PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Na dnie tabeli o pełną pulę

2

Lechia Gdańsk

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego weekendu!

• Za tydzień Śląsk Wrocław pojedzie do Gliwic na mecz z Piastem, natomiast Lechia Gdańsk na własnym stadionie zmierzy się z Jagiellonią Białystok.

• Adrian Bukowski - 3
    • John Yeboah - 3, (Adrian Łyszczarz - bez oceny)
    • Nahuel Leiva - 3, (Daniel Leo Gretarsson - bez oceny)
    • Dennis Jastrzembski - 2, (Victor Garcia - 3)
    • Erik Exposito - 3

• Dusan Kuciak - 3
    • David Stec - 4
    • Michał Nalepa - 3, (Kristers Tobers - 3)
    • Mario Maloca - 1
    • Rafał Pietrzak - 3
    • Maciej Gajos - 4, (Marco Terrazzino - bez oceny)
    • Joeri de Kamps - 3, (Jakub Kałuziński - 3)
    • Jarosław Kubicki - 3
    • Kacper Sezonienko - 2, (Christian Clemens - 2)
    • Conrado - 3
    • Łukasz Zwoliński - 3, (Flavio Paixao - 2)
  • W pierwszej połowie lepsza była Lechia Gdańsk, ale w drugiej inicjatywę przejął Śląsk Wrocław i chyba zasłużenie wygrał to spotkanie. Lechia zaczyna być w bardzo trudnej sytuacji.

• Koniec meczu we Wrocławiu! Śląsk wygrywa z Lechią Gdańsk 2:1.

• Rafał Pietrzak dośrodkował w pole karne Śląska, ale tam spokojnie interweniował Michał Szromnik.

• W drużynie Śląska Wrocław Daniel Leo Gretarsson zmienił Nahuela Leivę.

• Mario Maloca został ukarany czerwoną kartką za bardzo niesportowy faul w środku pola!

• Po dośrodkowaniu w pole karne Lechii, w piłkę nie trafił Dusan Kuciak, za jego plecami był Konrad Poprawa i sytuacyjnym uderzeniem głową umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Konrad Poprawa trafia do bramki Lechii!!!

• Conrado także z żółtą kartką.

• Diogo Verdasca został ukarany żółtą kartką.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

• Zawodnicy obu drużyn rzucili się sobie do gardeł. Za chwilę posypie się więcej kartek.

• John Yeboah został ukarany żółtą kartką już poza boiskiem za niesportowe zachowanie.

• Adrian Łyszczarz pojawił się w miejsce Johna Yeboaha.

• Dusan Kuciak broni rzut karny Erika Exposito!!!

• Dusan Kuciak ukarany jeszcze żółtą kartką.

• Rzut karny dla Śląska Wrocław po faulu Dusana Kuciaka!

• Dośrodkowanie bez zagrożenia, ale John Yeboah ucierpiał po starciu z Dusanem Kuciakiem.

• Victor Garcia odzyskał piłkę po prawej stronie boiska i zdołał wywalczyć rzut rożny.

• John Yeboah pokusił się o indywidualną akcję, popędził na bramkę Lechii i oddał strzał, który jednak spokojnie wyłapał Dusan Kuciak.

• Wrzutka z narożnika boiska ponownie bez zagrożenia.

• Kristers Tobers oddał strzał z dystansu, ale piłka po lekkim rykoszecie powędrowała tuż obok słupka!

• Ostatnia zmiana w Lechii Gdańsk. Marco Terrazzino zmienił Macieja Gajosa.

• John Yeboah dograł z lewej strony boiska do Erika Exposito, ale ten nie zdołał trafić w piłkę i szansa na prowadzenie została zaprzepaszczona.

• Kombinacyjna akcja Lechii Gdańsk, ale w decydującym momencie niedokładność spowodowała, że goście łatwo stracili piłkę.

• Wrzutka w pole karne Śląska zupełnie bez zagrożenia.

• Jarosław Kubicki zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka po rykoszecie opuściła boisko i będzie jeszcze rzut rożny dla gości.

• John Yeboah dograł do Erika Exposito, ten zdecydował się na strzał z dystansu czym zaskoczył Dusana Kuciaka i wpakował piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! Erik Exposito doprowadza do wyrównania!

• Zakotłowało się w polu karnym Śląska Wrocław, piłka trafiła do Christiana Clemensa, ale ten z bliskiej odległości trafił wprost we Flavio Paixao!

• Erik Exposito zagrał prostopadle do Johna Yeboaha, ale tego wyprzedził Kristers Tobers i skutecznie interweniował.

• Natomiast Flavio Paixao zastąpił Łukasza Zwolińskiego.

• Kristers Tobers pojawił się w miejsce Michała Nalepy

• Trzy zmiany w Lechii Gdańsk. Jakub Kałuziński zmienił Joeriego de Kampsa

• Natomiast w drużynie Lechii Gdańsk Christian Clemens pojawił się w miejsce Kacpra Sezonienki.

• Zmiana w zespole Śląska Wrocław. Victor Garcia zmienił Dennisa Jastrzembskiego.

• Śląsk Wrocław utrzymuje się przy piłce, ale zupełnie nic z tego nie wynika. Gospodarze nie mają pomysłu na sforsowanie defensywy rywali.

• Pierwszy kwadrans drugiej połowy meczu niezbyt interesujący. Poza strzałem Patricka Olsena praktycznie bez zagrożenia pod którąś z bramek.

• Oskrzydlająca akcja gospodarzy, ale Diogo Verdasca wybiegł z piłką za linię końcową boiska.

• Zagranie w pole karne Lechii spokojnie wyłapał Dusan Kuciak.

• Coraz mocniej naciskają wrocławianie, ale wciąż obrona i bramkarz Lechii trzymają czyste konto.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Lechii bez większego zagrożenia.

• Dusan Kuciak fantastycznie interweniował w ponownym starciu z Patrickiem Olsenem! Gracz Śląska znowu oddał mocny strzał z dystansu.

• Śląsk Wrocław próbuje lepiej rozpocząć drugą połowę meczu. Wrocławianie spokojnie rozgrywają piłkę w środku pola.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu we Wrocławiu!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu miejskiego we Wrocławiu. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy Lechia prowadzi ze Śląskiem 1:0.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego przed pole karne Lechii, gdzie był Nahuel Leiva, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

• Patrick Olsen oddał strzał z dużej odległości, ale świetnie interweniował Dusan Kuciak!

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• Wrzutka z narożnika boiska w pole karne gospodarzy bez zagrożenia.

• Maciej Gajos dograł w pole karne Śląska do Michała Gajosa, ten oddał sytuacyjne uderzenie, ale Michał Szromnik świetnie interweniował!

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło na głowę Michała Nalepy, ale ten sfaulował rywala.

• David Stec popędził prawą stroną boiska i gospodarze wywalczyli kolejny rzut rożny.

• Kolejna żółta kartka w tym meczu, a ukarany nią Martin Konczkowski.

• Dennis Jastrzembski lekko ucierpiał po starciu z Davidem Stecem.

• David Stec został ukarany żółtą kartką po taktycznym faulu w środku pola.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego zupełnie bez zagrożenia.

• Rafał Pietrzak mocno dośrodkował z rzutu rożnego, żaden z graczy Lechii nie doszedł do piłki, ale będzie jeszcze jeden rzut rożny z drugiej strony boiska.

• W odpowiedzi samotnie popędził David Stec i zdołał wywalczyć rzut rożny.

• Martin Konczkowski dośrodkował w pole karne Lechii, ale tam skutecznie interweniował Dusan Kuciak.

• Conrado popędził lewą stroną boiska, dograł wzdłuż bramki, a tam próbujący interweniować Patryk Janasik wpakował piłkę do własnej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Patryk Janasik trafia do własnej bramki i Lechia obejmuje prowadzenie!

• Maciej Gajos skutecznie odebrał piłkę pod własnym polem karnym.

• Joeri de Kamps został ukarany żółtą kartką za wcześniejszy faul na rywalu.

• Kacper Sezonienko sfaulował rywala pod polem karnym gospodarzy.

• W odpowiedzi dośrodkowanie w pole karne Śląska Wrocław, ale tym razem pewnie interweniował Michał Szromnik.

• Patryk Janasik próbował dośrodkować w pole karne Lechii, ale wrzutka okazała się bardzo niedokładna.

• Maciej Gajos zdobywa piękną bramkę! Jenak chwilę wcześniej Michał Nalepa sfaulował rywala i arbiter po sprawdzeniu sytuacji anulował gola gości!

• Łukasz Zwoliński wpadł w pole karne Śląska, a tam dwójka obrońców wyekspediowała piłkę na rzut rożny.

• Teraz Jarosław Kubicki wrzucił w pole karne gospodarzy, ale tam spokojnie interweniowała defensywa Śląska.

• Rafał Pietrzak zagrał w pole karne Śląska do Łukasza Zwolińskiego, ten znakomicie przyjął piłkę, ale poślizgnął się. Arbiter także odgwizdał spalonego.

• Łukasz Zwoliński popędził na pole karne Śląska, ale uprzedził go Konrad Poprawa i wybił piłkę.

• Znakomite prostopadłe podanie Conrado do Kacpra Sezonienki, ale ten zupełnie nie trafił w piłkę i spokojnie interweniował Michał Szromnik.

• Dużo fauli w środku pola. Tym razem znowu przewinił gracz Lechii.

• Faul w środku pola. Conrado spóźnił się z wejściem i sfaulował Martina Konczkowskiego.

• W odpowiedzi zaatakował Śląsk, ale Dennis Jastrzembski sfaulował rywala w polu karnym Lechii.

• Maciej Gajos dograł w pole karne Śląska, ale pierwszy przy piłce był Michał Szromnik.

• Rozpoczynamy sobotnie granie w PKO Ekstraklasie!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu we Wrocławiu. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Natomiast tak prezentuje się skład Lechii Gdańsk:

• W takim zestawieniu zagra dzisiaj Śląsk Wrocław:

• Przed rokiem we Wrocławiu Śląsk zremisował z Lechią Gdańsk 1:1. W pierwszej połowie Łukasz Zwoliński nie wykorzystał rzutu karnego, a że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, bramkę dla Śląska zdobył Dino Stiglec. Jednak w doliczonym czasie drugiej połowy do wyrównania doprowadził Tomasz Makowski. W Gdańsku zespół Lechii wygrał 2:0 po bramkach Jakuba Kałuzińskiego i Michała Nalepy.

• Lechia Gdańsk spisuje się jeszcze gorzej i aktualnie zajmuje ostatnie miejsce w lidze. Lechia wygrała tylko jedno spotkanie w tym sezonie PKO Ekstraklasy, był to wyjazdowy pojedynek z Widzewem Łódź. W ostatnich pięciu meczach gdańszczanie ponieśli cztery porażki, a przed tygodniem po bezbarwnym meczu bezbramkowo zremisowali z Wartą Poznań.

• Oba zespoły fatalnie rozpoczęły sezon PKO Ekstraklasy i aktualnie plasują się w strefie spadkowej. Śląsk Wrocław w tym sezonie wygrał tylko dwa ligowe i były to pojedynki z topowymi drużynami w lidze. Wrocławianie ograli Pogoń Szczecin i Lecha Poznań. W ostatni weekend Śląsk przegrał na wyjeździe ze Stalą Mielec 0:2.

• Witamy serdecznie! W pierwszym sobotnim meczu 9. kolejki PKO Ekstraklasy Śląsk Wrocław na własnym stadionie zmierzy się z Lechią Gdańsk. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Mateusz Kotowicz

©Pawel Relikowski

Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk ONLINE. Otwierająca strefę spadkową ekipa z Wrocławia skonfrontuje się z ostatnią w tabeli Lechią. Obie drużyny punktów potrzebują jak tlenu, dlatego będą zainteresowane wyłącznie pełną pulą. Początek spotkania w sobotę o godzinie 15. Gdzie oglądać mecz Śląsk - Lechia na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja na żywo w GOL24.pl!

PKO Ekstraklasa: Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk ONLINE

Pojedynek Śląska z Lechią będzie meczem przyjaźni na trybunach. Mało prawdopodobne, by ta udzieliła się piłkarzom, bo jedni i drudzy pilnie potrzebują punktów.

WKS na ligowe zwycięstwo czeka od połowy sierpnia, kiedy to wygrał z Lechem w Poznaniu 1:0.
Zaś Lechia pogrążona jest w głębokim kryzysie. W dorobku ma zaledwie cztery punkty i pięć zdobytych bramek. Obecnie gdańską drużynę prowadzi Maciej Kalkowski - asystent zwolnionego Tomasza Kaczmarka. W zeszłej kolejce pod wodzą 48-latka biało-zieloni, po bardzo słabej grze, zremisowali u siebie z Wartą 0:0.

Śląsk w tym sezonie we Wrocławiu nie zbudował twierdzy. Wygrał jeden mecz na cztery. Pozostałe to dwa remisy i porażka, dlatego Lechia nie wydaje się być pozbawiona szans.

Obie ekipy zagrają bez ważnych zawodników. W Śląsku zabraknie Petra Schwarza. Czech w trakcie treningu boleśnie upadł, skręcając prawą kostkę. Zaś w drużynie przyjezdnych zabraknie Ilkaya Durmusa, którego sztabowi medycznemu nie udało się postawić na nogi.

Ivan Djurdjević, trener Śląska: - Jesteśmy świadomi naszej sytuacji, ale nerwowość i martwienie nam w niczym nie pomogą. Gdyby było inaczej, to na pewno martwilibyśmy się, ale my chcemy iść w inną stronę. Naszym celem w meczu z Lechią jest zagrać w sposób, w jaki graliśmy z Pogonią Szczecin. Chcemy wrócić do lepszej gry, a wygrane przyjdą z jakością gry.

Maciej Kalkowski, trener Lechii: - To kolejny mecz, przed którym mówimy, że jeśli nie teraz to kiedy. Jesteśmy przygotowani, ale jak pokazuje historia, Lechii zawsze ciężko grało się we Wrocławiu. Wierzę jednak, że nasza drużyna wróci głową na boisko i uda nam się tam osiągnąć korzystny wynik. Każdy z nas musi tylko przenieść swoje umiejętności na treningu w sobotę na murawę. Oczywiście to jest tylko sport i wynik może być różny, bo faworyt nie zawsze wygrywa.

Nie zagrają w meczu Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk
Śląsk: Petr Schwarz, Michał Rzuchowski.

Lechia: Ilkay Durmus, Filip Koperski.

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 2:0 (Ekstraklasa, 5.02.2022)
Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 1:1 (Ekstraklasa, 8.07.2021)

Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE
Transmisja na żywo z meczu Śląsk - Lechia w Canal+ Sport. W internecie spotkanie w aplikacji i na stronie Canal+. Komentują Robert Skrzyński oraz Remigiusz Jezierski. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 15:00 - zapraszamy!

15:00 Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk Canal+ Sport