Legia Warszawa

2

FK Bodo/Glimt

0

• Koniec meczu! Legia w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Jej kolejnym rywalem będzie estońska Flora Tallin.

• Pekhart na wślizgu, po wrzutce Johanssona.

• GOOOOOOOOOOOOOOL! PEKHART! Kropka nad i postawiona.

• Trwa doliczony czas gry. Zostało 2-3 minuty.

• Wchodzi Hagen. To ostatnia zmiana u przyjezdnych.

• Zablokowany strzał Lopesa. Kolejny rzut rożny.

• Kibice Legii śpiewają hymn Polski.

• Klasyczny ping-pong w polu karnym. KIlka razy piłkarze obu drużyn odbili futbolówkę głową. Ostatecznie bez strzału na bramkę.

• Johansson wjechał w okolice pola karnego, ale jego podanie zatrzymał obrońca. Korner.

• Po meczu zapraszamy na stronę po zdjęcia ze stadionu, skrót najważmiejszych akcji czy komentarze trenerów i zawodników.

• Realnie zostało z dziesięć minut gry. Legia bez większych problemów; czy to taktycznych, czy kondycyjnych. Trwa przerwa na uzupełnienie płynów.

• Emreli opuszcza murawę. Dał radę, zaliczył asystę. Za niego Pekhart.

• Tounekti z kartką.

• Oczywiście to debiut przed Żyletą, bo w Norwegii ten piłkarz zaliczył podobną liczbę minut. Tymczasem Mladenović z kartką.

• No to mamy debiut. Johansson za Juranovicia.

• Uderzał Martins, lecz został zablokowany. Po kornerze bez sytuacji dla Legii.

• Lindahl za Pernambuco.

• I ponownie Boruc skutecznie interweniuje na przedpolu.

• Lopes w miejsce Kapustki. To pierwsza roszada Legii.

• Legia

• POPRZECZKA! Legii dopisało szczęście po główce.

• Hołownia dobrze zachował się w polu bramkowym. Róg dla gości.

• Legia jeszcze bez zmiany, ale na ławce jest wielu piłkarzy. Kilku, jak Josue czy Rose, czeka na debiut.

• Skuteczna interwencja Boruca.

• Na spalonym Luquinhas. Legia konsekwentnie szuka takich długich podań za wysoko ustawionych obrońców.

• Legia gra inaczej niż w pierwszej połowie. Częściej posiada piłkę, chce atakować, nie panikuje po stracie.

• I jeszcze pojawia się Tounekti.

• Jest też Kvile.

• Wchodzi na boisko Nordas.

• Kartka dla Kapustki za faul w środku pola.

• Szkoda tej akcji! Kapustka fajnie wypuścił Mladenovicia, a ten za mocno dograł na długi słupek. Nie ma tak naprawdę strzału.

• Głośny doping Legii na dwie trybuny. "Warszawa, Warszawa" "CWKS Legia!"

• Botheim też chyba odczuł wysoką temperaturę. Na moment opuścił boisko.

• Juranović za mocno do Emrelego.

• Emreli to inny typ napastnika od Pekharta. Więcej daje w rozegraniu, na pewno nie czeka tylko w polu karnym na wrzutkę.

• Ładna trójkowa akcja Legii. Na długim słupku próbuje zamykać Kapustka, ale nie sięgnął futbolówki w powietrzu.

• Udane piąstkowanie Boruca na przedpolu. Piłka została posłana z rzutu wolnego.

• Mistrz Norwegii oddał dwa strzały. Pierwszy zablokowany, drugi zdecydowanie obok bramki.

• Mocny, ale nieudany strzał Kapustki. Piłka daleko od prawego słupka.

• Sędzia dał znak. Druga połowa zaczęła się.

• Koniec pierwszej połowy. Legia zerwała się dopiero w końcówce - i dobrze. Jest prowadzenie, jest duża szansa na awans.

• W tej chwili w dwumeczu obie wygrane Legii, w bramkach 4-2.

• Luquinhas z okładem na głowie. Opuścił boisko. Będzie zmiana?

• Luquinhas upadł na murawę. Coś nie tak z jego zdrowiem.

• Świetna akcja Brazylijczyka! Zejście z lewej strony do środka, przekładanka i wreszcie strzał obok rękawic bramkarza.

• GOOOOOOOOOOOOOL! LUQUINHAS!!!

• Emreli! Urwał się rywalom, w końcu oddał celny strzał, ale w środek. Na raty broni Khaykin.

• Świetnie podawał Martins, który znalazł Luquinhasa w okolicach pola karnego.

• NIE MA GOLA DLA LEGII! Luquinhas w dobrej sytuacji pudłuje. Strzał obok prawego słupka. Szkoda.

• Przerwa na uzupełnienie płynów. Drugą zaplanowano po przerwie.

• To ostatni sygnał ostrzegawczy dla Legii. Czas się obudzić!

• CO ZA PUDŁO! Botheim uderzył nawet nie nad poprzeczką, ale obok bramki, gdy wbiegł na ósmy metr przed wszystkich zawodników Legii.

• Była szansa na okazję strzelecką. Emreli kiwał nieskutecznie, zamiast zagrać na lewy bok do wbiegającego Mladenovicia.

• Kapustka niedokładnie wykłada piłkę przed szesnastką.

• Na spalonym złapany Juranović.

• Niemal pół godziny za nami. Legia bez okazji, Legia z bramkową przewagą z pierwszego meczu.

• W dalszym ciągu grę prowadzi Legia. Emreli próbował się urwać, ale nie wygrał pojedynku na połowie Bodo/Glimt.

• Legia śpi. Sampsted uderza mocno, piłka o dwa metry mija prawy słupek.

• Uwaga! Dobra akcja gości. Botheim na wślizgu próbuje sięgnąć piłki, ale tego nie robi. Boruc zmuszony do interwencji.

• Legii w tym meczu na razie nie ma. Biega za piłką, czekając na błąd rywala.

• legia

• Trener Michniewicz dziś w marynarce, ale bez krawata.

• Zdaje się, że w tym meczu nie padł jeszcze ani jeden strzał.

• Bodo/Glimt po raz kolejny w rozegraniu. Legia na to pozwala. Nawet Emreli stoi na własnej połowie. Oszczędzanie sił?

• Pernambuco fauluje przy linii bocznej Mladenovicia.

• Legia notuje sporo strat w okolicach połowy boiska.

• Dość niebezpiecznie pod bramką Legii. Brakowało ostatniego podania, żeby Boruc musiał interweniować. Ostatecznie w polu karnym faulowany Martins, który przerwał akcję.

• Gwizdy kiedy w posiadaniu są zawodnicy Bodo/Glimt.

• Na razie piłka głównie przy piłkarzach Legii.

• Legia w swoim ustawieniu: z trzema obrońcami i dwoma wahadłowymi. Z przodu tercet z Emrelim.

• Jędrzejczyk kopnięty przy próbie wybicia piłki.

• No to gramy. Od środka gospodarze.

• Legia w białych strojach, Bodo/Glimt na żółto. "Mistrzem Polski jest Legia!" - skanduje publiczność. Na termometrach dalej powyżej 30 stopni Celsjusza.

• Żyleta jak i pozostałe trybuny powoli się zapełniają. Za chwilę piłkarze wyjdą z tunelu.

• Za chwilę koniec rozgrzewki:

• Przy Łazienkowskiej zasiądzie co najmniej 15 tys. kibiców. Rywale obawiają się ogłuszającego dopingu. Dlatego ostatni trening w Norwegii odbyli w hałasie.

• Kto rywalem Legii jeśli awansuje? Flora Tallin (Estonia) Kto rywalem Legii jeśli nie awansuje? Valur (Islandia)

• Bez względu na wynik Legia nie odpadnie z kwalifikacji do europejskich pucharów. Awans oznacza grę w II rundzie el. Ligi Mistrzów, porażka grę w II rundzie el. Ligi Konferencji.

• Ławka rezerwowych Bodo/Glimt: Smits, Lindahl, Tounekti, Kongsro, Moberg, Hagen, Nordås, Kvile.

• W Warszawie wciąż upalnie. Murawa w kapitalnym stanie:

legia

• W Norwegii dublet dla Legii zdobył debiutujący Emreli. W 2 minucie strzelanie rozpoczął natomiast Luquinhas.

• Ławka rezerwowych Legii: Miszta, Tobiasz, Rose, Abu Hanna, Nawrocki, Kisiel, Muci, Josue, Skibicki, Pekhart, Lopes.

• Nikt w Legii jednak nie bierze pod uwagę katastrofy. - Chcemy zagrać według własnych zasad - zapowiedział na konferencji trener Michniewicz. Dobrą wiadomością jest obecność Boruca (miał ostatnio problemy) i wracającego po Euro Juranovicia. Na ławce zasiada m.in. Pekhart.

• Legia broni zaliczki sprzed tygodnia. Wygrała 3:2. W przypadku porażki jedną bramką sędzia z Grecji zaordynuje dogrywkę, bo UEFA skasowała regułę liczenia wyjazdowych goli podwójnie.

• Czas na rewanż w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Mistrz Polski kontra mistrz Norwegii przy Łazienkowskiej w obecności co najmniej 15 tys. widzów.

red

Legia Warszawa - FK Bodo/Glimt ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO i STREAM ©Sylwia Dąbrowa

Legia Warszawa - FK Bodo/Glimt ONLINE. Legia Warszawa w środę będzie bronić zaliczki wywalczonej z FK Bodo/Glimt w I rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu padł wynik 3:2 dla mistrzów Polski. Biorąc pod uwagę zmianę przepisów, norweski rywal potrzebuje tylko jednej bramki, by doprowadzić do dogrywki. Do kadry meczowej Wojskowych powinni powrócić już uczestnicy EURO 2020, Tomas Pekhart i Josip Juranović.

Legia - Bodo/Glimt ONLINE

Przed wyjazdem do Norwegii wielu kibiców miało spore obawy przed Bodo/Glimt. W cuglach zdobyli oni w zeszłym roku mistrzowski tytuł (19 pkt przewagi nad Molde), do tego jest w rytmie meczowym, problemem mogła być też sztuczna murawa. Grą legioniści może nie zaimponowali, ale zwycięstwo 3:2 należy uznać za sukces.

Rywale po sprzedaży dwóch wyróżniających się zawodników: Jensa Pettera Hauge (AC Milan) i Kaspra Junkera (Urawa Red Diamonds) nie straszą już tak mocno, wygrali tylko jedno z sześciu ostatnich spotkań. Tym razem to oni będą musieli grać w niesprzyjających warunkach - na naturalnej murawie i przy głośnym dopingu z Żylety. Na jednym z ostatnich treningów przed wylotem do Polski ćwiczyli zresztą przy... odgłosach trybun z głośnika.

Mistrz Norwegii nie jest przyzwyczajony do gry w hałasie. Przeciwnościom trzeba stawiać czoło. Dlatego Legia do pierwszego meczu trenowała na sztucznej nawierzchni właśnie, a rywal przed rewanżem oswajał się z dopingiem widowni, czym zresztą podzielił się w mediach społecznościowych, dołączając nagranie:

- Wynik w Norwegii cieszy, ale niczego nie przesądza. Jest z pozoru korzystny. Tak do tego podchodzimy. Nie myślimy, żeby wyjść na boisku i bronić tej przewagi. Chcemy zagrać według własnych zasad. Cieszy mnie, że to robimy, że graliśmy tak w Norwegii. To daje efekty i buduje pewność siebie - zaznaczył Michniewicz. - Wiele inspiracji czerpię od innych drużyn, nie tylko od rywali. Wczoraj mieliśmy odprawę. Pokazywaliśmy np. fragmentu finału Włochy - Anglia. Nie uważam to za kradzież, to inspiracja - dodaje.

- Wiemy, co musimy poprawić. Sposób w jaki traciliśmy bramki wiele na ten temat mówi - stwierdził Michniewicz. - Nie możemy doczekać się meczu. Będzie co najmniej 50 procent zajętych miejsc, będzie fantastyczna atmosfera. Chcę żebyśmy byli razem do ostatniej minuty, bo cel jest wspólny - to awans do kolejnej rundy.

Legia - Bodo/Glimt TRANSMISJA

Mecz Legia - Bodo/Glimt rozpocznie się w środę 14 lipca o godz. 20:00. Transmisja na antenie TVP Sport. Internetowy stream online dostępny jest pod adresem TVPSPORT.PL i w aplikacji mobilnej stacji. Spotkanie skomentują Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn, studio poprowadzi Rafał Patyra, a jego goścmi będą Andrzej Strejlau i Sebastian Mila.

Tekstowa relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.