0

Radomiak Radom

0

• Dodajmy, że piłkarzy Lecha żegnają gwizdy.

• Koniec meczu. Lech zalicza kiepski start, Radomiak wraca po 36 latach i zdobywa pierwszy punkt.

• Na spalonym Rondon. Tutaj już chyba nic się nie zmieni. A szkoda. Pierwsza połowa to dwie poprzeczki i dwa odwołane gole.

• Sędzia doliczył cztery minuty.

• Zgranie na Sobiecha, ale ostatnia obrońca Radomiaka wybija za bramkę.

• Majchrowicz mija się z piłką, ale bez konsekwencji. Uderzał Sobiech. Drugi róg dla Lecha.

• Pereiera drugi raz w tym meczu próbuje coś wymusić u sędziego.

• Lech nie ma pomysłu. Cofnięcie Kamińskiego do obrony sprawiło, że stracił atuty z przodu.

• Na spalonym złapany Ishak.

• I jeszcze Karwot za Radeckiego.

• Wchodzi Sokół za Angielskiego.

• Tymczasem wchodzi Sykora za Skórasia.

• Na trybunach nie tylko Rogne, ale i Muhar, Crnomarković czy Milić.

• Zbliżamy się do końca meczu. Radomiak skupiony na bronieniu cennego punktu.

• Tym razem Majchrowicz zalicza szczęśliwą interwencję.

• Rondon za Kozaka. To debiutant.

• Tiba na przebój. Minął jednego rywala, poprawił piłkę na nodze, ale kopnął niecelnie.

• Jest też Sobiech za Douglasa. Lech zatem zmienia ustawienie.

• Na boisku pojawia się Kwekweskiri.

• lech

• Kolejna udana interwencja Majchrowicza. Strzelał z dystansu Tiba.

• I jest pierwsza roszada w Lechu. Ramirez za Amarala.

• Za chwilę wejdzie Ramirez.

• Radomiak oddał pięć strzałów, ale żadnego celnego. Lech w światło bramki trafił pięć razy (na osiem prób).

• Kartka dla Salamona za brzydki faul. Zbyt wysoko podniósł nogę.

• Mecz z Bułgarskiej obserwuje 10177 widzów - w tym kilkuset z Radomia.

• Na tę chwilę najlepsi na boisku Kamiński i Majchrowicz. Wcześniej dobrze grali też Ishak z Nascimento.

• Douglas z wolnego zagrywa na Salamona, ale jest... spalony.

• Lechowi zaczyna się spieszyć, a Radomiak przerywa jego akcje faulami. To wybija z rytmu.

• Na widowni kontuzjowany Rogne. Niesamowicie "szklany" piłkarz...

• Leży Skóraś, którego powalił Radecki.

• Pereira padł na murawę po walce z Leandro.

• Trener Banasik spokojny. Przypominamy, że w 1 lidze był rekordzistą jeśli chodzi o kartki, wysyłanie na trybuny, kary.

• W odpowiedzi Amaral głową po wrzutce Skórasia - nad poprzeczką. Akcję przerywa gwizdek sędziego. Był faul Portugalczyka.

• Radomiak groźnie po aucie. Piłka znalazła się w szesnastce, Angielski wygrał pozycję, ale kopnął mocno nad poprzeczką.

• Druga połowa zaczęła się. Od środka Radomiak. Nie ma zmian.

• Piłkarze na boisku, za chwilę wznowienie gry.

• sousa

• Koniec pierwszej połowy. Dwa gole Lecha nieuznane (słusznie), poprzeczka Ishaka, poprzeczka Radomiaka. Działo się!

• POPRZECZKA! Uderzał ishak, podawał Kamiński. Ależ blisko tego gola dla Lecha.

• Kamiński tylko musnął piłkę, którą zagrano mu za ostatniego obrońcę. Znów skutecznie Majchrowicz.

• Sędzia doliczył cztery minuty. To przez VAR i przez kontuzje.

• Douglas świetnie uprzedzony przez Kozaka w polu karnym. Wcześniej Radomiak sam atakował, ale zabrakło drugiego strzału po zgraniu głową.

• Brawa dla Majchrowicza. Tym razem radzi sobie z uderzeniem Amarala.

• Interwencja na notę młodego bramkarza Radomiaka! Wrzucił Pereiera, celnie głową uderzył Kamiński, ale zamiast gola jest róg.

• Amaral chciał wkręcić piłkę bezpośredniego z rożnego. Nie udało się. Od bramki Majchrowicz.

• Sousa uchwycony przez telewizję coś pisał. Okazuje się, że zatweetował o obozie Talent Pro:

• Na widowni jeszcze jeden Portugalczyk - selekcjoner Paulo Sousa.

• Wymuszona zmiana. Leandro za Machado

• Machado jeszcze spróbował, ale nie da rady. Padł na murawę, pocieszają go rodacy.

• Machado ma problem. Poczuł coś w nodze, jest opatrywany.

• Robi się ciekawie! Majchrowicz kapitalnie broni strzał Kamińskiego, ale jakie podanie na wolne pole zaliczył Ishak!

• DRUGA BRAMKA DLA LECHA NIEUZNANA! Tym razem Ishak na spalonym, choć piłka już w siatce.

• POPRZECZKA! Radomiak bliski gola. Podał na wolne pole oczywiście Nascimento, a minimalnie chybił Machado.

• Kulturą gry Radomiak nie odstaje od Lecha. Nascimento nieźle operuje piłką w środku.

• Przedzierał się Skóraś. Wszystko było dobrze do momentu podania. Amaral nie dostał piłki, bo ostatni obrońca ją przejął

• Kamiński walczy za trzech. Bardzo mu zależy na bramce.

• Karlstroem wrzuca na głowę Ishaka, ale zabrakło centymetrów. Poza tym był spalony.

• Machado z kartką za faul na Tibie, który wychodzil z kontrą.

• Kamiński sporo bierze na siebie. Tym razem zbiegł do środka, ale oddał kiepski strzał.

• Douglas z głębi pola poszukiwał Skórasia. Bliżej do piłki miał jednak Majchrowicz i to on ją przejął.

• Na boisku sześciu Portugalczyków; po trzech w Lechu i Radomiaku.

• Satka wybija za bramkę. Radomiak zagościł w okolicach pola karnego. Było groźnie.

• PIŁKA W SIATCE, ALE GOL NIEUZNANY! Salamon po zagraniu na minimalnym spalonym.

• Świetnie Kamiński. Przechwyt, podanie do Skórasia, ale ten zamiast strzelać szuka Ishaka. Tylko róg.

• Radomiak bez nerwów. Próbuje wymieniać podania na połowie Lecha.

• Amaral upadł na murawę po starciu z Cichockim.

• "Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasz Radomiak gra!" - skandują kibice z Radomia.

• No to gramy! Od środka zaczęli gospodarze. W tym sezonie celują w tytuł mistrzowski.

• W sektorze gości dość liczna grupa kibiców beniaminka. Lech dziś bez wsparcia "Kotła". Najwierniejsi protestują przeciw działaniom władz klubu.

• Gospodarze na niebiesko-biało, goście na zielono. Na widowni choćby żona Ramireza wraz z kilkumiesięczną córeczką.

• Piłkarze wychodzą na boisko. Lecha wyprowadza nowy kapitan - Ishak.

• Poza kadrą Lecha m.in. Rogne, Milić czy Johannsson

• Radomiaka dawno nie było w ekstraklasie, ale z samym Lechem mierzył się w lutym tego roku. W 1/8 finału Pucharu Polski po rzutach karnych awansował Lech. Mecz odbył się w Sosnowcu.

• Kibice zajmują miejsca na widowni. Trwa rozgrzewka piłkarzy. W Poznaniu ciepło, ale nie upalnie.

• Ławka rezerwowych Radomiaka: Szpaderski, Bodzioch, Świdzikowski, Bogusz, Karwot, Leandro, Rondon, Sokół, Grudziński.

• Ławka rezerwowych Lecha: Bednarek, Czerwiński, Skrzypczak, Sykora, Ramirez, Marchwiński, Murawski, Kwekweskiri, Sobiech.

• Lech rozpoczyna sezon rocznicowy, w którym świętuje 100-lecie istnienia. Radomiak po 36 latach powrócił na najwyższy szczebel. Jak wypadnie na inaugurację, na trudnym terenie?

red

Lech Poznań - Radomiak Radom ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO i stream ©Lukasz Gdak

Lech Poznań - Radomiak Radom ONLINE. Lech Poznań w piątek o godz. 20.30 (transmisja Canal+) od meczu z Radomiakiem Radom rozpoczyna jeden z najważniejszych sezonów w historii klubu. Przypada on na stulecie istnienia klubu. Lepszego startu Kolejorz nie mógł sobie wymarzyć, bo zaczyna sezon od rywalizacji z beniaminkiem. Radomiak kompletuje kadrę na powrót do Ekstraklasy i cieszy się z informacji, że może grać na własnym stadionie.

Lech - Radomiak ONLINE

Lech Poznań po katastrofalnym ostatnim sezonie z 11. miejsca, przy kilku transferach, chce atakować... dublet. Przecież nawet jakby to powiedzieć kibicowi zza granicy - że zespół z dolnej połówki tabeli chce mierzyć w mistrzostwo - to miałby dużą ostrożność w rozmowie z człowiekiem.
Problemem (władz) Lecha jest co innego - 100-lecie klubu wypadające w 2022 roku. Większość kibiców oczekuje od Kolejorza trofeum, ale oprócz wiary w Macieja Skorżę i magiczną datę ciężko szukać powodów do optymizmu.

Lech - Radomiak NA ŻYWO. Karol Klimczak w 2014 roku mówił, że Lech w 2020 roku ma być w top 50 klubów w Europie. Tymczasem Kolejorz dwa lata później jest w tej grupie, ale pod względem irytacji własnych kibiców i zajmuje tam całkiem wysokie miejsce. Celnie zauważył jeden twitterowicz, że gorzej jest np. w Olympique Marsylia, gdzie „niedawno palili samochody”. Tutaj jeszcze do tego na szczęście nie dochodzi i miejmy nadzieję, że nigdy nie dojdzie, ale atmosfera przed startem jednego z najważniejszych sezonów w historii klubu jest dramatyczna. Czy jeśli ten sezon nie zakończy się żadnym trofeum, o którym teraz w Poznaniu ciężko myśleć (no bo na jakiej podstawie?), to czy niektórym ludziom wreszcie otworzą się oczy, że od lat jednak nie wszystko jest dobrze?

- Zakładałem, że uda się skompletować kadrę już na początku okresu przygotowawczego. Każdy trener sobie tego życzy, ale życie weryfikuje czasem plany. Tak jest w naszym przypadku. Sytuacja transferowa jest dynamiczna, ale myślę, że sobie poradzimy. W tej chwili myślę o tym, co czeka nas w piątek. Chcemy rozpocząć jak najlepiej nowy sezon. To jest dla mnie w tej chwili najważniejsze - rozpoczął piątkową konferencje prasową Maciej Skorża.

Lech - Radomiak LIVE. Polski Związek Piłki Nożnej przyznał Radomskiemu Klubowi Sportowemu Radomiak licencję na rozgrywanie meczów PKO Ekstraklasy na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Narutowicza 9 w Radomiu. Tak więc mecz drugiej kolejki z Legią Warszawa będzie pierwszym, jaki od 36 lat zieloni rozegrają w Radomiu - na najwyższym szczeblu rozgrywek. Ten mecz rozegrany zostanie w sobotę, 31 lipca o godzinie 20.

- Sukces ten był możliwy dzięki pracy i determinacji wielu osób. Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli do niego swoją cegiełkę: pracownikom Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Urzędów Miejskiego i Wojewódzkiego, Klubu oraz Policji - pisze oficjalna strona radomskiego klubu.

- Nie możemy się przestraszyć rywala, to powiem zawodnikom przed meczem z Lechem Poznań - tak mówił na konferencji prasowej przed inauguracją nowego sezonu 2021/2022 PKO Ekstraklasy, Dariusz Banasik, trener Radomiaka Radom.

PRZEWIDYWANE SKŁADY:

Lech: Van der Hart - Czerwiński, Milić, Salamon, Kamiński - Tiba, Murawski, Kamiński - Amaral, Ishak, Skóraś

Radomiak: Majchrowicz - Jakubik, Cichocki, Silva, Abramowicz - Nascimento, Kaput - Leandro, Radecki, Kozak - Angielskki

OSTATNIE MECZE:

Radomiak Radom - Lech Poznań 0:0 (1:2 w dogr.) (11.02.2021, Puchar Polski)

Lech - Radomiak TRANSMISJA TV

Mecz Lech Poznań - Radomiak Radom w 1. kolejce nowego sezonu PKO Ekstraklasy zostanie rozegrany w piątek 23 lipca o godz. 20:30. Transmisja na żywo ze spotkania Lech - Radomiak w Canal+ Sport i nSport+. Komentatorzy: Bartosz Gleń, Kamil Kosowski

Internetowy stream online z meczu Lech - Radomiak dostępny jest w usługach ekstraklasa.tv, canalplus.com i NC+ GO, a także w player.pl.

Tekstowa relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.