Mecz Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa ONLINE. Twierdzy...

Mecz Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa ONLINE. Twierdzy Wrocław jeszcze nie zdobyli. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 11. kolejka
2021-10-16 20:00

Śląsk Wrocław

1

Raków Częstochowa

2

• Koniec meczu! Raków Częstochowa zdobywa "Twierdzę Wrocław" i pokonuje na wyjeździe Śląsk 2:1. Bohaterem spotkania jest Ivi Lopez, który najpierw asystował przy bramce Vladislavsa Gutkovskisa, a potem sam wpisał się na listę strzelców. Piękna bramka Mateusza Praszelika, która była ozdobą meczu, to był jedyny akcent ze strony piłkarzy Jacka Magiery.

• Poradzili sobie goście i z kontrą ruszył Raków. Została ona przerwana faulem na Fabio Sturgeonie.

• "Żółtko" na koncie Jakuba Araka za faul. Rzut wolny dla Śląska niemal z połowy boiska.

• Szymon Marciniak dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

• Waldemar Sobota upomniany żółtą kartką za faul na Danielu Szelągowskim. Złapał młodzieżowca w "zapaśniczym" stylu, przerywając jego rajd..

• Gospodarze dążą do wyrównania. Wywalczyli rzut rożny. Z prawego narożnika wrzuca Victor Garcia, ale częstochowianie radzą sobie bez zarzutu.

• Zrobiło się gorąco w polu karnym po dośrodkowaniu Waldemara Soboty. Do bezpańskiej piłki rzucił się Vladan Kovacević i odbija ją przed nadbiegającym Mateuszem Praszelikiem.

• Adrian Łyszczarz wchodzi, Krzysztof Mączyński schodzi.

• Fabio Sturgeon zmienia Iviego Lopeza.

• Tomas Petrasek wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Patryka Janasika.

• Michał Szromnik z żółtą kartką.

• Ivi Lopez również upomniany żółtą kartką.

• Fran Tudor upomniany żółtą kartką za faul.

• Zmiana w Śląsku: Waldemar Sobota w miejsce Roberta Picha.

• Walerian Gwilia zmienia Bena Ledermana.

• "Będzie się działo!" Erik Exposito długo szukał miejsca do strzału i piłka trafia pod nogi Mateusza Praszelika. Ten mocnym uderzeniem pod "ladę" z lewej strony pola karnego daje Śląskowi impuls do walki o punkt(y) w tym meczu!

• ŚLĄSK ŁAPIE KONTAKT! GOL MATEUSZA PRASZELIKA!!!

• A teraz Vladan Kovacević paruje strzał Roberta Picha!

• Hiszpan w formie

• I pierwszą okazję miałby Jakub Arak. Miałby, bo uprzedził go Michał Szromnik.

• ... a za Vladislavsa Gutkovskisa pojawia się Jakub Arak.

• Podwójna zmiana w Rakowie: Daniel Szelągowski zastępuje Mateusza Wdowiaka...

• "Niewykorzystane sytuację się mszczą" - odcinek 1892371283

Zabójcza kontra Rakowa. Ivi Lopez w idealnym momencie wystartował do prostopadłego podania i przebiegł sam z piłką ponad 30 metrów. Mocnym uderzeniem w prawy dolny wpisuje się na listę strzelców, nie dając żadnych szans Michałowi Szromnikowi!

• IVI LOPEZ PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

• Śląsk był bardzo blisko wyrównania! Robert Pich przejmuje odbitą piłkę w polu karnym i nieznacznie się pomylił.

• 13 198 widzów we Wrocławiu

• Łotysz tym razem pokonuje Michała Szromnika, "zamykając" akcję po zgraniu Iviego Lopeza! Piłka wpada do siatki tuż przy prawym słupku!

• GOL DLA RAKOWA! STRZELCEM VLADISLAVS GUTKOVSKIS!!!

• Śląsk - Raków

• 9 Strzały 5
    • 2 Strzały celne 2
  • NIE MA GOLA DLA RAKOWA! Strata Patryka Janasika blisko swojego pola karnego na rzecz Patryka Kuna. Ten podaje do Vladislavsa Gutkovskisa, który po ograniu rywala w "szesnastce" uderza minimalnie nad bramką!

• Ivi Lopez posyła piłkę na bliższy słupek, gdzie stał Erik Exposito. Hiszpan w barwach Rakowa miał okazję do poprawy dośrodkowania, ale nie powiodła mu się ta sztuka.

• Atak piłkarzy Marka Papszuna przynosi rzut rożny.

• Kolejna okazja gospodarzy. Tym razem przed szansą stanął Erik Exposito, ale że zwlekał z oddaniem strzału, to został powstrzymany przez obrońcę Rakowa.

• To powinien być gol dla Śląska! Patryk Janasik biegł z piłką środkiem, po bokach miał kolegów. Podaje na prawo do Roberta Picha, który uderza z pola karnego "tylko" w boczną siatkę!

• Erik Exposito szukał miejsca do oddania strzału z dalszej odległości. Zdecydował się na techniczne uderzenie z niespełna 20 metrów; piłka poleciała nad poprzeczką.

• Mateusz Praszelik wyłsukał piłkę spod nóg Tomasa Petraska i ruszył w stronę "szesnastki" gości. Czech chciał naprawić swój błąd i po starciu bark w bark zawodnik Śląska padł na murawę przed polem karnym! Szymon Marciniak nakazuje grać dalej, co nie podoba się kibicom gospodarzy!

• W odpowiedzi Vladislavs Gutkovskis uderza nad poprzeczką.

• Robert Pich uderza płasko zza pola karnego. Piłka w bezpiecznej odległości mija bramkę Rakowa.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie z prawej strony. Michał Szromnik spokojnie chwyta piłkę.

• Czas na drugie trzy kwadranse!

• Wracamy na Stadion Wrocław, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Śląsk - Raków. Po pierwszej połowie "dla koneserów" obie strony mają po "zerze" po stronie zysków. Czy po zmianie stron któraś strona pokusi się o komplet punktów?

• Szymon Marciniak zaprasza obie drużyny na przerwę. Śląsk bezbramkowo remisuje z Rakowem.

• ... po czym posyła ją w sam środek bramki. Dokładnie tam, gdzie stał Michał Szromnik.

• Hiszpan długo ustawia piłkę...

• Rzut wolny dla Rakowa ok. 30 metrów od bramki gospodarzy. Ivi Lopez zdecyduje się na bezpośrednie uderzenie?

• Vladan Kovacević spokojnie łapie piłkę po strzale Mateusza Praszelika zza "szesnastki".

• Trzema zawodnikami wyszedł Śląsk z kontrą. Zabrakło pomysłu na wykończenie - Raków wyjaśnia sytuację.

• Ivi Lopez przenosi ciężar gry do prawej strony do Frana Tudora. Ten bez przyjęcia zagrywa płasko przed bramkę w poszukiwaniu Vladislavsa Gutkovskisa, który na wślizgu nie zdołał "zamknąć" akcji!

• Za wysokie i za głębokie dośrodkowanie Patryka Lewkota. Vladan Kovacević spokojnie chwyta piłkę.

• 4 Strzały 2
    • 0 Strzały celne 1
  • Ivi Lopez chciał "lagą" uruchomić skrzydłowych. Dobrze ustawiony Łukasz Bejger przechwytuje piłkę.

• Andrzej Niewulis upomniany żółtą kartką za faul na Robercie Pichu.

• Ciekawie zapowiadała się akcja środkiem w wykonaniu Mateusza Wdowiaka. Jego podanie na lewą stronę do szeroko ustawionego Patryka Kuna zostało "przecięte" przez obronę Śląska.

• Seria zostanie przedłużona?

• Bez zagrożenia pod bramką Vladana Kovacevicia.

• Dośrodkowanie w pole karne gości z rzutu wolnego. Tomas Petrasek wyjaśnia sytuację wybiciem na rzut rożny.

• Nieudany strzał Mateusza Praszelika z dystansu. Sporo mu brakowało do celu.

• Robert Pich w roli prawoskrzydłowego wrzuca przed bramkę do Krzysztofa Mączyńskiego. Ten, w przeciwieństwie do Vladana Kovacevicia, nie sięgnął piłki.

• 57% Posiadanie piłki 43%

• Starcie Erika Exposito z Andrzejem Niewulisem. Przewinił Hiszpan.

• Erik Exposito trafia w mur.

• Mateusz Praszelik faulowany niespełna 20 metrów od bramki Rakowa. Pozycje niemal idealna - na wprost bramki. Może być groźnie.

• Michał Szromnik nie dał się zaskoczyć Benowi Ledemarnowi, który uderzył z z lewej strony.

• A teraz Mateusz Wdowiak w roli prawoskrzydłowego. Zagrywa płasko w "szesnastkę" do wbiegającego Vladislavsa Gukovskisa, ale od Łotysza szybszy był Michał Szromnik.

• W odpowiedzi rykoszet po strzale Krzysztofa Mączyńskiego. Piłkę ostatecznie łapie Vladan Kovacević.

• To powinien być gol dla Rakowa! Fran Tudor miał dużo miejsca na prawej stronie i zagrał w pole karne do wbiegającego Mateusza Wdowiaka. Ten na wślizgu uderza obok bramki, mimo że miał do niej dosłownie kilka metrów!

• Przyda się wsparcie

• Podanie Łukasza Bejgera nie znajduje adresata. Piłka w posiadaniu gości.

• Strata Rakowa w środku pola w ataku pozycyjnym. Z kontrą ruszyli piłkarze Jacka Magiery, ale ta została przerwana.

• Wrocławianie zaczynają ze środka na gwizdek Szymona Maricniaka!

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Śląsk Wrocław jest po wysokiej porażce z Lechem (0:4). Przerwę wykorzystał m.in. na sparing z RB Lipsk. Z wicemistrzem Niemiec wygrał 2:1, choć sam wynik nie był najważniejszy.

• Cel Rakowa to pierwsze zwycięstwo we Wrocławiu. Po awansie zremisował i przegrał (nieznacznie). Kibice ostrzą sobie zęby, bo do zdrowia wróciło kilku zawodników. Inni mieli okazje za to się zregenerować.

• Raków Częstochowa po porażce na inaugurację zaczął świetnie punktować. Nie przegrał żadnego z ośmiu spotkań, pokonując po drodze Legię, a remisując z Lechem. To sprawiło, że jest na czwartym miejscu z niewielką stratą do lidera i zaległym meczem do rozegrania.

• Raków Częstochowa zagra w następującym zestawieniu:

• Oto wyjściowy skład Śląska Wrocław:

• Sobotę z PKO Ekstraklasą zakończymy na jednej z aren dawnego Euro. Piąty w tabeli Śląsk Wrocław podejmie czwarty Raków Częstochowa. Początek konfrontacji o godzinie 20. Spotkanie poprowadzi Szymon Marciniak.

Śląsk - Raków LIVE! Twierdzy Wrocław jeszcze nie zdobyli

Śląsk - Raków LIVE! Twierdzy Wrocław jeszcze nie zdobyli ©Bartłomiej Romanek

Mecz Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa ONLINE. Sobotę z PKO Ekstraklasą zakończymy na jednej z aren dawnego Euro. Zagrają drużyny z czołówki. Relacja LIVE od godziny 20:00.

Mecz Śląsk Wroclaw - Raków Częstochowa ONLINE

Raków po porażce na inaugurację zaczął świetnie punktować. Nie przegrał żadnego z ośmiu spotkań, pokonując po drodze Legię, a remisując z Lechem. To sprawiło, że jest na czwartym miejscu z niewielką stratą do lidera i zaległym meczem do rozegrania.

Najbliższy cel Rakowa to pierwsze zwycięstwo we Wrocławiu. Po awansie zremisował i przegrał (nieznacznie). Kibice ostrzą sobie zęby, bo do zdrowia wróciło kilku zawodników. Inni mieli okazje za to się zregenerować.

Śląsk jest po wysokiej porażce z Lechem (0:4). Przerwę wykorzystał m.in. na sparing z RB Lipsk. Z wicemistrzem Niemiec wygrał 2:1, choć sam wynik nie był najważniejszy.

Zmartwieniem Śląska przed Rakowem jest przede wszystkim sytuacja kadrowa. Na Węgrzech przebywa Mark Tamas, który narzeka na uraz.

Jacek Magiera, trener Śląska: - Od 10. do 17. roku życia w szatni Rakowa spędzałem niemalże całe dnie. Po szkole szło się tam odrabiać lekcję i grać w piłkę, niemal cała moja klasa tak miała.

Marek Papszun, trener Rakowa: - Gramy z czołowym zespołem ekstraklasy, na terenie, na którym jeszcze nie wygraliśmy. Chcemy zrobić to teraz. Myślę, że to będzie dynamiczny, otwarty mecz. Śląsk to zespół aktywny, my również. Spodziewam się bramek.

Przewidywane składy na mecz Śląsk - Raków:
Śląsk: Szromnik - Lewkot, Golla, Bejgier - Janasik, Mączyński, Schwarz, Garcia - Praszelik, Pich, Exposito.
Raków: Trelowski - Niewulis, Petrasek, Rundić - Tudor, Poletanović, Papanikolaou, Gwilia, Ivi, Kun - Gutkovskis.

Nie zagrają w meczu Śląsk - Raków:
Śląsk: Tamas, Bergier (kontuzje), Verdasca, Quintana
Raków: Cebula, Arsenić (kontuzje)

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Raków - Śląsk 2:0 (Ekstraklasa, 23.04.2021)
Śląsk - Raków 1:0 (Ekstraklasa, 05.12.2020)

Mecz Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacji Canal+. Komentuje duet Robert Skrzyński, Remigiusz Jezierski. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:00 - zapraszamy.