Mecz Legia Warszawa - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać?...

Mecz Legia Warszawa - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać? Transmisja TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 37. kolejka (gr. mistrzowska)
2017-06-04 18:00

Legia Warszawa

0

Lechia Gdańsk

0

• Koniec meczu! Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 0:0!

• Vadis Odjidja-Ofoe w indywidualnej akcji, ale uderzenie Belga minęło bramkę Lechii!

• Grzegorz Kuświk zmienia Milosa Krasicia.

• Flavio zmienia Marco. Brat za brata.

• Do regulaminowego czasu gry zostały doliczone 3 minuty.

• Dusan Kuciak bardzo dobrze zaasekurował bliższy słupek i obronił uderzenie głową Guilherme!

• Na uderzenie z dystansu zdecydował się Kasper Hamalainen, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką.

• Do ofensywnej akcji podłączył się Artur Jędrzejczyk, ale dośrodkowanie reprezentanta Polski było bardzo nieudane i grę wznowi Kuciak.

• Dominik Nagy opuszcza boisko. W jego miejsce wchodzi Kasper Hamalainen.

• Guilherme przegrał pojedynek sam na sam z Kuciakiem! Pomocnik Legii otrzymał dobre podanie od Nagy'ego, ale bramkarz Lechii świetnie skrócił kąt i obronił próbę Guilherme.

• Marco Paixao został sfaulowany przez Radovicia i sędzia odgwizdał przewinienie pomocnika Legii.

• Głowami zderzyli się Jakub Wawrzyniak i Artur Jędrzejczyk. Obrońca Lechii ma rozcięty łuk brwiowy.

• Nieudane zagranie Miroslava Radovicia. Pomocnik Legii chciał długim podaniem otworzyć drogę do bramki swojemu koledze, ale zagrał zbyt mocno.

• Joao Nunes zmienia Rafała Wolskiego.

• Ależ to była sytuacja dla Lechii! Marco Paixao wbiegł z piłką w pole karne i uderzył na bramkę Legii, ale świetną interwencją popisał się Malarz!

• Bardzo ciężka sytuacja przed Lechią Gdańsk. Podopieczni Piotra Nowaka grają w osłabieniu i muszą się bronić przed rozpędzoną Legią.

• Czerwona kartka dla Sławomira Peszki! Pomocnik Lechii brutalnie sfaulował Vadisa Odjidje-Ofoe i sędzia Frankowski wyrzucił go z boiska!

• Legia coraz mocniej naciska na Lechię, która nie ma pomysłu jak zaatakować drużynę mistrza Polski.

• Fatalne zagranie Jakuba Wawrzyniaka, który w prostej sytuacji zbyt mocno zagrał do Peszki i piłka wyszła poza boisko.

• Lechia chciała szeroko pograć, ale Sławomir Peszko znalazł się na pozycji spalonej i sędzia Frankowski przerwał grę.

• W pole karne Lechii wbiegł Miroslav Radović, ale uderzenie kapitana Legii zostało zablokowane!

• Lewym skrzydłem szarżował Jakub Wawrzyniak, ale zbyt głęboko dośrodkował i bez problemów poradził sobie Malarz.

• Rafał Wolski próbował ''uruchomić'' Marco Paixao, ale piłkę po drodze strącił Moulin i Legia zażegnała niebezpieczeństwo.

• Dominik Nagy otrzymał piłkę na lewym skrzydle, ale Węgier źle zagrał i piłka minęła bramkę Lechii.

• Lechia próbowała kombinacyjnej akcji, ale otwierające podanie do Paixao okazało się zbyt mocne i piłka wylądowała w rękach Malarza.

• Vadis Odjidja-Ofoe minimalnie pomylił się i piłka nieznacznie minęła bramkę Lechii! Dobre uderzenie pomocnika Legii!

• Lukas Haraslin sfaulował Guilherme i zostaje ukarany żółtą kartką, a Legia ma rzut wolny.

• Lechia odzyskała piłkę ale nieporozumienie między Peszką i Wolskim zdecydowało o niepowodzeniu tej akcji.

• Bardzo dobry początek drugiej połowy w wykonaniu Legii, która długo rozgrywa piłkę i Lechia ma spore problemy ze skonstruowaniem akcji.

• Ależ to mogło być otwarcie Legii! Długa piłkę zagrał Maciej Dąbrowski, a niepilnowany w polu karym Vadis Odjidja-Ofoe przyjął piłkę i uderzył obok bramki!

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Koniec pierwszej połowy! Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 0:0.

• Fatalne dośrodkowanie Rafała Wolskiego i piłka opuściła boiska. Grę od autu wznowi Artur Jędrzejczyk.

• Błąd defensywy Legii musiał naprawiać Adam Hlousek. Czech sfaulował Milosa Krasicia i otrzymuje żółtą kartkę.

• Kolejny faul Thibault Moulin i zasłużona żółta kartka dla pomocnika Legii.

• Thibault Moulin ostro potraktował Rafała Wolskiego i Lechia od rzutu wolnego na połowie boiska wznowiła grę.

• Miroslav Radović złapany na pozycji spalonej.

• Ostre dośrodkowanie nie trafiło do żadnego z piłkarzy w polu karnym. Wciąż przy piłce Legia.

• Kibice Legii jak zwykle nie zawiedli i zrobili efektowną oprawę

• Rzut wolny dla Legii po faulu Jakuba Wawrzyniaka.

• Guilherme zszedł z lewego skrzydła do środka boiska, ale poślizgnął się i jego uderzenie minęło lewy słupek bramki Lechii.

• Simeon Sławczew ostro potraktował Guilherme i sędzia Frankowski ukarał Bułgara żółtą kartką.

• Dominik Nagy został popchnięty przez Jakuba Wawrzyniaka i piłka opuściła boisko. Grę od bramki wznowi Dusan Kuciak.

• Legia przejęła inicjatywę na murawie - teraz to podopieczni Jacka Magiery są bliżej trafienia do siatki.

• Kolejne wrzucenie piłki w pole karne gości i znów górą stoperzy Lechii. Legia nie ma pomysłu na rozmontowanie obrony z Gdańska.

• Faulowany na 40. metrze od bramki Legii był Rafał Wolski i sędzia Frankowski przerwał grę. Lechia ma rzut wolny.

• Adam Hlousek zdecydował się na dośrodkowanie, ale z zagraniem obrońcy Legii poradzili sobie stoperzy z Gdańska.

• Mario Maloca wykonał niebezpieczny wślizg i został ukarany żółtą kartką.

• Dobre podanie otwierające w wykonaniu Vadisa Odjidji-Ofoe trafiło do Miroslava Radovicia, ale piłka tylko odbiła się od Serba i opuściła plac gry.

• Dominik Nagy faulowany w okolicach linii środkowej. Legia cierpliwie konstruuje swoją akcję.

• Sam na sam z Dusanem Kuciakiem wychodził Miroslav Radović, sędzia zauważył, że po podaniu Thibault Moulina Serb był na spalonym.

• Póki co stroną przeważającą jest Lechia, która bazuje na odbiorze piłki na połowie Legii i szybkim dostarczeniu jej w pole karne.

• Lech Poznań prowadzi w Białymstoku!

• Na bramkę Legii z około 25 metrów uderzył Marco Paixao, strzał napastnika mija słupek w bezpiecznej odległości.

• Rzut rożny dla Lechii po wybiciu piłki poza linię końcową przez Adama Hlouska.

• Rafał Wolski nie opanował piłki przy linii bocznej po dalekim wybiciu przez Dusana Kuciaka.

• Kibice Lechii rozpoczęli racowisko!

• Wydawało się, że w walce o piłkę Marco Paixao faulował Vadisa Odjidję-Ofoe, ale sędzia puścił grę. Dośrodkowanie Portugalczyka w pole karne było niecelne.

• Złe przyjęcie piłki przez Milosa Krasicia przy linii bocznej, od autu grę wznowią gospodarze.

• Pierwszy gwizdek sędziego i mecz rozpoczęty, przy piłce Lechia Gdańsk!

• Gospodarze w swoich tradycyjnych białych trykotach, natomiast goście zagrają w swoim wyjazdowym czerwonym komplecie.

• Piłkarze pojawiają się na murawie stadionu imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego!

• Czas na Sen o Warszawie - jak zawsze robi wrażenie!

• Kibice z Żylety przygotowali dziś oprawę zwieszaną z dachu stadionu.

• Stadion przy Łazienkowskiej wypełniony do ostatniego miejsca, także na sektorze gości. Atmosfera w Warszawie z pewnością będzie dziś niesamowita.

• Rozgrzewka obu zespołów dobiega już końca.

• Będziemy oczywiście na bieżąco informować o wyniku spotkania w Białymstoku, gdzie Jagiellonia zmierzy się z Lechem Poznań.

• Sędzią dzisiejszego meczu będzie pan Bartosz Frankowski z Torunia.

• Co do ustawień taktycznych obu zespołów, to Legia zagra dziś w swoim tradycyjnym 4-2-3-1, natomiast Lechia zaprezentuje się w formacji 3-4-3.

• Rezerwowi Lechii: Oliver Zelenika, Rafał Janicki, Joao Nunes, Sebastian Mila, Piotr Wiśniewski, Flavio Paixao i Grzegorz Kuświk.

• Rezerwowi Legii: Radosław Cierzniak, Jakub Czerwiński, Jakub Rzeźniczak, Łukasz Broź, Kasper Hamalainen, Sebastian Szymański oraz Tomas Necid.

• Na rozgrzewce pojawiła się już cała drużyna Legii, tymczasem na Żylecie... trwa flagowisko z użyciem świec dymnych.

• Przed meczem ładna uroczystość - na murawę zaproszeni zostali zawodnicy i cały sztab koszykarskiej Legii, która wywalczyła w tym sezonie awans do koszykarskiej Ekstraklasy. Czy pierwsze miejsce zajmą dziś także ich koledzy z sekcji piłki nożnej? Tego dowiemy się za nieco ponad dwie godziny!

• Na rozgrzewce pojawili się przed chwilą bramkarze Lechii Gdańsk. Kibice z Łazienkowskiej przywitali ich gwizdami, natomiast sektor gości skandował nazwisko Dusana Kuciaka.

• W Warszawie cisza przed burzą - zanosi się na deszcz. Miejmy nadzieję że nie wpłynie to negatywnie na jakość widowiska. Chcemy obejrzeć mecz godny swojej rangi.

• Dzień dobry Państwu, z tej strony Piotr Bernaciak, zaczynamy relację live z meczu o mistrzostwo Lotto Ekstraklasy. Legia Warszawa zmierzy się z Lechią Gdańsk!

Bartłomiej Modzelewski

©Fot. Karolina Misztal

Mecz Legia Warszawa - Lechia Gdańsk. Legia Warszawa rozdaje karty. To obrońcy tytuły są w uprzywilejowanej pozycji i to od nich zależą losy mistrzostwa. Nie od dzisiaj jednak mówi się o tym, że największym rywala Legii jest… Legia, a więc wszystko może się jeszcze wydarzyć.

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk ONLINE

Wszyscy wiemy w jakiej sytuacji znajdowała się Legia, kiedy to drużynę przejmował Jacek Magiera. Dół tabeli, ogromna liczba punktów straty do czołówki . Trzeba więc oddać trenerowi „Wojskowych” , że wykonał niewyobrażalnie dobrą pracę.
Teraz to Legia jest liderem i to ona ma wszystko w swoich nogach i rękach. Czy jednak uda się obronić tytuł? Patrząc na statystykę i przewidywania to tylko armagedon mógłby wyrwać Legionistom trofeum z rąk.

Za podopiecznymi Jacka Magiery przemawia wszystko. Patrząc na statystyki w meczach z najlepszymi drużynami to Legia miażdży konkurencję. W tym sezonie, żadna z walczących o mistrzostwo drużyn nie zdołała pokonać ekipy z Łazienkowskiej. Także doświadczenie w grze o wysoką stawkę przemawia za Wojskowymi.

- Jesteśmy w dobrej dyspozycji i myślimy pozytywnie. Drużyna wykonała znakomitą pracę i dziś jest na pierwszym miejscu. Przed nami 90 minut które będzie decydowało o tym kto zdobędzie mistrzostwo Polski. Naszym celem jest zdobycie tytułu. W sporcie chodzi o to aby jeden drugiego wspierał i tak jest właśnie w Legii. Nie będziemy wywierali dodatkowej presji. Najważniejsze? być sobą. Rób to, co najlepiej potrafisz, a będzie dobrze. – mówił przed meczem Jacek Magiera.

Z całej czwórki walczącej o tytuł Mistrza Polski to Lechia Gdańsk znajduje się w najgorszej sytuacji. Gdańszczanie zajmują aktualnie czwarte miejsce, które nie daje im nawet miejsca w Europejskich Pucharach. Nawet osiągnięcie tego celu minimum będzie piekielnie trudno, ponieważ urwanie punktów tak zdeterminowanej Legii, jeszcze przy Łazienkowskiej często graniczy z cudem.

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Nic dziwnego, że o Lechii mówi się, że ma najmniejsze szanse na końcowy triumf. Aby zdobyć te upragnione trofeum podopieczni Piotra Nowaka muszą pokonać Legię, a także w Białymstoku musi paść remis. Każdy inny scenariusz kończy się porażką drużyny z Trójmiasta.

- W szatni nie ma „nakręcania się”, nie ma spekulowania, jest tylko koncentracja na pracy. Mamy swój plan na to spotkanie, w którym mamy szansę na sięgnięcie po mistrzostwo Polski. Włożyliśmy w cały sezon zasadniczy i fazę finałową dużo wysiłku i chcemy się za to wszystko móc nagrodzić. A nie ma lepszego uczucia niż to, które towarzyszy zawodnikowi w momencie podnoszenia pucharu za zdobycie mistrzostwa. Za każdym razem to smakuje wyjątkowo, czy to po raz pierwszy, czy dwudziesty. To nigdy się nie nudzi – komentował na przedmeczowej konferencji Piotr Nowak.

Co wydarzy się w tą wypełnioną emocjami aż po same brzegi niedzielą? Kto podniesie najważniejsze trofeum piłkarskie w Polsce? Tego dowiemy się już niebawem!

Nie zagrają:

Legia: Michał Kucharczyk (kontuzja)
Lechia: Grzegorz Wojtkowiak (kontuzja)

Przewidywane składy:

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Artur Jędrzejczyk, Maciej Dąbrowski, Michał Pazdan, Adam Hlousek - Guilherme, Michał Kopczyński, Thibault Moulin, Vadis Odjidja-Ofoe, Dominik Nagy - Miroslav Radović.

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Joao Nunes, Mario Maloca, Steven Vitoria, Jakub Wawrzyniak - Sławomir Peszko, Ariel Borysiuk, Simeon Sławczew, Milos Krasić, Rafał Wolski - Marco Paixao.

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Lechia - Legia 1:2 (Ekstraklasa, 19.03.2017)
Legia - Lechia 3:0 (Ekstraklasa, 01.10.2016)
Lechia - Legia 2:0 (Ekstraklasa, 11.05.2016)

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk TRANSMISJA TV

Mecz będzie dostępny w stacji Canal+ HD. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.pl. Początek spotkania o godzinie 18:00, relacja rozpocznie się pół godziny wcześniej.