Euro 2020. Mecz Włochy - Anglia ONLINE. Futbol wróci do domu...

Euro 2020. Mecz Włochy - Anglia ONLINE. Futbol wróci do domu czy wróci do Rzymu? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

2 karne

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji, zapraszamy na teksty pomeczowe! Italia gasi światło w Londynie, trofeum zabiera do Rzymu!

• WIELKA ITALIA PO RAZ DRUGI W HISTORII ZOSTAJE MISTRZEM EUROPY!!!

• NIE MA GOLA! SAKA wyczuty przez Donnarummę i WŁOCHY ZOSTAJĄ MISTRZEM EUROPY!!!!

• NIE MA GOLA! Jorginho bawi się, a jego strzał broni cudem Pickford!!!

• Donnarumma broni strzał Sancho w lewy róg!!!

• Bernardeschi na 3:2 dla Włochów! Strzał w sam środek!!!

• Bonucci uderzył jak Lewandowski - wykonał delikatne wstrzymanie.

• Bonucci doprowadza do wyrównania! Uderzenie w prawy róg.

• Maguire na 2:1 dla Anglii! Pewny strzał w lewy róg!

• Belotti myli się! Pickford broni strzał w lewy róg!!!

• Kane wyrównuje! Ten sam róg, choć Donnarumma go wyczuł.

• 1:0 dla Włochów! Berardi nie myli się. Strzał w prawy róg!

• Czekamy na strzały. Pierwsi zaczną Włosi.

• Trwa losowanie. Chiellini zachował spokój, Kane tym bardziej.

• W naszej ankiecie stawiacie na Włochów:

• Koniec! Nie regulaminowy czas, nie dogrywka, tylko konkurs rzutów karnych wyłoni nam najlepszą drużynę Euro 2020! Chwila przerwy i za chwilę największe emocje...

• W sumie to sędzia doliczył nawet trzy minuty. Włosi w ataku.

• Trwa pierwsza z dwóch doliczonych minut.

• Bernardeschi mocno z rożnego, ale nikt nie przecina piłki!

• Sancho za Walkera.

• Róg dla Włochów. Dwie zmiany w Anglii - typowo pod karne. Wchodzi Rashford, o dziwo schodzi Henderson.

• Florenzi za Emersona.

• Miękka wrzutka do Bernardeschiego, ten nabija rywala, ale chyba nie ma ręki.

• Kartka dla Jorginho.

• Mnóstwo nerwów i dyskusji. Trwa przerwa po faulu na Angliku. Cierpi Grealish.

• Chiellini sprytnie wybija piłkę spod nóg Sterlinga. Mało brakowało, a akcja skończyłaby się zupełnie inaczej. Anglia w natarciu.

• Akcja za akcję. Belotti dorzuca, ale jego podanie przerwane. Zresztą napastnik był na spalonym.

• Donnarumma! Dzieje się też pod drugim polem karnym. Skuteczne piąstkowanie. Było gorąco.

• Bernardeschi!!! Silny, celny strzał. Pickford wypluwa piłkę po wolnym, ale nikt do niej nie zdążył dopaść.

• Druga połowa dogrywki rozpoczęta.

• Jeszcze wolny dla Anglii, ale Shaw za mocno, no i jest faul. Sędzia kończy pierwszą część dogrywki po doliczonej minucie i rozegraniu kilkudziesięciu sekund.

• Locatelli zablokowany przed polem karnym. Walka to słowo kluczowe dla tego fragmentu gry.

• Wielki pech Włochów, wielka ulga Anglików! Po wrzutce Pickford udanie interweniuje. Wyjął piłkę spod nóg Bernardeschiego.

• Taniec Grealisha w polu karnym. W końcu pomocnik odgrywa do Saki, ale ten źle przyjmuje w efekcie czego traci futbolówkę.

• Belotti na ofsajdzie.

• Grealish za Mounta.

• Phillips! Uderza z dystansu po podbiciu piłki. Trochę zabrakło, ale w tak potwornym zamieszaniu mogło skończyć się to niezłym rykoszetem.

• Locatelli za Verrattiego.

• Sterling wjeżdża w pole karne, ale Chiellini go dogania i wybija na wślizgu. Świetna interwencja. Kapitan sam sobie dziękuje za reakcję

• Na razie bez sytuacji, za to sporo walki. Tym razem przesadził Anglik.

• Seria dość przypadkowych fauli na Anglikach. Bez kartek.

• No to gramy dalej. Od środka Anglia!

• Belotti za Insigne.

• chiellin

• Koniec drugiej połowy! Za chwilę dogrywka. Piłkarze są już bardzo zmęczeni.

• Fauluje znów Chiellini i dostaje kartkę!

• Wspomniany kibic na murawie Wembley:

• Saka zatrzymany przez Chiellinego. Wybicie w aut.

• Trwa doliczony czas gry. Sędzia dodał sześć minut. Będzie dogrywka?

• Sterling w swoim stylu wjechał w pole karne. Bonucci go wyczekał i wyjechał z nim za linię końcową.

• Czterech stewardów uganiało się za kibicem po murawie. Długo to trwało, ale już gramy.

• uefa

• Przerwa w grze. Na boisku zjawił się kibic.

• Tym razem Shaw uderza bardzo źle. Chiesa niestety schodzi... Za niego Bernardeschi.

• Kartka dla Insigne.

• Mount odgrywa do Saki, ale ten był zbyt blisko piłki i jej nie opanował.

• Trwa przerwa po faulu na Chiesie.

• Chiesa w najlepszym wydaniu. Idzie między dwóch, trzech i tym robi przewagę. Świetny występ.

• Gra Włochów i sam wynik potwierdzają, że Mancini ściągnął najsłabszych zawodników.

• Niesamowitą pewność złapali Włosi. Mówiąc językiem piłkarskim "siedli" na Anglikach. Nie odpuszczają, chcą to skończyć w regulaminowym czasie.

• Jeszcze raz Włosi. Cristante wbiega w pole karne, ale jest osaczony przez dwóch stoperów. W końcu traci piłkę.

• Henderson w miejsce zmęczonego Rice'a.

• Blisko gola na 2:1 dla Włoch! Berardi wbiega przed Shawa, lobuje Pickforda, ale minimalnie nad poprzeczką!

• Saka za Trippiera.

• Włosi w natarciu. Ależ ten mecz zmienił oblicze!

• Jeden kozioł, drugi, Pickford broni pierwszy strzał Włochów, Chiellini jest ściągany, chyba będzie karny, a tu nagle wyrasta Bonucci i doprowadza do remisu!!!

• Co za radość Włochów! Po kornerze stoper Bonucci wbija piłkę z bliska. Potworne zamieszanie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! WYRÓWNANIE!!!

• Maguire głową uprzedza nabiegającego rywala. Wrzucał Chiesa!

• Stones barkiem nad poprzeczką. Zabrakło z pół metra. Róg.

• Chiesa to najlepszy Włoch w tym meczu. On daje nadzieję, że wynik jest do odwrócenia.

• Interwencja meczu Pickforda! Kapitalnie sięgnął futbolówki po próbie Chiesy! Włoch wjechał w pole karne i nic sobie nie zrobił z trzema rywalami!. Świetny strzał, ale bramkarz jakims cudem odbił do boku.

• Sędzia gwizdkiem przerywa akcję Włochów. Było zagranie ręką po zgaszeniu piłki.

• Robi się ciekawie. Insigne z ostrego kąta, ale zostaje zablokowany przez Pickforda. Wcześniej Chiesa zaatakował z lewej flanki.

• Fruwa Maguire. Oddaje strzał głową, ale obok bramki. Nadal 1:0 dla Anglii.

• Bonucci doigrał się. Kartka za faul na Sterlingu przy linii bocznej.

• I jeszcze Berardi za Immobile. Na szpicy Chiesa czy Insigne?

• Wchodzi Cristante, schodzi Barella.

• Bardzo nieudany strzał Insigne. Zaraz najpewniej zejdzie Immobile.

• Czas na podwójną zmianę w zespole Italii.

• Nie ma wyrównania! Insigne szukał okienka, uderzając z rzutu wolnego. Trochę zabrakło.

• Na Wembley przeszło 60 tys. widzów.

• Sterling wjeżdża w pole karne, pada po kontakcie, ale nie ma decyzji o karnym.

• Barella otrzymał kartkę. Sfaulował Kane'a.

• Kibice odśpiewali hymn. Na razie bez zmian w obu jedenastkach.

• Rozpoczęła się druga połowa. Od środka Anglicy

• Trofeum na stadion wniósł Eder. To strzelec zwycięskiej bramki dla Portugalii w finale Euro 2016.

eder

• Piłkarze wracają na boisko. Za chwilę wznawiamy grę.

• Koniec pierwszej odsłony! Anglia po najszybszym golu w finale bliżej pierwszego tytułu mistrza Europy.

• Próbuje Bonucci z dystansu, ale lepiej zapomnijmy o tym strzale...

• Dwa strzały Włochów! Immobile zablokowany, dobitka Verrattiego za słaba.

• Sędzia doliczył aż cztery minuty. Ma to związek m.in. z problemami Jorginho.

• Emerson przekłada na drugą nogę w polu karnym, ale Anglicy nie dają się zmylić!

• Znów protestują Anglicy. Tym razem Rice domagał się odgwizdania faulu.

• Sterling pada w polu karnym. Bonucci od razu go ponosi. Prosi, by nie symulował.

• Sędzia swym ustawieniem przeszkodził Jorginho w oddaniu strzału lub odegraniu w pole karne. Rzecz się działa po rzucie wolnym w okolicy szesnastki.

• Emerson odgrywa w ciemno, lecz piłka trafia do rywala.

• Na spalonym złapany Immobile. Gra dziś zdecydowanie słabiej niż Kane.

• anglia Fot. Michael Regan - UEFA/UEFA via Getty Images

• Jęk zawodu na widowni. Piłka nie trafia od Shawa do wbiegających kolegów.

• W strzałach 3-1 dla Włochów, W strzałach celnych 1-0 dla Anglii.

• CHIESA! Ależ blisko wyrównania! Świetna akcja tego piłkarza. Odkleił się na skrzydle, zbiegł do środka i minimalnie kopnął obok lewego słupka.

• Dwójkowa akcja Kane - Sterling. W ostatniej chwili Bonucci oddala zagrożenie.

• Da się wyczuć nerwowość w poczynaniach Włochów; im bliżej są bramki, tym gorsze decyzje podejmują.

• Przeszło pół godziny finału za nami. Włosi próbują uspokoić grę.

• Z daleka uderza Insigne, ale bardzo źle.

• Jorginho na razie wraca. A Anglia długo wymienia piłkę. Nagradzani brawami m.in. Shaw i Sterling.

• Niewykluczone, że dojdzie do wymuszonej zmiany. Jorginho opatrywany za linią boczną. Chwilowo Włosi w dziesiątkę.

• W strefie VIP m.in. David Beckham oraz Luis Figo.

• Na murawie z bólu zwija się Jorginho.

• Kibice wiwatują, gdy coś nie uda się Włochom. Tak było przed momentem, gdy za mocną piłkę otrzymał Chiesa. Presja, presja, presja!

• Stones uprzedza Immobile, wybijając głową w aut.

• Shaw strzelił gola w 1 minucie 57 sekundzie.

• Emerson złapany na ofsajdzie. Zatem nie ma rzutu rożnego.

• Na razie Włosi z błędami, bez okazji na gola. Teraz długo rozgrywają.

• Kolejny rzut rożny dla Anglii. Piłka odbiła się od Jorginho.

• Pada już całkiem mocno. Chóralne śpiewy niosą gospodarzy turnieju i stadionu.

• Podanie Insigne w kierunku Immobile - trochę za mocne. Piłkę wyłapuje bramkarz.

• W dalszym ciągu napierają Anglicy.

• Shaw to nie tylko pierwszy Anglik z golem w finale Euro. To także piłkarz z najszybszą bramką w finale.

• Presja na Włochach. Sterling sfaulowany daleko od bramki przez Chielliniego.

• Bezpośrednia próba Insigne - zła. Kopnął obok muru, ale nad poprzeczką.

• Chiesa przedziera się na połowie Anglii i wywalcza rzut wolny. Sfaulował Shaw.

• Asystę zaliczył Trippier, ale wiele w tej akcji zrobił także Kane.

• Anglików nakręcają trybuny. Jorginho fauluje na połowie rywala.

• Niesłychany początek Anglików! Pierwsze wyjście, pierwsze dośrodkowanie z prawej strony i jest prowadzenie! Na długim słupku akcję skutecznie zamknął Shaw!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! ANGLIA!!!!

• Pierwszy korner dla Włochów - bez efektu. Insigne źle dośrodkował w pole karne.

• Gramy! Anglicy po raz pierwszy mistrzem Europy czy Włosi po raz drugi?

• Właśnie odśpiewano hymny. Zaczął padać deszcz.

• Piłkarze wychodzą na murawę!

• Jest kolorowo i głośno. Czas do finału odliczamy według dźwięku Big Bena, który co chwilę się przypomina.

• Trwa ceremonia zakończenia Euro. Organizatorzy wspominają miesiąc, w którym żyliśmy europejskim futbolem.

• Rodaków wspiera kontuzjowany Leonardo Spinazzola

Spinazzola Fot. Shaun Botterill - UEFA/UEFA via Getty Images

• Przypomnijmy, że wygrany będzie szczycił się tytułem do 2024 roku, kiedy następny turniej odbędzie się na wyłączność w NIemczech.

• Kończy się rozgrzewka obu drużyn. Trybuny już niemal wypełnione. To będzie wielki mecz!

• Przed meczem doszło do wielu patologicznych scen z udziałem angielskich kibiców. Nie o wszystkim wypada pisać, ale o szturmie na barierki Wembley, o rozbijaniu butelek i deptaniu włoskiej flagi jak najbardziej.

• Finał poprowadzi sędzia Björn Kuipers (Holandia). Na trybunach Wembley zasiądzie około 60 tys. kibiców. W Londynie pochmurnie, około 19 stopni Celsjusza

• Anglia na Włochy zmienia ustawienie: z czterech obrońców na trzech wspmaganych dwoma wahadłowymi.

włochy angli

• Anglia rozpoczyna bez Fodena (poza kadrą) i Saki, ale z Trippierem.

• Nie ma żadnych niespodzianek w jedenastce Włoch. Mancini stawia na identyczną jedenastkę co w półfinale.

• Droga Włoch do finału: 3:0 z Turcją, 3:0 ze Szwajcarią, 1:0 z Walią (faza grupowa), 2:1 pd. z Austrią (1/8 finału), 2:1 z Belgią (ćwierćfinał), 1:1, 4:2 k. z Hiszpanią (półfinał).

• Droga Anglii do finału: 1:0 z Chorwacją, 0:0 ze Szkocją, 1:0 z Czechami (faza grupowa), 2:0 z Niemcami (1/8 finału), 4:0 z Ukraina (ćwierćfinał), 2:1 pd. z Danią (półfinał).

• Anglia nigdy nawet nie była w finale Euro, podczas gdy Włosi dostąpili tego zaszczytu już trzykrotnie. Jedyny raz cieszyli się ze złota w 1968 roku, w imprezie, którą sami zorganizowali.

• Włosi z tytułem mistrza Europy po raz drugi w historii czy Anglicy po raz pierwszy - to najważniejsze pytanie dnia. W finale na Wembley trybuny będą sprzyjać "Lwom Albionu", ale to przecież Italia nie przegrała żadnego meczu od blisko trzech lat i w opinii wielu na Euro prezentuje najlepszy futbol.

• Stroje na finał Euro 2020: stroje

Tom

©Nick Potts/Press Association/East News

Euro 2020. Mecz Włochy - Anglia. Na ten mecz czekają kibice w całej Europie. W niedzielny wieczór oczy piłkarskiego świata zwrócone będą na Wembley, gdzie w finale Euro 2020 zmierzą się reprezentację Włoch i Anglii. Synowie Albionu bardzo chcą sięgnąć po pierwszy w historii tytuł Mistrzów Europy, ale ich rywale mają mnóstwo piłkarskich atutów, by im w tym przeszkodzić. Relacja LIVE od godziny 21:00.

Euro 2020. Mecz Włochy - Anglia ONLINE

- Dedykujemy to zwycięstwo wszystkim Włochom, którzy w ostatnim czasie przeżywali trudne dni. Dziś mamy się z czego cieszyć. Na początku turnieju nikt na nas nie stawiał, tymczasem zagramy w finale - cieszył się po wygranym po rzutach karnych półfinale z Hiszpanią selekcjoner reprezentacji Włoch Roberto Mancini.
Podobnie jak Duńczycy, Włosi zjednoczyli się podczas EURO w kibicowaniu reprezentacji, tworząc niesamowitą atmosferę.
Dania dedykowała swoje sukcesy Christianowi Eriksenowi, który w pierwszym meczu turnieju był reanimowany na boisku. Włosi grają dla Leonardo Spinazzoli. Prawy obrońca AS Romy był jednym z najlepszych graczy turnieju na swojej pozycji, w ćwierćfinale z Belgią doznał jednak kontuzji ścięgna Achillesa i musiał przejść operację. Zabieg się udał, ale 28-latek wróci na boisko za pół roku.

Po serii rzutów karnych Lorenzo Insigne i Gianluigi Donnarumma założyli koszulki z nazwiskiem kontuzjowanego kolegi. Żona Spinazzoli opublikowała z kolei w mediach społecznościowych nagranie, jak piłkarz wpada w szał radości przed telewizorem.

- Płaczę ze szczęścia. Było bardzo ciężko, ale Włosi nigdy nie dają za wygraną. Zawdzięczamy ten sukces sobie, Spinazzoli i kibicom. Jeszcze jeden krok i zostaniemy legendami - podkreślał Leonardo Bonucci.

Anglicy również będą niesamowicie zmotywowani. Na udział w finale wielkiej imprezy ojczyzna futbolu czekała od 55 lat (żadna europejska reprezentacja nie miała tak długiej przerwy). Mistrzostwo świata 1966 Synowie Albionu również zdobyli na własnym terenie. 30 lat później byli o krok od finału EURO. W półfinale z Niemcami na Wembley przegrali jednak po karnych, a decydującą jedenastkę zmarnował nie kto inny jak Gareth Southgate.
- Przed nami ostatnia wielka przeszkoda. Włosi są w znakomitej formie, ich obrońcy to wojownicy. Ale finały są po to, żeby je wygrywać. Mecz z Danią wiele nas kosztował. Musimy szybko się zregenerować - podkreśla angielski selekcjoner.

Aby „futbol wrócił do domu”, jak głosi hit grupy Three Lions towarzyszący reprezentacji Anglii na kolejnych przegranych turniejach od EURO 1996, drużyna Southgate’a musi oszukać przeznaczenie. Włosi to dla nich niezwykle niewygodny rywal. Bilans: 11 zwycięstw Italii, 8 Anglii i 8 remisów nie wygląda źle. Od 1997 r. Synowie Albionu wygrali jednak tylko raz, zremisowali trzykrotnie i przegrali cztery mecze.

Mało tego, podczas wielkich imprez Anglicy nigdy nie pokonali Azzurrich. Na EURO 80 przegrali 0:1. Dekadę później w meczu o brąz mundialu było 1:2. Podczas polsko-ukraińskiego EURO 2012 Włosi wyeliminowali ich w ćwierćfinale po karnych, a piękną „Panenką” popisał się Andrea Pirlo. Dwa lata później w fazie grupowej MŚ skończyło się na 2:1 dla Italii, ale żadna z drużyn nie awansowała do fazy pucharowej.

Jak będzie tym razem? Czy głośniej śpiewany będzie refren „It’s coming home”, czy włoska przeróbka - „It’s coming Rome”? Przekonamy się w niedzielę. Mecz o godz. 21, transmisje w TVP 1 i TVP Sport.

Przewidywany składy na finał Euro Włochy - Anglia:
Przewidywany skład Włoch: Donnarumma- Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini, Emerson - Barella, Jorginho, Verratti - Chiesa, Immobile, Insigne
Przewidywany skład Anglii: Pickford - Walker, Stones, Maguire, Shaw - Rice, Phillips - Saka, Mount, Sterling - Kane

Nie zagrają w meczu Włochy - Anglia:
Włochy: Spinazzola (kontuzja)
Anglia: - - - - -

Euro 2020. Mecz Włochy - Anglia TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w TVP 1, TVP4K oraz TVP Sport. W Internecie mecz za darmo na stronie i w aplikacji TVP Sport. Komentuje duet Mateusz Borek - Kazimierz Węgrzyn. Relacja LIVE od godziny 21:00 w GOL24 - zapraszamy!

Przedmeczowe studio od godziny 18:00 w TVP Sport, a od 20:35 w TVP 1. Poprowadzi je Jacek Kurowski, a gośćmi będą Janusz Michallik, Robert Podoliński, Marcin Żewłakow i Tomasz Smokowski. Analizą zajmie się Rafał Ulatowski, a pracę sędziów oceni Michał Listkiewicz.