Superpuchar Polski: Lech Poznań - Raków Częstochowa ONLINE....

Superpuchar Polski: Lech Poznań - Raków Częstochowa ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

0

Raków Częstochowa

2

• Dziękujemy Państwu za dzisiejszą relację i życzymy udanego weekendu!

• Gwizdy żegnają piłkarzy Lecha Poznań, ale dla zawodników najważniejszy będzie wtorkowy mecz z Karabachem Agdam. Dzisiaj to Raków Świętuje, ale oni mają jeszcze czas na naprawdę poważne wyzwania.

• Koniec meczu w Poznaniu! Raków Częstochowa po raz kolejny wygrywa z Lechem i zdobywa Superpuchar Polski!

• Szymon Czyż pokusił się o indywidualną akcję, oddał strzał z dystansu i piłka zatrzymała się na słupku bramki Filipa Bednarka!

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Szymon Czyż zmienił Bena Ledermana.

• Dani Ramirez zdecydował się na mocny strzał i piłka minimalnie minęła bramkę Rakowa!

• Natomiast Wiktor Długosz zastąpił Ivi Lopeza.

• Kolejne dwie zmiany w Rakowie Częstochowa. Igor Sapała zmienił Giannisa Papanikolaou

• Alfonso Sousa dośrodkował piłkę w pole karne Rakowa, ale tam żaden z graczy Lecha nie zdołał oddać strzału.

• Świetna, składna akcja Rakowa Częstochowa, ale w decydującym momencie jeden z graczy gości oddał bardzo niecelny strzał.

• Dani Ramirez został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Natomiast Władysław Koczerhin pojawił się w miejsce Mateusza Wdowiaka.

• Właśnie mamy dwie zmiany w Rakowie Częstochowa. Sebastian Musiolik zmienił Vladislavsa Gutkovskisa

• Raków Częstochowa jeszcze bez ani jednej zmiany w tym spotkaniu.

• Natomiast Michał Skóraś zmienił Adriela Ba Louę.

• Maksymilian Pingot pojawił się w miejsce Radosława Murawskiego

• Trzy zmiany w szeregach Lecha Poznań. Kristoffer Velde zmienił Heorhija Citaiszwiliego

• Teraz Ivi Lopez stanął przed szansą na zdobycie bramki, ale tym razem lider częstochowskiej drużyny nie zdołał oddać celnego strzału.

• Milan Rundić ucierpiał po starciu przy linii bocznej.

• Alfonso Sousa oddał strzał z dystansu, ale pewnie interweniuje Vladan Kovacević.

• Debiut w drużynie Lecha Alfonso Sousy, który zmienia Jespera Karlstroema.

• Lech Poznań raz za razem konstruuje kolejne akcje, ale gospodarze zupełnie nie mogą przedostać się w pole karne rywali.

• W zespole Lecha Poznań Dani Ramirez zmienił Artura Sobiecha.

• Heorhij Citaiszwili ruszył skrzydłem, wpadł w pole karne Rakowa, ale nie zdołał oddać strzału.

• Adriel Ba Loua dostał piłkę w polu karnym Rakowa, ale fatalnie skiksował.

• Lech Poznań zaatakował po stracie drugiej bramki, ale na razie niewiele z tego wynika.

• Mateusz Wdowiak wpadł z piłką w pole karne Lecha, złamał akcję do środka i uderzył świetny, precyzyjny strzał! Raków prowadzi już 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Mateusz Wdowiak zadaje kolejny cios!

• Fantastyczny kontratak Lecha Poznań i w ostatniej chwili nieprzepisowo akcję rywali zatrzymał Ivi Lopez za co otrzymał żółtą kartkę.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego dla Rakowa jeden z graczy gości strącił piłkę głową i ta trafiła w słupek bramki Filipa Bednarka!

• Nika Kvekveskiri został ukarany żółtą kartką za faul na własnej połowie.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Poznaniu. Za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Poznaniu. Do przerwy Raków Częstochowa prowadzi z Lechem 1:0.

• Heorhij Citaiszwili został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• Jesper Karlstroem oddał mocny strzał z dystansu i z dużymi problemami piłkę wybił Vladan Kovacević!

• Ivi Lopez dośrodkował w pole karne Lecha, tan nie trafił w piłkę Fran Tudor czym zmylił defensywę Lecha, dopadł do niej Bogdan Racovitan i mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce Filipa Bednarka!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Raków Częstochowa obejmuje prowadzenie po trafieniu Bogdana Racovitana

• Adriel Ba Loua świetnie dośrodkował piłkę w pole karne Rakowa, ale tam minimalnie spóźnił się Artur Sobiech i nie zdołał oddać strzału głową na bramkę gości!

• W ostatnich minutach częściej przy piłce utrzymuje się Lech Poznań, ale niewiele z tego wynika.

• Kolejna próba strzału z dystansu, tym razem Zoran Arsenić uderzył bardzo niecelnie.

• Po rzucie rożnym piłka trafiła pod nogi Patryka Kuna, ten oddał strzał, ale piłka powędrowała obok bramki.

• Kolejna akcja skrzydłem Rakowa i kolejny rzut rożny.

• W ostatnich minutach coraz więcej gry toczy się w środku pola. Jednej i drugiej drużynie coraz ciężej jest przedostać się w pole karne rywala.

• Alan Czerwiński odebrał piłkę pod własną bramką i ruszył skrzydłem, jednak źle dośrodkował w pole karne rywala.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie przyniosło żadnego zagrożenia.

• Fran Tudor chciał wrzucić z prawej strony boiska, ale piłka odbita od rywala wyszła na rzut rożny.

• Zakotłowało się w polu karnym Lecha Poznań! Po dośrodkowaniu w "szesnastkę" dośrodkowaniu ze skrzydła do strzału głową doszedł Bogdan Racovitan, ale jego uderzenie z bliskiej odległości świetnie wybronił Filip Bednarek!

• Adriel Ba Loua próbował dośrodkować w pole karne Rakowa, ale zdołał wywalczyć jedynie rzut rożny.

• Piłkarze obu zespołów rozgrywają piłkę w środku pola.

• Niezłe zagranie Antonio Milića na skrzydło, ale gracz Rakowa wślizgiem wyłuskał piłkę.

• Adriel Ba Loua dośrodkował w pole karne Rakowa, ale zupełnie bez zagrożenia.

• Raków Częstochowa ruszył z kontratakiem, ale Mateusz Wdowiak stracił piłkę w decydującym momencie.

• Jesper Karlstroem także został ukarany kartką za to samo.

• Giannis Papanikolaou został ukarany żółtą kartką za spięcie z rywalem w środku pola.

• Vladan Kovacević chciał utrzymać się przy piłce, minął jednego z Lechitów i szczęśliwie wybił piłkę, chociaż był bliski straty.

• Fran Tudor bardzo niedokładnie dośrodkował w pole karne gospodarzy.

• Fran Tudor dośrodkował w pole karne Lecha, ale tam żaden z jego kolegów nie zdołał dopaść do piłki.

• Ivi Lopez zagrał w pole karne Lecha do Mateusza Wdowiaka, ten oddał strzał, ale Filip Bednarek pewnie interweniował.

• Rozpoczynamy rywalizację w Poznaniu!

• Piłkarze obu drużyn pojawiają się już na murawie stadionu w Poznaniu. Za moment rozpoczniemy walkę o pierwsze krajowe trofeum w tym sezonie!

• Natomiast tak prezentuje się skład Lecha Poznań:

• Oto skład Rakowa Częstochowa na dzisiejsze spotkanie:

• W poprzednim sezonie Lech Poznań mierzył się z Rakowem Częstochowa aż trzykrotnie. W Częstochowie padł remis 2:2, w Poznaniu goście wygrali 1:0 po bramce Ivi Lopeza, natomiast w finale Pucharu Polski na Stadionie Narodowym Raków Częstochowa wyraźnie wygrał z Lechem Poznań 3:1 po bramkach Vladislavsa Gutkovskisa, Mateusza Wdowiaka i Ivi Lopeza.

• Lech Poznań ma już za sobą pierwszy oficjalny mecz w tym sezonie. W 1. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów mistrzowie Polski wygrali u siebie z azerskim Karabachem Agdam 1:0 po bramce Mikaela Ishaka. Natomiast Raków Częstochowa dopiero od 2. rundy eliminacji Ligi Europy rozpocznie swoją przygodę w europejskich pucharach, w której zmierzy się z kazachską FK Astaną.

• Witamy serdecznie! Czas na pierwsze oficjalne spotkanie w tym sezonie pomiędzy polskimi zespołami! W meczu o Superpuchar Polski Lech Poznań na własnym stadionie zmierzy się z Rakowem Częstochowa! Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.

Raków Częstochowa chce zdobyć Superpuchar Polski po raz drugi z rzędu

Raków Częstochowa chce zdobyć Superpuchar Polski po raz drugi z rzędu ©Sylwia Dabrowa

Mecz o Superpuchar Polski Lech Poznań - Raków Częstochowa zaplanowano na 9 lipca o godzinie 20:10. Termin jest wyjątkowo niefortunny z perspektywy mistrza kraju. Został bowiem wpleciony między mecz i rewanż Kolejorza z Karabachem Agdam w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Częstochowianie postarają się wykorzystać ten fakt i wygrać trofeum drugi raz z rzędu. Relacja na żywo w GOL24.pl!

Superpuchar Polski: Lech Poznań - Raków Częstochowa ONLINE

Superpuchar Polski otworzy rywalizację na krajowym podwórku w sezonie 2022/23. Aktualny mistrz o trofeum na stadionie przy Bułgarskiej zagra ze zdobywcą Pucharu Polski. W zeszłej edycji przy Łazienkowskiej w Warszawie triumfował Raków. Po rzutach karnych wygrał z Legią (1:1, 4:3 k.).

Termin meczu często jest problematyczny. W tym roku zostanie rozegrany tuż przed wylotem Lecha do Azerbejdżanu na rewanż I rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów (12 lipca). Krótko po Superpucharze odbędzie się również inauguracja PKO Ekstraklasy (15 lipca). Mistrz Polski poprosił o przełożenie spotkania, ale PZPN nie wyraził na to zgody. - Trenerzy i związek nie nadają na tych samych falach. To byłoby dla nas dobre, jeśli udałoby się przełożyć to spotkanie. Moglibyśmy myśleć tylko o Karabachu, wylecieć może trochę wcześniej i przyzwyczaić się do tamtejszej temperatury - zaznaczył trener poznaniaków, John van den Brom.

W sobotę Lech z pewnością wystawi skład daleki od optymalnego. Raków ma większy komfort, bo eliminacje Ligi Konferencji Europy rozpocznie 21 lipca. - Dziwi mnie trochę podejście do tego meczu, otoczka i deprecjonowanie Superpucharu. To spotkanie mistrza ze zdobywcą Pucharu Polski. Każdy chce zdobyć trofeum i wygrać. Dla mnie już sam temat przełożenia meczu jest niepoważny - przyznał Marek Papszun. - Trener John van den Brom stwierdził, że Lech ma dwie równe jedenastki, więc nie powinien mieć kłopotów z wystawieniem silnego składu zarówno w sobotę, jak i na wyjazd do Baku - dodał szkoleniowiec.

Słowa trenera Rakowa mogą nieco dziwić, bo klub z Częstochowy skorzystał z przysługującego mu prawa i przełożył zaplanowany na 24 lipca mecz 2. kolejki PKO Ekstraklasy z Piastem Gliwice. W ten sposób drużyna Papszuna zyskała wolny weekend przed wyjazdowym rewanżem z FC Astaną.

Lech Poznań jest rekordzistą rozgrywek o Superpuchar Polski. Żaden inny klub nie zdobył tego trofeum więcej niż sześć razy. Raków ma jednak patent na Kolejorza. W zeszłym sezonie piłkarze z Częstochowy wygrali bezpośredni mecz w Poznaniu (1:0) i majowy finał Pucharu Polski na PGE Narodowym w Warszawie (3:1). Z kolei jesienią w Częstochowie padł remis (1:1).

Przewidywane składy na mecz Lech - Raków:
Lech: Bednarek - Czerwiński, Satka, Pingot, Douglas - Velde, Kwekweskiri, Sousa, Ramirez, Citaiszwili - Szymczak.
Raków: Kovacević - Racovitan, Arsenić, Rundić - Tudor, Gwilia, Papanikolaou, Kun - Wdowiak, Lopez, Gutkovskis.

Superpuchar Polski: Lech Poznań - Raków Częstochowa w TV i ONLINE. Gdzie obejrzeć?

Transmisja na żywo w telewizji w paśmie otwartym, jak i kodowanym. Bezpłatnie widowisko można będzie śledzić w Polsacie. Równolegle mecz pokaże kanał Polsat Sport Extra.

Gdzie oglądać Superpuchar Polski w internecie? Stream online dostępny będzie w aplikacji i na stronie Polsat Box Go. Cena miesięcznego abonamentu wynosi 40 zł.

Prosto z Poznania dla Polsatu mecz skomentuje Bożydar Iwanow.

20:10 Superpuchar Polski: Lech Poznań - Raków Częstochowa NA ŻYWO