Mecz Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk ONLINE. Runjaic nie jest...

Mecz Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk ONLINE. Runjaic nie jest mistrzem, a Kaczmarek uczniem. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 16. kolejka
2021-11-27 17:30

Pogoń Szczecin

5

Lechia Gdańsk

1

• Koniec meczu! To był pogrom! Fantastyczna gra Pogoni skutkuje wygraną 5:1. Portowcy wysyłają sygnał ostrzegawczy Lechowi Poznań.

• Strzał Durmusa zablokowany przez Malca.

• Malec powalił na ziemię Conrado. Szansa dla Lechii.

• Wrzutka na dalszy słupek i ze skraju pola karnego uderzał Kucharczyk. Pomylił się zaledwie o kilka centymetrów.

• Żurawski za Kozłowskiego. Parzyszek za Zahovicia.

• Sezonienko i Kopacz w miejsce Żukowskiego i Zwolińskiego.

• Kilkanaście sekund po wejściu z ławki! Pierwszy kontakt z piłką Kucharczyka! Daleka piłka na Grosickiego, który znów ograł łatwo Żukowskiego. Wrzutka zewnętrzną częścią stopy na Kucharczyka, który z najbliższej odległości pokonał Dusana Kuciaka.

• GOOOOOOOL! MICHAŁ KUCHARCZYK!

• Diabate w miejsce Pietrzaka.

• Podwójna zmiana w ekipie Pogoni. Malec zmieni Kostasa, Kucharczyk zastąpi Silvę.

• Zamieszanie po lekkim uderzeniu Zwolińskiego. Piłkę pewnie chwyta Stipica.

• Conrado znalazł się z piłką przed polem karnym. Zepsuł uderzenie, ale Lechia ma jeszcze korner.

• Żukowski wygrał jeden z nielicznych pojedynków z Grosickim.

• Dośrodkowanie na dalszy słupek, znakomita piłka od Grosickiego, ale Bartkowski uderzał z powietrza i zaliczył pudło.

• Zahović czekał już na dośrodkowanie z prawej strony, ale szybszy był Nalepa.

• Kowalczyk poturbował Zwolińskiego.

• Kolejna prostopadła piłka pada łupem Kowalczyka, piłka na Kozłowskiego, ale zablokował to Nalepa. Dobitka Silvy niecelna.

• Kubicki za Kryeziu.

• Lechiści zdecydowanie są podłamani tymi dwiema szybkimi bramkami. Wciąż próbują konstruować akcje, ale tutaj tak naprawdę jedna niecelna piłka od razu jest wykorzystywana przez gospodarzy, którzy raz za razem tworzą sytuacje bramkowe.

• To już jest pogrom! Niecelne wybicie Nalepy. Mata zagrał do Grosickiego, ten odegrał do partnera, który z kolei wycofał do Kowalczyka. Ze skraju pola karnego zawodnik Pogoni huknął na dalszy słupek i Dusan Kuciak był bezradny!

• GOOOOOOOOOOL! SEBASTIAN KOWALCZYK!

• Grosicki z kartką za uderzenie Makowskiego.

• Co za akcja dwójki Grosicki-Zahović! Daleka piłka na skrzydłowego, który wypatrzył czającego się za plecami Nalepy Zahovicia. Miękka wrzutka mimo asysty Żukowskiego, a napastnik Pogoni po raz kolejny pokonuje Kuciaka - tym razem uderzeniem głową!

• GOOOOOOOOOOOL! LUKA ZAHOVIĆ PO RAZ DRUGI!

• Pietrzak uwolnił się spod krycia, wrzucił na Zwolińskiego, ale ten uderzył bardzo wysoko nad bramką.

• Chwila spokojnej gry. Lechia chce przejąć inicjatywę, ale goście nie mają konkretów.

• Durmus zastąpił w przerwie Flavio.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy.

• Silva był jeszcze kilkanaście sekund temu tuż przed Kuciakiem. Fatalnie jednak zagrał i Lechia zaczęła kontratak, świetnie rozegrali to ze sobą Flavio i Terrazzino. Uderzenie drugiego z nich zablokowane przez Kostasa.

• To jest prawdziwe oblężenie bramki Lechii. Podanie za podanie, dośrodkowanie za dośrodkowaniem i w końcu strzał za strzałem. Albo blokują to goście, albo broni to Kuciak. Ale Pogoń, mimo prowadzenia, nie ustaje w atakach, za co trzeba ją pochwalić.

• Kozłowski ograł Flavio i na drugim zawodniku się zatrzymał, bo ten go faulował.

• Co za akcja Portowców! Przeniesiony ciężar gry na lewą stronę boiska, Kowalczyk wypatrzył wbiegającego do prostopadłego podania Kamila Grosickiego. Piłka przeturlała się obok trzech(!) obrońców Lechii, były reprezentant Polski wypatrzył już świetnie ustawionego Zahovicia, a ten z najbliższej odległości pokonał Kuciaka.

• GOOOOOOOOOOOOL! LUKA ZAHOVIĆ!

• Kyerziu przeliczył się z podaniem, chciał pozwolić piłce opuścić boisko, ale dopadł do niej Kozłowski. Pomocnik wrzucił na Zahovicia, lecz uprzedził go Nalepa.

• Jean Carlos Silva z impetem wjechał wślizgiem w nogi Pietrzaka.

• Kozłowski! Jak tego nie trafił!? Podziurawiona obrona Lechii zostawiła kompletnie osamotnionego Kacpra Kozłowskiego. Reprezentant Polski przyjął sobie piłkę na 15. metrze i pytał już Kuciaka, w który róg ma dostać strzał. Zabrakło mu jednak precyzji i w efekcie nawet nie trafił w bramkę.

• Przeciągnięte dośrodkowanie nie wyszło Dąbrowskiemu. Piłka padła łupem Maty, który zagrywał do Grosickiego, ten miękko wrzucił na Zahovicia, który z kolei znalazł lepiej ustawionego Silvę. Jean Carlos huknął po ziemi i zablokował to uderzenie (chyba) Flavio Paixao!

• Zagranie "na ścianę" do Flavio, ten odgrywa do partnera, który od razu posyła długą, prostopadłą piłkę w stronę Zwolińskiego. Sytuacja sam na sam była dla napastnika bardzo łatwa do wykorzystania. Dante Stipica nawet nie próbował wyczuć intencji rywala. Mamy 1:1 w Szczecinie, a bramkę zdobywa ten, który niegdyś strzelał na tym stadionie w barwach Pogoni.

• GOOOOOOOOL! ŁUKASZ ZWOLIŃSKI!

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego. Znowu uderzał głową Silva, ale po raz kolejny przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

• Grosicki za Kurzawę.

• Gry nie jest w stanie kontynuować Rafał Kurzawa. Położył się na murawie i czeka na zmianę.

• Bliscy gola lechiści! Żukowski wrzucał piłkę w pole karne, ale dośrodkowanie było tak głębokie, że Stipica musiał łapać futbolówkę niemal na linii bramkowej. Przy okazji zderzył się ze słupkiem i potrzebuje chwili przerwy.

• Conrado zagrał do Zwolińskiego, ten odegrał, ale poradził już sobie z tym Kostas.

• Zwoliński świetnie zastawił się z piłką po podaniu Flavio. Napastnik wypatrzył Makowskiego, zagrał mu prostopadle, ale ten był już blokowany przez Zecha i Matę.

• Conrado zabiera piłkę Silvie, ale kontra Lechii jest zatrzymana przez Bartkowskiego.

• Po rzucie rożnym dla Pogoni Silva znalazł się tuż przed bramką, ale jego uderzenie z bliskiej odległości było niecelne!

• Wrzutka Pietrzaka z rzutu wolnego - prosto w ręce Stipicy.

• DĄBROWSKI TECHNICZNIE! Gospodarze obejmują prowadzenie, uderzenie pomocnika a'la Panenka!

• Niesamowita sprawa. Pogoń nawet mocno nie naciskała na obrońców i bramkarza, a mimo to mają najłatwiejszą sytuację do strzelenia gola. Mają rzut karny!

• Ależ błąd Kuciaka! Podanie do bramkarza Lechii, ten źle przyjął futbolówkę. Dopadł do niej Jean Carlos Silva, zastawił się i dał się powalić przez Słowaka!

• Dośrodkowanie z prawego skrzydła i Maloca skutecznie wybił piłkę głową.

• Żukowski wygrał pojedynek z Kowalczykiem. Kuciak zacznie od bramki.

• Zaczynamy! Gospodarze od środka.

• Piłkarze wyszli na murawę. Za chwilę zaczniemy.

• W zeszłej kolejce Lechia zremisowała 3:3 ze Stalą Mielec, choć prowadziła już różnicą dwóch bramek. Pogoń ma za sobą wygraną nad Śląskiem Wrocław 2:1.

• Pogoń nie przegrała żadnego z czterech ostatnich meczów. Passa Lechii to aż dziesięć spotkań. Obecnie nikt inny w lidze nie ma takiej serii, ponieważ w poniedziałek Cracovia zatrzymała Raków Częstochowa (jedenaście meczów bez porażki).

• To mecz pretendentów do tytułu. Pogoń z Lechią ani razu nie sięgnęły po mistrzostwo, ale póki co są na dobrej drodze. Lechia jest druga i ma dwa punkty straty do Lecha Poznań, a Pogoń trzecia i traci też trzy punkty.

• Do sierpnia Tomasz Kaczmarek był asystentem u Portowców, a Kosta Runjaic jego przełożonym. Dziś pierwszy raz staną po przeciwnej stronie barykady, by zawalczyć o wyższe miejsce na podium

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk!

Pogoń - Lechia LIVE! Runjaic nie jest mistrzem, a Kaczmarek uczniem

Pogoń - Lechia LIVE! Runjaic nie jest mistrzem, a Kaczmarek uczniem ©Andrzej Szkocki/Karolina Misztal

Mecz Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk ONLINE. Do sierpnia Tomasz Kaczmarek był asystentem u Portowców, a Kosta Runjaic jego przełożonym. Dziś pierwszy raz staną po przeciwnej stronie barykady, by zawalczyć o wyższe miejsce na podium. Relacja LIVE od godziny 17:30.

Mecz Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk ONLINE

Kosta Runjaic, trener Pogoni: - Tomasz to dobry, młody trener. Odkąd przejął Lechię to zdobył najwięcej punktów ze wszystkich drużyn. Tomek wie, jak pracujemy, zna jakość naszej drużyny. Obecnie dobrze wyglądamy, jesteśmy stabilni i gramy dobrą piłkę. Lechia jest z pewnością interesującą drużyną i zaliczam ją do drużyn, które będą chciały walczyć o najwyższe cele. Piotr Stokowiec pracował tam 3 lata i walczył o czołówkę, z sukcesami. Odkąd ja pracuję w Pogoni to Lechia jest bardzo mocno, ledwie kilka punktów za nami. Grali dwa razy w finale Pucharu Polski, raz go zdobyli, raz zdobyli Superpuchar. Są w górze tabeli i zarówno drużyna i klub mają duże ambicje.

Tomasz Kaczmarek, trener Lechii: - Nie jestem uczniem, a Kosta nie jest moim mistrzem, ale znamy się. Wiem, jak się w różnych sytuacjach zachowuje. Myślę też, że wiem, czego spodziewać się w sobotę po Pogoni. Pogoń jest w bardzo dobrym momencie. Czuje się bardzo pewnie i wyjdzie zagrać swoje. To będzie najbardziej wymagający mecz od kiedy jestem w Lechii. Musimy zagrać na poziomie, na jakim za mojej kadencji jeszcze nie zagraliśmy. Ciekaw jestem, jak sobie z tym poradzimy, bo my też jesteśmy w dobrym momencie.

Nie zagrają w meczu Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk:
Pogoń: Smoliński, Gorgon, Cibicki
Lechia: Nalepa (?), Gajos (?), Ceesay (?)

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Pogoń - Lechia 1:0 (Ekstraklasa, 19.03.2021)
Lechia - Pogoń 0:1 (Ekstraklasa, 19.10.2020)

Mecz Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Sport. W internecie mecz na stronie i w aplikacji Canal+. Komentuje duet Robert Skrzyński, Maciej Murawski. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30 - zapraszamy!