• Fabian Hiszpański - 3
    • Maciej Domański - 4, (Mateusz Mak - 3)
    • Said Hamulić - 4, (Mikołaj Lebedyński - 3)
    • Adam Ratajczyk - 4, (Fryderyk Gerbowski - 2)
  • Stal Mielec była wyraźnie lepsza od swoich dzisiejszych przeciwników i zasłużenie wygrała to spotkanie. Miedź musi zdecydowanie poprawić grę jeśli chce utrzymać się w lidze, co będzie naprawdę ciężkie.

• Koniec meczu w Legnicy! Stal Mielec wygrywa z Miedzią 2:0.

• Fryderyk Gerbowski został ukarany żółtą kartką.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Ostatnia zmiana w Stali Mielec. Paweł Żyra zmienił Arkadiusza Kasperkiewicza.

• Dawid Drachal ucierpiał po starciu w środku pola.

• Czwarta zmiana w szeregach gospodarzy. Mehdi Lehaire zmienił Olafa Kobackiego.

• Natomiast Fryderyk Gerbowski pojawił się w miejsce Adama Ratajczyka.

• Dwie zmiany w Stali Mielec. Mikołaj Lebedyński zmienił Saida Hamulića

• Teraz jeden z obrońców gospodarzy zagrał pod nogi Saida Hamulića, ale ten nie zdołał skorzystać z szansy.

• Dzisiejszy pojedynek w Legnicy jest meczem dla koneserów polskiej piłki. Mało groźnych okazji, dużo gry w środku pola i wiele niedokładności.

• Carlos Julio Martinez ukarany żółtą kartką.

• Natomiast Michael Kostka pojawił się w miejsce Macieja Śliwy.

• Dwie zmiany w Miedzi Legnica. Dawid Drachal zmienił Chucę.

• Zmiana w Stali Mielec. Mateusz Mak zmienił Macieja Domańskiego.

• Kamil Kruk ostro sfaulował rywala przy linii bocznej i kolejna żółta kartka.

• Stal Mielec całkowicie kontroluje przebieg meczu. Gospodarze nie mają zupełnie żadnego pomysłu na stworzenie zagrożenia pod bramką Stali.

• Druga żółta kartka dla gracza Miedzi, po spóźnionym wejściu ukarany Olaf Kobacki.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu, a ukarany nią Maxime Dominguez.

• Mocna ulewa w Legnicy, co nie ułatwia pracy piłkarzom. Po obu stronach na razie dużo chaosu.

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• W przerwie pierwsza zmiana w Miedzi Legnica. Jurich Carolina zmienił Huberta Matynię.

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Legnicy. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej połowy meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Legnicy. Do przerwy Stal Mielec prowadzi z Miedzią 2:0.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

• Adam Ratajczyk wpadł w pole karne Miedzi, zupełnie nieatakowany oddał strzał i umieścił piłkę niemal w samym okienku bramki rywali!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Adam Ratajczyk podwyższa na 2:0!!!

• Końcówka pierwszej połowy meczu w Legnicy. Gospodarze utrzymują się teraz przy piłce, ale bardziej konkretna jest Stal Mielec, która bardzo groźnie kontruje.

• Said Hamulić stanął przed znakomitą szansą na zdobycie swojej drugiej bramki w tym meczu, ale snajper Stali przegrał pojedynek z Pawłem Lenarcikiem!

• Znakomite zagranie w pole karne Stali do Kaldo Obiety, ale ten źle przyjął piłkę i skutecznie interweniował Bartosz Mrozek.

• Po ofensywnej akcji Miedzi Legnica arbiter odgwizdał spalonego i ze stojącej piłki grę rozpoczną goście.

• Ostatnie minuty nie są zbyt interesujące dla postronnych kibiców. Żaden z zespołów nie potrafi przedrzeć się pod pole karne rywala.

• W odpowiedzi dośrodkowanie w pole karne Stali Mielec, ale również bez zagrożenia.

• Dużo gry w środku pola. Goście próbują się odgryźć po stracie bramki, ale niewiele z tego wynika. Stal nie potrafi znaleźć sposobu na dostanie się w pole karne rywali.

• Kolejne znakomite, prostopadłe podanie do Saida Hamulića, ten przyjął piłkę i precyzyjnym uderzeniem pokonał Pawła Lenarcika!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Said Hamulić trafia do bramki gospodarzy i Stal obejmuje prowadzenie!!!

• Dobre prostopadłe podanie w kierunku Saida Hamulića, ale ten nie zdołał przyjąć piłki w polu karnym gospodarzy.

• Goście potrafią rozegrać piłkę w środku pola. Miedź pozwala rywalom na grę w tej strefie boiska, jednak Stal nie ma pomysłu na zagrożenie bramki rywala.

• Stal Mielec częściej utrzymuje się teraz przy piłce, ale niewiele z tego wynika.

• Koldo Obieta zagrał prostopadle do Olafa Kobackiego, ale ten nie zdołał dopaść do piłki przed bramkarzem Stali.

• Maxime Dominguez zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka powędrowała nad bramką gości.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne nie zagroziło bramce Stali Mielec.

• Pierwszy faul w środku pola, po starciu delikatnie ucierpiał Maxime Dominguez.

• Rozpoczynamy pojedynek w Legnicy!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Legnicy. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Natomiast oto zestawienie Miedzi Legnica:

• Tak prezentuje się skład Stali Mielec na dzisiejsze spotkanie:

• Po raz ostatni oba zespoły mierzyły swoje siły w Fortuna 1. Lidze trzy sezony temu. Wtedy w Legnicy lepsi okazali się goście wygrywając 2:1 po dwóch trafieniach Michała Żyro. W Mielcu także wygrała Stal, tym razem 1:0 po bramce Adriana Paluchowskiego.

• Stal Mielec w ligowej tabeli plasuje się kilka pozycji wyżej i ma na swoim koncie trzynaście punktów. Mielczanie byli skazywani na spadek, ale początek sezonu mieli naprawdę niezły. Jednak ostatnie tygodnie pokazały, że utrzymanie w lidze nie będzie najłatwiejszym zadaniem. W ostatnich dwóch meczach zespół Stali zanotował dwie wysokie porażki z Jagiellonią Białystok i Widzewem Łódź.

• Miedź Legnica niezbyt udanie radzi sobie w tym sezonie PKO Ekstraklasy. Beniaminek po dziesięciu rozegranych meczach ma na swoim koncie zaledwie pięć punktów co daje mu wraz z Lechią Gdańsk miejsce na samym dnie ligowej tabeli. Do bezpiecznego miejsca Miedź traci już sześć "oczek". Przed dwoma tygodniami zespół z Legnicy przegrał na wyjeździe z Legią Warszawa 2:3.

• Witamy serdecznie! W pierwszym niedzielnym meczu 11. kolejki PKO Ekstraklasy Miedź Legnica zmierzy się na własnym obiekcie ze Stalą Mielec. Na relację na żywo z tego pojedynku zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

©Szymon Starnawski

PKO Ekstraklasa. Miedź Legnica - Stal Mielec ONLINE. Pomimo tego, że Stal weszła w sezon bardzo dobrze, podopieczni Adama Majewskiego nieco obniżyli loty. Mielczanie niebezpiecznie zbliżają się do strefy spadkowej, gdzie od początku sezonu znajduje się ich dzisiejszy rywal - Miedź Legnica. Początek spotkania 2 października o godz. 12:30. Gdzie oglądać mecz Miedź - Stal na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Relacja LIVE w GOL24.pl!

PKO Ekstraklasa: Miedź Legnica - Stal Mielec ONLINE

Dużo ekspertów wierzyło, że Miedź Legnica będzie najlepiej grającym zespołem wśród tegorocznych beniaminków. Ich przemyślana i zespołowa gra w 1. lidze mogła wzbudzać podziw obserwatorów.
Klub w letnim okienku sprowadził zawodników bardzo wielu narodowości, a to sprawiło, że w ekipie trenera Łobodzińskiego powstała prawdziwa "Wieża Babel". W Miedzi nie widać konkretnego planu taktycznego - ich styl jest oparty na indywidualnościach i przebłyskach poszczególnych zawodników.

Stal Mielec na początku sezonu 2022/23 zaszokowała wszystkich kibiców. Ekipa Adama Majewskiego na inaugurację sezonu wygrała z Lechem Poznań, a w następnych meczach kontynuowała dobrą passę. Remis z Radomiakiem oraz wygrane z Cracovią czy Górnikiem sprawiły, że klub, który miał walczyć o utrzymanie znalazł się z czubie tabeli.

Po 10 kolejkach sytuacja zaczyna wracać do normy. W ostatnich pięciu spotkaniach Stal zdobyła tylko trzy punkty (wygrana ze Śląskiem). Słabsza forma musiała odbić się na sytuacji w tabeli - Mielczanie zajmują obecnie 13. lokatę i tylko dwa punkty dzielą ich od strefy spadkowej.

Adam Majewski, trener Stali: - To zespół, który jest zdecydowanie lepszy w ofensywie niż w defensywie. Widać, że chcą grać w piłkę i budować akcje. Mają wielu zawodników o dużych umiejętnościach technicznych. Cała formacja ofensywna - a więc napastnik, boczni pomocnicy i środek pola - ma duży wpływ na grę. Czeka nas więc trudne spotkanie.

Wojciech Łobodziński, trener Miedzi: - Nie sądzę, że Stal zagra zachowawczo. To bardzo dobrze poukładany taktycznie zespół, któremu nie można pozwolić na swobodę, bo wówczas czuje się bardzo dobrze. Ostatnie wyniki nie były takie jakich oczekiwali, nie oznacza to jednak, że nie grają dobrze w piłkę.

Arbitrem głównym tego spotkania będzie Łukasz Kuźma. Pomagać mu będą Marek Arys, Piotr Podbielski (asystenci), Sebastian Tarnowski (sędzia techniczny), Paweł Raczkowski, Arkadiusz Kamil Wójcik (VAR).

Ostatnie bezpośrednie mecze:
Miedź Legnica - Stal Mielec 1:2 (02.06.2020, 1. liga)
Stal Mielec - Miedź Legnica 1:0 (28.08.2019, 1. liga)

Nie zagrają w meczu Miedź Legnica - Stal Mielec
Miedź: Henriquez (wykluczenie), Tront (kontuzja)
Stal: Ciepiela (kontuzja)

Miedź Legnica - Stal Mielec TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE
Transmisja na żywo z meczu Miedź Legnica - Stal Mielec w Canal+ Sport i Canal+ 4K Ultra. W internecie spotkanie w aplikacji i na stronie Canal+. Komentuje duet Robert Skrzyński – Maciej Murawski. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 12:10 - zapraszamy!

12:30 Miedź Legnica - Stal Mielec transmisja