Liga Konferencji. Mecz Lech Poznań - Villarreal ONLINE. Po...

Liga Konferencji. Mecz Lech Poznań - Villarreal ONLINE. Po awans z grupy. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Liga Konferencji, Grupa C
2022-11-03 21:00

Lech Poznań

3

Villarreal CF

0

• Fantastyczne spotkanie w wykonaniu piłkarzy Johna van den Broma. Mieli plan na to spotkanie, który zrealizowali na 5 i na wiosnę zagrają w fazie pucharowej Ligi Konferencji Europy! Lech Poznań

Gol Kristoffera Velde, dwa trafienia Michała Skórasia, asysta pierwszego i drugiego stopnia Mikaela Ishaka. Ale na słowa uznania zasługuje obrona i gra defensywna "Kolejorza". Oby takie wieczory jak ten zdarzał się w polskiej piłce jak najczęściej!

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejce relacje NA ŻYWO! DOBRANOC!

• KONIEC MECZU!!!

LECH POZNAŃ - VILLARREAL CF 3:0

Mistrzowie Polski zagrają w fazie pucharowej Ligi Konferencji Europy!

• Anemiczny strzał z dystansu nie sprawił problemu Filipowi Bednarkowi.

• Bartosz Salamon wchodzi na boisko! Schodzi Nika Kvekveskiri.

• Nathan Verboomen dolicza 3 minuty do drugiej połowy. A do wejścia szykuje się Bartosz Salamon!

• Filip Szymczak uderza wolejem z prawego narożnika pola karnego w stronę bliższego rogu! Piłka trafia w boczną siatkę!

• Nerwowo w szeregach gości. Faulowali na prawej stronie, blisko chorągiewki.

• Filip Dagerstal zmienia owacyjnie oklaskiwanego MIkaela Iahaka.

• Etienne Caopue wybija piłkę wysoko nad bramką

• Chóralne śpiewy kibiców Lecha nabrały jeszcze bardziej na sile. Świętują awans do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy.

Hapoel Ber Szewa - Austria Wiedeń 4:0 (30', 63' Shalom Yehezkel, 33' Ramzi Safuri, 73' Handl (samob.))

• Zupełnie nieudany strzał Etienne Capoue z dystansu. Filip Bednarek niespiesznie ustawia piłkę na "piątce".

• Fantastyczny wieczór w Poznaniu! Przegrana walka o piłkę po wyrzucie z autu! Prawa stroną urwał się Mikael Ishak, który "zabrał się" w pole karne, po czym podaje na dalszy słupek do Michała Skórasia. Ten tym razem uderza płasko "tam, skąd przyszła"!

• DUBLET MICHAŁA SKÓRASIA!!!

• ... a Kiko Femenia wchodzi za Adriana de la Fuente.

• ... Dani Parejo zastępuje Jose Luisa Moralesa...

• Trzy zmiany w Villarrealu: Etiene Caopue zastępuje Francisa Coquelina...

• 32% Posiadanie piłki 68%

• Przeciągnięte dośrodkowanie Joela Pereiry. Pepe Reina wznawia grę z "piątki".

• ... a za Filipa Marchwińskiego pojawia się Filip Szymczak.

• Podwójna zmiana w Lechu: Alan Czerwiński zastępuje Kristoffera Velde...

• Kristoffer Velde wrócił na boisko i jeszcze powalczył o piłkę. Skosił go Manu Trigueros, który został upomniany żółtą kartką.

• Alan Czerwiński i Filip Szymczak szykują się do wejścia na murawę.

• Villarreal chce wykorzystać grę w przewadze. Dośrodkowanie Arnauta Danjumy z lewej strony było za wysokie i przechodzi przez pole karne.

• Od razu pokazał się na lewej stronie Arnaut Danjuma. Nie poradził sobie z Kristofferem Velde, który przy wślizgu nabawił się urazu. Najprawdopodobniej będzie konieczna zmiana.

• ... a w miejsce Johana Mojiki pojawia się Alberto Moreno.

• Podwójna zmiana w ekipie gości: Arnaut Danjuma zastępuje Jose Luisa Moralesa...

• Przerwa w grze. Sztab medyczny Lecha zajmuje się Joelem Pereirą.

• Manu Trigueros wrzuca lewą nogą z prawej strony przed bramkę Lecha. Piłkę spokojnie łapie Filip Bednarek.

• Jose Luis Morales uderza z pola karnego. Piłka przelatuje daleko obok prawego słupka.

• Seria rzutów rożnych piłkarzy Quique Setiéna. Bez zarzutu radzą sobie gospodarze.

• Hapoel Ber Szewa - Austria Wiedeń 3:0 (30', 63' Shalom Yehezkel, 33' Ramzi Safuri)

• Kontra Lecha spaliła na panewce po zbyt słabym prostopadłym podaniu Joela Pereiry. Wściekły był na siebie Portugalczyk, że w to zagranie nie włożył więcej siły...

• Kolejne uderzenie Francisa Coquelina z dalszej odległości. Szczęśliwy kibic może zabrać do domu piłkę meczową.

• Podanie Jose Luisa Moralesa przed pole karne przechwycone przez obronę Lecha. Po chwili dośrodkowanie Adriana de la Fuente było niedokładne.

• Podrażnieni goście dążą do strzelenia bramki kontaktowej. uderzenie Francisa Coquelina mija jednak bramkę Lecha w znacznej odległości.

• Nie ma mowy o spalonym Michała Skórasia po podaniu Kristoffera Velde Michał Skóaś

• Szał radości na Stadionie Poznań!

Składny atak Lecha przynosi podwyższenie prowadzenia! Piłkarze John van den Brom pograli środkiem, potem przenieśli ciężar gry na prawą stronę. Mikael Ishak zagrywa prostopadle w pole karne do Kristoffera Velde, który podaje płasko w okolice lewego narożnika pola bramkowego do Michała Skórasia. Ten mocnym uderzeniem pod poprzeczkę wpisuje się na listę strzelców!

• GOL DLA LECHA!!! STRZELCEM MICHAŁ SKÓRAŚ!!!

• Nie wyszło prawą, to goście zaatakowali lewą stroną. Wywalczyli rzut rożny, po którym nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką Filipa Bednarka.

• W odpowiedzi Yeremy Pino dostaje piłkę na prawej stronie. Jego dośrodkowanie w pole karne nie znajduje adresata.

• Strata gości blisko swojej "szesnastki". Filip Marchwiński podaje przed prawy narożnik pola karnego do Mikaela Ishaka. Ten odgrywa bez przyjęcia za plecy do Kristoffera Velde, który chcąc jeszcze skorygować swoją pozycję... poślizgnął się i padł na murawę. Oczywiście nie ma mowy o rzucie wolnym dla "Kolejorza".

• Drugą połowę zaczyna ze środka Mikael Ishak!

• 30 117 widzów na stadionie Poznań!

• Wracamy do Poznania, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Lecha z Villarrealem w 6. kolejce fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Mistrz Polski prowadzi po bramce Kristoffera Velde.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +1' Bezpardonowe wejście Adriana de la Fuentesa w Michała Skórasia. Sędzia najpierw rozmawia z piłkarzem w żółtym stroju, po czym kończy pierwszą połowę.

Po bramce Kristoffera Velde Lech prowadzi z Villarrealem 1:0 i przy takim wyniku ma awans do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy!

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Yeremy Pino poradził sobie z Michałem Skórasiem. Piłkę po jego zagraniu musnął Filip Bednarek, przez co oddalił niebezpieczeństwo. Z kontrą prawą stroną ruszył Kristoffer Velde, dla którego... boisko okazało się za wąskie.

• Nicolas Jackson urwał się Lubomirowi Satce na lewej stronie. Wyjechał z piłką za linię końcową.

• Przerwa w grze. Na murawie leżał przez moment Manu Morlanes. Wydaje się, że będzie w stanie grać dalej.

• Hapoel Ber Szewa - Austria Wiedeń 2:0 (30' Shalom Yehezkel, 33' Ramzi Safuri)

• Filip Marchwiński rozrzuca piłkę na lewa stronę do Pedro Rebocho. Jego dośrodkowanie w pole karne było za krótkie do Mikaela Ishaka. Piłkę spokojnie łapie Pepe Reina.

• Zablokowany strzał Kristoffera Velde z pola karnego.

• Tymczasem w drugim meczu grupy C Hapoel Ber Szewa prowadzi z Austrią Wiedeń po bramce Shaloma Yehezkela.

W wirtualnej tabeli Lech z 9 punktami jest drugi, Hapoel z 7 - trzeci.

• Popisowa kontra mistrza Polski! Dośrodkowanie z prawej strony na dalszy słupek do Filipa Marchwińskiego. który głową chciał uderzyć "tam, skąd przyszła" Piłkę na linii bramkowej chciał opanować Jorge Cuenca, ale ta mu odskoczyła, z czego skorzystał Kristoffer Velde - mocnym uderzeniem z woleja w środek bramki wpisuje się na listę strzelców!

• GOL DLA LECHA! STRZELCEM KRISTOFFER VELDE!!!

• NIE MA GOLA DLA VILLARREALU!

Goście skopiowali akcję Lecha. Francis Coquelin przejmuje piłkę i zagrywa do Nicolasa Jacksona. Ten odgrywa i Francuz uderza płasko minimalnie obok dalszego słupka!

• Składny atak Lecha środkiem zepsuty bardzo niedokładnym zagraniem Pedro Rebocho w poprzek boiska. Goście wyszli z kontrą, która została przerwana za linią środkową.

• Mocne zagranie na wolne pole do rozpędzonego Michała Skóasia. Ten zagrywa płasko w pole karne do Mikaela Ishakowi, któremu odskoczyła piłka w momencie przyjęcia. Zdołał jeszcze uderzyć, ale podbitą futbolówkę spokojnie łapie Pepe Reina.

• Johan Mojica na spalonym.

• Jose Luis Morales dostaje piłkę w polu karnym! Uderza nad poprzeczką!

• Nika Kvekveskiri uderza płasko z ok. 25 metrów. Piłka leciała w sam środek bramki - dokładnie tam, gdzie był Pepe Reina.

• W odpowiedzi Nicolas Jackson przejmuje piłkę między stoperami Lecha. Uderza z pola karnego i Filip Bednarek na raty łapie piłkę!

• Strata gości ok. 30 metrów od własnej bramki. Piłkę na prawej stronie "szesnastki" dostaje Mikael Ishak, którego płaski strzał w stronę dalszego rogu mija jednak bramkę.

• Nicolas Jackson uderza z pola karnego obok prawego słupka. Sporo brakowało mu do celu.

• Zdecydowanie za mocne podanie Johana Mojiki do Yeremy'ego Pino. Z "piątki" grę wznawia "Kolejorz".

• Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia pod bramką Filipa Bednarka.

• Jose Luis Morales osaczony przez dwóch piłkarzy Lecha na wysokości lewego narożnika pola karnego. Lubonir Satka i Joel Pereira - bo o nich mowa - zastopowali jego rajd, lecz Villareal ma rzut rożny.

• Yeremy Pino dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Po krótkim rozegraniu dośrodkowanie na dalszy słupek, skąd było zgranie do środka do Nicolasa Jacksona. Ten uderza bez przyjęcia obok bramki.

• W odpowiedzi Johan Mojica podłączył się do akcji ofensywnej. Wywalczył rzut rożny.

• Ożywiły się trybuny, gdy piłkę miał Filip Marchwiński ok. 30 metrów od bramki Pepe Reiny. Ten zagrywa na prawą stronę do rozpędzonego Kristoffera Velde, ale - sęk w tym - za plecy Norwega.

• Joel Pereira wrzuca w pole karne do Mikaela Ishaka, ale radzą sobie goście.

• Na gwizdek sędziego spotkanie ze środka zaczynają goście!

• Kapitanami są Mikael Ishak i Manu Trigueros.

• Przy hymnie Ligi Konferencji Europy obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania

• Belgijska obsada sędziowska:

• Sędzia główny: Nathan Verboomen
    • Asystenci: Mathias Hillaert, Ruben Wyns
    • Sędzia techniczny: Lothar D'hondt
  • Villareal - wyjściowy skład

• O awans z drugiego miejsca walczą dwa zespoły - Lech Poznań i Hapoel Ber Szewa.

Po 5 spotkaniach fazy grupowej w nieco lepszej sytuacji są mistrzowie Polski. Z 6 punktami zajmują drugie miejsce w tabeli. Trzecia jest drużyna z Izraela z 4 "oczkami". W fazie pucharowej na pewno wystąpi Villareal z 13 punktami na koncie.

• Skład Lecha Poznań

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

• Przed Lechem najważniejszy mecz jesieni - stawką jest faza pucharowa Ligi Konferencji Europy. By się w niej znaleźć, "Kolejorz" powinien dzisiaj wygrać przed własną publicznością z Villarealem. Czy tak się stanie?

Spotkanie poprowadzi Nathan Verboomen...

Lech - Villarreal LIVE! Po awans z grupy. To najważniejszy mecz jesieni

Lech - Villarreal LIVE! Po awans z grupy. To najważniejszy mecz jesieni ©Adam Jastrzebowski

Liga Konferencji. Mecz Lech Poznań - Villarreal ONLINE. Mistrz Polski bije się o awans do 1/16 finału. Ostatni raz dokonał tego dwanaście lat temu. Czy dziś historia się powtórzy? Dróg do sukcesu jest mnóstwo, niektóre z nich zakładają nawet remis bądź porażkę. Relacja LIVE od godziny 21:00.

Liga Konferencji. Mecz Lech Poznań - Villarreal ONLINE

W Lechu nastroje są bojowe. Do wczoraj, mimo wysokich cen, blisko 29 tys. kibiców nabyło bilety. Po siedmiu miesiącach do kadry meczowej zostanie włączony lider defensywy, Bartosz Salamon. Pewnie jeszcze nie zagra, ale z ławki i w szatni chce zmotywować kolegów, którzy będą bić się o awans.

O jak wielką stawkę walczy Lech niech zaświadczy fakt, że po raz ostatni z grupy wyszedł w sezonie 2010/11. Wówczas w Lidze Europy potrafił ograć Manchester City i stoczyć wyrównane boje z Juventusem. Awansował z drugiego miejsca, by w 1/16 finału przegrać nieznacznie dwumecz z Bragą.

Dzisiejszym, korespondencyjnym rywalem Lecha w walce o drugie miejsce jest izraelski Hapoel Beer Szewa, z którym oba mecze skończyły się wynikami 1:1. Kolejorz do finałowej kolejki przystępuje z dwoma punktami przewagi. Zagra jednak z liderem grupy.

W weekend Lech przegrał u siebie w hicie ekstraklasy z liderującym Rakowem Częstochowa (1:2). Z kolei Villarreal przegrał w drugim meczu nowego trenera z Athletikiem Bilbao (0:1).

Oprócz Villarrealu awans do 1/16 finału Ligi Konferencji wywalczyły już takie kluby jak West Ham czy Djurgardens IF.

Tabela grupy C Ligi Konferencji.
  • 1. Villarreal - 13 punktów, bramki 14-6 AWANS DO FAZY PUCHAROWEJ
  • 2. Lech Poznań - 6 punktów, bramki 9-7 WALKA O AWANS
  • 3. Hapoel Beer Szewa - 4 punkty, bramki 4-5 WALKA O AWANS
  • 4. Austria Wiedeń - 2 punkty, bramki 2-11 BRAK SZANS NA AWANS

Awans Lecha Poznań - scenariusze
Lech awansuje do 1/16 finału, jeśli Hapoel zremisuje albo przegra z Austrią Wiedeń. Istnieją także inne scenariusze, premiujące Kolejorza. Jeżeli uda mu się pokonać Villarreal to nawet nie będzie musiał sprawdzać wyniku w Izraelu. Jeżeli natomiast przegra z Villarrealem, a Hapoel wygra z Austrią to niestety dojdzie do pożegnania z rozgrywkami.

A co się wydarzy, jeśli Lech zremisuje, a Hapoel wygra mecz? Tu sprawa jest bardziej skomplikowana. W przypadku równej liczby punktów w tabeli w pierwszej kolejności o miejscu decydują wyniki w meczach bezpośrednich. Lech zremisował z Hapoelem dwukrotnie, więc ten punkt regulaminu nie może decydować. Ani kolejny - czyli "różnica bramek w meczach bezpośrednich", bo było przecież 0:0 i 1:1. Dlatego w tym scenariuszu najpewniej wiążący okazałby się czwarty zapis: o miejscu decyduje "różnica bramek w całej rundzie". Póki co Lech ma dwie bramki na plusie, a Hapoel jedną na minusie. Hapoel musiałby więc wbić aż cztery bramki Austrii, żeby znaleźć się przed Lechem. Gdyby Hapoel strzelił akurat trzy, czyli miałby taki sam bilans jak Lech, to uruchomiony zostałby... piąty punkt regulaminu, mówiący o premiowaniu zespołu z większą liczbą zdobytych bramek. Ten zapis na pewno dałby awans Lechowi.

John van den Brom, trener Lecha: - Wszystko jest w naszych rękach. Wiem, że często wspominacie te dobre występy w Europie. Czeka nas bardzo ważne spotkanie, które będzie też dla nas ogromnym wyzwaniem. Chcielibyśmy zapisać kolejną kartę w historii klubu i zagrać po zimie w europejskich pucharach. Villarreal jest w nieco słabszej dyspozycji niż na początku sezonu, lecz to wciąż bardzo silny zespół. Jak wiemy, zmienili trenera, a to niesie za sobą też zmiany w składzie, w taktyce. W Walencji w pierwszym meczu zastosowali rotację, postawili na zmienników, mimo to wciąż byli mocną drużyną. Niezależnie od tego, w jakim składzie wyjadą jutro na boisko, ważne, żebyśmy zaprezentowali swój styl, swoją grę.

Quique Setien, trener Villarrealu: - To nie jest dla nas jakiś sparing. To będzie mecz, w trakcie którego moi zawodnicy będą mogli pokazać, czy potrafią realizować to, czego od nich oczekuję. To będzie taki egzamin w warunkach nie sparingowych, ale meczu o stawkę. Poza tym Villarreal to klub z tradycjami, to marka, walczymy też o prestiż i bardzo poważnie traktujemy jutrzejsze spotkanie.

Nie zagrają w meczu Lech - Villarreal:
Lech Poznań: Douglas (kontuzja), Karlström (kartki)
Villarreal: Baena (kartki), G. Moreno, Lo Celso

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Villarreal - Lech 4:3 (Liga Konferencji, 08.09.2022)

Mecz Lech Poznań - Villarreal TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w paśmie otwartym na TVP 2 i TVP Sport oraz na płatnej platformie streamingowej Viaplay. W internecie mecz za darmo na stronie i w aplikacji TVP Sport. Dla TVP komentuje duet Jacek Laskowski - Robert Podoliński. Studio poprowadzi Rafał Patyra, jego gośćmi będą Jakub Wawrzyniak, Kazimierz Węgrzyn czy Rafał Ulatowski. W Viaplay usłyszymy komentarz Rafała Wolskiego i Łukasza Trałki. Relacja LIVE od godziny 21:00 w GOL24 - zapraszamy!