Mecz Legia Warszawa - KF Drita Gnjilane ONLINE. Debiut...

Mecz Legia Warszawa - KF Drita Gnjilane ONLINE. Debiut Michniewicza, awans obowiązkiem. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Liga Europy, 3. runda eliminacji
2020-09-24 20:30

Legia Warszawa

2

KF Drita Gnjilane

0

• Koniec meczu! Legia spokojnie pokonuje mistrza Kosowa, jednak z taką grą o pokonanie w kolejnej rundzie Karabachu Agdam może być trudno.

• Mocne uderzenie Kapustki sprzed pola karnego! Musiał interweniować bramkarz.

• Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

• Zmuszony jeszcze do interwencji Boruc. Wyraźnie zaspała obrona Legii.

• Żółta kartka dla Wszołka za faul. Zupełnie niepotrzebna.

• Ładnie wrzucona przez Kapustkę piłka do Kante, ale ten uderzył głową obok interweniującego bramkarza... i obok słupka.

• Legia próbuje, ale mało efektywnie. Mladenović wdał się teraz drybling, minął jednego rywala w polu karnym, ale zatrzymał się na kolejnym

• Ciągle niewiele dzieje się na boisku. Rzut rożny dla Legii, wrzucał Mladenović, ale bez efektu.

• Ostatnia zmiana w Dritcie. Alidema za Ajzeraja

• I trzecia zmiana w Legii. Kante za Pekharta

• Niewiele dzieje się w drugiej połowie. Legia zadowolona z pewnego prowadzenia nie forsuje tempa i oglądamy przeciętne widowisko.

• Druga zmiana w Legii. Kapustka za Luquinhasa.

• Druga zmiana w Dritcie. Vucaj za Brdarovskiego

• Z boiska schodzi Valencia, w jego miejsce Gwilia

• Zbyt wiele nonszalancji w poczynaniach obrony Legii i Shabani wyprowadził groźną kontrę. Zbyt długo zwlekał i zdążyli wrócić obrońcy, którzy przecięli jego podanie w pole karne.

• Namani ukarany żółtą kartką za faul na Luquinhasie

• Zmiana w drużynie goście. Schodzi Rexha, w jego miejsce Haxhimusa

• Próba akcji gości, piłka za plecy obrońców, ale najszybciej doszedł do niej Boruc.

• W odpowiedzi akcja Legii i rzut wolny przed polem karnym. Uderzył Slisz, ale bramkarz przeniósł piłkę nad bramką.

• Od groźnej sytuacji rozpoczęli goście. Shabani znalazł miejsce do oddania strzału, ale na posterunku był Boruc.

• Początek drugiej połowy.

• Koniec pierwszej połowy! Legia jedną nogą w ostatniej rundzie eliminacji Ligi Europy.

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Mladenović kolejny raz wrzucił w pole karne z rzutu rożnego, gdzie najwyżej wyskoczył Pekhart i pewnym strzałem głową pokonał Maloku

• Gooool! Pekhart na 2:0!

• Dwa rzuty rożne Legii - z prawej i lewej strony. Przy drugiej wrzutce Wieteska staranował obrońcę i od rzutu wolnego rozpoczynają goście.

• Kolejne minuty mijają, Legia kontroluje grę, ale przydałaby się druga bramka, która da komfort psychiczny. Na razie się na nią nie zanosi.

• Legia cały czas próbuje otwierać drogę do bramki dośrodkowaniami. Raz się udało, legioniści liczą na powtórkę. Na razie efekty mizerne.

• Legia coraz mocniej zamyka rywala na jej połowie. Brakuje ostatniego podania.

• Kolejna dobra okazja Legii. Po rzucie wolnym, wbita w pole karne obiła się od nóg kilku piłkarzy i ostatecznie wyłapał ją Maloku.

• Dobre dośrodkowanie z lewej strony na długi słupek, Wszołek wybiegł zza pleców obrońcy i szczupakiem, po koźle, pokonał bramkarza Drity.

• Gooool! Wszołek daje Legii prowadzenie!

• Żółta kartka dla Wieteski za faul taktyczny. Zupełnie niepotrzebna.

• Mladenović huknął bezpośrednio z wolnego i obił poprzeczkę! Dobitki nożycami próbował Wieteska, ale tylko podbił piłkę do góry.

• Luquinhas faulowany tuż przed polem karnym przy próbie dynamicznego wejścia w nie. Będzie dobra okazja.

• Świetne prostopadłe podanie Valencii do Karbonika, który zamiast strzelał, próbował odgrywać w polu karnym, gdzie... nie było jego partnerów.

• Dobra akcja Legii. Pekhart doszedł do sytuacji strzeleckiej, ale zablokował go Gërbeshi.

• Próbowała zaatakować Drita, groźnie wrzucał Shabani, ale wybili piłkę obrońcy Legii.

• Napór Legii, ale kolejne wrzutki blokowane i wybijane z pola karnego.

• Kolejny atak Legii i mamy rzut rożny po próbie dośrodkowania Mladenovicia.

• Pierwszy atak Legii, Valencia niespodziewanie stworzył okazję na lewym skrzydle, ale ostatecznie w polu karnym Luquinhas wywrócił się w walce o piłkę.

• Pierwszy gwizdek i od środka rozpoczęła Legia.

• Piłkarze Legii wychodzą już na murawę, czekamy na mistrza Kosowa.

• Na stadionie przy Łazienkowskiej zabraknie kibiców. Jeżeli uda się wywalczyć awans do IV rundy to w decydującym meczu o awans do fazy grupowej stołeczna drużyna powalczy z azerskim Karabachem Agdam.

• - Drita to drużyna zaawansowana technicznie. Próbuje grać piłkę uporządkowaną. Strzela bramki ze stałych fragmentów gry. Ma niezłych skrzydłowych. Szuka dużo dośrodkowań i tak ten mecz może wyglądać - charakteryzuje rywala Michniewicz.

• Awans Legii wydaje się obowiązkiem piłkarzy i nowego trenera. Czesław Michniewicz objął stery w poniedziałek, zaraz po porażce drużyny z Górnikiem Zabrze (1:3), którą posadą przypłacił Aleksandar Vuković. Czasu na przygotowanie do meczu z Dritą było niewiele, ale selekcjoner U-21 (zostaje w kadrze do końca eliminacji) wierzy, że nowe pomysły uda się zrealizować na boisku.

• Witamy w relacji na żywo ze spotkania 3 rundy el. LE, w którym Legia Warszawa podejmie Drite Gnjilane.

Legia - Drita LIVE! Debiut Michniewicza, awans obowiązkiem

Legia - Drita LIVE! Debiut Michniewicza, awans obowiązkiem ©Adam Jankowski

Mecz Legia Warszawa - KF Drita Gnjilane ONLINE. Mistrz Polski odpadł z eliminacji Ligi Mistrzów, ale kontynuuje przygodę w eliminacjach Ligi Europy. O awans do IV rundy powalczy z zespołem z Kosowa. Będzie to trenerski debiut Czesława Michniewicza, który zastąpił zwolnionego Aleksandara Vukovicia. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:30.

Mecz Legia Warszawa - KF Drita Gnjilane ONLINE

Awans Legii jest obowiązkiem piłkarzy i nowego trenera. Czesław Michniewicz objął stery w poniedziałek, zaraz po porażce drużyny z Górnikiem Zabrze (1:3), którą posadą przypłacił Aleksandar Vuković. Czasu na przygotowanie do meczu z Dritą było niewiele, ale selekcjoner U-21 (zostaje w kadrze do końca eliminacji) wierzy, że nowe pomysły uda się zrealizować na boisku.

Z Dritą Legia mogła się już zmierzyć w eliminacjach Ligi Mistrzów - konkretnie w I rundzie. Wówczas drużyna z Kosowa nie tyle przegrała mecz rundy wstępnej z Linfield FC, co z koronawirusem (z powodu zakażeń UEFA przyznała walkower na korzyść zespołu z Irlandii Północnej).

Legia notuje kiepski początek sezonu. Z walki o Ligę Mistrzów wypisała się w połowie drogi - po meczu II rundy z cypryjską Omonią Nikozja, która wczoraj przegrała z greckim Olympiakosem Pireus. W ekstraklasie Legia zajmuje dopiero siódme miejsce. Ma dwa zwycięstwa i tyle samo porażek.

Zagadką jest skład, w którym Legia rozpocznie dzisiaj mecz. Znaki zapytania należy postawić w każdej formacji. Z powodu czerwonej kartki nie wystąpi stoper Igor Lewczuk. Zastąpi go albo Mateusz Wieteska, albo William Remy. Prawa obrona? Tu kandydatów jest trzech, w tym Michał Karbownik, którego docelowo trener widzi w środku pola z opcją zmieniania pozycji podczas samego spotkania. Niewykluczone, że debiut zaliczy dziś Joel Valencia, a na skrzydło wróci Luquinhas.

Legia rozpocznie mecz pół godziny później niż Piast Gliwice. Na stadionie przy Łazienkowskiej zabraknie kibiców. Jeżeli uda się wywalczyć awans do IV rundy to w decydującym meczu o awans do fazy grupowej stołeczna drużyna powalczy z azerskim Karabachem Agdam.

Przewidywany skład Legii Warszawa:
Artur Boruc - Michał Karbownik, Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska, Filip Mladenović - Paweł Wszołek, Walerian Gwilia, Bartosz Slisz, Joel Valencia, Luquinhas - Tomas Pekhart (Jose Kante?).

Mecz Legia Warszawa - KF Drita Gnjilane TRANSMISJA TV
Transmisję na żywo przeprowadzi stacja TVP 2. W internecie mecz dostępny również za darmo na stronie i w aplikacji TVP Sport. Komentują Jacek Laskowski – Robert Podoliński. Początek od 20:55, studio w TVP Sport od 19:10. Poprowadzi je Rafał Patyra, a gośćmi będą: Maciej Szczęsny i Sebastian Mila. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 20:30. Zapraszamy!