Manchester City 1 - 0 Paris Saint-Germain

Manchester City

1

Paris Saint-Germain

0

• Hiszpański sędzia patrzy na zegarek i kończy mecz! Manchester City przypieczętował awans Manchesteru po golu Kevina De Bruyne!

• Yaya Toure chciał zaznaczyć swoją obecność atomowym uderzeniem. Fatalnie przestrzelił.

Kelechi Iheanacho zastępuje na ostatnie sekundy Sergio Aguero.

• Trzy minuty dzielą "Obywateli" od ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Tyle doliczył Carlos Velasco Carballo.

• Zlatan Ibrahimović kolejny raz na spalonym. Powinien bardziej obserwować linię obrony rywala.

• Goście biją głową w mur. Joe Hart łapie piłkę, uprzedzając Lucasa Mourę.

• Za Davida Silvę na murawie pojawia się Fabian Delph

• Zlatan Ibrahimović pokonuje Joe Harta! Radość Szweda została brutalnie przerwana przez sędziego, który dopatrzył się spalonego!

• Yaya Toure zastępuje strzelca jedynego gola, Kevina De Bruyne.

• Jesus Navas zagrywa w pole karne do... nikogo. Za akcją nie zdążył Sergio Aguero.

• Adrien Rabiot fauluje w pobliżu własnego pola karnego. Bez zagrożenia.

• Jesus Navas wyprowadził kontrę solową akcją. Skończyło się na strachu kilkanaście metrów za linią środkową.

• Bramka Kevina De Bruyne

• Edinson Cavani ruszył w stronę bramki strzeżonej przez Joe Harta. W ostatniej chwili został powstrzymany przez defensywę MC.

• Gospodarze idą za ciosem! Dogodną okazję nie wykorzystał Sergio Aguero, który przestrzelił z dystansu!

• Belg przejął piłkę w ok. linii 16. metra i fantastycznie uderzył po dalszym słupku nie do obrony! Kevin Trapp był bez szans!

• GOOL DLA "OBYWATELI", KEVIN DE BRUYNE!!!

• Mnożą się rzuty rożne dla MC. Tym razem po akcji Bacary'ego Sagni. Nieudane dośrodkowanie Kevina De Bruyne, ale będzie okazja do poprawki z drugiego narożnika. Tym razem za słabo zacentrował David Silva.

• Ostre, nieprzepisowe zagranie Fernandinho w środku pola. Żółta kartka wędruje na jego konto.

• Coraz śmielsze ataki PSG przynosi rzut wolny. Po dośrodkowaniu Zlatan Ibrahimović znalazł się na spalonym.

• Holender chciał szybko zrehabilitować się za faul i przeprowadził indywidualną akcję prawa stroną. Zyskał jedynie aut na wysokości pola karnego gospodarzy.

• W protokole sędziowskim w dziale "żółte Kartki" znajduje się inny zawodnik PSG, Gregory van der Wiel. Przesadził z ostrością w walce o piłkę.

• Spóźnione wejście Javiera Pastore powoduje upadek rywala. Sędzia bez wahania sięga po żółtą kartkę.

• Lucas świetnie wrzuca z rzutu rożnego i nieznacznie pomylił się Thiato Silva!

• Gra równie szybko wznowiona, co przerwana. Z Brazylijczykiem wszystko w porządku.

• Przerwa w grze. Fernandinho nie podnosi się z murawy. To efekt starcia z jednym z rywali w walce o górną piłkę.

• Rykoszet po strzale Jesusa Navasa spowodował, że gospodarze będą mieli rzut rożny. Bez zagrożenia.

• Skrzydło to nie jest pozycja dla Zlatana Ibrahimovicia. Jego dośrodkowanie było dalekie od ideału. Górą obrona MC.

• Javier Pastore pojawia się na murawie. Zastępuje Serge'a Auriera

• Adrien Rabiot znalazł się na prawej stronie i po minięciu Gaela Glichy'ego dośrodkował w "szesnastkę". Tam sytuację czyści Eliaquim Mangala.

• Atak gospodarzy przyniósł rzut rożny, po którym grę od bramki wznawia Kevin Trapp.

• Obrona MC wybija piłkę po dośrodkowaniu Angela Di Marii.

• Przebojowa akcja Angela Di Marii! Jego dośrodkowanie wybił Gael Glichy poza linię końcową. Korner dla gości

• Bacary Sagna znalazł się w polu karnym PSG. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane przez Serge'a Auriera. Rzut rożny.

• Piłka w siatce po strzale Gregory'ego van der Wiela! Radość po stronie PSG nie trwała długo - spalony!

• Z dystansu próbował szczęścia Fernandinho, ale został zablokowany.

• Joe Hart bez najmniejszego wysiłku broni strzał Gregory'ego van der Wiela.

• Joe Hart wyciągnął się jak struna i z problemami sparował strzał Zlatana Ibrahimovicia na rzut rożny! Piłka zmierzała do siatki tuż przy lewym słupku!

• W odpowiedzi kontra PSG. Edinson Cavani faulowany przez Fernandinho ok. 25 metrów od bramki.

• Druga połowa rozpoczęta. I niemal od razu Sergio Aguero na spalonym.

• W rytmach Right Here, Right Now zespołu FatBoy Slim obie drużyny wychodzą na murawę. Bez zmian, pomijając tę pod koniec pierwszej połowy. Po chwili Hey Jude na trybunach...

• Powracamy na Etihad Stadium na druga połowę rewanżowego meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów między Manchesterem City a PSG. Do przerwy mamy bezbramkowy remis, który premiuje gospodarzy do kolejnej fazy rozgrywek.

• Obie strony były wyraźnie nastawione na obronę tyłów. Rzadko mieliśmy zagrożenie pod którąś z bramek. Przeważała gra w środku pola i... wzajemne faule. Sergio Aguero kilka razy wyszedł z opresji, ale w tym aspekcie mniej szczęścia miał Thiago Motta.

Jak będzie przebiegać druga połowa? Przy takim wyniku gospodarze są w ćwierćfinale. Liczmy, że PSG podejmie ryzyko, czym to spotkanie będzie bardziej otwarte. Wracamy za kilka minut.

• Carlos Velasco Carballo kończy pierwszą połowę. "Obywatele" bezbramkowo remisują z PSG, mimo że mogli - a właściwie powinni - prowadzić po golu Sergio Aguero z rzutu karnego. Ten jednak przestrzelił.

• Atak Manchesteru City przerwany przez arbitra - David Silva był na spalonym.

• Odezwali się kibice gospodarzy, którzy w milczeniu przyglądali się boiskowym wydarzeniom. Częściej słychać fanów PSG.

• Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Lucas Moura zastępuje kontuzjowanego Thiago Mottę.

• Brazylijczyk z włoskim paszportem wrócił do gry, ale nie na długo. Znowu leży na murawie i tym razem konieczna będzie zmiana. Jeszcze Thiago Silva i Maxwell pocieszaj kolegę.

• Thiago Motta doznał urazu mięśnia dwugłowego! Potrzebna jest pomoc medyczna.

• Jesus Navas miał dogodną okazję do strzelenia gola. Uderzył ponad metr obok prawego słupka.

• Maxwell przegrał pojedynek biegowy z Nicolasem Otamendim, który miał bliżej do piłki. Dodatkowo pozwolił jej opuścić boisko - Joe Hart z "piątki".

• Przestrzelony rzut karny Sergio Aguero

• A jednak! Sergio Aguero owacyjnie witany przez kibiców - gra dalej!

• Najskuteczniejszy zawodnik "Obywateli" na noszach opuszcza plac gry. Nie wydaje się, by wrócił.

• Sergio Aguero znowu leży na murawie. Tym razem ucierpiał w starciu z Adrienem Rabiotem. Konieczna jest pomoc medyczna.

• Ostre starcie Sergio Aguero z Maxwellem. Krótka przerwa w grze. Wszystko w porządku i mecz toczy się dalej.

• W pierwszym meczu "jedenastki" nie wykorzystał Zlatan Ibrahimović. Teraz dołączył do niego Sergio Aguero. PSG pozostaje w grze.

• SERGIO AGUERO PRZESTRZELIŁ!!! Uderzył dwa metry obok prawego słupka!

• Kevin Trapp upomniany żółtą kartką.

• Fatalna sktrata Serge'a Auriera i sytuację musiał ratować Kevin Trapp! Skosił Sergio Aguero i rzut karny!

• Gregory van der Wiel w roli prawoskrzydłowego. Z dziecinną łatwością ograł na zamach Gaela Glichy'ego, ale fatalnie dośrodkował w pole karne. Składna akcja Paryżan spaliła na panewce

• Kevin De Bruyne zagrywa prostopadle do Davida Silvy. Ten od razu chciał posłać piłkę w pole karne, ale podanie przeciął w ostatniej chwili Gregory van der Wiel. Rzut rożny dla gospodarzy nie przynosi jednak zagrożenia.

• Adrien Rabiot nie widział innej możliwości na powstrzymanie Sergio Aguero jak "skoszenie go". Francuz szybko przeprosił rywala i pewnie dzięki temu nie obejrzał żółtej kartki.

• "Obywatele" mogli zaskoczyć Paryżan! Po koronkowej akcji Sergio Aguero uderzył z ostrego kąta obok lewego słupka!

• Sergio Aguero powstrzymany przed linią 16. metra przez Thiago Silvę. Kibice gospodarzy domagali się podyktowania rzutu wolnego, ale sędzia nie widział faulu w tej sytuacji.

• Daivd Silva zagrywa w "uliczkę" do Sergio Aguero ciut za mocno. Szybszy od Argentyńczyka był Kevin Trapp.

• 23% Posiadanie piłki 77%

• Ależ bomba Zlatana leciała pod poprzeczkę! Joe Hart z najwyższym trudem paruje piłkę na rzut rożny!

• Adrien Rabiot faulowany przez Fernandinho ok. 30 metrów od bramki. Zlatan Ibrahimović ustawia piłkę...

• Edinson Cavani uprzedzony przed linią 16. metra przez Nicolasa Otamendiego. Argentyńczyk na luzie wycofał piłkę do własnego bramkarza. Po chwili Fernandinho powalił Angela Di Marię. Obie strony badają się, boją się podjąć ryzyka by nie narazić się na kontrę.

• David Silva znalazł się na lewej stornie pola karnego gości i zagrał płasko przed "szesnastkę"... do nikogo. Paryżanie poradzili sobie bez wysiłku.

• Atak pozycyjny PSG w środku boiska. MC ma problem by odebrać piłkę.

Głośne C'mon City, C'mon City na trybunach.

• Podanie na wolne pole do wbiegającego Edinsona Cavaniego było niedokładne, ale udało się odzyskać piłkę na 30. metrze od bramki Joe Harta. Jeszcze jedno podanie w uliczkę do Maxwella okazało się za mocne. Gospodarze od bramki.

• W odpowiedzi ten sam fragment gry. Grę wznawia Maxwell. Pod wpływem pressingu ciężar gry przeniósł się do środka pola. Przechwyt, po którym Serge Aurier wyjaśnia sytuację dalekim wybiciem.

• Atak prawą stroną Jesusa Navasa. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane przez Adriena Rabiota. Aut na wysokości pola karnego. Szybkie rozegranie, po którym Fernandinho podaje w ciemno w "szesnastkę". Kevin Trapp łapie piłkę.

• Gwizdek sędziego i goście zaczynają ze środka!

• Nicolas Otamendi, Jesus Navas / Zlatan Ibrahimović, Serge Aurier powinni uważać na żółte kartki. Otrzymana w dzisiejszym meczu przy jednoczesnym awansie do ćwierćfinału Ligi Mistrzów skutkuje przymusową pauzą.

• Losowanie stron. Joe Hart i Thiago Silva przy arbitrze głównym.

• Czas na hymn Ligi Mistrzów! Po nim losowanie stron!

• Coraz głośniej na Etihad Stadium! Obie "jedenastki" wychodzą na murawę!

• Coraz bliżej pierwszego gwizdka hiszpańskiego sędziego Carlos Velasco Carballo. Kto wpisze się na karty historii, awansując po raz pierwszy do ćwierćfinału Ligi Mistrzów? Manchester City czy Paris Saint-Germain?

• #IBelieveInParis - pod takim hasłem na twitterze wsparcie paryskiemu zespołowi dodają m.n. Boris Becker i Victoria Azarenka. Z jakim skutkiem? Przekonamy się po 90 lub 120 minutach dzisiejszego pojedynku

• "Obywatele" ruszyli właśnie na rozgrzewkę.

• Niespełna kwadrans do rozpoczęcia spotkania. Zachęcam do pisania komentarzy jakim wynikiem zakończy się to spotkanie, kto awansuje i kto wpisze się na listę strzelców.

• Kto wcześniej nie zdążył, ma teraz okazję do zapoznania się z zapowiedzią, którą przygotował Grzegorz Ignatowski:

• W ekipie MC na próżno szukać Vincenta Kompany'ego (obrońca, 13 spotkań / 2 gole), Raheema Sterlinga (pomocnik, 28/6, drugi strzelec zespołu) i Samira Nasriego (pomocnik, 9/2). Wszystkich z gry wyeliminowały kontuzje.

Z kolei w PSG nie zagrają zawieszeni za kartki David Luiz (obrońca, 21/1) i Blaise Matuidi (pomocnik, 29/3). Dodatkowo nie ma kontuzjowanego Javiera Pastore (pomocnik, 14/2)

• Hiszpańska obsada sędziowska

• sędzia główny: Carlos Velasco
    • asystenci: Roberto Alonso i Juan Yuste
    • sędzia techniczny: Raúl Cabañero
  • Rezerwowi Manchesteru City: Wilfredo Caballero - Wilfried Bony, Fabian Delph, Kelechi Iheanacho, Aleksandar Kolarov, Yaya Toure, Pablo Zabaleta.

• Po krótkiej retrospekcji przejdźmy do rzeczywistości - pora przedstawić rezerwowych. Zacznijmy od gości: Salvatore Sirigu - Presnel Kimpembe, Layvin Kurzawa, Hervin Ongenda, Javier Pastore, Lucas Moura, Benjamin Stambouli.

• Sześć dni temu, na Parc des Princes, PSG zremisowało z "Obywatelami" 2:2. Miałem przyjemność relacjonować to emocjonujące spotkanie, które na pewno nikogo nie rozczarowało pod względem emocji i zwrotów akcji.

Skrót tamtego meczu

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego spotkania!

• 90 minut, a może więcej? Dzisiaj przekonamy się, która nowobogacka drużyna awansuje do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Dla którejś ze stron będzie to pierwszy raz w historii. Dla kogo? Za 45 minut spotkanie rewanżowe między Manchesterem City a Paris Saint-Germain!