PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice - Raków Częstochowa ONLINE. Raków walczy o fotel lidera. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Piast Gliwice

0

Raków Częstochowa

1

• Raków Częstochowa jest nowym liderem tabeli. W zaległym meczu 2. kolejki pokonał Piasta Gliwice 1:0. Jedyną bramkę zdobył Fran Tudor.

• Oceny piłkarzy po meczu Piast Gliwice - Raków Częstochowa (w skali 1-6):

• Frantisek Plach 3
    • Tomasz Mokwa 3
    • Jakub Czerwiński 4
    • Ariel Mosór 3
    • Alexandros Katranis 3 (Jakub Holubek - bez oceny)
    • Grzegorz Tomasiewicz 3
    • tom Hateley 3
    • Michał Chrapek 3
    • Patryk Dziczek 3
    • Jorge Felix 2
    • Rauno Sappinen 3 (Alberto Toril - bez oceny)

• Vladan Kovacević 4
    • Tomas Petrasek 2
    • Bogdan Racovitan 3 (Deian Sorescu - bez oceny)
    • Stratos Svarnas 3
    • Fran Tudor 4
    • Władysław Koczerhin 2 (Gustav Berggren 3)
    • Giannis Papanikolaou 3
    • Patryk Kun 3
    • Bartosz Nowak 3 (Mateusz Wdowiak 2)
    • Ivi Lopez 3 (Daniel Szelągowski - bez oceny)
    • Fabian Piasecki 2 (Vladislavs Gutkovskis - bez oceny)
  • Koniec meczu! Raków po golu w setnej minucie pokonał Piasta 1:0 i objął prowadzenie w tabeli.

• Po stałym fragmencie gry Kun odegrał piłkę w polu karnym. Techniczny błąd popełnił Toril, a do futbolówki dopadł Tudor i strzelił na bramkę. Piłka jeszcze po rykoszecie od... Torila wpadła do siatki.

• GOOOOOL! Niesamowite!1:0 dla Rakowa! Fran Tudor strzela po rykoszecie od Torila!

• Żółtą kartką napomniany został Hateley.

• Arbiter ukarał jeszcze czerwoną kartką jednego z członków sztabu Rakowa.

• Petrasek walczył o piłkę z Torilem i faulował napastnika Piasta. Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla stopera Rakowa.

• Daniel Szelągowski wszedł w miejsce Iviego Lopeza.

• Berggren uderzył lewą nogą, ale obok bramki Placha.

• Aż osiem minut doliczył sędzia Jakubik.

• Gutkovskis zdemolował wychodzącego do górnej piłki Placha. Gospodarze zaczną od rzutu wolnego.

• Holubek wchodzi w miejsce kontuzjowanego Katranisa.

• Katranis nie będzie mógł kontynuować gry. Gotowy do wejścia jest Holubek.

• Papanikolaou wrócił za rozpędzonym Torilem i odebrał mu piłkę.

• Gra została wznowiona. Nie będzie rzutu karnego.

• Mosór we własnym polu karnym wszedł w Svarnasa, ale już po oddaniu strzału przez Greka. Sędzia Jakubik czeka na decyzję VAR-u.

• Alberto Toril wszedł w miejsce Rauno Sappinena.

• Deian Sorescu zastąpił Racovitana.

• Vladislavs Gutkovskis wszedł za Piaseckiego.

• Ivi Lopez główkował po centrze Tudora. Wyciągnięty jak struna Plach zbił piłkę do boku.

• Świetna kontra Piasta. Po akcji Hateleya z sześciu metrów uderzał Chrapek! Uratował sytuację Svarnas.

• Chrapek gotowy do powrotu na boisko. Mosór opuścił murawę.

• Przerwa w grze. Chrapek przez dłuższy czas leżał na murawie po wślizgu Papanikolaou. Ponadto skurcze dopadły Mosóra.

• Czerwiński zatrzymał piłkę ręką po strzale Svarnasa, ale ta była "przyklejona" do ciała. Nie ma mowy o rzucie karnym.

• Gustav Berggren zastąpił Władysława Koczerhina.

• Mateusz Wdowiak wszedł w miejsce Bartosza Nowaka.

• Tudor zagrywał wzdłuż linii do Papanikolaou. Dobra asekuracja Hateleya.

• Chrapek soczyście uderzył lewą nogą zza pola karnego! Piłka o centymetry minęła bramkę.

• Czerwiński główkował po wrzutce Katranisa z rzutu rożnego. Piłka poszybowała nad bramką.

• Tomas Petrasek obejrzał żółtą kartkę.

• Tomasiewicz otrzymał piłkę od Chrapka i z pięciu metrów uderzył na bramkę! Świetnie zachował się Kovacević, który skrócił kąt i odbił futbolówkę.

• Żółta kartka dla Koczergina. Ukrainiec faulował Sappinena.

• Felix znalazł się w sytuacji sam na sam po zagraniu Dziczka. Strzał Hiszpana odbił Kovacević!

• Groźnie pod bramką Piasta! Po miękkiej wrzutce Kuna wyjaśnił sytuację Dziczek.

• Leżą na murawie Svarnas i Mokwa. Interweniują sztab medyczne.

• Początek drugiej połowy!

• Za moment sędzia rozpocznie drugą połowę meczu w Gliwicach.

• Koniec pierwszej części spotkania. Do przerwy w Gliwicach bez bramek.

• Minutę doliczył sędzia Jakubik do pierwszej połowy.

• Ruszył Hateley lewą flanką. Jego dośrodkowania zostało zablokowane przez Nowaka.

• Pograli z pierwszej piłki Koczergin, Nowak i Piasecki. Ten ostatni w polu karnym Piasta odegrał niedokładnie i akcja spaliła na panewce.

• Po rajdzie Iviego Lopeza strzelał z pierwszej piłki Koczergin. Uderzenie zablokowane.

• Tomasiewicz dośrodkował w pole karne. Skakał do piłki Czerwiński, ale nie zdołał oddać strzału.

• Raków w ataku pozycyjnym. Racovitan zagrywał odrobinę za mocno w kierunku Iviego.

• Rzut wolny dla Rakowa. Ostre wejście Katranisa w nogę Racovitana.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Rakowa. Piłka trafiła pod nogi Czerwińskiego. Ten jednak nie był w stanie oddać strzału.

• Chrapek zagrywał w pole karne. Oddalił zagrożenie Petrasek.

• Tudor ciągnięty za koszulkę przez Mosóra. Sędzia nie dostrzegł przewinienia.

• Kun próbował zainicjować kontratak, ale został sfaulowany przez Mokwę.

• Piasecki zagrywał piętką do Nowaka. Ten próbował uderzyć ponad wychodzącym z bramki Plachem, ale golkiper Piasta nie dał się zaskoczyć!

• Koczergin w polu karnym oddał piłkę do boku Piaseckiemu, a napastnik Rakowa uderzył wyraźnie obok bramki.

• Szansa Rakowa! Nowak z pierwszej piłki odegrał do Iviego Lopeza, a Hiszpan natychmiast uderzył na bramkę. Na szczęście dla gospodarzy Placha wyręczył Mosór.

• Stały fragment gry dla Rakowa. Dziczek pociągał za koszulkę Koczergina.

• Chwila przerwy w grze. Kun trafiony przypadkowo w twarz przez upadającego Dziczka.

• Chrapek huknął z okolicy narożnika pola karnego. Piłka poszybowała nad poprzeczką.

• Petrasek faulował Felixa w środku pola. Ustne upomnienie od arbitra.

• Zza pola karnego przymierzył Piasecki. Udany blok obrońcy Piasta.

• Tudor zbyt mocno zagrywał w kierunku Piaseckiego. Kręci głową trener Papszun.

• Początek meczu! Od środka zaczęli piłkarze Piasta.

• Piłkarze obu drużyn już na murawie stadionu w Gliwicach. Za chwilę arbiter rozpocznie spotkanie!

• Arbitrem głównym spotkania będzie Krzysztof Jakubik. Za VAR odpowiedzialni będą Piotr Lasyk oraz Krzysztof Myrmus.

• Raków w pełni skupia się na lidze. Początki nie były najlepsze, ale ekipa Marka Papszuna wraca już na dobre tory. Najlepiej świadczą o tym statystyki - 13 punktów w ostatnich sześciu meczach. Po bezbramkowym remisie z Widzewem, trener Rakowa z pewnością może czuć niedosyt. Jego podopieczni oddali aż 20 strzałów na bramkę rywala, ale ani jeden nie pokonał Henricha Ravasa.

• Piast zaczął obecny sezon fatalnie - trzy pierwsze mecze to trzy przegrane. Przełamanie przyszło dopiero w 5. kolejce z Cracovią. Po kilku niezłych występach Piast znowu wpadł w dołek. Od trzech spotkań nie jest w stanie zdobyć kompletu punktów. Dwa remisy oraz jedna przegrana sprawiły, że gliwiczanie są tuż nad strefą spadkową.

• Podstawowy skład Rakowa Częstochowa:

• Wyjściowy skład Piasta Gliwice:

• Jeśli Raków wygra na wyjeździe z Piastem, zostanie samodzielnym liderem PKO Ekstraklasy, ale nawet nawet remis da mu awans na pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Czwartkowe starcie to zaległy mecz 2. kolejki. Witamy w relacji LIVE!

• Odwołany w pierwotnym terminie (24 lipca) z powodu wniosku gości występujących w el. Ligi Konferencji.

©Adam JastrzęBowski

PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice - Raków Częstochowa ONLINE. Jeśli Raków wygra z Piastem wskoczy na 1. miejsce w ligowej tabeli. Dwa punkty przewagi nad Pogonią oraz Legią mogą stanowić ważną przewagę psychologiczną w następnych meczach. Początek zaległego spotkania 6 października o godz. 20:45. Gdzie oglądać mecz Piast - Raków na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Relacja LIVE w GOL24.pl!

PKO Ekstraklasa: Piast Gliwice - Raków Częstochowa ONLINE

Raków Częstochowa po tym jak przegrał w eliminacjach Ligi Konferencji ze Slavią Praga, nie musi grać na dwóch frontach i może w pełni skupić się na lidze. Początki nie były najlepsze, ale ekipa Marka Papszuna wraca już na dobre tory. Najlepiej świadczą o tym statystyki - 13 punktów w ostatnich sześciu meczach.

Po bezbramkowym remisie z Widzewem Łódź, trener Rakowa z pewnością może czuć niedosyt. Jego podopieczni oddali aż 20 strzałów na bramkę rywala, ale ani jeden nie pokonał Henricha Ravasa. Marek Papszun został zapytany, czy na mecz z Piastem wyjdzie bardziej ofensywnie. 48-latek z oburzeniem odpowiedział:

- Chyba byśmy musieli wystawić samych napastników i pomocników, bo w meczu z Widzewem grało dwóch obrońców, siedmiu pomocników, jeden napastnik i bramkarz. Trudno o bardziej ofensywne zestawienie. Dodam tylko, że Koczerhin to jest "dziesiątka", a grał w środku pomocy. Fran (Tudor) to skrzydłowy, a grał na stoperze.

Piast Gliwice zaczął obecny sezon fatalnie - trzy pierwsze mecze to trzy przegrane. Przełamanie przyszło dopiero w 5. kolejce z Cracovią. Podopieczni trenera Fornalika wygrali mecz z "Pasami" 1:0. Była to pierwsza bramka "niebiesko-czerwonych" w kampanii 2022/23.

Po kilku niezłych występach Piast znowu wpadł w dołek. Od trzech spotkań nie jest w stanie zdobyć trzech punktów. Dwa remisy oraz jedna przegrana sprawiły, że gliwiczanie są tuż nad strefą spadkową.

Waldemar Fornalik, trener Piasta: - Poruszamy się w obrębie określonych personaliów i w obrębie tych ludzi będziemy dokonywać korekt w drużynie. Nie mówię, że wyjdzie na boisko zupełnie zmieniony skład, ale zmiany w podstawowej jedenastce będą i liczę, że te zmiany, których dokonamy, pozwolą nam na jakościowo lepszą grę.

Marek Papszun, trener Rakowa: - Jest to zaległe spotkanie, co oznacza, że można "podreperować" konto punktowe kiedy nie grają rywale. Taki jest cel. Jedziemy na niełatwy teren, bo Piast to wymagająca i doświadczona drużyna. Będziemy chcieli niedosyt po ostatnim meczu z Łodzi zrekompensować. Musimy zagrać skutecznie i jeszcze większą chęcią odniesienia zwycięstwa. Wtedy nasze szanse będą większe - powiedział trener Rakowa.

Arbitrem głównym tego meczu będzie Krzysztof Jakubik. Pomagać mu będą Arkadiusz Wójcik, Tomasz Niemirowski (asystenci), Sebastian Jarzębek (sędzia techniczny), Piotr Lasyk, Krzysztof Myrmus (VAR).

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Raków Częstochowa - Piast Gliwice 1:0 (10.12.2021, Ekstraklasa)
Piast Gliwice - Raków Częstochowa 2:3 (25.07.2021, Ekstraklasa)

Nie zagrają w meczu Piast Gliwice - Raków Częstochowa:
Piast: Huk, Kostadinov (kontuzje), Reiner (żółte kartki)
Raków: Zoran Arsenić, Cebula, Czyż, Rundić (kontuzje)

Piast Gliwice - Raków Częstochowa TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE
Transmisja na żywo z meczu Piast Gliwice - Raków Częstochowa w Canal+ Sport i Canal+ 4K Ultra HD. W internecie spotkanie w aplikacji i na stronie Canal+. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:25 - zapraszamy!

20:45 Piast Gliwice - Raków Częstochowa transmisja