PKO Ekstraklasa. Mecz Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk...

PKO Ekstraklasa. Mecz Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk ONLINE. Przypilnować srebra. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 34. kolejka
2022-05-21 17:30

Raków Częstochowa

3

Lechia Gdańsk

0

• Dziękujemy za śledzenie naszych relacji z całego sezonu PKO Ekstraklasy i zapraszamy już od lipca na sezon 2022/23! Udanego weekendu!

• Oceny piłkarzy po meczu Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk (w skali 1-6):

• Vladan Kovacević - 4
    • Milan Rundić - 3
    • Tomas Petrasek - 4
    • Zoran Arsenić - 3, (Wiktor Długosz - 3)
    • Ben Lederman - 4, (Luka Gagnidze - bez oceny)
    • Giannis Papanikolaou - 3, (Igor Sapała - bez oceny)
    • Patryk Kun - 4
    • Fran Tudor - 3
    • Ivi Lopez - 5
    • Mateusz Wdowiak - 4, (Walerian Gwilia - bez oceny)
    • Sebastian Musiolik - 3, (Vladislavs Gutkovskis - 4)

• Michał Buchalik - 3
    • Conrado - 2
    • Mario Maloca - 3
    • Kristers Tobers - 2
    • Joseph Ceesay - 2
    • Egzon Kryeziu - 3, (Jan Biegański - 2)
    • Jakub Kałuziński - 3, (Filip Koperski - 4)
    • Maciej Gajos - 3
    • Ilkay Durmus - 2, (Kacper Sezonienko - 3)
    • Marco Terrazzino - 3, (Flavio Paixao - 3)
    • Łukasz Zwoliński - 2, (Christian Clemens - 3)
  • Koniec meczu w Częstochowie! Raków wygrywa z Lechią Gdańsk 3:0 i oficjalnie zostaje wicemistrzem Polski!

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

• To powinna być bramka dla Rakowa Częstochowa! Tym razem Vladislavs Gutkovskis nie zdołał pokonać Michała Buchalika!

• Na trybunach w Częstochowie trwa fetowanie mistrzostwa. Małe racowisko za bramką Michała Buchalika.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Igor Sapała zmienił Giannisa Papanikolaou.

• Żółtą kartką ukarany Filip Koperski.

• Natomiast Walerian Gwilia pojawił się w miejsce Mateusza Wdowiaka.

• Dwie zmiany w Rakowie Częstochowa. Luka Gagnidze zmienił Bena Ledermana

• Bruk-Bet Termalica Nieciecza doprowadza do wyrównania i Pogoń traci ostatni ostatni argument w walce o drugie miejsce!

• Ivi Lopez mógł skompletować hat-tricka, ale przegrał pojedynek z Michałem Buchalikiem!

• Lechia Gdańsk próbuje zmniejszyć rozmiary porażki, ale akcje ofensywne gości nie przynoszą zagrożenia pod bramką rywala.

• Filip Koperski stanął przed szansą na zdobycie bramki, ale świetnie interweniował Vladan Kovacević!

• Ostatnia zmiana w Lechii Gdańsk. Filip Koperski zmienił Jakuba Kałuzińskiego.

• Ostry faul w środku pola i ucierpiał Milan Rundić.

• Vladislavs Gutkovskis zdecydował się na uderzenie z dystansu i piłka po lekkim rykoszecie wpadła do bramki gości!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Vladislavs Gutkovskis także ma swojego gola i Raków prowadzi już 3:0!

• Raków Częstochowa częściej utrzymuje się przy piłce, wyraźnie przeważa nad rywalem, ale nie kwapi się do ataku.

• Wiktor Długosz zmienił Zorana Arsenića.

• Natomiast Christian Clemens pojawił się w miejsce Łukasza Zwolińskiego.

• Dwie zmiany w Lechii Gdańsk. Flavio Paixao zmienił Marco Terrazzino

• Żółtą kartką ukarany Jan Biegański.

• Kolejna bramka w Szczecinie, tym razem dla Bruk-Betu! Już tylko 2:1 dla Pogoni!

• Spokojne spotkanie w Częstochowie. Rakowowi zdecydowanie pasuje ten wynik, natomiast Lechia nie może znaleźć sposobu na rywali.

• Pogoń Szczecin podwyższa na 2:0 po skutecznie wykorzystanym rzucie karnym!

• Maciej Gajos uderzył wprost w ręce Vladana Kovacevića.

• Lechia Gdańsk wywalczyła rzut wolny blisko pola karnego Rakowa.

• Mateusz Wdowiak zagrał na pole karne Lechii, ale tam żaden z jego partnerów nie zdołał dopaść do piłki.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu w Częstochowie!

• Natomiast Kacper Sezonienko pojawił się w miejsce Ilkaya Durmusa.

• W Lechii Gdańsk Jan Biegański zastąpił Egzona Kryeziu

• W Rakowie Częstochowa Vladislavs Gutkovskis zmienił Sebastiana Musiolika

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Częstochowie. Za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Częstochowie. Raków do przerwy pewnie prowadzi 2:0 z Lechią Gdańsk.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

• Pogoń Szczecin obejmuje prowadzenie w meczu z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza! To oznacza, że Raków musi co najmniej zremisować swoje spotkanie.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie zagroziło bramce Lechii.

• Patryk Kun wpadł z piłką w pole karne Lechii, ale jego uderzenie świetnie wybronił Dusan Kuciak!

• Próba ofensywnej akcji gości, ale teraz Conrado faulował w ataku.

• Fran Tudor ukarany żółtą kartką.

• Końcówka pierwszej połowy meczu w Częstochowie. Gra już nieco wakacyjna. Raków kontroluje przebieg gry, a Lechia nie potrafi zagrozić bramce rywala.

• Conrado został ukarany żółtą kartką.

• Łukasz Zwoliński wpadł z piłką w pole karne Rakowa, ale tam sfaulował w ataku Zorana Arsenića.

• Marco Terrazzino wstrzelił piłkę w pole karne Rakowa, a tam blisko przecięcia tego zagrania był Maciej Gajos, ostatecznie jednak Vladan Kovacević zdołał wybić tę piłkę.

• Mniej interesujący fragment gry w Częstochowie. Gracze obu zespołów rozgrywają głównie w środku pola.

• Lechia Gdańsk próbuje przejąć inicjatywę. Teraz to ona częściej utrzymuje się przy piłce.

• Ivi Lopez zdecydował się na strzał z dystansu, ale Dusan Kuciak pewnie interweniował.

• Maciej Gajos niemal idealnie uderzył, ale jeszcze lepiej interweniował Vladan Kovacević!

• Lechia Gdańsk wywalczyła rzut wolny blisko pola karnego gospodarzy.

• Zagranie na skrzydło do Patryka Kuna, ale ten nie zdołał dobrze przyjąć piłkę i w efekcie ją stracił.

• Raków Częstochowa niemal non stop pozostaje na połowie Lechii, ale obecnie defensywa gdańszczan spisuje się nieco lepiej.

• Ivi Lopez dostał piłkę w polu karnym rywali, zabawił się z obrońcą i znowu precyzyjnym strzałem podwyższył na 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Coś niesamowitego! Ivi Lopez podwyższa na 2:0!

• Patryk Kun zagrał w pole karne do Mateusza Wdowiaka, ten odegrał do Ivi Lopeza, a Hiszpan precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce rywali!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Niezawodny Ivi Lopez otwiera wynik spotkania w Częstochowie!

• Ivi Lopez ucierpiał po starciu z rywalem w środku pola.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne gości nie zagroziło bramce Dusana Kuciaka.

• Sebastian Musiolik dostał piłkę w polu karnym Lechii, ale nie zdołał dobrze dośrodkować pod bramkę gości.

• Lechia zaatakowała lewą stroną boiska, ale tam zamknięty korytarz nie pozwolił graczom gości dośrodkować.

• Fran Tudor dośrodkował w pole karne Lechii, ale bardzo niedokładnie.

• Pierwsze prostopadłe podanie w kierunku pola karnego Lechii i gospodarze wywalczyli rzut rożny.

• Rozpoczynamy ostatni akcent tego sezonu PKO Ekstraklasy!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawę stadionu w Częstochowie. Za moment rozpoczniemy ostatni mecz tego sezonu PKO Ekstraklasy!

• Natomiast oto skład naszego czwartego pucharowicza, Lechii Gdańsk:

• Ci piłkarze powalczą u drugie miejsce w tabeli na koniec sezonu! Oto skład Rakowa Częstochowa!

• Dzisiaj swoje 37. urodziny obchodzi bramkarz Lechii Gdańsk, a wcześniej Legii Warszawa - Dusan Kuciak!

• Na początku grudnia zeszłego roku Lechia Gdańsk po emocjonującym meczu wygrała z Rakowem Częstochowa 3:1. Jednak jako pierwsi prowadzenie w tamtym meczu objęli goście po bramce Bena Ledermana. Po przerwie dwa trafienia zanotował Ilkay Durmus, a jedną bramkę dołożył Flavio Paixao i to gdańszczanie okazali się lepsi.

• Stadion w Częstochowie gotowy do ostatniego meczu w tym sezonie! Pogoda także zapowiada się znakomicie!

• Lechia Gdańsk spokojnym bezbramkowym remisem z Pogonią Szczecin zapewniła sobie czwarte miejsce w lidze, wcześniej po niesamowicie emocjonującym pojedynku i hat-tricku Łukasza Zwolińskiego Lechia wygrała bardzo ważny mecz ze Stalą Mielec 3:2. Te dwa mecze, kiedy rywale wciąż walczyli o swoje cele były zdecydowanie kluczowe w utrzymaniu czwartej pozycji w lidze.

• Raków Częstochowa nie wytrzymał tempa na finiszu rozgrywek. Podopieczni Marka Papszuna w ostatnich dwóch meczach zdobyli tylko jeden punkt z dużo niżej notowanymi drużynami. Najpierw Raków zaledwie zremisował u siebie z Cracovią i stracił pozycję lidera tabeli, natomiast później przegrał z walczącym o utrzymanie Zagłębiem Lubin i definitywnie stracił szanse na zdobycie mistrza kraju.

• Natomiast Lechia Gdańsk w tym sezonie nie walczy już o nic. Lechiści mają pewne czwarte miejsce w lidze i udział w eliminacjach Ligi Konferencji Europy. Zespół z Gdańska na finiszu rozgrywek wyprzedził w walce o puchary Piast Gliwice, który także miał duży apetyt na grę w Europie.

• Raków Częstochowa wciąż nie ma pewnej drugiej pozycji w lidze na koniec sezonu, ale do osiągnięcia tego wystarczy dzisiaj tylko remis. Trzecia w tabeli Pogoń Szczecin ma o dwa punkty mniej, ale gorszy bilans bezpośrednich meczów, więc nawet przy równej liczbie punktów wyżej w tabeli będzie Raków.

• Witamy serdecznie! W ostatnim meczu sezonu 2021/22 PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa zmierzy się na własnym stadionie z Lechią Gdańsk! Na relację na żywo z tego pojedynku zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb!

Raków - Lechia LIVE! Przypilnować wicemistrzostwa

Raków - Lechia LIVE! Przypilnować wicemistrzostwa ©Przemyslaw Swiderski

Mecz Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk ONLINE. Gra nie toczy się o pietruszkę. Zdobywca Pucharu Polski musi przypilnować drugiego miejsca, czyli wicemistrzostwa. Relacja LIVE w sobotę od godziny 17:30.

Mecz Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk ONLINE

Raków dopiero tydzień temu stracił szanse na tytuł. Przesądziła o tym porażka w Lubinie. W doliczonym czasie Zagłębie zdobyło bramkę z rzutu karnego po odgwizdaniu ręki Zorana Arsenicia.

Co istotne, Raków jeszcze nie jest pewny powtórzenia sukcesu z zeszłego sezonu. Porażka z Lechią przy jednoczesnym zwycięstwie Pogoni nad Bruk-Bet Termaliką sprawi, że srebrne medale zostaną wręczone piłkarzom ze Szczecina (każdy inny scenariusz jest po myśli Rakowa).

Raków nie ma dobrej passy z Lechią. Przegrał oba ostatnie mecze o stawkę. W grudniu sił i pomysłów starczyło mu tylko na pierwszą połowę. W drugiej Lechia strzeliła trzy gole.

Bez względu na wynik sobotniego meczu Raków i Lechia będą reprezentować Polskę w eliminacjach do Ligi Konferencji.

Marek Papszun, trener Rakowa: - To bardzo ważny mecz, bo decydujący o tym, które medalowe miejsce zajmiemy. Nie jesteśmy jeszcze na wakacjach. Pracujemy na pełnych obrotach, drużyna jest skoncentrowana i dobrze nastawiona. Chcemy zakończyć zwycięstwem, a dopiero po nim myśleć o imprezowaniu

Tomasz Kaczmarek, trener Lechii: - Chcemy wygrywać z zespołami, które są lepsze od nas, chcemy wejść na ich poziom. Do Częstochowy wybieramy się bez presji. To bardzo ważny dzień, by sprawdzić się na tle dobrego przeciwnika, tym bardziej że zaraz czekają na nas mecze w europejskich pucharach.

Nie zagrają w meczu Raków - Lechia:
Raków: Cebula, Racovitan, Niewulis
Lechia: Nalepa, Kuciak, Makowski, Haydary

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Lechia - Raków 3:1 (Ekstraklasa, 04.12.2021)
Raków - Lechia 2:4 (sparing, 23.06.2021)

Mecz Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk TRANSMISJA TV
To spotkanie będzie można obejrzeć w paśmie otwartym. Bezpłatną transmisję przeprowadzi TVP Sport. Komentować będą Jacek Laskowski i Robert Podoliński. Mecz również na kanale Canal+ Sport. Komentują Adrian Olek, Kamil Kosowski. W internecie transmisja za darmo na stronie i w aplikacji TVP Sport.