PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Derby Dolnego Śląska

0

Zagłębie Lubin

3

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru. Dobranoc!

• Śląsk miał momenty, ale Zagłębie zasłużenie wygrało to spotkanie. W tej chwili wydaje się, że Zagłębie jest na dobrej drodze do utrzymania.

• Koniec meczu we Wrocławiu! Zagłębie Lubin rozbija Śląsk aż 3:0!

• Młody gracz Zagłębia dostał piłkę w okolicach pola karnego Śląska, wpadł w "szesnastkę", minął rywala i precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!! Tomasz Pieńko pieczętuje wynik zdobywając gola na 3:0!!!

• W końcówce meczu naciska Śląsk Wrocław, ale nie ma pomysłu, jak przedostać się w pole karne rywali.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej dziewięć minut.

• Jasmin Burić broni uderzenie z rzutu karnego Patricka Olsena!

• Mateusz Bartolewski jeszcze ukarany czerwoną kartką!

• Rzut karny dla Śląska Wrocław!

• Po akcji Śląska Wrocław jeden z zawodników gości prawdopodobnie zagrał ręką we własnym polu karnym. Arbiter na pewno będzie tę sytuację sprawdzał!

• Oraz Tomasz Pieńko zastąpił Filipa Starzyńskiego.

• Zmiana także w Zagłębiu Lubin. Tornike Gaprindaszwili pojawił się w miejsce Kacpra Chodyny.

• Ostatnia zmiana w Śląsku Wrocław. Piotr Samiec-Talar zmienił Dennisa Jastrzembskiego

• Kacper Chodyna stanął przed szansą na swoją drugą bramkę, ale uderzył wprost w bramkarza!

• Diogo Verdasca ukarany żółtą kartką za protesty w kierunku arbitra.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie zagroziło bramce rywali.

• Łukasz Łakomy oddał strzał z dystansu, ale piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

• Natomiast Victor Garcia pojawił się w miejsce Łukasza Bejgera.

• Kolejne dwie zmiany w Śląsku Wrocław. Karol Borys zmienił kontuzjowanego Petra Schwarza

• Petr Schwarz doznał kontuzji i raczej nie będzie w stanie kontynuować gry.

• Natomiast Michał Rzuchowski pojawił się w miejsce Nahuela Leivy.

• Dwie zmiany w Śląsku Wrocław. Erik Exposito zmienił Cayetano Quintanę

• Bartłomiej Kłudka popędził prawą stroną boiska, dośrodkował do Sasy Żivca, ten przyjął piłkę i oddał mocny strzał, który znalazł drogę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Sasa Żivec podwyższa na 2:0!!!

• Pierwsza zmiana w tym meczu. Sasa Żivec zmienił Damjana Bohara.

• "Miedziowi" dłuższą chwilę utrzymują się przy piłce, ale nie mają zamiaru atakować.

• John Yeboah oddał strzał z dystansu, ale zupełnie bez zagrożenia.

• Gospodarze na początku drugiej połowy meczu całkowicie zdominowali rywali, ale nic z tego nie wynika.

• Cayetano Quintana zdobył bramkę dla Śląska, jednak arbiter po analizie VAR nie uznał bramki i odgwizdał spalonego.

• Śląsk Wrocław dobrze rozpoczął drugą połowę meczu. Wrocławianie naciskają na rywali.

• Rozpoczynamy drugą połowę widowiska!

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy we Wrocławiu. Do przerwy Zagłębie prowadzi ze Śląskiem 1:0.

• Kolejny kontratak "Miedziowych", ale tym razem bez zagrożenia.

• Duża chaosu w ostatnich minutach pierwszej połowy meczu. Żaden z zespołów nie może skonstruować składnej akcji.

• Próba dośrodkowania w pole karne gości zupełnie bez zagrożenia.

• Znakomity kontratak Zagłębia Lubin, piłkę dostał Kacper Chodyna i oddał precyzyjny strzał, z którym nie poradził sobie bramkarz gospodarzy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Zagłębie Lubin obejmuje prowadzenie po trafieniu Kacpra Chodyny!!!

• Nahuel Leiva zdecydował się na strzał z dystansu, ale spokojnie interweniował Jasmin Burić.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie zagroziło bramce Śląska.

• Rafał Adamski pokusił się o indywidualną akcję, wpadł w pole karne, ale zdołał wywalczyć jedynie rzut rożny.

• Patryk Janasik popędził przy linii bocznej, ale niedokładnie dośrodkował w pole karne gości.

• Nieco spadło nam tempo spotkania. Obie drużyny teraz znacznie uważniej spisują się w defensywie.

• Po świetnej szansie Zagłębia, gospodarze zaczęli się wycofywać. Obecnie częściej przy piłce utrzymują się "Miedziowi".

• Znakomite dośrodkowanie z rzutu rożnego na głowę Aleks Ławniczak, ten uderzył mocno, ale wprost w bramkarza!

• John Yeboah dostał piłkę w polu karnym Zagłębia, oddał mocny, ale bardzo niecelny strzał.

• Coraz większa przewaga Śląska Wrocław w tym meczu. Gospodarze coraz bardziej naciskają rywali.

• Kolejna wrzutka w pole karne gości, ale bez zagrożenia.

• W odpowiedzi koronkowa akcja gospodarzy, ale żaden z graczy Śląska nie zdołał oddać celnego strzału.

• Damjan Bohar oddał strzał z dystansu, ale pewnie interweniował Rafał Leszczyński.

• Rozpoczynamy pojedynek we Wrocławiu!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie Stadionu Miejskiego we Wrocławiu. Za chwilę rozpoczniemy batalię!

• Oba zespoły przygotowywały się do wiosny w Turcji. Śląsk nie ściągnął żadnego nowego piłkarza, w Zagłębiu czekamy na debiuty bramkarza Sokratisa Dioudisa i Mateusza Grzybka.

• Na inaugurację w derbach nie padły bramki. Widowisko obejrzało blisko 10 tys. kibiców.

• Śląsk przystąpił do rundy rewanżowej z jedenastego miejsca, natomiast Zagłębie z dopiero piętnastego.

• Czas na pierwsze derby w rundzie rewanżowej - Dolnego Śląska. To zarazem debiut trenerski Waldemara Fornalika na ławce Miedziowych. W sektorze gości zabraknie kibiców z Lubina.

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin LIVE! Pierwsze derby w 2023 roku
1/3
przejdź do galerii

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin LIVE! Pierwsze derby w 2023 roku ©PAP

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin ONLINE. Temperatura tego spotkania będzie bardzo duża. To pierwsze derby Dolnego Śląska w 2023 roku. Spotkanie nie ma wyraźnego faworyta - obie ekipy często zawodzą w obecnym sezonie. Bukmacherzy większe szanse dają jednak gospodarzom. Gdzie oglądać mecz Śląsk - Zagłębie na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja LIVE w GOL24.pl.

PKO Ekstraklasa: Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin ONLINE

Największym problemem Śląska w pierwszej rundzie tego sezonu była ofensywa. Piłkarze z Wrocławia w 17 meczach strzelili tylko 17 bramek. Gorszy wynik osiągnęło tylko... Zagłębie. 13 goli zdobytych przez Miedziowych sprawia, że zespół z Lubina jest niechlubnym liderem w tej statystyce.

Defensywa także nie jest mocną stroną obydwu ekip. Dzisiejsi gospodarze stracili 22 gole, natomiast goście aż 27. Z tego powodu, w ekipie Zagłębia doszło niedawno do zmiany na stanowisku trenera. Stery przejął Waldemar Fornalik, czyli były szkoleniowiec Piasta Gliwice.

Piotr Burlikowski, dyrektor pionu sportowego Zagłębia: - Bez dwóch zdań zatrudnienie trenera Fornalika było najważniejszym wydarzeniem w naszym klubie w przerwie między rundami. Naszym zdaniem to był najlepszy z dostępnych na rynku szkoleniowców. Cieszę się, że udało się go przekonać do pracy u nas i myślę, że będziemy z tej decyzji zadowoleni.

Już latem włodarze Śląska Wrocław zapowiadali, że zimowe transfery będą zależeć od tego, jak przebudowana drużyna pod wodzą nowego trenera Ivana Djurdjevica poradzi sobie jesienią. Śląsk po pierwszej rundzie zajmuje 11. miejsce z dorobkiem 21 punktów i ma pięć "oczek" przewagi nad strefą spadkową. Patrzenie w dół jest konsekwencja tego, co się wydarzyło rok temu, kiedy drużyna miała wiosną walczyć o czołowe miejsca, a w ostatniej chwili uniknęła spadku.

Ivan Djurdjević, trener Śląska: - Na pewno jak rozwija się zespół, to w sposób logiczny rozwijają się jednostki. Dennis ma za sobą trudne pół roku, bo nie był w stanie pokazywać swoich umiejętności w trakcie meczów. Teraz dopiero widzimy, że wykonywana przez niego praca procentuje. Ogólnie jesteśmy zadowoleni z siły ofensywnej, bo jak na nas strzelaliśmy w sparingach sporo bramek. Pracujemy nad finalizacją akcji i widzimy postępy, więc z optymizmem patrzymy na nadchodzące spotkanie derbowe i całą rundę.

Nie zagrają w meczu Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin
Śląsk: brak absencji
Zagłębie: brak absencji

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Transmisja na żywo z meczu Śląsk - Zagłębie w Canal+ Sport. W internecie spotkanie w aplikacji i na stronie Canal+. Komentuje duet Robert Skrzyński - Remigusz Jezierski. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:00 - zapraszamy!