Mecz Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać...

Mecz Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. W Częstochowie o bilety na Narodowy

Fortuna Puchar Polski, 1/2 finału
2019-04-10 18:00

Raków Częstochowa

0

Lechia Gdańsk

1

• Koniec! Szymon Marciniak gwiżdże po raz ostatni! Lechia Gdańsk ląduje w finale Pucharu Polski i 2 Maja zmierzy się na Stadionie Narodowym z Jagiellonią Białystok!

• Szymon Lewicki uderza głową z 5 metrów, jednak trafia prosto w bramkarza rywali!

• Daniel Łukasik również trafia do notesu sędziego.

• Maciej Domański wchodzi w miejsce Petra Schwarza i wszystkie zmiany w tym meczu zostały wykorzystane.

• Jarosław Kubicki ogląda żółtą kartkę.

• Co dzisiaj robi Piotr Stokowiec? Patryk Lipski zagrał tylko 15 minut i schodzi z boiska. Nie jest to efekt żadnej kontuzji, gdyż sam zawodnik był bardzo zdziwiony. W jego miejsce pojawia się Steven Vitoria.

• Tomas Petrasek był pociągany w polu karnym rywala, ale Szymon Marciniak pokazuje, że nic nie było.

• Szymon Lewicki wchodzi na murawę w miejsce Miłosza Szczepańskiego.

• Zlatan Alomerović ratuje swój zespół! Patryk Kun uderzył prosto w okienko, ale końcówkami palców bramkarz gości odbił piłkę!

• Zagranie ręką pod polem karnym Lechii! Będzie groźna okazja dla gospodarzy, a Błażej Augustyn ogląda żółtą kartkę.

• Świetna okazja gości! Lukas Haraslin wstrzelił piłkę w pole karne, ale nikt nie przeciął tego podania!

• Jakub Arak, który wszedł w 30 minucie już opuszcza murawę. W jego miejsce melduje się Patryk Lipski.

• Jednak nie ma gola! Szymon Marciniak podjął decyzję o anulowaniu bramki i teraz na stadionie słychać tylko gwizdy!

• Zamieszanie w polu karnym Lechii i Petr Schwarz pakuje piłkę z najbliższej odległości! Sędzia Marciniak ma jeszcze wątpliwości czy zawodnik Rakowa nie dotknął piłki ręką i musi sprawdzić to na monitorze!

• Daniel Bartl zmienia Piotra Malinowskiego.

• Zawodnik Lechii wybija piłkę z bramki! To powinno być 1:1!

• My również życzymy zdrowia!

• Tomasz Makowski posyła piłkę nad bramką Jakuba Szumskiego. Lechia mocno zaczyna drugą połowę.

• Jakub Arak uderza i piłka przelatuje minimalnie obok bramki.

• Mocne uderzenie Mladenovicia, ale świetnie piłkę odbija Szumski!

• Wracamy na drugą część meczu! Czy Raków zdoła jeszcze powalczyć choćby o dogrywkę?

• Koniec pierwszej części meczu! Lechia prowadzi 1:0 z Rakowem Częstochowa, ale tak naprawdę gospodarze mają bardzo dużo czasu, aby odwrócić losy tego pojedynku!

• Dobre uderzenie Listkowskiego! Na posterunku był jednak golkiper Lechii, który wyłapuje lecącą futbolówkę!

• Szymon Marciniak doliczył aż 6 minut!

• Petr Schwarz ukarany żółtą kartką!

• Co się dzieje w tym meczu Tomas Petrasek zderzył się głową z Nalepą! Wyglądało to groźnie, ale nic poważnego się tym razem nie stało!

• Daniel Łukasik zderzył się z rywalem i przypadkiem został kopnięty w nos. Pojawiło się sporo krwi. Ależ pecha mają zawodnicy gości.

• Mladenović przeciągnął dośrodkowanie i jego drużyna straciła szansę na podwyższenie prowadzenia.

• Zlatan Alomerović spokojnie wyłapuje dośrodkowanie rywala i wygrywa pojedynek ze Schwarzem.

• Artur Sobiech nie da rady kontynuować gry. Nic dziwnego w końcu dwa razy został uderzony w głowę i tak naprawdę ledwo stał na nogach. W jego miejsce pojawi się Jakub Arak.

• Artur Sobiech ma dzisiaj bardzo dużo pecha. Wcześniej został kopnięty przez rywala, a teraz zderzył się głową z Niewulisem i rozciął łuk brwiowy.

• Zamieszanie w polu karnym Lechii! Gdyby udałoby im się oddać strzał to na tablicy wyników byłby remis!

• Pewna interwencja Joao Nunesa, który wybija piłkę na rzut rożny.

• Filip Mladenović ukarany żółtą kartką za faul na Listkowskim.

• Na szczęście strzelec bramki wraca na murawę. Okazało się, że to wszystko tylko wyglądało poważnie.

• Zawodnicy Lechii jakby chcieli zaprzeczyć moim słowom! Artur Sobiech otrzymał świetne podanie, uderzył głową i na raty pakuje piłkę do bramki! Niestety przy okazji został kopnięty w głowę przez rywala i wyglądało to bardzo poważnie...

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Artur Sobiech zdobywa bramkę!

• Jakub Szumski spokojnie wyłapuje dośrodkowanie rywala. Lechia jak na razie kompletnie bez pomysłu.

• Petr Schwarz próbował obsłużyć Musiolika prostopadłym podaniem, ale zabrakło mu trochę siły w tym zagraniu.

• Początek meczu wskazuje na to, że Raków nie będzie chciał się tutaj bronić. To oni utrzymują piłkę na połowie rywala.

• Ależ było blisko! Już w 2 minucie gospodarze mogli wyjść na prowadzenie, ale Andrzej Niewulis trafia w poprzeczkę!

• Zawodnicy Rakowa rozpoczęli mecz od środka!

• Oba zespoły wychodzą z tunelu! Za chwilę usłyszymy pierwszy gwizdek!

• Ostatni mecz pomiędzy tymi drużynami odbył się 18 czerwca...... 2000 roku. Wtedy górą była Lechia Gdańsk, która zwyciężyła 4:1. Kto dzisiaj wywalczy sobie promocję do finału na Stadionie Narodowym?

• Dzisiaj zmierzą się ze sobą liderzy 1 ligi oraz Ekstraklasy. Faworytem jest oczywiście Lechia Gdańsk, która ma dużo większe doświadczenie w takich pojedynkach. Podopieczni Piotra Stokowca nie mogą jednak lekceważyć rywala, ponieważ ich przeciwnicy w drodze do półfinału pokonali już Lecha Poznań i Legię Warszawa.

• Dzień dobry Państwu! Czas poznać drugiego finalistę tegorocznego Pucharu Polskiego! Raków Częstochowa podejmuje Lechię Gdańsk! Na relację LIVE z tego pojedynku zaprasza Bartłomiej Modzelewski!

red, Paweł Stankiewicz

Raków - Lechia LIVE! W Częstochowie o bilety na Narodowy
1/4
przejdź do galerii

Raków - Lechia LIVE! W Częstochowie o bilety na Narodowy ©Karolina Misztal

Mecz Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk ONLINE. Na stadionie w Częstochowie poznamy drugiego finalistę Pucharu Polski. Do Jagiellonii dołączy albo lider Fortuna 1 Ligi, albo lider Lotto Ekstraklasy. Pierwszy gwizdek o godzinie 18:00, relacja LIVE w GOL24.

Mecz Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk ONLINE

To będzie jeden z najważniejszych meczów w tym sezonie. Biało-zieloni oczywiście walczą o mistrzostwo Polski, ale mają też szansę na zdobycie drugiego w historii klubu Pucharu Polski. Raków, choć to pierwszoligowiec, nie będzie jednak łatwym przeciwnikiem.
Przekonały się o tym zespoły Lecha Poznań i Legii Warszawa, które został wyrzucone z tych rozgrywek właśnie przez zespół z Częstochowy. Poza tym trzeba pamiętać, że Raków w tym sezonie przegrał zaledwie dwa mecze, u siebie jest niepokonany i jest już o krok od awansu do Lotto Ekstraklasy.

- Raków gra trójką obrońców i jest dobrze zorganizowany. Nie jest to żadna asekuracja, ale czeka nas bardzo trudny mecz. Lechia pokazała jednak, że nie jest nam straszny żaden rywal i potrafimy być skoncentrowani, jeśli przeciwnik jest wyjątkowo zdeterminowany. Chcemy zagrać tak, aby awansować do finału - przyznał Piotr Stokowiec, trener gdańszczan.

Lechia udała się do Częstochowy w najsilniejszym składzie, choć można spodziewać się kolejnych rotacji. Te wymusza terminarz, a gdańszczanie ostatnio grają co trzy dni. W sztabie szkoleniowym pamiętają też, że już w sobotę drużynę czeka bardzo ważny wyjazdowy mecz ligowy z Cracovią. A w nim trzeba będzie bronić przewagi punktowej w tabeli nad Legią. Można spodziewać się, że na mecz z Rakowem do składu wrócą Flavio Paixao i Daniel Łukasik. Ten pierwszy w spotkaniu z Lechem rozegrał tylko kwadrans, a drugi cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. Trener Stokowiec musi ocenić na ile gotowy jest Patryk Lipski, który dopiero wrócił do gry po kontuzji i czy już może rozegrać dwa mecze w tak krótkim czasie.

Mecz Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk. Kto awansuje do finału Pucharu Polski?

Być może wolne dostanie Jarosław Kubicki, który od początku sezonu jest też dość mocno eksploatowany. W klubie dbają o jak najlepszą regenerację piłkarzy, stąd drużyna na mecz z Rakowem poleciała samolotem do Katowic i w ten sam sposób wróci do Gdańska. Także samolotem zespół uda się na spotkanie z Cracovią. Teraz jednak piłkarze koncentrują się na rywalizacji w Częstochowie, bowiem finał Pucharu Polski na Stadionie Narodowym w Warszawie jest już na wyciągnięcie ręki.

- Przed nami następny rywal, którego musimy wyeliminować. Jesteśmy dobrze przygotowani, bo tak też pracowaliśmy w przerwie na kadrę - mówi Błażej Augustyn, obrońca biało-zielonych. - To było widać chociażby w meczu z Lechem, w którym pomimo dużego natężenia gier, dobrze wyglądaliśmy pod względem fizycznym. Wiemy na co stać Raków, mieliśmy długą odprawę i analizowaliśmy jego grę i wiemy, jak będziemy realizować nasz plan na to spotkanie. Mielemy nadzieję, że wynik końcowy będzie dla nas korzystny. Stadion Narodowy kusi i każdy chce się tam znaleźć. Jesteśmy już blisko, ale najpierw musimy zająć się meczem z Rakowem, a dopiero potem myśleć o finale.

Raków jest chwalony, jest traktowany jako wymagający rywal i z pewnością trzeba spodziewać się w Częstochowie bardzo trudnego meczu. Nie można jednak zapominać, że to Lechia w tej parze reprezentuje ekstraklasę i w dodatku przyjeżdża jako jej lider i jeden z głównych kandydatów do mistrzostwa Polski. To w jakiś sposób powinno podziałać na wyobraźnię gospodarzy, a jakość piłkarska powinna być po stronie zespołu prowadzonego przez trenera Stokowca.

- Jesteśmy tego świadomi i na pewno przeciwstawimy się Rakowowi. Rywale mieli super serię, w lidze dominują i wygrywają, ale z nami tak łatwo nie będę mieli. Nie można zapominać, że w pierwszej lidze Raków ma jednak trochę inny kaliber meczów. To jednak nie może nas zgubić i musimy być przygotowani na trudny mecz. Raków jest dobrze zorganizowany, stałe fragmenty gry są jego mocną stroną. Gra trójką obrońców i dobrze to wychodzi. Zobaczymy, czy z nami będzie tak samo. Słyszę, że Lechia jest przewidywalna. Jeśli to prawda, to dlaczego rywale w 17 meczach w tym sezonie nie strzelili nam bramki? Przewidywalne jest to, że dobrze bronimy. Niech dalej tak o nas mówią, a my konsekwentnie idźmy do przodu - powiedział Augustyn.

Droga do półfinału Pucharu Polski:

Raków Częstochowa:
4:0 - Victoria Sulejówek (I runda)
1:0 - Lech Poznań (1/16 finału)
3:0 - Wigry Suwałki (1/8 finału)
2:1 po dogrywce - Legia Warszawa (1/4 finału)

Lechia Gdańsk:
1:1, 5:4 k. - Wisła Kraków (I runda)
3:1 - Resovia Rzeszów (1/16 finału)
3:1 - Bruk-Bet Termalica Nieciecza (1/8 finału)
2:1 - Górnik Zabrze (1/4 finału)

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Lechia - Raków 4:1 (1 liga, 18.06.2000)
Raków - Lechia 1:1 (1 liga, 07.11.1999)

Mecz Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Polsat Sport. W internecie mecz dostępny dzięki aplikacji IPLA TV. Komentuje duet Cezary Kowalski – Waldemar Prusik. Studio od 17, gośćmi Szymona Rojka będą Andrzej Kretek i Gothard Kokott. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 18:00. Zapraszamy.