Warta Poznań - Widzew Łódź ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Oddalić się od strefy spadkowej

Widzew Łódź

1

• Koniec meczu! Widzew wygrywa z Wartą po golu w 93. minucie spotkania!

• Jeszcze na końcówkę: Czorbadżijski w miejsce Letniowskiego.

• Ostatni stały fragment gry w tym spotkaniu. Dośrodkowanie w pole karne i zupełnie niepilnowany Patryk Lipski nawet nie oddał strzału! Od pomocnika piłka zwyczajnie się odbiła. Można powiedzieć, że wykonujący korner po prostu trafił w partnera. Futbolówka wleciała tuż obok prawego słupka Adriana Lisa!

• GOOOOOOOOOOOL! PATRYK LIPSKI!

• Kapitalna interwencja Lisa! Uderzenie głową w okienko i świetnie wybronił to golkiper Warty!

• Kościelny na ostatnie dwie minuty za Kopczyńskiego.

• Znowu bliscy samobója poznaniacy! Adrian Lis wybronił niefortunną interwencję Grzesika.

• Doliczone cztery minuty.

• Lis wypiąstkował lecącą w światło bramki piłkę po wrzutce z głębi pola.

• Schodzą Kun i Pawłowski. Wchodzą Shehu i Hansen.

• Dobre podanie do Kuna, ale na posterunku był Stavropoulos, który wślizgiem wybił piłkę na aut.

• Mecz wyjątkowo nieatrakcyjny. W drugiej połowie piłkarze nie rozpieszczają nas ani dobrą grą, ani okazjami bramkowymi.

• Żyro zdjął piłkę z nogi Kopczyńskiemu. Groźna była to okazja po dośrodkowaniu z prawej strony boiska.

• Lis złapał futbolówkę po wrzutce Danielaka.

• Krótko rozegrany stały fragment gry. Letniowski wypatrzył Pawłowskiego, lecz dobrze interweniował Kiełb.

• Lipski faulowany przez Corryna. Będzie szansa dla widzewiaków na wrzutkę.

• Corryn i Kupczak zastąpili Maenpaę i Żurawskiego.

• Szymonowicz powalił na ziemię Pawłowskiego.

• Ravas wyszedł z bramki po dalekim wykopie Lisa. Warta ma piłkę na połowie rywali.

• Lis na raty łapie piłkę po prostopadłym podaniu do Letniowskiego. Bramkarz wyprzedził pomocnika gości.

• Sanchez i Sypek schodzą. Wchodzą Zjawiński i Letniowski.

• Na murawę pada jeden z zawodników Widzewa. Ucierpiał staw skokowy i potrzebna jest zmiana.

• Kartka dla Zrelaka.

• I od razu fauluje w ataku Lipskiego.

• Piłkarz Warty może kontynuować grę.

• Starcie w polu karnym. Po krótkiej chwili Adam Zrelak położył się na murawie. To poważny sygnał o kontuzji.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Bez bramek do przerwy. Kończymy pierwszą połowę.

• Sypek łapie kartkę za ostry faul.

• Chwila przestoju w grze, bez wyraźnej przewagi żadnego z zespołu.

• Kapitalny powrót Grzesika! Sam na sam wychodził Sanchez, ale obrońca Warty w ostatniej chwili wyłuskał futbolówkę wślizgiem!

• Kolejna niewykorzystana szansa przez Wartę! Zrelak w sytuacji sam na sam przegrał z Ravasem.

• Znowu podanie za linię obrony Widzewa. Luis uderzał z obrotem i fatalnie przestrzelił.

• Piłka płasko dograna do Maenpy, który huknął na siłę i w efekcie był to strzał prosto w bramkarza.

• Znów próba Luisa. Po wrzutce z rzutu rożnego piąstkował Ravas, ale tym razem próba napastnika była za wysoka.

• Miguel Luis uderzył z dystansu. Miał problemy bramkarz Widzewa z czystą interwencją.

• Niezła wrzutka z rzutu wolnego na Grzesika. Nie było uderzenia, a goście mają wrzut z autu na wysokości własnego pola karnego.

• Próba Kuna z dystansu - łapie piłkę Lis.

• Dośrodkowanie Nunesa zablokowane, zablokowane też uderzenie z powietrza Pawłowskiego. Ale Widzewiacy mają rzut wolny po faulu Kopczyńskiego.

• Zrelak uderza głową po wrzutce Grzesika. Niecelnie.

• Trwa oblężenie bramki Widzewa, ale nie padają strzały, a jeśli już jakieś, to bardzo niecelne.

• Przewrócony Zrelak w polu karnym, oddał on piłkę do Żurawskiego, ale jego próba była niecelna.

• Blisko samobója była teraz Warta. Stępiński przepuszcza niskie dośrodkowanie i odbijająca się od pięty Maenpy futbolówka odbiła się tuż przy słupku od zewnętrznej części siatki.

• Dośrodkowanie Pawłowskiego i Stavropoulos wyczuł dobry moment na interwencję. Z rzutu wolnego zrobił się rzut rożny dla gości.

• Kiks Sancheza z obrębu pola karnego. Nie ma Lis najmniejszego problemu z wyłapaniem piłki po tym strzale.

• Niecelna wrzutka z narożnika boiska.

• Nieudany strzał z dystansu Pawłowskiego, ale to nic, bo beniaminek ma rzut rożny.

• Zamieszanie po wrzutce na bliższy słupek. Uderzał (chyba) Szymonowicz, ale na czas zablokował to bramkarz, któremu piłka odbiła się od kolana i wyleciała poza światło bramki.

• Krótkie wykonanie rzutu rożnego, po którym następuje dośrodkowanie. Zablokowanie i mamy znów korner.

• Spokojne rozegranie piłki przez gospodarzy.

• Zaczynamy spotkanie!

• Piłkarze wychodzą z "tunelu". Za chwilę zaczniemy.

• Chociaż obie drużyny dzielą 2 punkty, to są sąsiadami. Warta z 6 „oczkami” na koncie jest trzynasta, a Widzew – z czterema – czternasty. Za nimi są Piast Gliwice i otwierająca strefę spadkową Lechia Gdańsk (po 3 punkty). Po jednym punkcie mają za to Lech Poznań i Miedź Legnica.

• Porażki w nieparzystych seriach gier z Pogonią Szczecin (1:2), Lechią Gdańsk (2:3) i ostatnio z Legią (1:2) przedzielały odpowiednio wygrane z Jagiellonią na wyjeździe (2:0) i bezbramkowy remis we Wrocławiu.

• Teraz zawodnicy Dawida Szulczka będą chcieli zdobyć trzeci komplet punktów, mierząc się z… trzecim beniaminkiem. Różnica jest taka, że z Widzewem zagra w Grodzisku Wielkopolskim. O zwycięstwo nie będzie łatwo. Podrażnieni łodzianie będą chcieli przerwać serię trzech spotkań, w których zgromadzili zaledwie 1 punkt.

• Poznaniacy grają w tym sezonie bezkompromisowo. Na wyjeździe potrafili wygrać z beniaminkami, Miedzią Legnica (2:1) i Koroną Kielce (1:0), ale jako gospodarz przegrywali z Wisłą Płock (0:4) i Pogonią Szczecin (1:2). Do tego doszła porażka na inaugurację z sezonu z Rakowem Częstochowa (0:1) po bramce straconej w ostatnich minutach meczu.

• Poznaniacy powalczą dzisiaj o komplet zwycięstw z beniaminkami, mierząc z Widzewem Łódź. Goście zaś będą chcieli, podobnie jak rywale, zwycięstwem oddalić się od strefy spadkowej.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Warta Poznań - Widzew Łódź!

WR220730PK_A (4).JPG

©Piotr Krzyzanowski/Polska Pres Grupa

PKO Ekstraklasa. Mecz Warta Poznań - Widzew Łódź ONLINE. Poznaniacy powalczą dzisiaj o komplet zwycięstw z beniaminkami, mierząc z Widzewem Łódź. Goście zaś będą chcieli, podobnie jak rywale, zwycięstwem oddalić się od strefy spadkowej. Wygrać może tylko jedna drużyna. Która? Relacja LIVE w sobotę od godziny 20:00.

Mecz Warta Poznań - Widzew Łódź ONLINE

Teraz zawodnicy Dawida Szulczka będą chcieli zdobyć trzeci komplet punktów, mierząc się z… trzecim beniaminkiem. Różnica jest taka, że z Widzewem zagra w Grodzisku Wielkopolskim.

O zwycięstwo nie będzie łatwo. Podrażnieni łodzianie będą chcieli przerwać serię trzech spotkań, w których zgromadzili zaledwie 1 punkt. Porażki w nieparzystych seriach gier z Pogonią Szczecin (1:2), Lechią Gdańsk (2:3) i ostatnio z Legią (1:2) przedzielały odpowiednio wygrane z Jagiellonią na wyjeździe (2:0) i bezbramkowy remis we Wrocławiu.

Dawid Szulczek, trener Warty Poznań: Miesiąc temu narzekałem trochę na jakość kadry, teraz nie mogę już powiedzieć nic złego. Przypomina to czas początku wiosny, jak zmontowaliśmy dobrą ekipę i od razu na treningach widać było, że pracujemy o wiele lepiej. Nowi piłkarze powoli dochodzą do optymalnej dyspozycji. To mnie cieszy. Oczywiście są jeszcze mankamenty.
Każdy beniaminek ma swoją własną historię. Widzew wydaje się być najlepszy z tych zespołów, które awansowały do ekstraklasy. To drużyna dobrze zorganizowana i z pomysłem na grę. Lecz w sobotę chcemy przerwać złą passę w domowych meczach. Przegraliśmy w Grodzisku cztery ostatnie spotkania. Każda zła seria musi się skończyć

Janusz Niedźwiedź, trener Widzewa Łódź: - Dla mnie jutrzejszy mecz to kolejne zadanie do wykonania. O punkty nigdy nie jest łatwo. Mogliśmy zapunktować z Pogonią, Lechią i z Legią, bo graliśmy jak równy z równym. Ale absolutnie nie ma opcji, żebyśmy kogokolwiek zlekceważyli czy nazywali słabszym. Analizowaliśmy grę Warty, jej mocne strony i uważam, że w wielu aspektach są nawet zespołem lepszym od tych, z którymi do tej pory się mierzyliśmy. Na pewno trzeba będzie mocno się napracować, by wywieźć stamtąd punkty. Świadomi swoich mocnych stron, będziemy chcieli jutro je pokazać, natomiast Warta jest w mojej opinii zespołem bardzo groźnym.

„Zieloni” przystąpią do meczu bez Michała Jakóbowskiego, którego wykluczył uraz. U beniaminka nie wiadomo co z Markiem Hanouskiem.

Sędzią główny spotkania Warta Poznań – Widzew Łódź będzie Krzysztof Jakubik z Siedlec.

Ostatnie mecze bezpośrednie
22.01.2021 r. Warta Poznań – Widzew Łódź 3:1 (towarzyski)
06.02.2019 r. Widzew Łódź – Warta Poznań 0:2 (towarzyski)
07.02.2018 r. Warta Poznań – Widzew Łódź 0:1 (towarzyski)
13.03.2010 r. Warta Poznań – Widzew Łódź 0:2 (1. liga)
23.08.2009 r. Widzew Łódź – Warta Poznań 1:0 (1. liga)

Mecz Warta Poznań - Widzew Łódź TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w sobotę od godziny 20:00 w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Z Grodziska Wielkopolskiego mecz skomentują Rafał Dębiński i Maciej Murawski. W internecie transmisja w Canal+ Online.