PKO Ekstraklasa. Mecz Śląsk Wrocław - Stal Mielec ONLINE....

PKO Ekstraklasa. Mecz Śląsk Wrocław - Stal Mielec ONLINE. Jedni i drudzy o ligowy byt. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 25. kolejka
2023-03-18 12:30

Śląsk Wrocław

1

Stal Mielec

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego weekendu!

• Za dwa tygodnie Śląsk Wrocław pojedzie do Gdańska na mecz z Lechią, natomiast Stal Mielec zagra u siebie z Jagiellonią Białystok.

• Oceny piłkarzy po meczu Śląsk Wrocław - Stal Mielec (w skali 1-6):

• Rafał Leszczyński - 3
    • Konrad Poprawa - 3
    • Daniel Leo Gretarsson - 3
    • Diogo Verdasca - 3
    • Łukasz Bejger - 2, (Patryk Janasik - 3)
    • Martin Konczkowski - 4, (Dennis Jastrzembski - bez oceny)
    • Patrick Olsen - 2
    • Michał Rzuchowski - 3, (Petr Schwarz - bez oceny)
    • Nahuel Leiva - 3, Adrian Łyszczarz - bez oceny)

• Piotr Wlazło - 2
    • Maciej Domański - 3, (Maciej Wolski - bez oceny)
    • Rauno Sappinen - 3
  • Pierwsza połowa była naprawdę ciekawa. W drugiej odsłonie meczu oba zespoły nieco się cofnęły i już nie było tyle emocji. Remis wydaje się sprawiedliwy.

• Koniec meczu we Wrocławiu. Śląsk remisuje ze Stalą Mielec 1:1.

• Diogo Verdasca także z żółtą kartką.

• Erik Exposito ukarany kartką za zbiorą konfrontacje.

• Marcin Flis także z żółtą kartką.

• Krystian Getinger ukarany żółtą kartką za ostry faul na Johnie Yeboahu.

• Petr Schwarz ukarany żółtą kartką.

• Po dośrodkowaniu w pole karne Śląska jeden z zawodników gości oddał strzał, ale świetnie interweniował Rafał Leszczyński!

• Do podstawowego czasu gry drugiej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• Natomiast w Śląsku Wrocław Adrian Łyszczarz pojawił się w miejsce Nahuela Leivy.

• Zmiana w Stali Mielec. Maciej Wolski zmienił Macieja Domańskiego.

• Druga połowa meczu we Wrocławiu znacznie mniej ciekawa, jednak jedna lub druga drużyna może jeszcze przeprowadzić decydującą akcję.

• Natomiast Petr Schwarz pojawił się w miejsce Michała Rzuchowskiego.

• Dwie zmiany w Śląsku Wrocław. Dennis Jastrzembski zmienił Martina Konczkowskiego

• Szybki kontratak Stali Mielec, ale w decydującym momencie Mateusz Mak zagrał wprost do rywala.

• John Yeboah wpadł w pole karne Stali, ale w dogodnej sytuacji uderzył obok bramki!

• Zmiana w Stali Mielec. Paweł Żyra zmienił Kokiego Hinokio.

• John Yeboah także ukarany żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu karnego.

• Erik Exposito mocno uderzył z dystansu, ale świetnie interweniował Bartosz Mrozek!

• John Yeboah wpadł w pole karne Stali, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

• Nahuel Leiva zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka powędrowała daleko od bramki gości.

• Patrick Olsen został ukarany żółtą kartką po faulu w środku pola.

• Dośrodkowanie w pole karne Śląska, ale tym razem bez zagrożenia.

• Śląsk krótko rozegrał akcję, John Yeboah wpadł w pole karne, minął rywala i dograł do partnera. Ten jednak nie zdołał oddać strzału.

• Gospodarze wywalczyli rzut rożny po akcji lewą stroną boiska.

• Początek drugiej połowy wygląda mniej interesująco niż pierwsza odsłona meczu. Dużo chaosu i piłka wędruje raczej w środku pola.

• Rauno Sappinen ukarany żółtą kartą za próbę wymuszenia rzutu karnego.

• Rozpoczynamy drugą połowę tego meczu!

• Zmiana także w Stali Mielec. Mateusz Mak zastąpił Alexa Vallejo.

• W przerwie zmiana w Śląsku Wrocław. Patryk Janasik zmienił Łukasza Bejgera.

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu we Wrocławiu. Za chwilę wznowimy spotkanie.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu we Wrocławiu. Do przerwy remis 1:1.

• Kolejne zagranie w pole karne Śląska, ale kolejny spalony.

• Znakomite dogranie do Arkadiusza Kasperkiewicza, a ten mocnym strzałem trafił w obramowanie bramki gospodarzy!

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne gości, tam do piłki dopadł John Yeboah, ale spudłował z ostrego kąta.

• Wrzutka w pole karne Stali do Erika Expisito, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

• Koki Hinokio wpadł z impetem w pole karne Śląska, ale tym razem został zatrzymany tuż przed polem bramkowym.

• Erik Exposito świetnie dośrodkował w pole karne Stali, a tam o centymetry minął się z piłką John Yeboah.

• Alex Vallejo wrzucił w szesnastkę gospodarzy, ale teraz arbiter odgwizdał spalonego.

• Martin Konczkowski znowu popędził skrzydłem, ale tym razem jego dośrodkowanie okazało się niedokładne.

• John Yeboah utrzymał się przy piłce i wpadł w pole karne Stali, ale jego mizerny strzał zdołał obronić Bartosz Mrozek.

• Koki Hinokio zdecydował się na zaskakujący strzał z dystansu, ale piłka powędrowała wysoko ponad poprzeczką.

• Dośrodkowanie w pole karne Stali, ale arbiter dopatrzył się spalonego.

• Stal Mielec utrzymuje się przy piłce na połowie przeciwnika. Od momentu straty bramki goście spisują się znacznie lepiej.

• Maciej Domański dośrodkował z rzutu rożnego, piłkę świetnie zgrał Marcin Flis, a Rauno Sappinen z bliskiej odległości wpakował piłkę do pustej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Rauno Sappinen doprowadza do wyrównania!!! Ale mecz we Wrocławiu!

• Śląsk Wrocław odebrał piłkę w środku pola, Martin Konczkowski popędził prawą stroną boiska, dośrodkował idealnie na głowę Erika Exposito, a ten precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! Erik Exposito otwiera strzelanie we Wrocławiu!!!

• Dużo niedokładności, widać że w poczynaniach obu drużyn dominuje nerwowość.

• Początek meczu toczy się w środku pola. Żaden z zespołów nie potrafi dłużej utrzymać się przy piłce.

• Rozpoczynamy mecz Śląska ze Stalą!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie we Wrocławiu. Za chwilę rozpoczniemy batalię o utrzymanie w lidze!

• Natomiast oto skład Śląska Wrocław:

• Tak prezentuje się zestawienie Stali Mielec na dzisiejsze spotkanie:

• Jesienią Stal Mielec wygrała na własnym stadionie ze Śląskiem Wrocław 2:0 po bramce Saida Hamulića i samobójczym trafieniu Javiera Hyjka. Wtedy jednak Stal była zdecydowanie na fali, wygrywała większość spotkań i aspirowała nawet do czołówki tabeli. Teraz sytuacja wydaje się zgoła odmienna i faworytem jest drużyna z Wrocławia.

• Natomiast Stal Mielec plasuje się o pozycję wyżej, ale w tym roku zdobyła zaledwie dwa punkty. Mielczanie zzreisowali z Lechem Poznań i Rakowem Częstochowa, czyli z ligową czołówką. jednak pozostałe pięć meczów drużyna Stali przegrała. Dzisiaj przyszedł czas na bardzo ważne spotkanie, czyli pojedynek z jednym z rywali w walce o utrzymanie.

• Śląsk Wrocław zajmuje jedenaste miejsce w ligowej tabeli. Wrocławianie mają zaledwie trzy punkty przewagi nad strefą spadkową i każdy mecz jest bardzo ważny w walce o utrzymanie w lidze. Dzisiaj przeciwnikiem będzie zespół znajdujący się w kryzysie i ewentualna porażka wprowadzi jeszcze większą nerwowość.

• Witamy serdecznie! W pierwszym sobotnim meczu 25. kolejki PKO Ekstraklasy Śląsk Wrocław na własnym stadionie zmierzy się ze Stalą Mielec. Na relację na żywo z tego pojedynku zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

©Pawel Relikowski / Polska Press

Śląsk Wrocław - Stal Mielec ONLINE. Nieobliczalna ekipa Ivana Djurdjevicia w ramach 25. kolejki podejmie pogrążoną w kryzysie Stal. Mielczanie w tabeli rundy wiosennej zajmują ostatnie miejsce. Czy gospodarze wykorzystają słabość rywala i oddalą się od strefy spadkowej? Początek spotkania w sobotę 18 marca o godzinie 12:30. Relacja na żywo w GOL24!

PKO Ekstraklasa. Mecz Śląsk Wrocław - Stal Mielec ONLINE

Drużyna z Wrocławia w tym roku na rozkładzie ma już Pogoń Szczecin i Lecha Poznań. Wciąż jednak nie zrehabilitowała się za klęskę z drugoligowym KKS-em Kalisz w ćwierćfinale Pucharu Polski (0:3).
Od tego momentu zremisowała na wyjeździe z Cracovią i wysoko przegrała z Rakowem w Częstochowie. Aktualnie wrocławianie zajmują jedenaste miejsce, ale nad strefą oznaczającą degradację mają tylko dwa punkty zapasu.

W sobotę Djurdjević będzie miał większe pole manewru. Do kadry meczowej wracają Petr Schwarz oraz Patryk Janasik. Gotowy do gry jest także najlepszy piłkarz lutego w PKO Ekstraklasie - John Yeboah, który ostatnio borykał się z urazem mięśniowym.

Stal w niczym nie przypomina drużyny z jesieni. Mielczanie w siedmiu meczach rundy rewanżowej zdobyli zaledwie dwa punkty i tabeli wiosny plasują się na samym dnie. Obecnie notują serię czterech z rzędu porażek i wszystko wskazuje na to, że czeka ich rozpaczliwa walka o ligowy byt.

Największą bolączka ekipy z Podkarpacie jest skuteczność. W 2023 roku zdobyła tylko jedną bramkę, której autorem był pomocnik Koki Hinokio. Trener Adam Majewski pytany o przyczyny strzeleckiej niemocy zespołu odpowiada krótko - to brak Saida Hamulicia. Wypożyczony z Piasta Estończyk Rauno Sappinen nie potrafi zastąpić snajpera o bośniackich korzeniach.

Jesienią w Mielcu Stal wygrała 2:0 po golu Hamulicia i samobójczym trafieniu Javiera Hyjka. Zawody na Tarczyński Arena poprowadzi arbiter Piotr Lasyk z Bytomia. Za VAR odpowiedzialni będą Paweł Malec oraz Marek Arys.

Ivan Djurdjević: - Czy jesteśmy faworytem sobotniego meczu? Powiem tak: musimy być skupieni cały mecz, bo mecze z rywalami, którzy są blisko w tabeli, są teraz bardzo ważne. Mamy młody zespół, który chce robić wszystko szybko i brakuje nam spokoju oraz cierpliwości. Ze Stalą musimy zagrać bardzo odpowiedzialnie, bo teraz to najważniejszy dla nas mecz. Skupiamy się na sobocie i nie wybiegamy w przyszłość.

Adam Majewski: Byliśmy dużą niespodzianką po pierwszej rundzie, tylko już wtedy mówiłem, że naszym celem jest utrzymanie. Odszedł od nas kluczowy zawodnik z poprzedniej rundy. W tamtym sezonie sytuacja była podobna, klub opuścił Fabian Piasecki, zaś w tym sezonie był to Said Hamulić. Byli to zawodnicy, którzy robili różnicę i strzelali bramki.

Nie zagrają w meczu Śląsk Wrocław - Stal Mielec:

Śląsk Wrocław: Adrian Bukowski (uraz).

Stal Mielec: Adam Ratajczyk, Dominykas Barauskas (urazy)

Mecz Śląsk Wrocław - Stal Mielec TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Transmisja na żywo z meczu Śląsk - Stal w Canal+ Sport. Stream w internecie na stronie i w aplikacji Canal+. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 12:30 - zapraszamy!