MŚ 2022. Portugalia - Szwajcaria ONLINE. Ronaldo w walce o...

MŚ 2022. Portugalia - Szwajcaria ONLINE. Ronaldo w walce o kolejny puchar w karierze. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

MŚ 2022, 1/8 finału
2022-12-06 20:00

Portugalia

6

Szwajcaria

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru. Dobranoc!

• W najbliższą sobotę w ćwierćfinale mistrzostw świata Portugalia zmierzy się z Marokiem.

• Koniec meczu! Portugalia rozbija Szwajcarię aż 6:1!

• Rafael Leao popędził lewą stroną boiska, wpadł w pole karne Szwajcarii, minął rywala i oddał mocny strzał, który pokonał Yanna Someera!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Piękna bramka Rafaela Leao!!!

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Ardon Jashari zmienił Breela Embolo.

• Ostatnia zmiana w reprezentacji Portugalii. Rafael Leao zmienił Bruno Fernandesa.

• Cristiano Ronaldo dostał piłkę w polu karnym Szwajcarii, ale w ostatniej chwili piłkę wyłuskał obrońca!

• Cristiano Ronaldo ruszył sam na sam z bramkarzem i umieścił piłkę w bramce, ale Portugalczyk był na ewidentnym spalonym!

• Czwarta zmiana w reprezentacji Portugalii. Ruben Neves zmienił Bernardo Silvę.

• Cristiano Ronaldo z rzutu wolnego uderzył wprost w mur.

• Reprezentacja Portugalii wywalczyła rzut wolny blisko pola karnego rywali. Będzie szansa dla Cristiano Ronaldo.

• Natomiast Cristiano Ronaldo zastąpił Joao Felixa.

• Ricardo Horta pojawił się w miejsce Goncalo Ramosa

• Trzy zmiany w reprezentacji Portugalii. Vitinha zmienił Otavio Monteiro

• Tym razem dośrodkowanie z narożnika boiska bez zagrożenia.

• Po akcji skrzydłem Szwajcaria wywalczyła kolejny rzut rożny.

• Znakomite prostopadłe podanie od Joao Felixa do Goncalo Ramosa, ten wpadł w pole karne i znakomitym lobem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Goncalo Ramos kompletuje hat-trick!!!

• Czwarta zmiana w reprezentacji Szwajcarii. Noah Okafor zmienił Rubena Vargasa.

• Kolejne dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Portugalii, ale tym razem bez zagrożenia.

• Eray Comert ukarany żółtą kartką.

• Znakomite dośrodkowanie z rzutu rożnego, strącił piłkę jeden z Portugalczyków, dopadł do niej Manuel Akanji i sytuacyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Manuel Akanji zmniejsza rozmiary porażki!!!

• Raphael Guerreiro dopadł do prostopadłego podania, wpadł w pole karne i oddał mocny strzał, z którym nie miał żadnych szans Yann Sommer!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Ależ Portugalia jest w gazie!!! Raphael Guerreiro zdobywa bramkę na 4:0!!!

• Natomiast Haris Seferović pojawił się w miejsce Djibrila Sow.

• Dwie zmiany w reprezentacji Szwajcarii. Denis Zakaria zmienił Remo Freulera

• Znakomite podanie ze skrzydła do Goncalo Ramosa, a ten precyzyjnym strzałem zdobywa swoją drugą bramkę w tym meczu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! 3:0 dla Portugalii po drugim trafieniu Goncalo Ramosa!!!

• Na początku drugiej połowy przeważa Szwajcaria, ale wciąż nie może przebić się przez defensywę rywali.

• Zaczynamy drugą połowę meczu!

• W przerwie zmiana w reprezentacji Szwajcarii. Eray Comert zmienił Fabiana Schaera.

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy Portugalia pewnie prowadzi 2:0.

• Goncalo Ramos zdecydował się na strzał z dystansu, ale okazał się on bardzo nieudany.

• Fabian Schaer został ukarany żółtą kartką.

• Znakomity kontratak Portugalii, ale Goncalo Ramos przegrał pojedynek z Yannem Sommerem!

• Teraz po akcji prawą stroną boiska delikatnie zakotłowało się w polu karnym Portugalii, ale ostatecznie wyszli z tego obronną ręką.

• Szwajcaria znowu z piłką na połowie przeciwnika, ale niewiele z tego wynika. Portugalia jest znacznie konkretniejsza i skuteczniejsza.

• Znakomite dośrodkowanie z rzutu rożnego, Pepe wyskoczył najwyżej i precyzyjnym uderzeniem głową umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Pepe podwyższa na 2:0!!!

• W odpowiedzi znakomite zagranie w pole karne Szwajcarii, ale jeden z obrońców zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Portugalii bez zagrożenia.

• Xherdan Shaqiri oddał mocny strzał z rzutu wolnego, ale świetnie interweniował Diogo Costa!

• Breel Embolo został sfaulowany blisko pola karnego Portugalii.

• Wysoki pressing Portugalii, Szwajcaria miała problem z wyjściem, ale ostatecznie to się udało.

• Portugalia oddała piłkę rywalom, ale ci nie wiedzą jak z niej skorzystać.

• Goncalo Ramos dostał prostopadłe podanie, przyjął piłkę i oddał mocny strzał, ale wprost w bramkarza.

• Kolejna kombinacyjna akcja Portugalii, do piłki dopadł Otavio Monteiro i oddał szybki strzał, ale tym razem interweniował bramkarz.

• Goncalo Ramos dostał piłkę w polu karnym Szwajcarii, minął obrońcę i sytuacyjnym uderzeniem wpakował piłkę w samo okienko bramki!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Goncalo Ramos otwiera wynik tego spotkania!!!

• Joao Felix próbował zagrać w pole karne Szwajcarii, ale obrońcy bardzo łatwo przejęli futbolówkę.

• Szwajcaria gra jak równy z równym z Portugalią. "Helweci" nie dają sobie odebrać piłki.

• Teraz Szwajcarzy próbują utrzymywać się przy piłce przez dłuższą chwilę.

• Wrzutka z narożnika boiska bez zagrożenia.

• Breel Embolo został piłkę w polu karnym Portugalii, ale zdołał wywalczyć jedynie rzut rożny.

• Reprezentacja Portugalii utrzymuje się przy piłce, ale robi to głównie w środku pola.

• Pierwsze zagranie w pole karne Szwajcarii, ale obrona "Helwetów" skutecznie interweniowała.

• Zaczynamy starcie Portugalii ze Szwajcarią!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie Lusail Iconic Stadium, za chwilę rozpoczniemy rywalizację o ostatnie miejsce w ćwierćfinale katarskiego turnieju!

• Natomiast oto zestawienie reprezentacji Portugalii! Cristiano Ronaldo tylko na ławce rezerwowych.

• Tak prezentuje się skład reprezentacji Szwajcarii:

• Portugalia ze Szwajcarią były w grupie ostatniej Ligi Narodów. W czerwcu tego roku Szwajcaria wygrała w Genewie 1:0, natomiast Portugalia w Lizbonie rozbiła "Helwetów" aż 4:0.

• Natomiast reprezentacja Szwajcarii w swojej grupie musiała uznać wyższość Brazylii, ale była lepsza od Serbii i Kamerunu. Przez długi czas Szwajcaria grała jak równy z równym z Brazylią, ale ostatecznie przegrała 0:1. Dzisiaj również zapowiada się wyrównane spotkanie.

• Reprezentacja Portugalii wygrała swoją grupę nad Koreą Południową Urugwajem i Ghaną. Portugalczycy tylko w meczu z Urugwajem nie mieli problemów z wygraną, co pokazuje jak wyrównany jest ten turniej. Dzisiaj naprzeciw stanie chyba najmocniejsza z drużyn, z którą jak do tej pory mierzy się Portugalia.

• Witamy serdecznie! W ostatnim meczu 1/8 finałów piłkarskich mistrzostw świata w Katarze na Lusail Iconic Stadium Portugalia zmierzy się ze Szwajcarią! Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Portugalia - Szwajcaria LIVE! Już prowadzą. A gdzie Ronaldo? Na ławce!
1/3
przejdź do galerii

Portugalia - Szwajcaria LIVE! Już prowadzą. A gdzie Ronaldo? Na ławce! ©PAP, EPA/Noushad Thekkayil

Spotkanie Portugalia - Szwajcaria to ostatnie spotkanie 1/8 finału tegorocznego mundialu. Około godziny 22:00 będziemy znać wszystkich ćwierćfinalistów mistrzostw świata w Katarze. Oczywistym faworytem jest reprezentacja Portugalii, ale Szwajcarzy stanowią zgrany kolektyw, który na przestrzeni lat udowodnił nam, że był w stanie sprawić niespodziankę z wielkimi rywalami.

MŚ 2022. Mecz Portugalia - Szwajcaria ONLINE

Będzie to już trzecia konfrontacja tych drużyn w tym roku, bo wcześniej dwukrotnie rywalizowały w Lidze Narodów. Oba mecze wygrali ich gospodarze - w Lizbonie było 4:0, a w Genewie 1:0. Atut własnego boiska był decydujący również w obu spotkaniach w eliminacjach MŚ 2018 - oba mecze zakończyły się wynikiem 2:0. Podobnie było w innych rozgrywkach - w półfinale pierwszej edycji Ligi Narodów latem 2019 Portugalia w Porto wygrała 3:1, a w fazie grupowej Euro 2008 w Bazylei to Szwajcarzy zwyciężyli 2:0.

Największą gwiazdą reprezentacji Portugalii jest Crtistiano Ronaldo. Problemem jest jednak dyspozycja 37-latka. "CR7" na tegorocznym mundialu strzelił tylko jedną bramkę (z Ghaną). W spotkaniu z Koreą Południową był jednym z najgorszych zawodników na boisku, a w dodatku popełnił fatalny błąd przy pierwszej bramce rywala. Fernando Santos ma ciężkie zadanie - musi pogodzić dobro swojej kadry z wielkim ego Ronaldo.

Fernando Santos (trener reprezentacji Portugalii): - Myślę, że Cristiano Ronaldo jest fenomenem, legendą. Za 50 lat nadal będziemy o nim rozmawiać.

Szwajcaria do samego końcu walczyła o awans do 1/8 finału. Pierwszy mecz z Kamerunem podopieczni Murata Yakına wygrali zasłużenie, ale rywale z Afryki mieli swoje sytuacje i mogli przechylić szalę na swoją korzyść. Porażka z Brazylią była wkalkulowana, dlatego promocję do następnej fazy zagwarantowała heroiczna wygrana z Serbią - zwycięstwo dla Szwajcarów było ważne nie tylko ze względów piłkarskich, ale także politycznych. Zawodnicy obydwu reprezentacji nie przepadają za sobą.

Mecz Portugalia - Szwajcaria TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo z meczu w TVP 1 oraz TVP Sport. Komentuje duet Przemysław Pełka - Janusz Michallik. Stream w internecie na stronie i w aplikacji TVP Sport oraz w Smart TV i HbbTV. Relacja LIVE z meczu Portugalia - Szwajcaria od 20:00 w GOL24 - zapraszamy!