PKO Ekstraklasa. Mecz Legia Warszawa - Górnik Łęczna ONLINE....

PKO Ekstraklasa. Mecz Legia Warszawa - Górnik Łęczna ONLINE. Zagrają bez kompleksów. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 8. kolejka
2021-09-19 17:30

Legia Warszawa

3

Górnik Łęczna

1

• Koniec meczu. Legia bez większego nakładu sił pokonuje Górnika Łęczna 3:1. Bramki dla mistrza Polski strzelili Paweł Baranowski (samob.), Ernest Muci i Mahir Emreli, a honorowe trafienie dla gości było dziełem Bartosza Śpiączki z rzutu karnego.

• Mariusz Złotek dolicza co najmniej 3 minuty do drugiej polowy.

• Na indywidualną akcję zdecydował się Jason Lokilo. Jego strzał zablokowali obrońcy Legii.

• Bez wiary ruszyli do przodu. Grę od bramki wznawia Artur Boruc.

• Uchwycony w kadrze strzał Mahira Emreliego. Legia 3, Górnik Łęczna 1

• ... a Paweł Wojciechowski zastępuje Bartosza Śpiączkę.

• Podwójna zmiana w Górniku: Marquitos zastępuje Damiana Gąskę...

• Kompilacja błędów w obronie gości skutkuje stratą trzeciego gola. Mahir Emreli urwał się rywalowi i płaskim strzałem z pola karnego posyła piłkę do siatki między nogami Macieja Gostomskiego!

• GOL DLA LEGII! STRZELCEM MAHIR EMRELI!!!

• Przewinienie Mateusza Wieteski na Bartoszu Śpiączce. Kartki nie ma.

• Kwadrans do końca regulaminowego czasu gry. Czy łęcznian stać na doprowadzenie do remisu? A może Legia postawi kropkę nad "i"?

• ... a Jason Lokilo zastępuje Macieja Orłowskiego.

• a w Górniku Łęczna podwójna zmiana: Kryspin Szcześniak zastępuje Marcela Wędrychowskiego...

• Jurgen Celhaka zmienia Bartosza Slisza...

• Marcel Wędrychowski finalizuje indywidualną akcję niecelnym strzałem.

• Legioniści również próbują stwarzać zagrożenie po dośrodkowaniach z bocznych sektorów. Nawet zakotłowało się przed bramką Macieja Gostomskiego, ale nic się wielkiego nie stało.

• Dośrodkowanie Leandro nie znalazło adresata w polu karnym Legii.

• Michał Mak zmienia Serhija Krykuna.

• Mahir Emreli podaje przed pole karne do Ernesta Muciego. Ten przełożył piłkę do prawej nogi, po czym huknął w środek bramki. Maciej Gostomski broni.

• Rafael Lopes zmienia Luquinhasa.

• Składny atak Legii lewą stroną. Jednak dośrodkowanie nie znajduje adresata w polu karnym gości.

• Leandro wrzuca na bliższy słupek, skąd piętką uderzył Janusz Gol! Piłka zatrzymała się na bocznej siatce!

• Dośrodkowanie Serhija Krykuna z lewej strony zablokowane przez Kacpra Skibickiego. Rzut rożny dla gości.

• Maciej Gostomski paruje strzał Igora Kharatina! Bramkarz Górnika miał trochę ułatwione zdanie, bowiem piłka leciała w środek bramki, czyli dokładnie tam, gdzie stał.

• Jeszcze jedno zagranie z prawej strony. Tym razem Kacpra Skibickiego na bliższy słupek. Kamil Pajnowski wybija na rzut rożny.

• Artur Jędrzejczyk ruszył prawą stroną. Podaje płasko w pole karne do Ernesta Muciego, ale uprzedził go obrońca Górnika.

• Rzut rożny nie przyniósł zagrożenia, to po chwili gospodarze wywalczyli rzut wolny z ok. 30 metrów. Łęcznianie wychodzą z opresji.

• Trochę za mocne podanie Luqionhasa na lewą stronę do rozpędzonego Filipa Mladenovicia. Ten chciał dośrodkować niemal z linii końcowej, ale zablokował go Maciej Orłowski. Rzut rożny.

• Po akcji Filipa Mladenovicia uderzał Kacper Skibicki, ale z jego próbą poradził sobie Maciej Gostomski.

• Na przebojową akcję zdecydował się Marcel Wędrychowski, który "zabrał się" z piłką w pole karne gospodarzy. Podaje do Bartosza Śpiączki, którego strzał był niecelny.

• Wznawiamy spotkanie po przerwie.

• A Mahir Emreli za Pekharta.

• Igor Kharatin w miejsce Josue.

• Kacper Skibicki zastępuje Kastratiego.

• Wracamy na Łazienkowską, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Legia - Górnik Łęczna w 8. kolejce Ekstraklasy. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze.

Co nas czeka po zmianie stron?

• Koniec pierwszej połowy.

• Żółta kartka dla Damiana Gąski.

• +1'BARTOSZ ŚPIĄCZKA NIE MYLI SIĘ!!!

Pewne uderzenie napastnika Górnika przy prawym słupku. Zmylony Artur Boruc rzucił się w stronę lewego!

• Rzut karny dla Górnika! Mateusz Wieteska powalił w "szesnastce" Marcela Wędrychowskiego!

• Artur Boruc bez problemu broni strzał Bartosza Śpiączki.

• Legioniści nie forsują tempa. Piłkarze Kamila Kieresia nie kwapią się do wysokiego pressingu.

• Atak Górnika lewą stroną zakończony płaskim zagraniem w pole karne. Tam Maik Nawrocki czekał na piłkę, a tu znienacka pojawił się przed nim Bartosz Śpiączka, który wślizgiem chciał uderzyć w stronę bramki. Jego próba minęła bramkę Artura Boruca w bezpiecznej odległości.

• Starcie Mateusza Wieteski z Bartoszem Śpiączką w środku pola, w wyniku którego drugi padł na murawę. Stoper Legii przerwał ciekawie zapowiadającą się akcję gości.

• 27. MINUTA. GOL ERNESTA MUCIEGO (2:0)

• Dośrodkowanie na bliższy słupek nie znajduje adresata. Łęcznianie wychodzą z opresji.

• Po dośrodkowaniu z lewej strony Paweł baranowski wybija piłkę na rzut rożny.

• Piłkarze Kamila Kieresia zaatakowali prawą stroną, ale nie zdołali stworzyć zagrożenia pod bramką Legii.

• Drugi gol Ernesta Muciego w tym sezonie

• Tomas Pekhart był bliski podwyższenia prowadzenia! Jego strzał z "szesnastki" zmierzał do siatki, ale na linii pola bramkowego zdołał interweniować Maciej Gostomski!

• Zakotłowało się w polu karnym gości po rzucie wolnym wykonanym przez Filipa Mladenovicia. Piłkę w prawym narożniku pola bramkowego przejmuje Ernest Muci, który na małej przestrzeni ograł trzech rywali i skierował piłkę do siatki tuż przy dalszym (lewym) słupku!

• GOL DLA LEGII! ERNEST MUCI!!!

• Ernest Muci faulowany na prawej stronie. Piłkę ustawia Filip Mladenović.

• Atak Górnika zakończona dośrodkowaniem w pole karne z prawej strony. Strzał Marcela Wędrychowskiego został zablokowany, a do dobitki Bartosza Śpiączki nie doszło. Dodatkowo ucierpiał w starciu z rywalem.

• Goście wybijają na uwolnienie, ale po chwili Luquinhas zagrywa przed pole bramkowe do Maika Nawrockiego. Ten nie poradził sobie z Kamilem Pajnowskim.

• Skłądna akcja Legii Maciej Gostomski broni strzał Tomasa Pekharta z 11 metrów! "Tylko" korner dla gospodarzy!

• Ciekawie zapowiadał się atak gości. Do momentu zagrania na przedpole, gdzie sytuację wyjaśnił Artur Boruc.

• Przerwa w grze. Lirim Kastrati nie podnosi się z murawy po starciu z Serhijem Kastratim.

• W ostatniej chwili Bartosz Slisz przerwał rajd Serhija Krykuna tuż przed swoim polem karnym. .

• W odpowiedzi Luquinhas uderza z "szesnastki" daleko od bramki.

• Aktywny od pierwszej minuty jest Serhij Krykun. Ten dostał piłkę na lewej stronie i ruszył w stronę pola karnego gospodarzy. Jego strzał był daleki od ideału.

• Bartosz Śpiączka wyskakuje najwyżej do dośrodkowania, ale z pola karnego główkuje wysoko nad bramką.

• Goście ruszyli do odrobienia straty. Atak lewą stroną przerwał faulem Lirim Kastrati.

• Filip Mladenović dostaje piłkę na lewej strony i centruje na bliższy słupek w poszukiwaniu Tomasa Pekharta. Uprzedził go Paweł Baranowski, ale ten interweniował tak niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki, zaskakując wychodzącego z bramki Macieja Gostomskiego!

• CO ZA PECH PAWŁA BARANOWSKIEGO! SAMOBÓJ!!!

• Kibice Górnika w Warszawie

• Serhij Krykun ponownie dostaje piłkę na lewej stronie "szesnastki". "Łamie" akcję do prawej nogi i uderza w boczną siatkę.

• Dalekie zagranie, z pominięciem drugiej linii, do Tomasa Pekharta. Ten szybkościowcem nie jest; Czech nawet nie ruszył do piłki.

• Anemiczny strzał Damiana Gąski zza pola karnego nie mógł sprawić problemu Arturowi Borucowi.

• Goście radzą sobie z odchodzącą centrą Filipa Mladenovicia.

• Lewą stroną ruszył Filip Mladenović, którego dośrodkowanie zostało zablokowane. Rzut rożny dla gospodarzy.

• Płaskie uderzenie Luquinhasa zza linii 16. metra mija bramkę łęcznian w bezpiecznej odległości.

• Serhij Krykun próbował przedrzeć się lewą stroną w okolice pola karnego Legii. Osaczony przez trzech rywali stracił piłkę blisko narożnika "szesnastki".

• Mariusz Złotek gwiżdże i gospodarze zaczynają mecz ze środka!

• Obie ekipy wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Z powodu kartek przy linii zabraknie dzisiaj trenera Czesława Michniewicza - zastąpi go asystent.

• Rezerwowi Górnik: Adrian Kostrzewski, Tomasz Midzierski, Łukasz Szramowski, Kryspin Szcześniak, Michał Mak, Paweł Wojciechowski, Daniel Dziwniel, Jason Lokilo, Alex Serrano

• Rezerwowi Legia: Kacper Tobiasz, Yuri Ribeiro, Joel Abu Hanna, Lindsay Rose, Kacper Skibicki, Igor Kharatin, Jurgen Celhaka, Mahir Emreli, Rafael Lopes

• Pomiędzy obydwoma klubami jest finansowa przepaść. Popularny serwis Transfermarkt wycenia piłkarzy warszawskiej Legii ponad pięciokrotnie wyżej od składu beniaminka z Lubelszczyzny. Na boisku jednak pieniądze nie grają i być może zielono-czarni pokuszą się o niespodziankę. Tą byłby z pewnością choćby punkt urwany jedynemu polskiemu klubowi w fazie grupowej Ligi Europy.

• Legioniści do tej pory zwyciężyli jedynie w starciach z Wisłą Płock i Wartą Poznań. W starciach z Radomiakiem Radom, Wisłą Kraków i Śląskiem Wrocław musieli uznać wyższość rywali. Strzelili do tej pory tylko cztery bramki, a stracili jedną więcej. Warto jednak zwrócić uwagę, że na własnym stadionie grali tylko raz i było to zwycięskie, inauguracyjne spotkanie z Nafciarzami.

• Witamy! Spotkanie mistrza Polski z beniaminkiem ekstraklasy jest nieoczekiwanie spotkanie zespołów... strefy spadkowej. Legia podbudowana wyjazdowym zwycięstwem ze Spartakiem Moskwa w Lidze Europy będzie dziś chciała rozpocząć także zwycięską serię w lidze. Relacja live w GOL24.pl.

red

Legia Warszawa w ostatnim meczu ligowym przegrała ze Śląskiem Wrocław. Dzisiaj będzie chciała rozpocząć zwycięską serię ©Pawel Relikowski / Polska Press

PKO Ekstraklasa. Mecz Legia Warszawa - Górnik Łęczna ONLINE. Spotkanie mistrza Polski z beniaminkiem ekstraklasy jest nieoczekiwanie spotkanie zespołów... strefy spadkowej. Legia podbudowana wyjazdowym zwycięstwem ze Spartakiem Moskwa w Lidze Europy będzie dziś chciała rozpocząć także zwycięską serię w lidze. Czy Górnik będzie w stanie zatrzymać podopiecznych Czesława Michniewicza?

Mecz Legia Warszawa - Górnik Łęczna ONLINE

Chyba nikt się nie spodziewał, że zaplanowane na początek drugiej połowy września starcie Legii Warszawa z Górnikiem Łęczna będzie pojedynkiem zespołów ze strefy spadkowej. Ten fakt oczywiście szczególnie dziwi w kontekście ekipy mistrzów Polski.
Warszawiacy jednak ze względu na udział w europejskich pucharach rozegrali dwa spotkania mniej od większości zespołów w stawce. Mimo to, ich bilans nie zachwyca. Podopieczni Czesława Michniewicza z pewnością liczyli na więcej niż sześć punktów po pięciu kolejkach.

„Legioniści” do tej pory zwyciężyli jedynie w starciach z Wisłą Płock i Wartą Poznań. W starciach z Radomiakiem Radom, Wisłą Kraków i Śląskiem Wrocław musieli uznać wyższość rywali. Strzelili do tej pory tylko cztery bramki, a stracili jedną więcej. Warto jednak zwrócić uwagę, że na własnym stadionie grali tylko raz i było to zwycięskie, inauguracyjne spotkanie z „Nafciarzami”. Po wyjazdowej wygranej ze Spartakiem Moskwa piłkarze stołecznego klubu z pewnością liczą na dobry występ przed własną publicznością.

Czesław Michniewicz, trener Legii: - Zawodnicy mają świadomość, że mecz sam się nie wygra. W pucharach często to nie my występowaliśmy w roli faworyta. Dzisiaj gramy w lidze i wiemy jak to się odbywa – troszkę więcej szczęścia i ambicji włożonych przez drużynę przeciwną i ta różnica w umiejętnościach się zaciera. Absolutnie nikt nie myśli o tym, że mecz jest już wygrany. Chcemy zagrać dobre spotkanie, które będzie podobało się też kibicom. Dla nas jako trenerów jest to bardzo ważne spotkanie. Zmierzymy się z dobrym przeciwnikiem, który wygrał ostatni mecz ligowy. Górnik przegrywał 0:2, a zwyciężył 3:2, więc na pewno do Warszawy przyjedzie zbudowany i chętny do pokazania swoich umiejętności.

Janusz Gol, piłkarz Górnika Łęczna: – Na pewno to będzie trudny mecz. Legia też jest w trudnej sytuacji, jeżeli chodzi o ligową tabelę, choć ma jeszcze dwa zaległe mecze. Z pewnością będą chcieli wygrać u siebie – jako Mistrz Polski są do tego zobowiązani, ale my też będziemy się starać wywieźć punkty z Warszawy.

Nie zagrają w meczu Legia - Górnik:
Mistrz bez Bartosza Kapustki i Andre Martinsa (urazy). Nie ma informacji na temat problemów kadrowych u beniaminka.

Mecz Legia Warszawa - Górnik Łęczna TRANSMISJA TV
Wstęp przed meczem Legia - Górnik Łęczna od godz. 17 w Canal+ Premium, Canal+ Sport 3 i Canal+ 4K Ultra HD. Początek transmisji tv z meczu Legia - Górnik Łęczna na żywo od godz. 17:25 w Canal+ Premium, Canal+ Sport 3 i Canal+ 4K Ultra HD. Mecz skomentują Przemysław Pełka i Radosław Majdan.

A gdzie oglądać mecz Legia - Górnik Łęczna online na żywo w internecie? Spotkanie będzie dostępne na stronie i w aplikacji Canal+ Online oraz NC+ GO (dostęp płatny).

17:30 mecz Legia Warszawa - Górnik Łęczna na żywo