Mecz Sheriff Tyraspol - Legia Warszawa ONLINE. Gdzie oglądać...

Sheriff Tiraspol

0

Legia Warszawa

0

• Mniej słów, mniej szkód. Legia bez stylu żegna się z eliminacjami do europejskich pucharów. Więcej nie ma sensu pisać, więc pożegnam się - relację NA ŻYWO prowadził Tomasz Górski i zapraszam na kolejne tekstowe sprawozdania w GOL24.pl

• KONIEC MECZU! SHERIFF TIRASPOL ZAGRA W FAZIE GRUPOWEJ LIGI EUROPY! LEGIA MOŻE SIĘ SKUPIĆ NA LIDZE I PO WOLNYCH WTORKOWYCH I ŚRODOWYCH WIECZORACH, DO "LISTY" MOŻE DOPISAĆ CZWARTKI!

• Bramkarz Legii znowu w roli głównej! Tym razem popisuje się udaną interwencją poza własnym polem karnym, uprzedzając rywala!

• Arkadiusz Malarz broni strzał Cyrille'a Bayali z pola karnego!

• Ivan Bebek dolicza 4 minuty do drugiej odsłony.

• Coraz śmielej atakują gospodarze. Strzał Jairo Da Silvy został zblokowany, a po uderzeniu Cyrille'a Bayaliego jest rzut rożny. Hildeberto skutecznie przerwał stały fragment gry Sheriffa.

• Żółta kartka dla Jairo Da Silvy.

• Żółta kartka dla Cristiano Da Silvy

• Sebastian Szymański za Michała Kucharczyka. Jego występ przemilczmy

• "Żółko" dla Cyrille'a Bayali.

• Żółta kartka dla Michała Kucharczyka.

• Zlatko Tripić zmieniony przez Victora Oliveirę.

• Armando Sadiku zmienia Tomasza Jodłowca.

• Atak pozycyjny gospodarzy przed polem karnym Legii. Przerywa go niedokładne podane Jairo Da Silvy w "szesnastkę". Tam Maciej Dąbrowski kopie wysoko.. za siebie. Arkadiusz Malarz chwyta piłkę.

• Zlatko Tripić wychodził sam na sam z Arkadiuszem Malarzem! W ostatniej chwili powstrzymał go Adam Hlousek.

• Cyrille Bayala wywalczył rzut wolny ok. 20 metrów od bramki Legii po faulu Macieja Dąbrowskiego. Ten za przewinienie ogląda żółtą kartkę.

• ... w w Sheriffie za Josipa Brezovaca pojawia się Benjamin Balima.

• Hildeberto Pereira zmienia bezbarwnego w drugiej połowie Dominika Nagya...

• Próba kontry Legii w postaci "lagi" do Michała Kucharczyka. Na linii "podania" stanął jednak Cristiano Da Silva. Szybko ciężar gry przeniósł się w okolice drugiego "boksa". z jego okolicy Jairo Da Silva strzela obok brmki Arkadiusza Malarza.

• Jairo Da Silva zmienia Ziguy'ego Badibangę

• Po chwili Mateo Susić zagrywa z prawej strony w "szesnastkę". Maciej Dąbrowski wybija na uwolnienie.

• Z kontrą ruszył Zlatko Tripić. Po starciu z jednym z legionistów pada w polu karnym! Sędzia upomniał słownie skrzydłowego Sheriffa. Nie ma rzutu karnego.

• Maciej Dąbrowski wywalczył sobie miejsce. Strzela głową nad bramką gospodarzy.

• Zvonimir Mikulić paruje piłkę na rzut rożny po strzale Tomasza Jodłowca z dystansu! Było groźnie!

• Uściślijmy

• Zlatko Tripić zagrywa niemal z linii końcowej w "szesnastkę" Legii. Artur Jędrzejczyk wybija piłkę na korner. Po wrzutce nastąpił główkowy bilard, po którym Ante Kulusić - rzecz jasna główką - uderza nad poprzeczką.

• Nie wyszło lewą, to gospodarze zaatakowali prawa stroną. Prostopadłe podanie z głębi pola do Josip Brezovac przecina Adam Hlousek.

• Po chwili atak Sheriffa, a dokładniej Christiano da Silvy lewą flanką. Za mocno wypuścił sobie piłkę, która wyszła poza linię boczną.

• To mogła być bramka dla Legii! Kasper Hamalainen główkuje z kilku metrów obok lewego słupka bramki gospodarzy!

• Druga polowa rozpoczęta. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• A tutaj czerwona kartka Michała Pazdana

• Najbliższe 45 minut Legii w el. IV rundy Ligi Europy nie są wyraźne. Nie mam tu na myśli jakości streamu z Mołdawii, a drugą połowę - 45 minut gry bez jednego zawodnika może się źle "odbić" na piłkarzach Jacka Magiery. Pod bramką gospodarzy nie było ŻADNEGO zagrożenia. Multum nieudanych wrzutek, akcje przerywane ok. 25-30 metrów od bramki Zvonimira Mikulicia. Z kolei jego vis a vis nie raz miał przyspieszone tętno. Raz popisał się bardzo dobrą interwencją, a przed przerwą mógł wyciągać piłkę z siatki po atomowym uderzeniu Mateo Susicia. Na szczęście ten minimalnie chybił (pomógł też rykoszet).

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• +2' Koniec pierwszej polowy. W meczu o fazę grupową Ligi Europy Sheriff Tiraspol bezbramkowo remisuje z grającą w "dziesiątkę" od 39. minuty Legią Warszawa. Taki wynik premiuje gospodarzy.

• Cristiano Da Silva w roli lewoskrzydłowego zagrywa płasko w pole karne Legii. Jakub Czerwiński na wślizgu wybija tam, skąd przyszła.

• Coś to daje w postaci stałych fragmentów gry. Najpierw rzutu wolnego, a teraz rożnego. Na piłkę wrzuconą z lewego narożnika nabiegł Tomasz Jodłowiec, lecz nie miał jak uderzyć.

• Nie poddawaj się, ukochana ma...

- niesie się po stadionie. Przyda się wsparcie.

• Po rzucie wolnym 2-3 piłkarzy Sheriffa było na spalonym. Po chwili w pułapce ofsajdowej znalazł się Cyrille Bayala

• Zaroiło się od zawodników obu drużyn, a przede wszystkim Legii, przy Ivanie Bebku. Jednak decyzji nie da się cofnąć! Przez prawie 50 minut Legia będzie grała w "dziesiątkę"!

• I niemal od razu druga żółta, a w konsekwencji czerwona! Za dyskusje z arbitrem!

• Żółta kartka dla Michała Pazdana za "liść" wymierzony w Ziguy'ego Badibangę w pojedynku biegowym.

• Tutaj coś widać ;)

• Rzut rożny nie przynosi zagrożenia.

• Było gorąco po strzale Mateo Susicia z dalszej odległości! "Złamał" akcję do środka i huknął z prawie 30 metrów w stronę bramki Arkadiusza Malarza! Podbita piłka przez Thibault Moulina mija spojenie w nieznacznej odległości!

• Jeremy De Nooijer wrzuca miękko w pole karne w poszukiwaniu Ziguy'ego Badibangi. Podanie przecina Adam Hlousek

• Jeszcze jedna akcja Sheriffa, tym razem lewą flanką "szarpnął" Zlatko Tripić. Źle centruje w pole karne - piłka poleciała na aut bramkowy wysoko nad bramką gości.

• Josip Brezovac pognał z piłką prawie 20-30 metr i huknął z dystansu! Arkadiusz Malarz z trudem odbija piłkę, by po chwili ją złapać! To była najgroźniejsza okazja gospodarzy do strzelenia gola!

• Michał Kucharczyk na spalonym.

• Dominik Nagy pada w lewym narożniku pola karnego gospodarzy w starciu z jednym z rywali, blisko linii końcowej. Sędzia uznał to za próbę wymuszenia rzutu karnego i upomniał Węgra żółtą kartką.

• Składna akcja Legii została zepsuta nieudanym strzałem Tomasza Jodłowca.

• Michał Kucharczyk wyrzuca piłkę z autu w stylu złotoustego Tomasza Hajty. Obrona Sheriffa radzi sobie bez zarzutu.

• Dominik Nagy fauluje w ofensywie, po lewej stronie pola karnego gospodarzy. Węgier przez moment sądził, że go Legia będzie miała rzut wolny.

• Strata Legii w kole środkowym. Od razu piłkę przejął Ziguy Badibanga, po czym zamierzał popędził na bramkę gości. Sędzia dopatrzył się jednak przewinienia Belga.

• Szkoda, że Państwo niewiele widzą

• Cyrille Bayala strzela z dalszej odległości w bezpiecznej odległości od bramki Legii. Arkadiusz Malarz z "piątki".

• Po chwili kapitan "Wojskowych" wywalczył rzut wolny. Dośrodkowanie nie sprawiło problemu obronie Sheriffa, ale udało się zyskać aut na wysokości pola karnego. Mistrzowie Mołdawii wyszli z opresji bez szwanku.

• Artur Jędrzejczyk "łamie" akcję z prawej strony do środka, by uderzyć z dystansu na bramkę. Trafia w stojącego na linii 16. metra Ante Kulusicia

• Błąd obrony gości mógł sporo kosztować! Ziguy Badibanga został jednak w ostatniej chwili powstrzymany przez Michała Pazdana. Gdyby nie on, to znalazłby się oko w oko z Arkadiuszem Malarzem.

• Josip Brezovac strzela zza pola karnego daleko od bramki Arkadiusza Malarza.

• Po 'wystawce" strzela Kasper Hamalainen. Został zablokowany przez Ziguya Badibangę, który ruszył z kontrą. Fin powstrzymał go przed linią środkową.

• Krzysztof Mączyński wywalczył rzut wolny z ok. 25 metrów od bramki Sheriffa.

• Po chwili kolejny atak mistrza Polski. Anemiczny strzał spokojnie broni Zvonimir Mikulić. Gospodarze ruszyli z kontrą, która przerwał Michał Pazdan. Przy interwencji został jeszcze faulowany.

• W odpowiedzi Kasper Hamalainen ruszył lewa stroną. Podaje przed pole karne do Dominika Nagya, lecz ten - po ograniu rywala już w "szesnastce" - podaje nie w tempo do Michała Kucharczyka.

• Dalekie zagranie na lewa stronę do Jeremy'ego De Nooijera. Ten przyjmuje piłkę tak, że wychodzi poza linię boczną.

• Ivan Bebek gwiżdże i ze środka zaczynają gospodarze!

• Obie "jedenastki" są już na murawie. Za moment losowanie stron!

• Rezerwowi Sheriffa Tiraspol: Sierghei Jurić - Benjamin Balima, Vitalie Damascan, Jairo, Stefan Mugosa, Victor Oliveira, Vitalij Bordian.

• Rezerwowi Legii Warszawa: Radosław Cierzniak - Inaki Astiz, Łukasz Broź, Michał Kopczyński, Hildeberto Pereira, Sebastian Szymański, Armando Sadiku.

• Do rozpoczęcia spotkania jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi "pióra" Bartłomieja Modzelewskiego:

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego spotkania!

• Żarty się skończyły

jedynym polskim zespołem, który pozostał w walce o europejskie puchary, jest Legia Warszawa. Po rozczarowującej remisie (1:1) w pierwszym spotkaniu, piłkarze Jacka Magiery muszą dzisiaj wygrać (lub wysoko zremisować) z Sheriffem Tiraspol. Czy teraz to "Wojskowi" postrzelą Szeryfa?

Bartłomiej Modzelewski

Mecz Sheriff Tyraspol - Legia Warszawa ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Bartek Syta

Sheriff - Legia ONLINE. Czwartkowy wieczór może być jednym z najważniejszych w trenerskiej karierze Jacka Magiery. Jeśli Legia odpadnie z Ligi Europy, to będzie to nie tylko klęska mistrza Polski, ale także całej naszej ligi. Relacja na żywo w GOL24!

Mecz Sheriff Tyraspol - Legia Warszawa ONLINE

Jeżeli nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. To znane przysłowie jak najbardziej pasuje do aktualnej sytuacji mistrzów Polski. Legioniści chcieli spełniać kolejny sen w Champions League, a zostaje im tylko faza grupowa Ligi Europy. Najpierw jednak trzeba do niej awansować, a to może okazać się wyjątkowe trudne. Pierwszy mecz na Łazienkowskiej skończył się remisem 1:1, co w lepszej sytuacji stawia Sheriffa. Już poprzedni nieudany wyjazd do Kazachstanu wskazuje na to, że w Mołdawii łatwo nie będzie. Jacek Magiera zapowiada jednak walkę do upadłego.

- Nie po raz pierwszy Legia gra o fazę grupową. Zdajemy sobie sprawę, że przed nami 90 minut walki, musimy okazać się lepszym zespołem. Chcemy, żeby nasza gra była perfekcyjnie przygotowana do tego, żeby strzelać gole. Wierzę w to, że jesteśmy w stanie odrobić straty i pokonać Sheriffa. To będzie trudne, ale wykonalne i temu podporządkowujemy wszystko - zapewniał Magiera.

Dużym powodem do radości dla kibiców Legii jest powrót Tomasza Jodłowca. Doświadczony pomocnik wrócił na ostatni mecz z Wisła Płock i był jedną z wyróżniających się postaci. Popularny "Jodła" przypominał dawnego siebie. Piłkarza, który był gwiazdą ligi, a Stanisław Czerczesow oceniał jego wartość na 15 milionów euro.

Awans do fazy grupowej LE jest dla Legii niezwykle istotny z finansowego punktu widzenia. Budżet stołecznego klubu na ten rok uwzględniał premię za awans do Ligi Europy - 2,6 mln euro. W przypadku niespełnienia tego założenia Legia będzie musiała szukać środków na załatanie tego deficytu.

Mistrz Polski nie walczy teraz tylko o swój interes. Walczy także o honor naszej ligi. Brak reprezentanta naszego kraju w europejskich pucharach byłby katastrofalny dla polskiej piłki.

Czy Legia awansuje do fazy grupowej Ligi Europy?