to, że w poniedziałek poznamy ostatniego spadkowicza z ekstraklasy!

• Nerwy, przepychanki, wyzwiska, a czas leci. Arka nie trzyma nerwów na wodzy.

• Piłka meczowa dla Arki? Vejinović źle pod bramką...

• Sędzia doliczył pięć minut. Niektórzy zawodnicy już nie wytrzymują kondycyjnie.

• W poniedziałek Arka spadnie do 1 ligi, jeśli Wisła Plock ugra choć punkt z Górnikiem Zabrze.

• I Kozioł też z kartką!

• Szymusik z kartką...

• Marciniak z kartką.

• Ostre przepychanki na murawie. Będzie kilka kartek.

• Młyński schodzi, wchodzi Antonik.

• Ten wynik jeszcze dziś nie zatopi Arki. Ale jest bardzo blisko.

• Forsell wrzuca z wolnego, jest zgranie i z metra dobija Tzimopoulos!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! No i mamy 1:1!

• Kartka dla Wawszczyka za faul. Będzie okazja dla Korony - z rzutu wolnego.

• Nalepa zwija się z bólu na połowie Korony. Dopiero po chwili przerwano grę.

• Jeszcze jedna próba Korony - i też niecelna. Uderzał kapitan Kovacević.

• Lisowski w miejsce Radina.

• Zbliżamy się do ostatniego kwadransa. Korona ambitnie walczy o wyrównującą bramkę.

• Doping dla gospodarzy. "Kielce, Kielce, Korona!".

• Jeżeli Arka chce wygrać spotkanie to nie powinna aż tak się cofać.

• Kiełb... Tragiczne zachowanie! Dostał podanie w polu karnym, nikt go nie krył, a i tak kopnął nad poprzeczką. Podawał Żubrowski.

• Jeszcze zmiana w Arce. Wawszyk wszedł za da Silvę.

• Marić dostał kartkę.

• Lioi za Szelągowskiego.

• Groźny korner Arki. Nalepa do Dancha, ten kiwa w szesnastce, ale Korona wybija.

• Vejinović zagrał długą piłkę do Marciniaka. Była okazja na dogranie w pole karne, ale jest tylko rzut rożny.

• Arka boi się wyjść z własnej połowy. Chyba tylko Młyński działa aktywniej. Dziś łatwo drybluje.

• Strzał Nalepy (gol) to jedyny celny strzał Arki w tym meczu.

• Serrarens w miejsce Zawady.

• Zablokowany strzał da Silvy. To pierwsza próba Arki po przerwie.

• Doping bardzo niemrawy, ale nie ma co się dziwić.

• Arka nie może wyjść z własnej połowy. Tymczasem kartka dla Gnjaticia. Cierpi da Silva.

• Forsell do Kiełba! Danch przyjmuje strzał na siebie.

• Korona coraz groźniejsza! Tym razem nikt nie przeciął dośrodkowania od Kiełba.

• Wolny, wrzutka Forsella, futbolówka spada pod nogi Kovacevicia, ale strzał jest za słaby. Za słaby na Steinborsa - zaznaczmy.

• Nalepa sprawnie zatrzymał Forsella. Fin już był z piłką w polu karnym.

• Korona nie przedarła się lewą flanką. Od początku aktywny m.in. Kiełb.

• Druga połowa rozpoczęta. Od środka zaczęli goście. Zdaje się, że w obu składach nie doszło do zmian.

• Koniec pierwszej połowy! Nie mamy gola do szatni, ale mamy prowadzenie Arki.

• Jak to nie wpadło?! Szymusik fatalnie pudłuje w polu karnym. Najpierw się machnął, potem uderzył obok bramki.

• Młyński w pole karne do Zbozienia, lecz ten źle odgrywa do środka. Z tej akcji można było wycisnąć znacznie więcej.

• Sędzia doliczył trzy minuty do pierwszej połowie. Na placu gry niewiele się dzieje. Piłka krąży w środku pola.

• Strzał Korony po rożnym - nad poprzeczką. Trener Bartoszek siedzi zrezygnowany.

• Młyński kiwnął trzech rywali. Nalepa po odegraniu jednak stracił piłkę.

• Kovacević dostał chyba w nos. Przez chwilę nie był w stanie grać.

• Strzał czy wrzutka? Lioi z prawej strony, Steinbors wyskakuje, ale futbolówka wychodzi na aut.

• Dużo fauli, nerwów, a niewiele składnych akcji.

• Groźnie w polu karnym Arki! Wrzuka na Szymusika, strzał głową i... nie ma gola. Jest za to guz na głowie - po walce z Marciniakiem.

• Kiełb oddał strzał, ale niecelny. A trener Bartoszek wylatuje na trybuny. Druga żółta i czerwona kartka.

• Kartkę otrzymał... trener Bartoszek. Gwizdy na trybunach.

• Kiełb nie opanował piłki klatą piersiową - aut.

• Po co Arka krótko wznawia grę z piątego metra? Kolejna strata, mogło być groźnie.

• Obaj trenerzy w rozmowie z sędzią głównym. Trener Bartoszek miał pretensje. A trener Mamrot od razu odszedł na bok.

• Sypią się kartki, sypią. Teraz ukarany został Młyński.

• Gardawski również otrzymał kartkę.

• Do notesu trafił da Silva.

• Zafrasowana mina trenera Bartoszka. Tymczasem Arka walczy o kolejną bramkę. Da Silva zablokowany w polu karnym.

• Korona próbuje zagrozić po stalych fragmentach. Rzut rożny, ale po nim Arka oddala zagrożenie.

• Ten wynik pozwala Arce wierzyć, że nie wszystko w ekstraklasie stracone.

• Wrzutka w pole karne Arki, jeden z zawodników Korony zderzył się ze Steinborsem i mamy chwilę dla medyków.

• Gospodarze w ataku, zablokowane dośrodkowanie i tylko rzut rożny będą mieli kielczanie.

• Siedzą Nalepie dziś stojące piłki! Kolejna groźna wrzutka i tylko szczęście ratuje Koronę przed utratą gola. Nieporozumienie arkowców i nie padł w tej sytuacji strzał.

• Milan Radin przerwał akcję Arki. Jest kartka.

• Kozioł przewidział dośrodkowanie Młyńskiego i wyłapał piłkę.

• Inne rozegranie stałego fragmentu gry. Miękka wrzutka do boku pola karnego, gdzie ustawiony był Zawada. Napastnikowi zabrakło umiejętności technicznych, bo nie opanował piłki i ostatecznie padła ona łupem bramkarza.

• Kolejny faul dla Arki. Czy Nalepa powtórzy swój wyczyn?

• Kapitalne trafienie pomocnika Arki! Zdecydował się on na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego, piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki!

• GOOOOOOL! MICHAŁ NALEPA!

• Marcus da Silva faulowany przed polem karnym Korony. Mamy okazję ze stałego fragmentu gry.

• Niegroźna centra w pole karne gospodarzy. Tzimopulous wyjaśnił zagrożenie.

• Sporo niedokładności w środku pola. Koroniarze wiedzą już, jaki ich los czeka. Arka wciąż walczy i widać po jej piłkarzach zaangażowanie.

• Zaczynamy spotkanie!

• Ławka rezerwowych Korony: Osobiński, Długosz, Pierzchała, Kaczmarski, Lisowski, Spychała, Szelągowski, Górski, Papadopulos.

• Ławka rezerwowych Arki: Staniszewski, Wawszczyk, Helstrup, Markiewicz, Antonik, Schirtladze, Siemaszko, Serrarens, Tomczak.

• Korona żegna się z ekstraklasą po 11 latach.

• Do składu Arki wraca Steinbors. Łotysz z powodu kontuzji nie zagral w żadnym meczu fazy pucharowej. W pierwszym składzie jest też Vejinović, który z Rakowem grał tylko przez kwadrans.

• Oficjalnie: Korona Kielce w 1 lidze! Wisła Kraków utrzymała bowiem wynik z ŁKS Łódź (2:1). Co musi zrobić Arka żeby nie spaść właśnie dzisiaj? Otóż musi zapunktować, a w poniedziałek ściskać kciuki za Górnika Zabrze, który zagra z trzynastą Wisłą Płock.

• W zasadzie to Korona o spadku dowie się jeszcze przed rozpoczęciem meczu.

• Do zdobycia pozostało 12 punktów. Arka do bezpiecznego miejsca traci 9 punktów. Strata Korony wynosi aż 12 punktów - o ile Wisła Kraków wygra w Łodzi.

• W zasadzie to spaść mogą dziś obie drużyny. Wisła bowiem prowadzi z ŁKS w Łodzi.

• ŁKS Łódź spadł z ekstraklasy po 32. kolejce - 23 czerwca. Dziś, 3 lipca, w trakcie 34. kolejki oficjalnie pożegnamy kolejną drużynę. Pytanie brzmi: czy będzie to Korona, czy jednak Arka?

Szymon Szadurski, DOR

Mecz Korona Kielce - Arka Gdynia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Przemyslaw Swiderski

Mecz Korona Kielce - Arka Gdynia ONLINE. W drugim piątkowym spotkaniu 34. kolejki PKO Ekstraklasy Korona Kielce zagra u siebie z Arką Gdynia. Żółto-niebiescy muszą wygrać ten mecz, podobnie zresztą, jak kolejne trzy do końca sezonu, jeśli myślą jeszcze o uniknięciu degradacji. Relacja na żywo z meczu Korona - Arka live w GOL24.pl!

Mecz Korona Kielce - Arka Gdynia ONLINE

Ale nawet taki scenariusz może nie zapewnić im utrzymania. Na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek gdynianie nadgonić muszą dziewięć punktów do Wisły Kraków. Oznacza to, że jeśli dziś przegrają, a „Biała Gwiazda” choćby zremisuje w starciu z Łódzkim Klubem Sportowym, Arka będzie już oficjalnie zdegradowana.

Fatalną sytuację gdynian pogarsza fakt, że trener ŁKS-u Wojciech Stawowy po zaprzepaszczeniu szans na utrzymanie podbija ranking swojego zespołu w klasyfikacji Pro Junior System.
Dla przykładu w ostatnim spotkaniu przeciwko Wiśle Płock wystawił w bramce 18-letniego Dawida Arndta kosztem trzykrotnego mistrza Polski Arkadiusza Malarza. Jasno to pokazuje, jakie obecnie są w Łodzi priorytety. Jeśli ŁKS nie da się zepchnąć Zagłębiu Lubin z trzeciego miejsca w klasyfikacji Pro Junior System, zarobi dodatkowo pół miliona złotych. Trudno więc uwierzyć, że Stawowy wystawi przeciwko „Białej Gwieździe” najsilniejszy, możliwy skład. Co więcej, ŁKS przegrał pięć ostatnich meczów z rzędu. Żółto-niebiescy muszą zatem liczyć na cud, aby już w tej kolejce zacząć odrabiać straty do Wisły Kraków.

W piątkowym meczu do dyspozycji sztabu szkoleniowego Korony będą już Jakub Żubrowski i Michał Gardawski, którzy wracają po pauzie za kartki. Z powodu czerwonej kartki zabranie jeszcze Marcina Cebuli.

- Trzeba patrzeć na to, co jest przed nami, musimy zrobić wszystko, żeby przełamać tę złą passę i zacząć punktować. Będę wymagał od swoich zawodników, żebyśmy do ostatniego meczu walczyli o honor, o klub i abyśmy do ostatniej kolejki pokazali, że sportowo zasługujemy na Ekstraklasę - mówi trener Maciej Bartoszek.

Arka przystąpi do tego spotkania już pod wodzą nowego prezesa. Został nim właściciel klubu Michał Kołakowski. Na boisku kibice nie zobaczą natomiast innego Michała, Kopczyńskiego. Podstawowy pomocnik gdynian pauzuje za cztery żółte kartki.

Mecz Korona Kielce - Arka Gdynia TRANSMISJA TV

Przedmeczowe studio rozpocznie się o godz. 17:40 w Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 i Canal+ 4K Ultra HD. Bezpośrednią transmisję z meczu Korona Kielce - Arka Gdynia na żywo przeprowadzą stacje Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 i Canal+ 4K Ultra HD. Mecz online dostępny również na platformach nc+ GO i CANAL+ telewizja przez internet. Spotkanie komentować będą Bartosz Gleń i Marcin Baszczyński.

20:30 mecz Korona Kielce - Arka Gdynia live