Mecz Warta Poznań - Wisła Kraków ONLINE. Zagrają sąsiedzi z...

Mecz Warta Poznań - Wisła Kraków ONLINE. Zagrają sąsiedzi z tabeli. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 10. kolejka
2020-11-21 20:00

Warta Poznań

2

Wisła Kraków

1

• Koniec meczu! Po zmianie stron Warta Poznań odwróciła losy spotkania i pokonuje Wisłę Kraków!

• Goście biją głową mur. Nie są w stanie przedrzeć w okolice pola karnego Warty.

• Druga połowa potrwa co najmniej 4 minuty dłużej.

• I teraz stały fragment gry mieli przyjezdni. Po centrze z lewej strony Fatos Beciraj uderza głową nad bramką.

• Atak gospodarzy lewą stroną przynosi rzut rożny. Nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką Mateusza Lisa.

• Vullnet Basha upomniany żółtą kartką za faul na Michale Jakóbowskim.

• Vullnet Basha przejmuje piłkę na 18. metrze. Jego strzał został zablokowany.

• .. a za Jeana Carlosa Silvy pojawia się Aleksander Buksa.

• Fatos Beciraj wchodzi w miejsce Felicio Brown Forbesa...

• Adrian Laskowski ucierpiał w starciu z Felicio Brown Forbesem.

• Baterie sprawdzone, styki też, łączność jest. Zatem gra wznowiona po kilkunastu sekundach.

• Zdążą?

• Przerwa w grze. Sędzia Bartosz Frankowski... stracił łączność z asystentami i sprawdza co jest przyczyną usterki.

• Yaw Yeboah wywalczył rzut wolny na prawej stronie, chociaż Michał Jakóbowski dopatrzył się zagrania ręką przez skrzydłowego Wisły. Stały fragment gry nie przyniósł zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• ... a Chuca ustępuje miejsce Gieorgijowi Żukowowi.

• Podwójna zmiana w ekipie gości: Vullnet Basha zastępuje Nikolę Kuveljicia...

• Zupełnie nieudana centra z lewej strony. Daniel Bielica z "piątki".

• 43% Posiadanie piłki 57%

• To mógł być remis! Piłkę w polu karnym dostaje Chuca, który uderza minimalnie obok dalszego (prawego) spojenia!

• Yaw Yeboah na prawej stronie pospieszył się z centrą w pole karne. Ostatecznie Wisła wznawia grę z rzutu rożnego.

• Atak pozycyjny "Białej Gwiazdy" 30-35 metrów od bramki gospodarzy. Piłkę przejął Mateusz Czyżycki, który uruchomił Michała Jakóbowskiego. Jego podanie w pole karne zostało przecięte przez Patryka Plewkę.

• Adrian Laskowski upomniany żółtą kartką za faul.

• Cofnął kijem Wisłę?

• Yaw Yeboah zmienia Stefana Savicia.

• Jan Grzesik w roli prawoskrzydłowego zagrywa w pole karne i piłka po rykoszecie przypadkowo trafia pod nogi Mateusza Kuzimskiego. Ten sytuacyjnie czubkiem buta kieruje ją do siatki tuż przy lewym słupku!

• GOL DLA WARTY! MATEUSZ KUZIMSKI!!!

• Coraz śmielej atakują piłkarze Piotra Tworka. Wiślacy nerwowo wybijają. Szybko strzelona bramka po zmianie stron dodała Warcie +10 wiary we własne możliwości.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Bartosz Kieliba uderza obok bramki.

• Narew-szcie coś się dzieje

• Gospodarze poczuli krew i rzucili się do ataku. Zrobiło się groźnie przed bramką Mateusza Lisa po dalekim wyrzucie z autu. Nikola Kuveljić wyjaśnia sytuację wybiciem na uwolnienie.

• Czarna seria przerwana

• Zaskakująco zaczyna się nam druga połowa! Mateusz Czyżycki biegł z piłką środkiem i podaje na prawą stronę pola karnego do rozpędzonego Jana Grzesika, którym uderzeniem z ostrego kąta doprowadza do remisu!

• GOL DLA WARTY! STRZELCEM JAK GRZESIK!!!

• Czas na drugie trzy kwadranse!

• Wracamy do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie Warta Poznań mierzy się z Wisłą Kraków. Po trafieniu Adiego Mehremicia prowadzi "Biała Gwiazda".

• Jesteśmy świadkami całkiem ciekawego spotkania. Obie strony postawiły na dość "otwartą" grę i już w 9. minucie, po rzucie rożnym, na listę strzelców wpisał się Adi Mehremić. Gospodarze dążyli do wyrównania i Dawid Abramowicz zagrał ręką w "szesnastce", przez co Łukasz Trałka mógł doprowadzić do remisu. Niestety, przeniósł piłkę nad poprzeczką...

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• +2' Koniec pierwszej połowy. Po bramce Adiego Mehremicia Wisła Kraków prowadzi z Wartą Poznań.

• Stefan Savić faulem w środku pola przerywa kontrę Warty. Żółta kartka.

• Co próba, to gorsza.

Jeszcze Michał Jakóbowski odbija piłkę i rzut rożny nie przynosi.

• Poznaniacy radzą sobie z dośrodkowaniem Dawida Abramowicza. Będzie on miał jednak okazję do poprawki z lewego narożnika.

• Stefan Savić "łamie" akcję z lewej strony do środka. Uderza zza pola karnego w stronę bramki i piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

• Czekamy na więcej

• Łukasz Trałka na spalonym.

• Zakotłowało się przed "piątką" "Białej Gwiazdy", ale ostatecznie dalekim wybiciem udało się oddalić niebezpieczeństwo.

• I jeszcze jeden.

• Rzut wolny dla gospodarzy z ok. 30 metrów. Po dośrodkowaniu Łukasza Tralki Felicio Brown Forbes wybija na rzut rożny.

• Jean Carlos Silva przejmuje piłkę w okolicach prawego narożnika pola karnego. Jego strzał blokuje wślizgiem Jakub Kuzdra.

• Danieli Bielica wznawia grę z "piątki" po nieudanej akcji Wisły.

• Poznaniacy wybijają piłkę sprzed bramki po zaraniu Dawida Abramowicza.

• Przewinił Jan Grzesik, który ogląda żółtą kartkę.

• A teraz akcję lewą stroną przeprowadzili goście. Piłka ustawiona na linii bocznej pola karnego.

• ŁUKASZ TRAŁKA MARNUJE "JEDENASTKĘ"!!!

Zmylony Mateusz Lis rzuca się w stronę prawego słupka, a zawodnik Warty... posyła piłkę nad poprzeczką!

• Michał Jakóbowski przeniósł się na lewą stronę i wywalczył rzut wolny. Łukasz Trałka centruje i piłka trafia w rękę Dawida Abramowicza! Sędzia bez wahania wskazuje na "wapno"!

• Felicio Brown Forbes uderza z "szesnastki" obok lewego słupka.

• W ostatniej chwili gospodarze zablokowali strzał Jeana Carlosa Silvy. Gdyby nie ta interwencja, to byłoby groźnie.

• A teraz błąd Nikoli Kuveljicia chciał wykorzystać Mateusz Kuzimski. Zabrał on piłkę Czechowi i pognał w stronę bramki. Zagrał do Michała Jakóbowskiego, którego strzał nie sprawił problemu bramkarzowi Wisły.

• A teraz aut na wysokości Wisły mieli gospodarzy. Po dalekim wyrzucie z autu Bartosz Kieliba anemicznie uderza głową i Mateusz Lis spokojnie łapie piłkę.

• Patryk Plewka uderza z pola karnego, posyłając między nogami zawodnika Warty. Liczył, że to zaskoczy Daniela Bielicę, ale ten zdołał obronić strzał.

• Przyjezdni spokojnie rozgrywają w środku pola. Warta przyczajona czyha na błąd i możliwość przeprowadzenie kontry.

• Beniaminek chce jak najszybciej wyrównać. Przeprowadzili akcję bokiem boiska i zakończyli ją dośrodkowaniem. Piłkarze Artura Skowronka wyjaśnili sytuację.

• Odchodzącą piłkę z lewego narożnika posłał Dawid Abramowicz na 5. metr, gdzie najwyżej wyskoczył Adi Mehremić i uderzył głową w stronę bramki. Jeszcze próbował interweniować Adrian Laskowski, ale piłka wpada do siatki tuż pod poprzeczką!

• GOL DLA WISŁY! ADI MEHREMIĆ!!!

• "Białej Gwieździe" udało się teraz wyjść spod pressingu i przeprowadzić akcję prawą stroną. Przeciągnięta centra z prawej strony i Jan Grzesik wybija piłkę na korner.

• Wysoki pressing Adriana Laskowskiego opłacił się. Zablokował wybicie Adiego Mehremicia. Goście mają aut blisko swojego pola karnego.

• Dawid Abramowicz podłączył się do akcji ofensywnej Wisły. Chciał zbiec z piłkę do linii końcowej, ale zgubił ją po drodze.

• Zagranie z pominięciem drugiej linii na wolne pole do rozpędzonego Felicio Brown Forbesa. Czujnie poza "szesnastką" interweniuje Daniel Bielica.

• Gospodarze próbują przedrzeć się prawą stroną, ale sytuację wyjaśnia Adi Mehremić.

• Bartosz Frankowski gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Rozpoczęcie spotkania poprzedza minuta ciszy poświęcona Adamowi Musiałowi i Andrzejowi Gowarzewskiemu.

• Przy arbitrze głównym są już Bartosz Kieliba i Łukasz Burliga.

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Jedenastka "Białej Gwiazdy"

• Tak prezentuje się "jedenastka" beniaminka

• Tradycyjnie przed rozpoczęciem spotkania odsyłam do zapowiedzi:

• Relację NA ŻYWO poprowadzi Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

• Na zwieńczenie soboty z polską piłką przenosimy się do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie Warta Poznań zmierzy się z Wisłą Kraków. Pierwszy gwizdek sędziego Bartosza Frankowskiego już za 25 minut!

Warta - Wisła Kraków LIVE! To mecz sąsiadów z tabeli

Warta - Wisła Kraków LIVE! To mecz sąsiadów z tabeli ©Lukasz Gdak

Mecz Warta Poznań - Wisła Kraków ONLINE. Sobotę z PKO Ekstraklasą zakończymy w Grodzisku Wielkopolskim. Beniaminek zagra ze swoim sąsiadem z tabeli. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:00.

Mecz Warta Poznań - Wisła Kraków ONLINE

Wydaje się, że Warta okrzepła w ekstraklasowych realiach. Gra całkiem przyzwoicie. W ostatnim meczu ze Stalą Mielec (0:1) wszystko bylo przeciw niej (kontuzje, czerwona kartka, trzy wymuszone zmiany), ale jakimś cudem zgarnęła pełną pulę. Trener Piotr Tworek cieszy się z atmosfery w drużynie, piłkarze chwalą sobie współpracę z trenerem, który na tym poziomie jest debiutantem.

Dobrym potwierdzeniem postępu Warty jest fakt, że na tym etapie rozgrywek zajmuje najwyższe miejsce spośród wszystkich beniaminków. Warta zgromadziła dziesięć punktów, czyli tyle ile jej dzisiejszy rywal, w którego składzie są przecież Jakub Błaszczykowski, Yaw Yeboah czy Michal Frydrych.

- Mogę się zgodzić, że u siebie jeszcze nie strzeliliśmy gola i nie wygraliśmy, ale łącznie zdobyliśmy 10 punktów i ta liczba na pewno nie jest "śmieszna". Bardzo nam tego brakuje zwycięstwa u siebie i usilnie nad tym pracujemy - zaznacza trener Warty, Piotr Tworek.

Wartę chwali trener Wisły, Artur Skowronek. Na konferencji przekonywał: - Jej (Warty red.) piłkarze są bardzo zdyscyplinowani. Wiedzą, że w ekstraklasie każdy błąd może bardzo dużo kosztować. Zdarzył im się jeden mecz z Legią Warszawa, gdy stracili trzy bramki, ale szybko wrócili do swojej solidności. A solidność dają im piłkarze środka pola. Tacy, jak Kupczak, Trałka, czy za ich plecami Kieliba, który jest liderem całej linii obrony. W bramce mają Lisa lub Bielicę i oni również pomagają w tym, żeby byli solidni w defensywie. Warta jest również powtarzalna przy stałych fragmentach gry. Z sześciu bramek aż pięć strzelili właśnie po stałych fragmentach gry. Cierpliwie na nie czekają i wierzą, że będą w tym skuteczni.

Oglądaj mecz Warta Poznań - Wisła Kraków w Player.pl >>>

Nie zagrają w meczu Warta Poznań - Wisła Kraków:
Warta: Spychała, Jaroch, Rodriguez, Kopczyński
Wisła: - - - - -

Mecz Warta Poznań - Wisła Kraków TRANSMISJA TV
Mecz na żywo pokaże Canal+ Sport. W internecie transmisja w Player+ i aplikacji Canal+. Komentują Żelisław Żyżyński, Tomasz Wieszczycki. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 20:00 - zapraszamy!