• Takuto Oshima - 2
    • Jewhen Konoplianka - 3 (Jakub Myszor - 3)
    • Benjamin Kallman - 3 (Filip Balaj bez oceny)
    • Patryk Makuch - 3
  • Jeszcze zamieszanie za sprawą Cracovii, ale bramka nie pada. Koniec meczu. Wisła żegna rok zwycięstwem. Właśnie tego oczekiwali kibice po blamażu z Rakowem.

• Ghita przesadził z wślizgiem przy linii. O dziwo bez kartki.

• Ważna interwencja ostatniego stopera Cracovii.

• Sędzia dołożył sześć minut. Jedna już za nami.

• I jeszcze Balaj za Kallmana.

• Piłkarze Wisły nie oszczędzają Makucha. Aż dziw, że sędzia nie wyciąga kartki.

• Ależ blisko wyrównania! Cracovia mimo gry w osłabieniu bardzo groźne zaatakowała. Tuż obok prawego słupka kopnął Kallman.

• Schodzi bohater Wisły, czyli Wolski. Za niego Krywociuk.

• Lesniak za kontuzjowanego zmiennika, czyli Kolara.

• Oshima wylatuje z boiska w konsekwencji dwóch żółtych kartek!

• Wolski zbyt głęboko dośrodkował w nieźle zapowiadającej się akcji. Za chwilę kolejne roszady w składach.

• Od razu spróbował Rakoczy. Na posterunku Kamiński.

• 4197 osób - to frekwencja dzisiejszego meczu.

• Rakoczy w miejsce Loshaja.

• Siplak nie jest w stanie grać dalej. Czas na zmianę. Za niego Knap.

• Jednak sędzia nie podyktował jedenastki. Wisła miała z tej akcji tylko korner.

• Ucierpieli Kolar i zdaje się także Siplak.

• Wisła domaga się odgwizdania rzutu karnego! Kolar rzeczywiście został kopnięty przez Myszora.

• wolski

• A w Cracovii Myszor w miejsce Konoplianki.

• I jeszcze Lewandowski za Sekulskiego. To potrójna zmiana w Wiśle, zaplanowana przed akcją bramkową.

• Kolar za Szwocha.

• Rasak za Davo.

• Ależ trafienie Wolaka. Davo wystawił mu piłkę.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! CUDOWNY GOL WOLSKIEGO! OKIENKO! PAJĘCZYZNA ZDJĘTA!

• Kamiński dopadł do piłki przed nabiegającym zawodnikiem Cracovii. Dobrze stronę zmienił Konoplianka. To jego zagranie stworzyło niebezpieczeństwo na połowie Wisły.

• Kapuadi czysto skasował kontratak Kallmana.

• I jest żółta kartka dla kapitana Wisły.

• Przepychanki na boisku. Rzeźniczak kopnął Loshaja po gwizdku sędziego...

• Soczysty strzał Konoplianki po zgraniu. Ukrainiec kopie obok prawego słupka. Zabrakło może z dwóch-trzech metrów.

• Niemczycki interweniuje na szesnastym metrze! Nie dał się przelobować. Ale w tej akcji i tak spalił Wolski.

• Wstrzelenie Siplaka zablokowane. Wcześniej Cracovia także została zatrzymana w polu karnym.

• Tym razem Makuch główkuje. Znacznie gorszy strzał od poprzedniego. Za chwilę zmiany w drużynach?

• Makuch szukał strzałem okienka - pomylił się.

• Taką okazję jak na załączonym obrazku przepuściła Wisła. Sekulski źle odgrywał do nabiegających kolegów.

• wisła

• Kibice pomyśleli, że padła bramka! Po wrzutce Furmana z rzutu wolnego Chrzanowski główkuje w siatkę, ale od zewnętrznej strony.

• Zaczynamy od żółtej kartki dla Oshimy. Pomocnika zabraknie w pierwszej kolejce rundy rewanżowej.

• Druga odsłona rozpoczęta. Zdaje się, że bez zmian.

• Jeszcze celny strzał Cracovii. Kamiński na posterunku. Sędzia zaprasza piłkarzy na kwadrans przerwy. Póki co bez bramek.

• Sędzia doliczył minutę. Póki co mecz jest senny. Miejmy nadzieję, że ciekawiej będzie po przerwie.

• Na boisku zwija się z bólu Konoplianka.

• Kartkę zarobił również Szwoch. Jego wślizg był spóźniony.

• Żółta kartka dla Rodina. Zbyt mocno wszedł w nogę Wolskiego.

• Przed meczem pojawiły się plotki, że trener Zieliński opuści Cracovię w przerwie między rundami. Doniesienia zdementował rzecznik klubu.

cracovia

• Obok bramki kopnął Rodin. Cracovia dobrze wraca do obrony, bo Davo musiał wyhamować szybką akcję.

• Furman dobrze wstrzelił w pole bramkowe. Tam jest Kapuadi, ale o centymetry mija się z futbolówką. Nikt inny też nie przeciął zagrania.

• Z tej akcji Wisła powinna była wyciągnąć więcej. Zaczął Szwoch, dogrywał Davo, ale Sekulski nie miał z czego uderzyć.

• Loshaj z lewej nogi, bez przyjęcia. Po strzale z 20. metra Kamiński łapie piłkę.

• Scysja Wolskiego z Makuchem przy linii bocznej. Bez kartek.

• Loshaj kopie ze znacznej odległości - nad bramką.

• Powrót Oshimy. Japończyk nie pozwolił, żeby Tomasik przejął futbolówkę w polu karnym. Od bramki wznawia Niemczycki.

• Ani Davo, ani Sekulski nie byli w stanie zamknąć dośrodkowania strzałem. Wisła nadal przeważa - przynajmniej jeśli chodzi o posiadanie piłki.

• Cracovia broniła w ostatniej akcji całą drużyną - skutecznie.

• Wisła znowu próbuje z dystansu. Tym razem Vallo. Oshima podbija piłkę, ale to nie zaskakuje Niemczyckiego.

• Kallman oddaje celny strzał będąc w polu karnym. Trochę to była zbyt lekka i czytelna próba.

• Z dystansu spróbował Tomasik. Piłka ląduje na trybunach, ale o niewiele minęła poprzeczkę.

• W natarciu Wisła. Rapa blokuje próbę. Jest róg.

• Wolski szuka Sekulskiego na bliższym słupku. Za mocno zagraną piłkę przechwycił Niemczycki.

• To było raczej wstrzelenie, a nie strzał. Niemczycki łapie piłkę po zagraniu Wolskiego, które zamierzał przeciąć Davo.

• Na razie to mecz bez szczególnej temperatury. Brakuje strzałów na bramkę.

• Wisła nie stworzyła zagrożenia po wrzutce z rzutu wolnego.

• Jablonsky dość ostro potraktował Davo. Faul, ale nie na kartkę według sędziego.

• Vallo przegrał pojedynek przed linią końcową. Nafciarze próbują atakować prawym skrzydłem. Na razie bez efektu.

• Wisła konstruuje atak pozycyjny. Wzmaga się doping.

• Tomasik wrzucił niemal w pole bramkowe. Potem piłka do niego wróciła i dośrodkował gdzieś w trybuny. Koszmarna próba.

• Wisła w niebieskim komplecie strojów, Cracovia na biało z czerwonymi pasami na koszulkach.

• Od razu ofensywnie gospodarze. Musiał interweniować Niemczycki.

• Wybrzmiał pierwszy gwizdek. Od środka rozpoczęła Wisła.

• Z okazji Święta Niepodległości mecz poprzedza odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Piłkarze i sędziowie mają na sobie biało-czerwone szaliki. Flaga powiewa też na trybunach.

• wisła

• Ławka rezerwowych Cracovii: Hrosso, Jodłowski, Knap, Kapek, Rasmussen, Rakoczy, Stachera, Myszor, Balaj.

• Ławka rezerwowych Wisły: Gradecki, Krywociuk, Rasak, Lewandowski, Sulek, Gono, Lesniak, Kolar, Pawlak.

• Cracovia za to nie przegrała żadnego z ostatnich czterech meczów. Za nią wyszarpane zwycięstwo z Jagiellonią po golu stopera.

• Wisła nie wygrała żadnego z ostatnich trzech meczów, na dodatek odpadła z Pucharu Polski. W zeszłej kolejce przegrała aż 1:7 z liderującym Rakowem.

• Dokończenie piątku w PKO Ekstraklasie nastąpi na wciąż budowanym stadionie w Płocku. Zagrają sąsiedzi z tabeli, czyli siódma Wisła z szóstą Cracovią. Wygrany choć na chwilę wskoczy na podium.

©Andrzej Banas

PKO Ekstraklasa. Wisła Płock - Cracovia ONLINE. Gospodarze dzisiejszego spotkania są na 7. miejscu, natomiast goście na 6. pozycji. Wygrana w dzisiejszym meczu może oznaczać zakończenie rundy jesiennej na bardzo wysokiej pozycji. Początek spotkania 11 listopada o godz. 20:30. Gdzie oglądać mecz Wisła Płock - Cracovia na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Relacja LIVE w GOL24.pl!

PKO Ekstraklasa: Wisła Płock - Cracovia ONLINE

"Nafciarze" zaczęli obecny sezon z przytupem. Seria kilku wygranych z rzędu mogła wskazywać na to, że gospodarze dzisiejszego spotkania mogą marzyć nawet o podium pod koniec sezonu. Słabsza forma w ostatnich tygodniach sprawiła, że podopieczni Pavola Stano zajmują aktualnie 7. lokatę. Ich styl gry może budzić jednak podziw - słowacki trener ma pomysł na ten zespół i skrupulatnie go realizuje.

Wisła ma w swoim składzie najlepszego strzelca oraz asystenta ligi. Davo, czyli hiszpański pomocnik z ośmioma bramkami na swoim konie jest aktualnym liderem w walce o tytuł najskuteczniejszego zawodnika Ekstraklasy. Rafał Wolski, który zgromadził sześć asyst może się poszczycić mianem zawodnika, który ma najwięcej ostatnich podań w całej lidze.

Krakowski zespół to drużyna, która zdecydowanie preferuje grę z kontry. Statystyka średniego posiadania piłki Cracovii w tym sezonie to tylko 45 procent (15. miejsce w Ekstraklasie). Trener Jacek Zieliński jest w stanie wykorzystać swoich szybkich skrzydłowych oraz silnego Patryka Makucha, który tworzy sporo przestrzeni, aby zagrozić bramce rywala. Biorąc pod uwagę fakt, że Wisła Płock preferuje grę z piłką przy nodze, czeka nas dzisiaj bardzo ciekawy pojedynek.

Pavol Stano, trener Wisły: - Spotkanie będzie też okazją, by podziękować kibicom za bardzo fajne podejście do drużyny przez całą rundę, chcemy zrobić wszystko, by byli z nas dumni. Obojętnie, jak pojedynek się skończy, to już teraz mogę zapewnić, że staniemy na wysokości zadania. Zapraszam na trybuny, będzie co oglądać.

Jacek Zieliński, trener Cracovii: - Uważam, że Wisła to bardzo dobry zespół i nie oceniam go przez pryzmat meczu z Rakowem. Obecnie z Rakowem wiele zespołów miałoby duże problemy i mogło skończyć tak jak Wisła. To jest fajny zespół budowany przez Pavola Stano, dlatego spodziewamy się ciężkiego meczu.

Arbitrem głównym tego meczu będzie Paweł Malec. Pomagać mu będą Marcin Borkowski, Michał Gajda (asystenci), Piotr Pazdecki (sędzia techniczny), Paweł Pskia i Konrad Sapela (VAR).

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Cracovia - Wisła Płock 3:0 (13.05.2022, Ekstraklasa)
Wisła Płock - Cracovia 2:1 (28.11.2021, Ekstraklasa)

Nie zagrają w meczu Wisła Płock - Cracovia:
Wisła: -
Cracovia: Pestka (kontuzja)

Wisła Płock - Cracovia TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE
Transmisja na żywo z meczu Wisła Płock - Cracovia w Canal+ Sport. W internecie spotkanie w aplikacji i na stronie Canal+. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:10 - zapraszamy!

20:30 Wisła Płock - Cracovia transmisja