Euro 2020. Mecz Ukraina - Anglia ONLINE. Czy naszych...

Euro 2020. Mecz Ukraina - Anglia ONLINE. Czy naszych sąsiadów stać na sensację? Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Euro 2020, 1/4 finału
2021-07-03 21:00

Ukraina

0

Anglia

4

• Koniec! Anglia w półfinale na Wembley zmierzy się z Danią. Dziękujemy za uwagę.

• Teraz półfinały i finał Wembley. Anglia wyrasta na głównego faworyta turnieju?

• Anglicy spokojnie czekają już na zakończenie tego spotkania. Ukraińcy też mają już dosyć.

• Mocny strzał rezerwowego Makarenki odbija Pickford.

• Schodzi bohater - Kane. Za niego pojawia się Dominic Calvert-Lewin.

• Fatalna pomyłka Pickforda przy dalekim wyjściu z bramki, ale spanikowali Ukraińcy i zmarnowali świetną sytuację na gola.

• Oraz Jude Bellingham za Kalvina Phillipsa.

• Marcun Rashford za Sterlinga.

• Kieran Trippier w miejsce Shawa.

• Jewhen Makarenko za Serhija Sydorczuka.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego na pierwszy słupek dotarło wprost do rezerwowego Jordana Hendersona, który mocną główką podwyższył jeszcze prowadzenie Anglii.

• GOOOOOOOL!!! 4:0!! HENDERSON!!

• Kane o włos od hat-tricka! Zgrana piłka trafiła na jego nogę i potężny strzał z linii pola karnego świetnie obronił Buszczan!

• Jordan Henderson w miejsce Rice'a.

• Wydaje się, że już jest po sprawie. Czy Ukrainę będzie stać na strzelenie choćby jednej bramki?

• Shaw tym razem idealnie dośrodkował z akcji, tuż spod linii końcowej. Piłkę głową do siatki wpakował Kane. To jego drugie trafienie w tym spotkaniu.

• GOOOOOOL!! KANE PO RAZ DRUGI!!

• Po faulu na Kane'ie z rzutu wolnego dorzucał lewą nogą Shaw, a piłkę głową podręcznikowo uderzył Maguire.

• GOOOOOOL!! 2:0!! MAGUIRE PODWYŻSZA PROWADZENIE ANGLII!!

• Początek drugiej części.

• Koniec pierwszej połowy.

• Strzał Szaparenki sprzed pola karnego przeszedł tuż obok słupka angielskiej bramki!

• Jadon Sancho uderzył prosto, w sam środek, gdzie dobrze ustawiony był bramkarz Ukrainy. Sędzia po chwili odgwizdał spalonego.

• Niezła akcja Ukrainy. W ostatniej fazie akcji zablokowany został Ołeksandr Zinczenko.

• Sergiej Kriwcow doznał urazu. Konieczna będzie zmiana. Wchodzi Wiktor Cyhankow.

• Wybicie dogrania Sterlinga, piłka trafiła do Declana Rice'a i mocne uderzenie odbił przed siebie Heorhij Buszczan!

• Rzut wolny dla Anglii. Po dośrodkowaniu Luke'a Shawa główkował Kane, ale wysoko nad bramką.

• Anglicy wymieniają między sobą mnóstwo podań. Ukraińcy nie są w stanie dotknąć piłki.

• Luke Shaw wypuszczony w pole karne, wycofał do tyłu na pamięć, ale nie było tam żadnego z kolegów.

• Mykoła Matwijenko zwija się z bólu. Mamy przerwę w grze.

• Błąd Anglików, piłkę przejął Roman Jaremczuk i popędził na bramkę. Zdołał oddać strzał po ziemi, ale odbił go Jordan Pickford!

• Spokojne, leniwe tempo meczu. Anglicy mają kontrolę, a Ukraina w żaden sposób nie umie się na razie przeciwstawić.

• Teraz Anglicy ponownie postanowili przejąć inicjatywę w tym pojedynku.

• Ukraina stara się odgryźć Anglii, ale ma ogromne problemy, by przedostać się pod pole karne.

• Indywidualna akcja Raheema Sterlinga, zejście do środka i prostopadła piłka w kierunku Harry'ego Kane'a. Kapitan Anglików "dziubnął" lekko futbolówkę prosto do siatki.

• GOOOOOL!!! PIORUNUJĄCE OTWARCIE ANGLIKÓW!! HARRY KANEEEE!!

• Anglicy spokojnie konstruują swoje akcje w ataku pozycyjnym.

• Zaczynamy.

• Przed nami hymny narodowe i za kilka minut startujemy.

• A tak Anglii.

• Tak wygląda ustawienie taktyczne Ukrainy.

• W grupie Anglia pokonała Chorwację i Czechy, a zremisowała ze Szkocją. Ukraina zaliczyła tylko jedno zwycięstwo - z Macedonią Północną. Nieznacznie przegrała za to z Holandią oraz Austrią. W 1/8 finału po dogrywce pokonała Szwecję. Decydującą bramkę zdobył piłkarz, który tak naprawdę nie miał jechać na turniej, a jeszcze parę lat temu był proponowany polskim klubom - Artem Dowbyk.

• Anglia to faworyt, lecz nie murowany. Wprawdzie nie straciła jeszcze na Euro bramki, ale sama tez dużo nie strzelała. Dopiero z Niemcami w 1/8 finału strzeliła dwa gole. Przełamał się lider ataku - Harry Kane - którego wcześniej zalała taka sama fala hejtu jak Alvaro Moratę.

• Dobry wieczór! W sobotę przed północną poznamy komplet półfinalistów. W ostatnim ćwierćfinale na stadionie w Rzymie nasi wschodni sąsiedzi powalczą o sprawienie sensacji przeciw "Lwom Albionu". Relacja LIVE z meczu Ukraina - Anglia w GOL24.pl!

1/4
przejdź do galerii

©Alex Morton- UEFA/UEFA via Getty Images (©UEFA)

Euro 2020. Mecz Ukraina - Anglia ONLINE. W sobotę przed północną poznamy komplet półfinalistów. W ostatnim ćwierćfinale na stadionie w Rzymie nasi wschodni sąsiedzi powalczą o sprawienie sensacji przeciw "Lwom Albionu". Relacja LIVE od godziny 21:00.
Euro 2020. Mecz Ukraina - Anglia ONLINE

W grupie Anglia pokonała Chorwację i Czechy, a zremisowała ze Szkocją.

Rywalem w półfinale dla Ukrainy lub Anglii będzie zwycięzca pary Czechy - Dania.

Steve Bardens - UEFA/UEFA via Getty Images (©UEFA)

Andrij Szewczenko, selekcjoner Ukrainy: - Osiągnęliśmy już nasz cel i wszystko ponad będzie jak premia. Anglia to faworyt, ale piłce nożnej wszystko może się wydarzyć. Myślę, że Anglia przeżywa jeden z najlepszych momentów w swojej historii czego dowodem są dwa finały klubowych rozgrywek, a także wiele talentów wypływających z akademii. Przecież w kadrze grają już Foden czy Mount.

Gareth Southgate, selekcjoner Anglii: - Jestem pod wrażeniem tego, co Andrij zrobił z Ukrainą. Jesienią osiągnął kilka niezłych wyników w Lidze Narodów, nie przegrał w eliminacjach do Mundialu, no i na Euro wyeliminował Szwecję. Nie możemy dać Ukrainie przestrzeni do gry, bo posiada klasowych napastników.

Przewidywane składy na mecz Ukraina - Anglia:
Ukraina: Buszczan - Karawajew, Zabarnyj, Krywcow, Matwijenko, Zinczenko - Sydorczuk, Stepanenko, Szaparenko - Jarmołenko, Jaremczuk.
Anglia: Pickford - Walker, Stones, Maguire, Shaw - Henderson, Phillips -Foden, Mount, Sterling - Kane

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Ukraina - Anglia 0:0 (el. MŚ, 10.09.2013)
Anglia - Ukraina 1:1 (el. MŚ, 11.09.2012)

Euro 2020. Mecz Ukraina - Anglia TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w TVP 1, TVP Sport oraz TVP4K. W iinternecie mecz na stronie i w aplikacji TVP Sport. Komentuje duet Maciej Iwański – Marcin Żewłakow (prosto z Rzymu). Relacja LIVE w GOL24 od godziny 21:00 - zapraszamy!

Przedmeczowe studio od 20:30. Poprowadzi je Rafał Patyra, którego gośćmi będą: Sebastian Mila, Wojciech Kowalewski, Michał Gutka. Analizę przeprowadzi Nina Patalon, a analizę sędziowską Michał Listkiewicz.