• Koniec! Wisła Kraków gromi ŁKS Łódź 4:0!

• Znakomita akcja Wisły Kraków. Wszystko kończy Paweł Brożek, który dzisiaj jest w świetnej formie!

• 3 minuty dłużej potrwa ten mecz

• Jakub Błaszczykowski otrzymał mocny cios w twarz. Potrzebna jest pomoc medyczna.

• Aleksander Buksa ukarany żółtą kartką.

• Rafał Kujawa zmienia Łukasza Sekulskiego.

• Seria strzałów na bramkę Kołby, ale wszystkie zostały obronione przez bramkarza gości.

• Strzał Aleksandera Buksy ląduje na słupku! Ależ było blisko!

• Maciej Stolarczyk wysyła na murawę Aleksandra Buksę, a ten zmienia Kamila Wojtkowskiego.

• Strzał Sekulskiego z dystansu. Napastnik ŁKS-u nie trafił jednak w bramkę.

• Łukasz Piątek melduje się na murawie w miejsce Macieja Wolskiego.

• Michał Kołba świetnie broni strzał Rafała Boguskiego!

• Patryk Bryła wchodzi, a schodzi Pirulo.

• Potężna bomba zawodnika Wisły! Vukan Savicević wpakował piłkę w samo okienko!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Vukan Savicević!

• Jakub Błaszczykowski pojawia się na murawie! Doświadczony zawodnik zmienia Chucę.

• Strzał Jana Grzesika ląduje w rękawicach Buchalika, który dzisiaj jest w świetnej dyspozycji.

• Dobre dośrkodkowanie Savicevicia, ale obrońcy ŁKS-u zdołali wybić piłkę.

• Zamieszanie w polu karnym ŁKS-u. Żaden z zawodników Wisły nie zdołał jednak oddać strzału.

• Słaby strzał z rzutu wolnego Macieja Sadloka. Od bramki zacznie ŁKS.

• Michał Buchalik znowu stanął na wysokości zadania ! Świetnie broni strzał rywala!

• Czas na drugie 45 minut!

• Marcin Wasilewski zmienia w przerwie Lukasa Klemenza.

• Koniec pierwszej części meczu! Wisłą Kraków bardzo pewnie wygrywa z ŁKS-em Łódź.

• Obrońca Wisły Kraków wyskoczył najwyżej i mocnym strzałem głową pokonuje bramkarza ŁKS-u.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! David Niepsuj podwyższa prowadzenie Białej Gwiazdy!

• Jan Sobociński uderza głową i piłka leci wysoko nad bramką.

• David Niepsuj dogrywa w pole karne, ale defensywa gości zdołała zażegnać niebezpieczeństwo.

• Po bramce Pawła Brożka. tempo trochę spadło. Obie drużyny nie potrafią zagrozić bramce rywala.

• Vukan Savicević dograł idealnie na głowę Pawła Brożka i doświadczony napastnik Wisły strzela bramkę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Paweł Brożek zdobywa bramkę!

• Maciej Wolski uderza na bramkę i znowu broni Buchalik.

• Paweł Brożek uderza prosto w ręce bramkarza ŁKS-u.

• David Niepsuj ukarany żółtą kartką.

• Paweł Brożek wpada w pole karne i znowu defensywa ŁKS-u uratowała sytuację.

• Maciej Sadlok wykończył akcję Wisły Kraków, tylko że jego strzał został zablokowany.

• Kolejny strzał na bramkę Buchalika, ale tym razem piłka przelatuje obok bramki.

• Mocny strzał Grzesika, ale bardzo dobrze broni Buchalik.

• Zamieszanie w polu karnym ŁKS-u, ale piłka ostatecznie ląduje ponad bramką.

• Szymon Marciniak gwiżdże po raz pierwszy!

• Oba zespoły wychodzą na murawę!

• Dzisiaj spotykają się ze sobą sąsiedzi z tabeli. Zarówno Wisła Kraków jak i ŁKS Łódź mają po 4 punkty. Kto dzisiaj odniesie zwycięstwo?

• Dobry wieczór Państwu! Czas na pierwszy mecz 5 kolejki PKO Ekstraklasy! Wisła Kraków gości na własnym stadionie ŁKS Łódź! Na relację LIVE zaprasza Bartłomiej Modzelewski!

Bartosz Głąb

wisła łks online

Wisła Kraków - ŁKS Łódź ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Andrzej Banas / Polska Press

Wisła Kraków - ŁKS Łódź ONLINE. Na inaugurację 5. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Kraków podejmie przy Reymonta 22 ŁKS Łódź. "Biała Gwiazda" dwa tygodnie temu na własnym stadionie zdobyła jedyny komplet punktów w tym sezonie, natomiast ŁKS jedyny komplet "oczek" zdobył w meczu wyjazdowym. Gdzie oglądać mecz Wisła Kraków - ŁKS?

Wisła Kraków - ŁKS Łódź ONLINE

Dzisiejszego wieczora 5. kolejka PKO Ekstraklasy zainauguruję na Reymonta 22 w Krakowie. "Biała Gwiazda" na tym stadionie jak do tej pory zdobyła pierwszy i na razie jedyny komplet punktów w obecnym sezonie. Wisła dwa tygodnie temu rzutem na taśmę ograła Górnika Zabrze 1:0 po trafieniu hiszpańskiego pomocnika "Chuci".
Natomiast przed tygodniem mimo wielu okazji do zdobycia bramki, Wiśle nie udało się zanotować drugiego trafienia w tym sezonie. Zrobiła to natomiast Pogoń Szczecin, która na własnym stadionie wygrała z Wisłą 1:0. W tym sezonie PKO Ekstraklasy w meczach z udziałem Wisły Kraków pada zdecydowanie najmniej bramek. W czterech dotychczasowych kolejkach "Biała Gwiazda" zdobyła zaledwie jednego gola, ale straciła tylko dwie bramki.

Jeśli chodzi o ŁKS, jest to obecnie jeden z najbardziej chwalonych zespołów PKO Ekstraklasy, jednak dobra gra łodzian nie przekłada się na zdobycz punktową. Beniaminek ma na swoim koncie cztery punkty po czterech meczach, a jedyne zwycięstwo zanotował właśnie w Krakowie, w wyjazdowym meczu przeciwko Cracovii. W spotkaniach z Lechią, Lechem i Piastem, łodzianie prezentowali się co najmniej porównywalnie do mocnych przeciwników, ale udało im się zdobyć tylko jeden punkt.

Ostatni raz oba zespoły mierzyły swoje siły w sezonie 2011/12. W tamtym sezonie "Biała Gwiazda" dwukrotnie wygrywała te pojedynki. Najpierw na jesień w Łodzi Wisła wygrała 2:1 po bramkach Michaela Lameya i Dudu Bitona. Jedyną bramkę dla ŁKS-u zdobył wtedy Sebastian Szałachowski. Natomiast na wiosnę w Krakowie "Biała Gwiazda" wygrała 3:2 po hat-tricku Tsvetana Genkova. Dla ŁKS-u tym razem trafiali Marek Gancarczyk i Rafał Kujawa.

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Wisła Kraków: Buchalik - Sadlok, Klemenz, Janicki, Niepsuj - "Chuca", Szot, Savicević - Mak, Brożek, Boguski;

ŁKS Łódź: Kołba - Bogusz, Sobociński, Rozwandowicz, Grzesik - Kalinkowski, Piątek, Wolski - Ramirez, Sekulski, Pirulo.

NIE ZAGRAJĄ

Wisła Kraków: Basha, Burliga, Hayo-Kowalski (kontuzje);

ŁKS Łódź: Radionow (kontuzja).

FORMA W OSTATNICH MECZACH

WISŁA KRAKÓW
Pogoń Szczecin - Wisła Kraków 1:0 (PKO Ekstraklasa)
Wisła Kraków - Górnik Zabrze 1:0 (PKO Ekstraklasa)
Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 0:0 (PKO Ekstraklasa)
Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 0:1 (PKO Ekstraklasa)

ŁKS ŁÓDŹ
ŁKS Łódź - Piast Gliwice 0:1 (PKO Ekstraklasa)
ŁKS Łódź - Lech Poznań 1:2 (PKO Ekstraklasa)
Cracovia - ŁKS Łódź 1:2 (PKO Ekstraklasa)
ŁKS Łódź - Lechia Gdańsk 0:0 (PKO Ekstraklasa)

Wisła Kraków - ŁKS Łódź TRANSMISJA TV

Transmisję z pierwszego spotkania 5. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Kraków - ŁKS Łódź od 20:25 przeprowadzi CANAL+ Sport HD, CANAL+ 4K Ultra HD i CANAL+ Sport 3 HD. Mecz prosto ze stadionu w Krakowie skomentują Przemysław Pełka i Kamil Kosowski. Studio Super Piątku rozpocznie się o 20:00, a poprowadzą je Cezary Olbrycht i Andrzej Juskowiak. Relacja LIVE w GOL24.