Mecz Lech Poznań - Wisła Kraków ONLINE. Rekord frekwencji....

Mecz Lech Poznań - Wisła Kraków ONLINE. Rekord frekwencji. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

• KONIEC SPOTKANIA!!!

Lech Poznań gromi Wisłę Kraków przed własną publiczności aż 5:0 (2:0)! Bramki strzelili

• Joao Amaral (29')
    • Adriel Ba Loua (45+1')
    • Pedro Rebocho (52') i
    • Mikael Ishak (60', 77' k.)
  • Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne. Mateusz Młyński nie zdołał "zamknąć" akcji.

• Mateusz Młyński faulowany na lewej strony. Wywalczył rzut wolny, po którym nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką Filipa Bednarka.

• Tomasz Kwiatkowski dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

• Mateusz Młyński wpadł na Radosława Murawskiego i odbił się od niego jak piłeczka kauczukowa od ściany. Kartki nie ma.

• Poprzeczka ratuje Lecha przed utratą bramki! Bliski szczęścia był Dor Hugi!

• Hubert Sobol zmienia Felicio Brown Forbesa.

• Dani Ramirez z żółtą kartką.

• 77. MINUTA. "PANENKA" W WYKONANIU MIKAELA ISHAKA (5:0)

• 52. MINUTA. DEBIUTANCKI GOL PEDRO REBOCHO

• Atak Wisły przed polem karnym gospodarzy przerwany gwizdkiem Tomasza Kwiatkowskiego. Faulowany Joel Pereira nie podnosi się z murawy.

• Felicio Brown Forbes z żółtą kartką za "stempel" na nodze Bartosza Salamona

• DUBLET MIKAELA ISHAKA!!!

Kapitan Lecha podcinką a' la Panenka posyła piłkę w środek bramki, pod poprzeczkę, do siatki. Zmylony Paweł Kieszek rzucił się w stronę prawego słupka!

• Serafin Szota upomniany żółtą kartką.

• Rzut karny dla Lecha! Po uderzeniu Radosława Murawskiego ręką w polu karnym został trafiony Serafin Szota!

• ... a Antoni Kozubal zmienia Nikę Kvekveskiriego.

• Dani Ramirez zmienia Joao Amarala...

• Felicio Brown Forbes uderza płasko zza linii 16. metra. Posłał piłkę metr obok lewego słupka.

• Mateusz Młyński zagrywa w pole karne do Dora Hugiego. Młodzieżowiec "Białej Gwiazdy" był jednak na spalonym.

• 26 890 widzów na stadionie!

• Stefan Savić zmienia Michala Skvarkę.

• Zakotłowało się w "szesnastce" Lecha. Strzał Michala Skvarki został zablokowany, a dobitka Gieorgija Żukowa mija prawy słupek.

• Mikael Ishak z 5. golem w lidze

• Atak Wisły Kraków lewą stroną zakończony dośrodkowaniem w pole karne. Sędzia dopatrzył się przewinienia w ofensywie.

• ... a za Jakuba Kamińskiego na murawie pojawia się Michał Skóraś.

• Podwójna zmiana w Lechu: Radosław Murawski zastępuje Jespera Karlstroema...

• Błyskawiczna akcja w wykonaniu Adriela Ba Louy, Joao Amarala i Mikaela Ishaka, który uderzeniem bez przyjęcia w środek bramki pokonuje Pawła Kieszka!

• MIKAEL ISHAK TRAFIA DO SIATKI!!!

• ... a za Patryka Plewkę pojawia się Gieorgij Zukow.

• ... Dor Hugi zmienia Yawa Yeboaha...

• Potrójna zmiana w ekipie gości: Mateusz Młyński zastępuje Jana Klimenta...

• Po krótkim rozegraniu płaski strzał Jakuba Kamińskiego łapie do "koszyczka" Paweł Kieszek.

• Jakub Kamiński uderza z pole karnego w stronę lewego dolnego rogu. Po rykoszecie gospodarze mają "tylko" rzut rożny.

• Kibice "Kolejorza" świętują.

• Joao Amaral przepuścił piłkę, po czym wyszedł na pozycję na prawej stronie pola karnego. Zagrywa płasko na dalszy słupek do Pedro Rebocho, który z bliska strzela swoją premierową bramkę w Ekstraklasie!

• GOL DLA LECHA! PEDRO REBOCHO!!!

• Adriel Ba Loua

• Konrad Gruszkowski upomniany żółtą kartką za faul na Jakubie Kamińskim.

• Nie wyszło prawą, to Lech zaatakował lewą stroną. Podanie Pedro Rebocho nie znajduje jednak adresata w "szesnastce" Wisły. Paweł Kieszek wznawia grę z "piątki".

• Joel Pereira podaje w pole karne do Mikaela Ishaka. Bliżej miał Paweł Kieszek, który łapie piłkę.

• Bartosz Salamon wybija piłkę przed pole karne do Yawa Yeaboaha po dośrodkowaniu Jana Klimenta. Ghańczyk uderza z woleja wysoko nad bramką.

• Druga połowa przez gospodarzy!

• Wracamy do Poznania, gdzie dobiega końca przerwa w meczu 8. kolejki Ekstraklasy między Lechem a Wisłą Kraków. Po bramkach Joao Amarala i Adriela Ba Louy prowadzą gospodarze. Co nas czeka po zmianie stron?

• 45. MINUTA. GOL ADRIELA BA LOUY (2:0)

• +6' Koniec pierwszej połowy. Lech prowadzi z Wisłą Kraków (2:0).

• +6' Konrad Gruszkowski wrzuca z prawej strony, niemal z linii końcowej, w pole karne. Adriel Ba Loua wyjaśnia sytuację dalekim wybiciem.

• +4' Joel Pereira opatrywany przez sztab medyczny. Poza boiskiem jest też Bartosz Salamon.

• +3' Jakub Kamiński chciał z "siatką" ograć Konrada Gruszkowskiego. Ten nie dał się nabrać na ten zwód w polu karnym.

• +1' Koronkowa akcja gospodarzy przynosi podwyższenie prowadzenia! Joao Amaral zagrywa z głębi pola na lewą stronę pola karnego do Pedro Rebocho, który bez przyjęcia zagrywa wzdłuż linii bramkowej. Mikael Ishak nie "zamknął" akcji, ale za jego plecami był Adriel Ba Loua, który z 5 metrów do "pustaka" stawia kropkę nad "i"!

• +1' GOLDLA LECHA! ADRIEL BA LOUA!!!

• 5 minut doliczonych do pierwszej połowy.

• Kibice Lecha domagają się rzutu karnego po rzekomym zagraniu ręką przez Mateja Hanouska. Ten miał przekroczyć przepisy po uderzeniu Jespera Karlstreoma. Sędzia jednak nakazał grać dalej.

• Jesper Karlstroem z "żółtkiem" za faul na Patryku Plewce.

• Aschraf El Mahdioui upomniany żółtą kartką.

• 29. MINUTA. GOL JOAO AMARALA

• Paweł Kieszek odbija piłkę przed siebie i szansę na dobitkę miał Mikael Ishak. W ostatniej chwili uprzedził go Konrad Gruszkowski, który wybił piłkę na uwolnienie!

• Pedro Rebocho urwał się lewą stroną. W prosty sposób stracił piłkę na rzecz Yawa Yeboaha. Jeszcze ten faulował Mikaela Ishaka.

• Żółtą kartką upomniany Michal Skvarka za faul na Adrielu Ba Loua.

• Ciekawie zapowiadała się kontra gospodarzy. Joao Amaral zagraniem bez przyjęcia przenosi ciężar gry na prawą stronę do Adriela Ba Louy, który podaje w pole karne do Joela Pereiry. Ten został skutecznie przyblokowany przez Mateja Hanouska.

• Rzut wolny dla Wisły z lewej strony. Yaw Yeboah wrzuca w pole karne, gdzie górowali obrońcy Lecha.

• 3. bramka Joao Amarala w tym sezonie

• Piłkarze Adriana Guli byli bardzo blisko wyrównania! Odbitą piłkę na 16. metrze przejmuje Felicio Brown Forbes, lecz jego uderzenie trafia w Bartosza Salamona!

• Strata gości blisko swojego pola karnego została wykorzystana z premedytacją! Mikael Ishak podaje przed "szesnastkę" do Joao Amarala, który ustawił sobie ją do płaskiego strzału, którym pokonuje Pawła Kieszka!

• GOL DLA LECHA! STRZELCE JOAO AMARAL!!!

• Adriel Ba Loua podaje w pole karne odrobinę za mocno do Joao Amarala.

• Felicio Brown Forbes na spalonym.

• Jęk zawodu na trybunach po płaskim uderzeniu Adriela Ba Louy! Iworyjczyk pomylił się nieznacznie, posyłając piłkę tuż obok prawego słupka!

• Joel Pereira ruszył środkiem. Miał po bokach kolegów, ale zdecydował się na strzał z ok. 18 metrów w stronę lewego rogu. Paweł Kieszek zdołał odbić piłkę, a dobitka Mikaela Ishaka zatrzymuje się na bocznej siatce!

• Filip Bednarek zmienia kontuzjowanego Mickeya van der Harta.

• Mickey van der Hart nie jest w stanie grać! Uraz mięśniowy bez kontaktu z przeciwnikiem. Będzie konieczna zmiana!

• Michal Skvarka wyłuskał piłkę blisko pola karnego Lecha. Za mocno podaje w "szesnastkę" do Felicio Brown Forbesa.

• Nika Kvekveskiri wrzuca z prawego narożnika, ale piłka w locie przekroczyła linię końcową. Nie uszło to uwadze arbitrowi i jego asystentowi.

• Joao Amaral "zaprosił" do ataku Joela Pereirę. Ten podholował futbolówkę i jego dośrodkowanie zablokował Matej Hanousek. Rzut rożny.

• Płaski strzał Adriela Ba Louy z ok. 20 metrów nie sprawił problemu Pawłowi Kieszkowi. Ten miał ułatwione zadanie - piłka leciała w środek bramki.

• W odpowiedzi Yaw Yeboah "łamie" akcję z prawej strony do środka. Uderza zza "szesnastki" nad bramką.

• Paweł Kieszek wyciągnął się jak struna i odbija piłkę po technicznym uderzeniu Jakuba Kamińskiego!

• Po chwili Joel Pereira podłączył się do akcji ofensywnej i wrzuca w pole karne do Mikaela Ishaka. Strzał kapitana "Kolejorza" był niecelny, dodatkowo z pozycji spalonej.

• Yaw Yeboah traci piłkę na skrzydle na rzecz Jakuba Kamińskiego. Ten wbiegł w okolice środka pola, po czym chciał prostopadłym podaniem między stoperów uruchomić Mikaela Ishaka. W porę zorientował się Michal Frydrych.

• Adriel Ba Loua zameldował się na prawej stronie. W momencie podania był na spalonym.

• Nika Kvekveskiri uderza z rzutu wolnego wysoko nad bramką. Gruzin był wyraźnie niepocieszony swoją próbą - tuż po strzale machnął ręką ze złości.

• Joao Amaral ruszył środkiem w stronę pola karnego Wisły. Przed linią 16. metra zaczepił go Michal Frydrych, który został upomniany żółtą kartką.

• Złe dośrodkowanie i z kontrą ruszył Lech! Adriel Ba Loua ograł na skrzydle Patryka Plewkę, który zdołał jednak "podbić" dośrodkowanie skrzydłowego Lecha. Po główce Jakuba Kamińskiego piłka przelatuje nad bramką.

• Kolejny atak Wisły prawą stroną przynosi rzut rożny.

• ... chociaż trzeba było poczekać - gęsty dym pojawił się nad murawą.

• Jan Kliment w roli prawoskrzydłowego został pchnięty przez Bartosza Salomona, jednak goście wznowią grę od autu na wysokości pola karnego Lecha...

• Tomasz Kwiatkowski gwiżdże i pierwszą połowę zaczyna "Biała Gwiazda"!

• Kapitanami są Mikael Ishak i Michal Frydrych.

• Obie ekipy wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Kto dzisiaj nie zagra? Lider tabeli bez Mateusza Skrzypczaka (kontuzja)Antonio Milić, którego występ stał pod znakiem zapytania, znalazł się dzisiaj na ławce rezerwowych. Przyjezdni bez Jakuba Błaszczykowskiego, Alana Urygi oraz Nikoli Kuveljicia (kontuzje).

8. kolejka Ekstraklasy: kartki i pauzy

• Adrian Gula, trener Wisły: Zawsze chcę żeby nasza drużyna miała kontrolę nad meczem, ale zawsze trzeba patrzeć również jak można wykorzystać słabsze strony przeciwnika. Gramy z doświadczoną drużyną, która ma doświadczonego trenera. Możliwie jest długie utrzymywanie się przy piłce, ale możliwe jest też oddanie jej rywalowi, żeby później szybko skontrować.

• Maciej Skorża, trener Lecha: Wisła jest na fali wznoszącej. Może namieszać w tym sezonie. Szczególnie po wygranej z Legią zyskała mentalnie. To było widać w ostatnim meczu, gdy odrobiła dwie bramki z Lechią. Jestem bardzo ciekawy naszej konfrontacji. Atutem Wisły na pewno jest wysoki, agresywny pressing - bez względu na to, gdzie toczy się mecz. Nasza linia obrony zostanie temu poddana.

• Po raz pierwszy w tym sezonie Lech zagra u siebie przy zorganizowanym dopingu. Kibice z Kotła postanowili zakończyć protest, uznając że władze klubu spełniły większość postulatów - głównie tych personalnych (wzmocnienia kadry, pożegnanie trenera przygotowania fizycznego itd.).

• O Wiśle również można powiedzieć więcej dobrego niż złego. Ostatnio tak jak Lech potrafiła odrobić dwie bramki - z Lechią Gdańsk (2:2). W drużynie występują dwaj najlepsi asystenci ligi (Michal Skvarka, Matej Hanosuek) oraz Piłkarz Sierpnia (Yaw Yeboah). Jest na czym budować optymizm.

• Lech notuje godny start. Obok Śląska pozostaje jedynym niepokonanym zespołem. W zeszły weekend w Częstochowie potrafił odrobić dwie bramki z Rakowem (2:2). Miał też sytuację na zwycięstwo, kiedy z bliska spudłował Joao Amaral.

• Witamy! W piątkowy wieczór Lech podejmie Wisłę Kraków przy Bułgarskiej. Spotkanie zapowiada się niezwykle interesująco. Zapraszamy na relację na żywo w GOL24.

Lech - Wisła LIVE! Rekord frekwencji. Co zaoferuje lider?

Lech - Wisła LIVE! Rekord frekwencji. Co zaoferuje lider? ©Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

Mecz Lech Poznań - Wisła Kraków ONLINE. Przynajmniej 26 tys. kibiców obejrzy piątkowy hit 8. kolejki PKO Ekstraklasy. Co w zamian zaoferują piłkarze lidera i czwartej drużyny? Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:30.

Mecz Lech Poznań - Wisła Kraków ONLINE

Maciej Skorża, trener Lecha: - Wisła jest na fali wznoszącej. Może namieszać w tym sezonie. Szczególnie po wygranej z Legią zyskała mentalnie. To było widać w ostatnim meczu, gdy odrobiła dwie bramki z Lechią. Jestem bardzo ciekawy naszej konfrontacji. Atutem Wisły na pewno jest wysoki, agresywny pressing - bez względu na to, gdzie toczy się mecz. Nasza linia obrony zostanie temu poddana.

Adrian Gula, trener Wisły: - Zawsze chcę żeby nasza drużyna miała kontrolę nad meczem, ale zawsze trzeba patrzeć również jak można wykorzystać słabsze strony przeciwnika. Gramy z doświadczoną drużyną, która ma doświadczonego trenera. Możliwie jest długie utrzymywanie się przy piłce, ale możliwe jest też oddanie jej rywalowi, żeby później szybko skontrować.

Przewidywane składy na mecz Lech Poznań - Wisła Kraków:
Lech: van der Hart - Pereira, Salamon, Satka, Rebocho - Karlstrom, Tiba, Ba Loua, Amaral, Kamiński - Ishak.
Wisła: Kieszek - Gruszkowski, Szota, Frydrych, Hanousek - El Mahdioui, Plewka, Yeboah, Skwarka, Hugi - Brown Forbes.

Nie zagrają w meczu Lech - Wisła:
Lech: Skrzypczak (uraz), Milić (?)
Wisła: Błaszczykowski, Kuveljić, Uryga (urazy)

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Wisła - Lech 1:2 (Ekstraklasa, 08.05.2021)
Lech - Wisła 0:1 (Ekstraklasa, 19.12.2020)

Mecz Lech Poznań - Wisła Kraków TRANSMISJA TV
Transmisja w Canal+ Sport i Canal+ 4K Ultra HD. Komentuje duet Bartosz Gleń, Tomasz Wieszczycki. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:30 - zapraszamy!