PKO Ekstraklasa. Mecz Radomiak Radom - Legia Warszawa...

PKO Ekstraklasa. Mecz Radomiak Radom - Legia Warszawa ONLINE. Przyjaźn na trybunach. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

• Damian Jakubik - 3
    • Pedro Justiniano - 3 (Lisandro Semedo - 3)
    • Raphael Rossi - 3
    • Mike Cestor - 4
    • Luis Machado - 3
    • Francisco Ramos - 3 (Christos Donis - 3)
    • Roberto Alves - 3 (Daniel Pik - 3)
    • Frank Castaneda - 2 (Thabo Cele - 3)
    • Berto Cayarga - 3 (Krystian Okoniewski - 3)

• Josue - 4 (Igor Strzałek - bez oceny)
    • Bartosz Kapustka - 3 (Patryk Sokołowski - bez oceny)
    • Filip Mladenović - 3
    • Tomas Pekhart - 3
    • Ernest Muci - 3 (Maciej Rosołek - 4)
  • Stały fragment gry nie przyniósł powodzenia i Krzysztof Jakubik gwiżdże po raz ostatni! Legia wygrywa w Radomiu po bramkach Josue (z rzutu karnego) i wprowadzonego chwilę wcześniej z ławki Macieja Rosołka.

Strata Legii do Rakowa Częstochowa (jutro gra z Cracovią) wynosi teraz 6 "oczek", a dla Radomiaka to trzecia porażka z rzędu.

• NIE MA GOLA DLA RADOMIAKA!

Dośrodkowanie z lewej strony w pole karne do Krystiana Okonowskiego. Ten zgrywa głową do Raphaela Rossiego, który składał się do strzału, ale został uprzedzony! Tylko rzut rożny!

• Rafał Augustyniak zagrywa mocno na prawą stronę do rozpędzonego Pawła Wszołka. Ten nie poradził sobie z Mike'em Cestorem.

• Kotłuje się pod bramką Legii za prawą dośrodkowań. Jeszcze uderzał Luis Machado, ale sporo brakowało mu do celu.

• Krzysztof Jakubik dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

• Atak gospodarzy zupełnie nieudany. Dominik Hładun niespiesznie ustawia piłkę na "piątce".

• Lewandowski musi odejść! Lewandowski musi odejść!

- niesie się po stadionie Radomiaka...

• Igor Strzałek zmienia Josue. Opaskę kapitana przejmuje Paweł Wszołek.

• Luis Machado upomniany żółtą kartką. Pociągał za koszulkę Pawła Wszołka, który przejął piłkę i chciał ruszyć z kontrą.

• Mike Cestor zagrywa miękko w pole karne do Krystiana Okoniewskiego. Piłkę łapie Dominik Hładun, którego przypadkiem nogą trafił rezerwowy napastnik Radomiaka.

• Maciej Rosołek upomniany żółtą kartką.

• Christos Donis podaje w pole karne do Krystiana Okoniewskiego. Ten chyba spodziewał się zagrania "do nogi".

• Zdecydowanym wyjściem z bramki Gabriel Kobylak uprzedza Macieja Rosołka.

• Do odbitej piłki przed polem karnym dopada Josue. Ten huknął wysoko nad bramką gospodarzy.

• [WIDEO] 73. MINUTA. GOL MACIEJA ROSOŁKA

• Patryk Sokołowski zmienia Bartosza Kapustkę.

• 4 499 widzów w Radomiu na meczu Radomiaka z Legią Warszawa.

• ... a za Berto Cayargę na murawie melduje się Krystian Okoniewski.

• .... Christos Donis zastępuje Francisco Ramosa...

• Potrójna zmiana w Radomiaku: Daniel Pik zastępuje Roberto Alvesa...

• Ależ "czutkę" ze zmianą miał Kosta Runjaic. Kilkanaście sekund po wejściu na boisko Maciej Rosołek podwyższa prowadzenie!

Paweł Wszołek przedarł się prawą stroną w pole karne, po czym podaje na środek "szesnastki" do niepilnowanego Macieja Rosołka. Ten w pierwszym kontakcie z piłką kieruje ją do siatki!

• GOL DLA LEGII! STRZELCEM MACIEJ ROSOŁEK!!!

• Maciej Rosołek zmienia Ernesta Muciego.

• Gospodarze podeszli wyżej i to przyniosło efekt w postaci rzutu wolnego blisko linii bocznej pola karnego.

• Po chwili Dominik Hładun pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Lisandro Semedo.

• Mike Cestor wrzuca w pole karne. Głową przed siebie (i pole karne) chciał wybić Yuri Ribeiro, ale ta poleciała do tyłu. Dominik Hładun łapie ją tuż przed linią końcową.

• Dobre dośrodkowanie Lisandro Semedo z prawej strony w pole karne. Leonardo Rochę uprzedza Rafał Augustyniak.

• Berto Cayarga upomniany żółtą kartką za faul.

• Do centry z lewego narożnika najwyżej wyskoczył Leonardo Rocha! Ten uderza głową i wyciągnięty jak struna Dominik Hładun odbija do boku!

Po chwil kolejny stały fragment gry, po którym rosły portugalski napastnik główkuje nad poprzeczką!

• Atak gospodarzy przynosi rzut rożny. Ja nie szło z gry, to może po stałym fragmencie gry?

• Seria zostanie przedłużona?

• ... a także Josue.

• Raphael Rossi upomniany żółtą kartką...

• W środku pola doszło do przepychanek między zawodnikami! Będą kartki!

• Lisandro Semedo zmienia Pedro Justiniano.

• Leonardo Rocha zabrał piłkę Josue w kole środkowym i pognał w stronę bramki gości. Szybko ją stracił na rzecz kapitana Legii.

• Damian Jakubik ruszył na przebój w pole karne Legii! Padł na murawę po kontakcie z Rafałem Augustyniakiem, ale sędzia - osaczony przez zawodników Radomiaka - nakazuje grać dalej. Nie było faulu i rzekomego zagrania ręką defensora Legii.

• Legia długo utrzymuje się przy piłce na połowie Radomiaka.

• Po chwili przeciągnięte dośrodkowanie Josue z lewej strony. Piłka była poza zasięgiem Tomasa Pekharta; łapie ją Gabriel Kobylak.

• W odpowiedzi Paweł Wszołek posyła piłkę na dalszy słupek. Tomas Pekhart wyskoczył wysoko, ale nie na tyle, by uderzyć głową w stronę bramki. Wyżej skoczył Pedro Justiniano.

• Dobre dośrodkowanie Damiana Jakubika z prawej strony w pole karne do wbiegającego Luisa Machado. W ostatniej chwili uprzedził go Maik Nawrocki, który głową zmienia tor lotu piłki.

• ... po czym miękko zagrywa w pole karne do Raphaela Rossiego. Ten głową posyła piłkę na dalszy słupek do Leonardo Rochy, który nie "zamknął" akcji uderzeniem z bliska!

• Leonardo Rocha faulowany ok. 30 metrów od bramki Legii. Roberto Alves ustawia piłkę...

• Bartosz Kapustka przejmuje piłkę blisko "szesnastki" Radomiaka. Nie podał jednak dokładnie do będącej na dobrej pozycji Josue.

• Zakotłowało się przed bramką gospodarzy. Wyszli jednak z opresji.

• Drugą połowę zaczynają legioniści!.

• Thabo Cele wychodzi na drugą połowę za Franka Castanedę.

• [WIDEO] 45+1. MINUTA. GOL JOSUE Z KARNEGO

• Wracamy do Radomia, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Radomiaka z Legią Warszawa. Po pierwszej połowie prowadzą goście.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +2' Koniec pierwszej połowy. Po bramce Josue z rzutu karnego w doliczonym czasie gry, Legia prowadzi z Radomiakiem (1:0).

• +1' JOSUE NIE MYLI SIĘ!!!!

Techniczne uderzenie kapitana Legii przy lewym słupku. Zmylony Gabriel Kobylak rzucił się w stronę prawego!

• Rzut karny dla Legii!

• Sędzia Krzysztof Jakubik zbiega do monitora VAR! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na bliższy słupek Gabriel Kobylak piąstkuje tak, że piłka trafia w rękę Mike'a CestoraMike Cestor!

• Ernest Muci przejmuje piłkę w polu karnym i wystawia ją na 18. metr Bartoszowi Kapustce! Ten uderza mocno pod poprzeczkę, ale Gabriel Kobylak zdołał ją przenieść nad poprzeczką!

• Dzieje się w Radomiu

• Po chwili Josue uderza technicznie z 14 metrów w stronę lewego dolnego rogu! Piłka odbiła się od murawy tuż przed zasłoniętym Gabrielem Kobylakiem, który szczęśliwie odbija ją przedramieniem!

• Yuri Ribeiro posyła piłkę w okolice prawego narożnika pola bramkowego do Pawła Wsozłka, który chciał głową zgrać przed bramkę. Nie do końca wyszło mu tak, jak zaplanował, bo... niewiele brakowało, a przelobowałby Gabriela Kobylaka!

• Ciekawie zapowiadała się akcja Radomiaka lewą stroną. Podłączył się Raphael Rossi, który pograł z Luisem Machado. Podanie ostatniego z wymienionych w pole karne nie znalazło adresata.

• Mike Cestor kolejny raz górą w pojedynku z Pawłem Wszołkiem. Tym razem to reprezentant DR Konga wznawia grę z autu.

• Nie szło z gry, to teraz okazję z rzutu wolnego mieli zawodnicy Kosty Runjaica.

Josue podaje na prawą stronę do Bartosza Kapustki, który o tym dośrodkowaniu chciałby jak najszybciej zapomnieć.

• Bartosz Slisz odbiera piłkę ok.20 metrów od bramki gospodarzy. Podaje w pole karne do Tomasa Pekharta, który uderza wysoko nad bramką. Gdyby piłka nie podskoczyła na nierównej murawie, to Czech raczej oddałby celny strzał.

• W ostatniej chwili Bartosz Slisz powstrzymał we własnej "szesnastce" z Luisem Machado. Nerwowo jednak zareagowała obrona Legii i gdyby bardziej skoncentrowany był Leonardo Rocha, to możliwe, że dopadłby do bezpańskiej piłki w polu karnym gości.

• Na jeden kontakt chcieli pograć - blisko prawej strony - Paweł Wszołek z Josue. Podanie zwrotne drugiego z wymienionych było niedokładne. Jeszcze kapitan Legii chciał przekonać arbitra, że był faulowany. Bezskutecznie.

• 35% Posiadanie piłki 65%

• Po chwili zablokowany strzał Luisa Machado z dystansu, a podanie w pole karne do Leonardo Rochy "przecina" Rafał Augustyniak.

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie Damiana Jakubika. Przeciągnięta próba; piłkę przed bramką łapie Dominik Hładun.

• Tomas Pekhart na spalonym.

• Kolejny pojedynek Mike'a Cestora z Pawłem Wszołkiem. Piłka Legii został wypchnięty z piłką za linię boczną, ale to goście wznowią grę z autu. Jako ostatni dotknął ją defensor Radomiaka.

• Po wymianie podań na 1-2 kontakty piłkę na prawej stronie dostaje Paweł Wszołek. Podaje płasko przed pole karne do Ernesta Muciego, ale ten nie zdołał opanować piłki.

• Dominik Hładun dobrze zastępuje Kacpra Tobiasza

• Mocne (i górne) zagranie Mike'a Cestora przed pole karne Legii. Rafał Augustyniak nie kalkulował - wybija piłkę do boku.

• Z kontrą środkiem ruszyli legioniści. W polu karnym uderzał wolejem Josue, ale wyraźnie skiksował. Jeszcze Ernest Muci niepotrzebnie nie zagrał prostopadle do rozpędzonego Pawła Wszołka...

• Legia w ataku pozycyjnym na własnej połowie. Gospodarze nie kwapią się do wysokiego pressingu.

• Ernest Muci uderza prostym podbiciem zza linii metr obok dalszego (prawego) słupka.

• Niedokładne podanie Maika Nawrockiego daje okazję gospodarzom do zaatakowania ok. 30 metrów od bramki Legii. Ponieważ nagle zaroiło się od zawodników w biało-czarnych strojach, to zawodnicy Mariusza Lewandowskiego wycofali grę niemal pod swoje pole karne.

• Gra wznowiona od rzutu sędziowskiego.

• Luis Machado urwał się lewą stroną i chciał wbiec w pole karne. Ten tuż przed linię boczną pola karnego pada na murawę po przewinieniu Pawła Wszołka. Sędzia początkowo puścił grę, ale ją przerywa.

• Po krótkim rozegraniu Josue zagrywa przed pole karne do Filipa Mladenovicia. Ten idealnie "nakrył" piłkę, posyłając ją uderzeniem bez przyjęcia w lewy górny róg bramki! Wyciągnięty jak struna bramkarza Radomiaka zdołał odbić piłkę do boku!

• Ostro bita piłka z prawego narożnika przez Josue. Gospodarze ratują się wybiciem za linię końcową. Kolejny rzut rożny, tym razem z lewej strony, po którym piąstkuje Gabriel Kobylak.

Jeszcze jeden korner.

• Atak Legii prawą stroną przynosi rzut rożny.

• Dublet z Lechią (3:1) i gol z Koroną (1:2); trafił też Dawid Abramowicz

• Po chwili zablokowane uderzenie Josue z dystansu. Piłka poleciała w pole karne, skąd uderzać chciał Tomas Pekhart. Ten tylko musnął futbolówkę w stronę środka bramki - dokładnie tam, gdzie stał Gabriel Kobylak.

• Mocne zagranie Josue ze środka pola na prawą stronę do Pawła Wszołka. Dobrze przesunął się Mike Cestor, którzy przechwytuje piłkę.

• A teraz prawą stroną próbowali zaatakować piłkarze Mariusza Lewandowskiego. Prostopadłe podanie w "szesnastkę' do Franka Castanedy było jednak niedokładne.

Po chwili dośrodkowanie, z którym radzą sobie obrońcy Legii.

• Dochodzące dośrodkowanie Josue na 8. metr, gdzie najwyżej wyskoczył Leonardo Rocha. Przydał się rosły napastnik Radomiaka przed własną bramką, który głową wybija piłkę.

• Josue faulowany ok. 25 metrów od bramki gospodarzy. Przewinił Raphael Rossi, który chciał zagrać na "wyprzedzenie", ale był spóźniony.

• Paweł Wszołek w roli prawoskrzydłowego szukał miejsca do dośrodkowania. Skutecznie przyblokował go Mike Cestor, z czego skorzystał Luis Machado. Ten pognał lewą stroną - wzdłuż linii bocznej - i faulował go Bartosz Slisz. Kartki nie ma.

• Krzysztof Jakubik gwiżdże i spotkanie w Radomiu rozpoczęte!

• Rozpoczęcie spotkania poprzedza minuta ciszy poświęcona Jerzemu Figasowi, byłemu sędziego Ekstraklasy i działaczowi sportowemu. Honorowy Prezes Radomskiego OZPN miał 89 lat (sportowefakty)

• Gabriel Kobylak, bramkarz Radomiaka wypożyczony z... Legii, odbiera nagrodę dla "Młodzieżowca lutego".

A kapitanami są dzisiaj Raphael Rossi i Josue.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• W rundzie jesiennej Legia wygrała u siebie z Radomiakiem po bramce Rafała Augustyniaka.

Jak będzie dzisiaj?

• Najskuteczniejsi strzelcy obu drużyn w tym sezonie:

• Radomiak: Maurides (4 gole), Roberto Alves, Filipe Nascimento, Dawid Abramowicz, Luis Machado, Leonardo Rocha (wszyscy po 3), Raphael Rossi (2).
    • Legia: Josue (7), Filip Mladenović (6), Paweł Wszołek (5).
  • Legia zagra w pobliskim Radomiu, w meczu kibicowskiej przyjaźni, na stadionie dla około 5 tys. osób. W tygodniu wymieniono na nim część murawy, którą dobił atak zimy.

• Skład Legii Warszawa

• Radomiak po niezłym starcie rundy rewanżowej ostatnio zanotował dwie porażki z rzędu. Najpierw dał się wykiwać Zagłębiu Lubin (0:1), a w zeszłej kolejce przegrał derby z Koroną w Kielcach (1:2).

• Do składu Legii po pauzie za kartki powraca Josue. Pod jego nieobecność drużyna pokonała Stal Mielec 2:0, choć trzeba przyznać, że gdyby nie świetna postawa Dominika Hładuna między słupkami to wynik mógłby być zgoła odmienny.

• Skład Radomiaka Radom

• To ligowe ostatki przed przerwą na mecze reprezentacji. Legia bardzo liczy na zwycięstwo i jednoczesne potknięcie Rakowa Częstochowa. W następnej kolejce dojdzie bowiem do bezpośredniego spotkania na Łazienkowskiej, a póki co strata wynosi aż dziewięć punktów.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

• Po emocjonującym widowisku w Zabrzu, które z wysokiego "C" otworzyło 25. kolejkę Ekstraklasy, przenosimy się do Radomia, gdzie czeka nas pojedynek Radomiaka z Legią Warszawa!

Spotkanie poprowadzi Krzysztof Jakubik..

Radomiak - Legia LIVE! Nie mogą sobie pozwolić na wpadkę w meczu przyjaźni

Radomiak - Legia LIVE! Nie mogą sobie pozwolić na wpadkę w meczu przyjaźni ©Adam Jankowski

PKO Ekstraklasa. Mecz Radomiak Radom - Legia Warszawa ONLINE. Dziewiąty zespół kontra wicelider. Tak zapowiada się piątkowy mecz przyjaźni na kameralnym stadionie. Goście nie mogą nawet zremisować, jeśli chcą pozostać w grze o tytuł. Początek o godzinie 20:30.

PKO Ekstraklasa. Mecz Radomiak Radom - Legia Warszawa ONLINE

Decyzją PZPN mecz Radomiak - Legia poprowadzi sędzia Krzysztof Jakubik (Siedlce). We wrześniu przy Łazienkowskiej padła tylko jedna bramka. Po uderzeniu zza pola karnego trafi Rafał Augustyniak, pierwszy i jak dotąd jedyny raz dla Legii.

Mariusz Lewandowski, trener Radomiaka: - Cieszymy się, że wymieniona murawa, bo to trzeba było zrobić. To jest bardzo ważne i klub stanął na wysokości zadania, żeby poprawić warunki meczowe. Cieszymy się, że gramy u siebie, można powiedzieć mecz przyjaźni, który kibice bardzo lubią i sądzę, że atmosfera na trybunach na pewno będzie bardzo dobra, co kibice bardzo lubią.

Kosta Runjaić, trener Legii: - Radomiak ma pełną swobodę podjęcia decyzji o występie Gabriela Radomiaka. My nie będziemy stawiać przeszkód. Zespół z Radomia będzie bardzo zmotywowany. Nasi rywale mogą grać nawet powyżej swoich umiejętności, oczywiście jeśli do tego dopuścimy.

Nie zagrają w meczu Radomiak - Legia:
Radomiak: Leandro, Nascimento, Łukasik, Nowakowski
Legia: Kramer, Tobiasz, Carlitos, Johansson

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Legia - Radomiak 1:0 (Ekstraklasa, 02.09.2022)
Legia - Radomiak 4:0 (sparing, 29.01.2022)
Legia - Radomiak 0:3 (Ekstraklasa, 19.12.2021)

Mecz Radomiak Radom - Legia Warszawa TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo na kanałach CANAL+ Sport, CANAL+ Sport 3, CANAL+ 4K Ultra HD. W internecie mecz w aplikacji Canal+ Online. Relacja LIVE od godziny 20:30 w GOL24 - zapraszamy!