Mecz Śląsk Wrocław - Stal Mielec ONLINE. Bez najlepszych...

Mecz Śląsk Wrocław - Stal Mielec ONLINE. Bez najlepszych napastników. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 16. kolejka
2021-11-27 15:00

Śląsk Wrocław

2

Stal Mielec

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłej soboty!

• Za tydzień Stal Mielec zagra u siebie z Wisłą Płock, natomiast Śląsk Wrocław pojedzie do Zabrza na mecz z Górnikiem.

• Koniec meczu we Wrocławiu! Śląsk wygrywa ze Stalą Mielec 2:1!

• Dużo niedokładności w końcówce spotkania. Żaden z zespołów nie potrafi zbliżyć się do bramki rywali.

• Do podstawowego czasu gry drugiej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

• Krystian Getinger dośrodkował piłkę w pole karne Śląska wprost na głowę Grzegorza Tomasiewicza, ale ten uderzył ponad poprzeczką bramki Matusa Putnockyego.

• Sebastian Bejger ucierpiał po faulu Krystiana Getingera.

• Żółtą kartką za faul w środku pola ukarany Krystian Getinger.

• Zmiana w zespole gości. Maciej Jankowski pojawił się w miejsce Koki Hinokio.

• Oskrzydlająca akcja Śląska zakończyła się podaniem do Petra Schwarza, a ten sytuacyjnym uderzeniem pokonał Rafała Strączka!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Ależ odpowiedź Śląska Wrocław! Petr Schwarz zdobywa bramkę na 2:1!

• Sebastian Bejger zmienił Mateusza Praszelika.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego trafiło wprost na głowę Bożidara Czorbadżijskiego, a ten z zimną krwią wpakował piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Bożidar Czorbadżijski doprowadza do wyrównania!

• Mateusz Praszelik przejął piłkę na połowie rywali, oddał strzał z dystansu, a piłka po rykoszecie przelobowała Rafała Strączka!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Śląsk Wrocław obejmuje prowadzenie po trafieniu Mateusza Praszelika!

• Trzecia zmiana w zespole Śląska Wrocław. Jakub Iskra zmienił Waldemara Sobotę.

• Maksymilian Sitek dostał piłkę w polu karnym gospodarzy, ale gracz Stali trafił tylko w boczną siatkę.

• Druga zmiana w szeregach Stali Mielec. Dawid Kort pojawił się w miejsce Macieja Urbańczyka.

• Śląsk Wrocław przeprowadził akcję prawą stroną, ale akcja zakończyła się faulem w ofensywie.

• Łukasz Bejger ucierpiał po jednym ze starć.

• Mateusz Mak stanął przed znakomitą szansą na zdobycie bramki, ale jego uderzenie fenomenalnie wybronił Matus Putnocky!

• Krzysztof Mączyński dośrodkował w pole karne Stali, ale tam żaden z jego partnerów nie zdołał oddać strzału.

• Pierwsza zmiana w szeregach Stali Mielec. Aleksandar Kolew zmienił Albina Granlunda.

• Mateusz Praszelik pokusił się o indywidualną akcję, minął dwójkę rywali i oddał mocny strzał, który jednak świetnie wybronił Rafał Strączek!

• Mateusz Praszelik zdecydował się na strzał z dystansu, który powędrował wysoko nad bramką Stali.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie zagroziło bramce Śląska.

• Maksymilian Sitek oddał strzał z dystansu, który został zablokowany.

• Mateusz Mak zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale piłka po jego strzale minimalnie minęła słupek bramki gospodarzy!

• Znakomite dośrodkowanie piłki w pole karne Śląska wprost na głowę Krystiana Getingera, ale gracz Stali uderzył bardzo niecelnie!

• Grzegorz Tomasiewicz został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu we Wrocławiu!

• Natomiast Szymon Lewkot pojawił się w miejsce Bartłomieja Pawłowskiego.

• W przerwie meczu dwie zmiany w zespole Śląska Wrocław. Robert Pich zmienił Cayetano Quintanę

• Piłkarze obu zespołów wracają już na murawę stadionu we Wrocławiu. Za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu we Wrocławiu. Do przerwy bezbramkowy remis.

• Koki Hinokio trafił do bramki Śląska w ostatniej akcji pierwszej połowy meczu, ale gracz Stali przyjmował piłkę ręką i arbiter nie uznał gola.

• Do podstawowej części gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

• Konrad Poprawa ukarany czerwoną kartką za zagranie ręką z premedytacją!

• Początek spotkania meczu we Wrocławiu był naprawdę interesujący, jednak ostatnie minuty to ciężki okres dla kibiców. Nie dzieje się zbyt wiele.

• Ostatnie minuty to głównie gra w środku pola. Żaden z zespołów nie potrafi szczególnie zagrozić bramce rywali.

• Cayetano Quintana dostał piłkę w polu karnym Stali, ale nie zdołał zagrozić bramce Rafała Strączka.

• Tak naprawdę pierwsza groźna akcja Stali w tym meczu, ale jeden z graczy gości niedokładnie trafił w piłkę i zmarnował wysiłek partnerów.

• Kolejne zagranie w pole karne Stali, ale bez żadnego zagrożenia bramki Rafała Strączka.

• Waldemar Sobota spróbował strzału z dystansu, ale uderzył wprost w rywala.

• Bożidar Czorbadżijski ucierpiał przy starciu w środku pola, ale zawodnik Stali za chwilę powinien wrócić do gry.

• Szybka akcja Śląska Wrocław, ale w decydującym momencie arbiter przerwał grę dopatrując się spalonego.

• Krzysztof Mączyński dośrodkował w pole karne Stali, ale tam żaden z jego partnerów nie zdołał dopaść do piłki.

• Mateusz Praszelik dostał piłkę przed polem karnym Stali, zdecydował się na strzał, ale futbolówka powędrowała daleko od bramki gości.

• Dino Stiglec ponownie znalazł się na skrzydle, ale tym razem zagrał do rywala.

• Bartłomiej Pawłowski popędził prawą stroną boiska, ale gracz Śląska ostatecznie stracił piłkę.

• Dino Stiglec popędził prawą stroną boiska, dośrodkował wprost na głowę swojego partnera, ale ten uderzył zbyt lekko i spokojnie piłkę wyłapał Rafał Strączek.

• Początek spotkania bardzo spokojny. Gracze obu drużyn nie kwapią się do ataku na bramkę rywali.

• Rozpoczynamy pojedynek we Wrocławiu!

• Piłkarze wychodzą na boisko. Śląsk zagra w zielonych strojach, Stal na biało.

• W Śląsku prócz Exposito nie ma również Janasika czy Tamasa. W Stali nieobecni de Amo, Żyro czy Wrzesiński.

• W zeszłej kolejce Śląsk przegrał na wyjeździe z Pogonią Szczecin 1:2, z kolei Stal potrafiła zremisować z Lechią Gdańsk 3:3.

• Ławka rezerwowych Stali: Primel, Seweryn, Wyparło, Kort, Maj, Jankowski, Szczutowski, Kolew.

• Ławka rezerwowych Śląska: Szromnik, Verdasca, Lewkot, Garcia, Iskra, Makowski, Pich, Łyszczarz, Bergier.

• Czas na drugi sobotni mecz. Obie drużyny zagrają bez najlepszych snajperów. W Śląsku za kartki pauzuje Exposito, w Stali wypożyczony ze Śląska Piasecki.

Śląsk - Stal LIVE! Bez najlepszych napastników

Śląsk - Stal LIVE! Bez najlepszych napastników ©Pawel Relikowski / Polskapress

Mecz Śląsk Wrocław - Stal Mielec ONLINE. Gospodarze zawalczą o punkty bez Erika Exposito, a goście bez Fabiana Piaseckiego, który przebywa u nich na wypożyczeniu. Relacja LIVE od godziny 15:00.

Mecz Śląsk Wrocław - Stal Mielec ONLINE

Jeszcze nie tak dawno obaj byli rywalami do pierwszego składu Śląska Wrocław. Piasecki tę rywalizację przegrał, więc wymusił wypożyczenie do Stali Mielec. W sobotę jednak obaj nie zagrają z tego samego powodu - przez nadmiar żółtych kartek.
Zresztą nawet gdyby Piasecki nie musiał pauzować, to Stal pewnie i tak nie zdecydowałaby się, aby go wystawić. WKS zapisał bowiem w umowie wypożyczenia klauzulę, że jeśli w ich bezpośrednim meczu ich napastnik zagra w drużynie z Mielca, to beniaminek będzie musiał słono do tego dopłacić. Nieopłacalny byłby to interes.

Piasecki w nowej ekipie odnalazł się bardzo dobrze. Strzelił trzy gole, zaimponował w meczu z Legią. Gdyby Magiera miał go u siebie, to pewnie zagrałby w sobotę od pierwszej minuty. Teraz musi wybierać między nieskutecznym Quintaną, a Sebastianem Bergierem, który niedawno wrócił po kontuzji i gra w rezerwach.

- Strata Erika Exposito jest bardzo dużym osłabieniem. Wiemy jaką ma jakość. Ten, kto zagra na pozycji numer dziewięć, zmierzy się z zastąpieniem naszego najlepszego strzelca. Nie powiem teraz czy będzie to Sebastian Bergier, Caye Quintana, czy kto inny, ale wymieniona dwójka ma największe szanse - mówi Jacek Magiera. - Bergier strzelił sześć goli na poziomie drugiej ligi, natomiast Caye został sprowadzony żeby strzelać - dodaje. Przypomnijmy, że Hiszpan w tym sezonie... gola jeszcze nie strzelił. Zmarnował za to kilka świetnych okazji.

W sobotę Fabian Piasecki przydałby się Jackowi Magierze. Pod nieobecność Erika Exposito trener będzie miał teraz do dyspozycji dwóch piłkarzy, którzy gola w ekstraklasie jeszcze nie strzelili.

Poza kadrą meczową znajdzie się Patryk Janasik, co znów oznacza kłopoty na prawej stronie, bo Bartłomiej Pawłowski jest po antybiotyku, a w środę zszedł z treningu z drobnym urazem. Wrócić może za to Mateusz Praszelik - jeden z niewielu jasnych punktów Śląska, który zszedł z boiska w meczu z Jagiellonią, po tym, jak został brutalnie sfaulowany.

Magiera twierdzi, że żadne parametry piłkarzy WKS-u nie wskazują na kryzys. Zaprzecza też, że „pocałunkiem śmierci” mogły stać się europejskie puchary. Winą, za ostatnie wyniki w dużej mierze obarcza „indywidualne błędy”. - Chcąc zdobywać punkty w takich spotkaniach (jak z Pogonią), nie możemy w tak prosty sposób tracić goli. Nie są one wynikiem składnych akcji przeciwnika, tylko indywidualnych błędów. Stąd złość, bo powinniśmy mieć więcej punktów - uważa.

Sobotni mecz będzie pierwszym, który Śląska rozegra nie na Stadionie Wrocław, a już na Tarczyński Arenie Wrocław.

Nie zagrają w meczu Śląsk Wrocław - Stal Mielec:
Śląsk: Exposito, Janasik, Pawłowski, Hyjek, Tamas (?), Praszelik (?)
Stal: Piasecki, Żyro, Budziński, Domański

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Śląsk - Stal 1:1 (Ekstraklasa, 16.05.2021)
Stal - Śląsk 0:0 (Ekstraklasa, 01.02.2021)

Mecz Śląsk Wrocław - Stal MIelec TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Sport. W internecie mecz na stronie i w aplikacji Canal+. Komentuje duet Michał Mitrut, Grzegorz Mielcarski. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 15:90 - zapraszamy!