Liga Konferencji. Mecz Lech Poznań - F91 Dudelange ONLINE....

Liga Konferencji. Mecz Lech Poznań - F91 Dudelange ONLINE. Pora coś wygrać. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Liga Konferencji, 4. runda eliminacji
2022-08-18 20:30

Lech Poznań

2

F91 Dudelange

0

• Koniec meczu. Lech Poznań pokonuje u siebie F91 Dudelange (2:0) po bramkach Krisfoffera Velde i Mikaela Ishaka. W końcówce spotkania czerwoną kartkę dostał Antonio Milić, który nie zagra za tydzień w rewanżu.

• Calmente Pedro Mendes wchodzi za Samira Hadjiego.

• Barry Douglas zmienia Michała Skórasia.

John van den Brom musi "łatać" środek obrony lewym defensorem po czerwonej kartce Antonio Milicia.

• 3 minuty doliczone do drugiej połowy.

• Dwie bardzo dobre okazje mieli goście do strzelenia bramki kontaktowej. Najpierw z rzutu wolnego Filip Bojić uderzył minimalnie obok słupka, a po chwili - głową - próbował szczęścia Samir Hadji. Filip Bednarek pewnie łapie piłkę!

• 89. minuta. Faul Antonio Milicia na czerwoną kartkę Antonio Milić

• CZERWONA KARTKA NA KONCIE ANTONIO MILICIA!!!

Obrońca Lecha musiał ratować sytuację faulem wybiegającego na czystą pozycję zawodnika mistrza Luksemburga!

• Edis Agović! Dostał piłkę na 18. metrze od Francisco Juniora i uderza obok dalszego (lewego) słupka!

• A teraz okazję miał Filip Szymczak. Zwlekał ze strzałem z pola karnego, przez co za bardzo zapędził się do boku. Anemiczna próba nie mogła sprawić problemu bramkarzowi F91 Dudelange.

• Jules Diouf naciskany przez dwóch rywali zagrywa nerwowo do tyłu do Julesa Foksa. Pognał do niego Heorhij Citaiszwili, ale niewiele mógł wskórać.

• Wliczając wszystkie mecze pucharowe, także Puchar Intertoto, Lech może wygrać po raz pięćdziesiąty.

• W odpowiedzi Edis Agović uderza z dystansu wysoko nad bramką.

• Nie ma trzeciego gola dla Lecha! Heorhij Citaiszwili przejmuje piłkę na prawej stornie, po czym ruszył po skosie w stronę pola karnego F91 Dudelange. Podaje prostopadle w "szesnastkę" do Filipa Szymczaka, który na początku był szybszy od piłki, a kiedy znalazła się przed nim, to huknął przed siebie wprost w Lucasa Foksa!

• "Żółtko" na koncie Vovy za faul taktyczny na Filipie Marchwińskim.

• Piłkarze Carlosa Fangueiroi dążą do strzelenia bramki kontaktowej. Z dośrodkowaniem rzutu rożnego poradzili sobie gospodarze, a próba Mehdiego Kircha z dystansu poszybowała wysoko nad bramką.

• ... a za Deivida Sinaniego pojawia się Edis Agović.

• Francisco "Ninte" Junior zastępuje Joao Magno...

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na dalszy słupek Antonio Milić wyskakuje najwyżej i główkuje tuż obok bramki! Piłka odbiła się od bandy reklamowej, a potem poleciała w stronę bocznej siatki, co zmyliło część kibiców. Ci ucieszyli się, jakby był gol!

• Tymczasem przy zagraniu Pedro Rebocho Mikael Ishak był na spalonym Mikael Ishak

• Schodzi też strzelec pierwszego gola, Krisfoffer Velde. Na murawie jest już Heorhij Citaiszwili.

• Mikael Ishak "zrobił swoje" i może zejść z boiska. Na murawie pojawia się Filip Szymczak.

• Po dośrodkowaniu z lewej strony w "szesnastkę" Mikael Ishak uderzeniem z woleja kieruje piłkę do siatki! Lucas Fox był bezradny!

• GOL DLA LECHA! STRZELCEM MIKAEL ISHAK!!!

• Pograli teraz na prawej stronie Kristoffer Velde i Joel Pereira. Radzą sobie goście.

• Jules Diouf upomniany żółtą kartką za skoszenie Mikaela Ishaka.

• ... a za Joao Amarala pojawia się Filip Marchwiński.

• Nika Kvekveskiri zastępuje Jespera Karlstroema.

• Przerwa w grze. Na murawie siedzi Jesper Karlstroem. Nie jest w stanie grać dalej - zawodnicy Lecha pokazali "kołowrotek" w stronę ławki rezerwowych.

• Sylvio Ouassiero miał bardzo dużo miejsca na prawej stronie. Podholował kilkanaście metrów, po czym centruje w pole karne. Radosław Murawski wybija piłkę głową za linię boczną.

• Mocne, płaskie zagranie Joela Pereiry na wolne pole do... nikogo. Piłka była poza zasięgiem Mikaela Ishaka i Joao Amarala.

• Zagranie w pole karne do Kristoffera Velde, ale piłkę na raty łapie Lucas Fox. Dodatkowo skrzydłowy Lecha był na spalonym.

• Filip Bojić próbował przedrzeć się lewą stroną. Bez problemu poradził sobie z nim Joel Pereira; z "piątki" grę wznawia Filip Bednarek.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Mehdiego Kircha w pole karne. Filip Bednarek spokojnie łapie piłkę.

• Tłumów nie ma...

• Próba zagranie przed pole karne do Norwega. Przewidział to Vova, który wybija piłkę głową w stronę linii środkowej.

• Futbolówka minęła kilku zawodników obu drużyn. Strzał Kristoffera Velde zablokowany i kolejny rzut rożny.

• Strata Michała Skórasia ok. 30 metrów bramki mistrza Luksemburga. Zdołał ją szybko odzyskać i dał się sfaulować. Po dośrodkowaniu w pole karne przyjezdni wybijają piłkę za linię końcową.

• Kristoffer Velde dostaje piłkę na prawej stronie i czekał na właściwy ruch Joela Pereiry. Ten czekał na zagranie do nogi, w co wmieszał się Mehdi Kirch. Gospodarze zdołali odzyskać piłkę przed linią środkową.

• Druga połowa rozpoczęta!.

• Wracamy do Poznania, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Lech Poznań - F91 Dudelange. Po pierwszej połowie prowadzi mistrz Polski po pięknym uderzeniu Kristoffera Velde. Później gospodarze spuścili z tonu, ale wynik utrzymał się.

Co nas czeka po zmianie stron?

• 6. MINUTA. GOL KRISTOFFERA VELDE (LECH - F91 DUDELANGE 1:0)

• +2' Poprawka rzutu rożnego. Gospodarze radzą sobie bez problemu i sędzia Manfredas Lukjančukas zaprasza obie strony na przerwę. Lech, po bramce Kristoffera Velde, prowadzi z F91 Dudelange (1:0).

• +1' Mocne dośrodkowanie Deivida Sinaniego z rzutu wolnego na dalszy słupek. Radosław Murawski uprzedził wbiegajacego Julesa Dioufa. Rzut rożny.

• Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Sylvio Ouassiero powstrzymuje Michała Skórasia w zapaśniczym stylu, łapiąc go w pasie i sprowadzając do parteru. Trochę to odczuł skrzydłowy Lecha.

• Pierwsze podanie Krisfoffera Velde w pole karne zablokował Jules Diouf, a przy poprawce, Mikael Ishak zagrywa na 18. metr do Joao Amarala. Ten huknął na wiwat...

• Z grymasem bólu Portugalczyk sygnalizuje, że może grać.

• Przerwa w grze. Staranowany w środku pola został Joao Amaral. Upadł na bark i przez moment nie podnosił się z murawy.

• ... a za Bruno Frere pojawia się Vova.

• Sylvio Ouassiero zastępuje Eliota Gahiego...

• Tymczasem przy linii bocznej rozgrzewa się dwóch zawodników mistrza Luksemburga.

• Zupełnie źle rozegrany stały fragment gry przez mistrza Polski. F91 Dudelange wznawia grę z "piątki".

• Pedro Rebocho dostaje piłkę na 16. metrze. Ustawił sobie do strzału, po czym huknął! Przez rykoszet gospodarze mają "tylko" rzut rożny.

• To powinna być druga bramka dla "Kolejorza'. Po ataku pozycyjnym piłkę na prawej stronie dostaje Joel Pereira. Ten mocno zagrywa przed bramkę do wbiegającego Joao Amarala, którego uprzedził piąstkujący Lucas Fox. Futbolówkę przejął Michał SKóraś, który składał się do strzału prawą nogą, ale że doskoczyło do bloku na wślizgu dwóch rywali, to przełożył do lewej. Jego próbę zablokował ofiarnie Jules Diouf!

• Tym razem za mocne zagranie Joela Pereiry po linii do Kristoffera Velde.

• Pedro Rebocho wywalczył piłkę na lewej stronie. Pospieszył się z crossowym zagraniem do Kristoffera Velde. Norweg nie miał szans, by dobiec do podania.

• Jeszcze raz próbował przedrzeć się Bruno Frere. Za mocno wypuścił sobie futbolówkę i ostatecznie grę od bramki wznawia Filip Bednarek.

• Filip Bojić powstrzymany w "szesnastce" Lecha, ale okazję do dośrodkowanie miał Mehdi Kirch. Piłka nie znalazła adresata.

• Piłkę na prawej stronie dostaje szeroko ustawiony Bruno Frere. Centruje przed bramkę, gdzie pewnie interweniuje Filip Bednarek.

• Filip Bojić uderza z rzutu wolnego... prosto w mur.

• Ciekawe rozegranie gości - piłka płasko zagrana przed pole karne, gdzie po kolei puszczali ją między nogami zawodnicy Dudelange. Na 18. metrze faulował Maksymilian Pingot. Może być groźnie!

• Joao Magno zdecydował się na indywidualną akcję. Powstrzymali go piłkarze Lecha, posyłając piłkę za linię końcową.

• Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką Filipa Bednarka.

• Zakotłowało się pod bramką Lecha. Mehdi Kirch łatwo ograł na skrzydle rywala i wrzuca na dalszy słupek. Michał Skóraś wyjaśnia sytuację wybiciem za linię końcową.

• A teraz szansę miał Mikael Ishak. Bardzo dobre dośrodkowanie Joela Pereiry na 5. metr, skąd nad poprzeczką główkował kapitan Lecha!

• "Przekaz" z trybun

• Piłka posłana z prawego narożnika na dalszy słupek do Deivida Sinaniego, który głową zgrywa przed bramkę! Wyżej od Samira Hadjiego wyskoczyli jednak defensorzy Lecha.

• Eliot Gashi znalazł się z piłkę na prawej stronie pola karnego Lecha. Jego dośrodkowanie zablokował Pedro Rebocho, ale w ten sposób wywalczył rzut rożny.

• Dalekie zagranie Antonio Milicia na prawą stroną do Kristoffera Velde. Ten dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Z dośrodkowaniem Filipa Bojicia poradzili sobie gospodarze, ale piłkę przed polem karnym przejął Joao Magno. Jego strzał minął bramkę w znacznej odległości.

• Po chwili zagranie w "szesnastkę" do Mikaela Ishaka. Szybszy od niego był wychodzący z bramki Lucas Fox.

• Mocne zagranie na lewą stronę do Michała Skórasia. Ten był na spalonym.

• Goście próbują szybko uporządkować grę i ruszyć do odrabiania straty. Atak został przerwany przed polem karnym "Kolejorza".

• Idealny początek spotkania! Po rzucie rożnym goście wybijają piłkę na 14. metr. Przejął ją Kristoffer Velde, który lekko "wyrzucił się" do linii 16. metra, ale huknął w prawy górny róg nie do obrony!

• LECH NA PROWADZENIU! KRISOFFER VELDE!!!

• Po chwili kolejna akcja Kristoffera Velde. Tym razem "złamał" akcję z prawej strony pola karnego do lewej nogi, po czym jego strzał został zablokowany. Rzut rożny.

• To powinien być gol dla mistrza Polski! Po dośrodkowaniu z lewej strony w pole karne Kristoffer Velde uprzedził rywala, ale uderzył głową tuż obok bramki!

• Manfredas Lukjančukas gwiżdże i spotkanie rozpoczęte!

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron. Kapitanami są Mikael Ishak i Mehdi Kirch.

• Natomiast F91 Dudelange "spadło" z eliminacji do Ligi Europy po przegranym dwumeczu ze szwedzkim Malmo FF. W pierwszym meczu rozegranym w Szwecji Carlosa Fangueiro ulegli 0:3, a w rewanżu zremisowali 2:2.

• Litewska obsada sędziowska:

• Sędzia główny: Manfredas Lukjančukas
    • Asystenci: Vytenis Kazlauskas, Edgaras Bučinskas
    • Sędzia techniczny: Kęstutis Bartuškevičius
  • W poprzedniej rundzie Lech "z przygodami" wyeliminował islandzki Vikingur Reykjavik. W pierwszy meczu rozegranym na wyjeździe przegrał 0:1, a w rewanżu wygrał u siebie 4:1... po dogrywce. Do 94. minuty mistrzowie Polski prowadzili dwiema bramkami, ale że w ostatniej akcji meczu stracili bramkę kontaktową, to konieczna była dogrywka. W niej piłkarze Johna van der Broma dołożyli po bramce w każdej części.

• Rezerwowi F91 Dudelange: Joao Margato - Edis Agović, Vincent Decker, Mohcine Hardahl Hansen, Enzo Lima, Evann Mendes, Calmiente Pedro Mendes, Francisco Ninte Junior, Sylvio Ouassiero, Joscelino Silva Dos Santos, Vova.

• Skład F91 Dudelange

• Skład Lecha Poznań

Rezerwowi: Artur Rudko - Barry Douglas, Afonso Sousa, Filip Marchwiński, Heorhij Citaiszwili, Filip Szymczak, Nika Kvekveskiri, Antoni Kozubal, Jakub Antczak.

• Tradycyjnie przed rozpoczęciem spotkania odsyłam do zapowiedzi:

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• W doskonałych nastrojach polscy kibice mogą zasiąść do drugiego czwartkowego meczu IV rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Po zwycięstwie Rakowa u siebie ze Slavią Praga (2:1) piłkarze Marka Papszuna mają zaliczkę przed rewanżem.

Teraz przenosimy się do Poznania, gdzie za 25 minut Lech zmierzy się dobrze nam znanym luksemburskim F91 Dudelange. Spotkanie poprowadzi Manfredas Lukjančukas...

Lech - Dudelange LIVE! Mistrzu Polski, pora coś ugrać

Lech - Dudelange LIVE! Mistrzu Polski, pora coś ugrać ©Adam Jastrzebowski

Liga Konferencji. Mecz Lech Poznań - F91 Dudelange ONLINE. Mistrz Polski dotarł do dwumeczu decydującego o wejściu do grupy Ligi Konferencji. Jego rywal, choć Legia ma z nim ze wspomnienia, jest jak najbardziej w zasięgu. Pytanie tylko czy Kolejorz w tej formie jest w stanie mu sprostać. Pierwsze spotkanie przy Bułgarskiej. Relacja LIVE od godziny 20:30.

Liga Konferencji. Lech Poznań - F91 Dudelange ONLINE

Cztery lata temu zespół z Luksemburga pozbawił Legię Warszawa udziału w Lidze Europy. W Warszawie potrafił wygrać 2:1, by w rewanżu zremisować 2:2. Minęło sporo czasu, ale Lech też ma się kogo obawiać. Tydzień temu Dudelange ugrało remis w przegranym dwumeczu ze szwedzkim Malmoe.

Największym problemem nie jest jednak rywal. Problemem Lecha jest sam Lech: przetrzebiony kontuzjami, bez realnych wzmocnień "na już", wreszcie grający bardzo słabo po nagłym odejściu Macieja Skorży. Jeśli dorzucimy do tego gniew kibiców to mamy gotowy przepis na jeszcze jedną katastrofę po nieudanym szturmie na Ligę Mistrzów, porażce w Superpucharze i fatalnej dyspozycji w lidze, przez którą opadł na same dno tabeli.

W czym lub kim zatem pokładać nadzieje? Na pewno w kapitanie Mikaelu Ishaku, Michale Skórasiu, może również wracającym ponownie do obrony Antonio Miliciu. Lech ma sporo sobie i kibicom do udowodnienia. Czas najwyższy, żeby zaczął to robić.

Niestety na widowni nie zasiądzie więcej niż około 10 tys. widzów. Z Luksemburga do Poznania wybrała się skromna, około 30-osobowa grupa.

John van den Brom, trener Lecha: - Każdy chciałby zagrać w fazie grupowej Ligi Mistrzów, ale myślę, że runda grupowa każdego z europejskich pucharów jest czymś wyjątkowym dla nas - dla piłkarzy, drużyny, klubu, także osobiście dla mnie. Myślę, że to będzie też świetna okazja pokazania kibicom w Poznaniu, a także w całej Polsce, że jeszcze żyjemy. Wierzę w ten awans.

Carlos Fangueiro, trener Dudelange: - Jesteśmy drużyną z niewielkiego kraju, z budżetem znacznie mniejszym od naszego rywala, ale ta różnica wcale nie musi znaleźć odbicia na boisku. Lech ma słaby początek w lidze, ale z drugiej strony w tym zespole gra wielu wartościowych piłkarzy. Dlatego musimy być dobrze przygotowani i nie dać się zdominować rywalom.

Przewidywany skład Lecha na mecz z Dudelange:
Bednarek - Pereira, Pingot, Milić, Rebocho - Skóraś, Karlstrom, Murawski, Amaral, Velde - Ishak.

Nie zagrają w meczu Lech - Dudelange:
Lech: Satka, Dagerstal, Sobiech, Ba Loua, Salamon
Dudelange: - - - - -

Liga Konferencji. Lech Poznań - F91 Dudelange TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w TVP Sport. W internecie mecz bezpłatnie na stronie i w aplikacji TVP Sport. Widowisko skomentuje duet Jacek Laskowski, Michał Żewłakow. Wcześniej studio poprowadzi Rafał Patyra. Jego gośćmi będą Jarosław Bieniuk, Jakub Wawrzyniak. Relacja LIVE od godziny 20:30 w GOL24 - zapraszamy!