Zagłębie Lubin

2

Lech Poznań

3

• Koniec meczu! Zagłębie Lubin postraszyło Lecha Poznań, ale ostatecznie przegrywa 0:2.

• Dani Ramirez mógł postawić kropkę nad "i"! Ograł rywala w polu karnym i uderza w stronę bramki. Dominik Hładun nie dał się zaskoczyć!

• Dani Ramirez wchodzi za Jakuba Kamińskiego.

• Dominik Hładun odbija piłkę przed siebie po uderzeniu Jakuba Kamińskiego! Dopada do niej Pedro Tiba, który z bliska kieruje do siatki, ale gol nie został uznany przez pozycję spaloną!

• Damian Kos dolicza co najmniej 5 minut do drugiej połowy.

• Artur Sobiech zmienia Mikaela Ishaka

• ... a za Adama Ratajczyka pojawia się Bartłomiej Kłudka.

• ... Dawid Pakulski zmienia Łukasza Łakomego...

• Potrójna zmiana w Zagłębiu: Erik Daniel zastępuje Kacpra Chodynę...

• Goście rażą nieskutecznością! Po podaniu Alana Czerwińskiego Jakub Kamiński uderza minimalnie nad poprzeczką!

Jeżeli piłkarze Macieja Skorży nie wygrają tego meczu, to mogą mieć pretensje wyłącznie do siebie!

• Po chwili Dominik Hładun będący przy prawym słupku, nogami odbija piłkę po uderzeniu Michała Skórasia!

• Mikael Ishak marnuje "setkę"! Po podaniu Michała Skórasia w polu karnym zgubił rywala i obija poprzeczkę!!

• Dominik Hładun łapie piłkę tuż przed linią bramkową po uderzeniu Mikaela Ishaka.

• Pedro TIba upomniany żółtą kartką za faul taktyczny.

• ... a za Adriela Ba Louę pojawia się Michał Skóraś.

• Podwójna zmiana w Lechu: Nika Kvekveskiri wchodzi za Joao Amarala...

• To mógł być remis! Łukasz Łakomy centruje z rzutu rożnego na dalszy słupek, gdzie główkował... Filip Starzyński. To mogło zaskoczyć wszystkich oprócz Filipa Bednarka, który zdołał skutecznie interweniować!

• Adriel Ba Loua upomniany żółtą kartką za faul na Łukaszu Łakomym.

• Robi wrażenie

• Łukasz Łakomy centruje w pole karne z lewej strony. Sytuację wyjaśnia Pedro Tiba.

• I mamy krótką przerwę z uwagi na "oprawę" kibiców.

• Dzieje się również na trybunach

• Sasa Żivec minimalnie pomylił się! Idealnie "zabrał się" z piłką w pole karne, po czym uderza w stronę dalszego prawego rogu i zabrakło naprawdę niewiele, by wpisał się na listę strzelców!

• Ależ kapitalna druga odsłona w Lubinie!

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Filip Bednarek nie zdołał wypiąstkować piłkę. Po bilardzie dopadł do niej Lorenco Simić, który z bliska posyła do siatki!

• GOL DLA ZAGŁĘBIA! LORENCO SIMIĆ!!!

• Filip Starzyński zmienia Łukasza Porębę.

• Po chwili Jakub Kamiński uderza płasko w boczną siatkę!

• To powinna być czwarta bramka dla Lecha! Jakub Kamiński podaje na prawą stronę "szesnastki" do Joao Amarala, który po zgubieniu rywala na zamach uderza tuż nad poprzeczką!

• Lubinianie wywalczyli rzut rożny po zablokowanym strzale Patryka Szysza. Po dośrodkowaniu Adam Ratajczyk uderza nad poprzeczką.

• Zamiast drugiej bramki dla Zagłębia, jest trzecia dla Lecha! Adriel Ba Loua centruje z prawej strony na 5. metr do wbiegającego Jakuba Kamińskiego, który mierzoną główką przy prawym (dalszym) słupku przywraca "Kolejorzowi" dwubramkowe prowadzenie!

• GOL DLA LECHA! JAKUB KAMIŃSKI!!!

• Niesieni dopingiem gospodarze poczuli krew i dążą do wyrównania.

• Będzie się działo w Lubinie! Jakub Żubrowski centruje z rzutu rożnego w pole karne i Kamil Kruk głową, po koźle, kieruje piłkę do siatki w lewy górny róg!

• ZAGŁĘBIE ŁAPIE KONTAKT! KAMIL KRUK!!!

• Z kontrą ruszyli "Miedziowi". Z lewej strony dośrodkowywał Adam Ratajczyk i Pedro Tiba wybija piłkę za linię końcową.

• Jakub Kamiński urwał się lewą stroną i podaje przed pole karne do Mikaela Ishaka. Ten źle opanował piłkę, przez co nie mógł uderzyć w stronę bramki.

• Czas na drugie trzy kwadranse!

• Pedro Tiba wchodzi na drugą połowę w miejsce Radosława Murawskiego.

• Wracamy do Lubina, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Zagłębie - Lech w 17. kolejce Ekstraklasy. Po pierwszej połowie prowadzą goście.

• W ostatnich tygodniach piłkarze Dariusza Żurawia prezentują się bardzo słabo i dzisiaj mamy tego potwierdzenie. Wykorzystują to poznaniacy, którzy najpierw zdobyli 2 bramki w ciągu 6 minut, a potem spokojnie kontrolowali przebieg spotkania.

Zagłębie - Lech

• 2 Strzały 15
    • 0 Strzały celne 4

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• Koniec pierwszej połowy. Po bramkach Antonio Milicia i Joao Amarala w pierwszym kwadransie Lech prowadzi na wyjeździe z Zagłębiem Lubin (2:0).

• Zupełnie nieudany strzał Łukasza Łakomego. Grę z "piątki" wznawia Filip Bednarek.

• Okazję miałby Mikael Ishak. Miałby, bo zabrał się z piłką w "szesnastkę" będąc na pozycji spalonej.

• W odpowiedzi przed szansą stanął Jakub Kamiński. "Łamie" akcję do środka i uderza płasko z niespełna 20 metrów minimalnie obok słupka!

• Do kontry ruszył Sasa Żivec. Dostaje piłę i uderza z okolicy prawego narożnika pola karnego w środek bramki, gdzie stał Filip Bednarek.

• Nie milknie doping kibiców Lecha

• Najpierw poprzeczka, a teraz "Miedziowym" sprzyjał słupek! Głęboko może odetchnąć Kamil Kruk, bo po jego niefortunnej interwencji mogła być trzecia bramka dla Lecha!

• Adriel Ba Loua ma ochotę wpisać się do protokołu sędziego w dziale "bramki". Był bardzo blisko - piłka po uderzeniu w stronę dalszego rogu w nieznacznej odległości minęła bramkę!

• Tempo spotkania lekko siadło. Gospodarze mają nawet niewielką przewagę, ale widać również brak pomysłu.

• Po chwili Radosław Murawski uderza z powietrza w boczną siatkę.

• Adriel Ba Loua w roli prawoskrzydłowego. Przekłada piłkę do lewej nogi i wrzuca na dalszy słupek. Tam obrońcy Zagłębia ratują się wybiciem za linię końcową.

• Jesper Karlstreom pograł na lewej stronie z Barrym Douglasem. Po zagraniu w :"szesnastkę" Adriel Ba Loua zostawiony sam jak Kevin w domu uderza z woleja i obija poprzeczkę!

• Osaczony przez 2-3 rywali Sasa Żivec nie zdoła urwać się lewą stroną. Zabrakło wsparcia kolegów, by udało się coś wycisnąć z tej akcji.

• [WIDEO] 8. MINUTA. GOL ANTONIO MILICIA (ZAG - LPO 0:1)

• O górną piłkę powalczyli Bartosz Salamon i Kacper Chodyna. Faulował defensor Lecha.

• Dwie stracone bramki w pierwszym kwadransie mocno zbiły z tropu zawodników Dariusza Żurawia.

• Alan Czerwiński obiegł Adriela Ba Louę i dostaje od niego piłkę na prawej stronie pola karnego. Zagrywa płasko do Mikaela Ishaka, ale po bilardzie piłkę przejmuje Joao Amaral. Ten uderza i po rykoszecie od Kamila Kruka trafia do siatki!

• JOAO AMARAL PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

• Kacper Chodyna tym razem centruje w "szesnastkę". Filip Bednarek spokojnie chwyta piłkę.

• Gospodarze chcieli szybko odpowiedzieć. Prawą stroną pograli Sasa Żivec i Kacper Chodyna. Po zagraniu drugiego z wymienionych wzdłuż pola karnego piłkę za linię końcową wybija Alan Czerwiński.

• Bardzo dobre dośrodkowanie Barry'ego Douglasa z rzutu rożnego, po którym Antonio Milić pewną główką wpisuje się na listę strzelców! To jego drugi gol w tym sezonie. I to z rzędu - przed tygodniem trafił w derbach Poznania.

• GOL DLA LECHA! STRZELCEM ANTONIO MILIĆ!!!

• Na strzał z dalszej odległości zdecydował się Joao Amaral. Piłka otarła się od Lorenco Simicia i wyszła za linię końcową. Rzut rożny.

• Sporo kibiców Lecha

• Po rzucie wolnym "Kolejorz" miał korner. Gospodarze radzą sobie z dośrodkowaniem Alana Czerwińskiego.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkował Bartosz Salamon! Dominik Hładun zdołał odbić piłkę do boku z linii bramkowej!

• Szybka żółta kartka w tym meczu. Upomniany Kami Kruk za faul na Joao Amaralu.

• Szybki przechwyt Patryka Szysza. Chciał podać przed pole karne do Sasy Żivca, ale przewidzieli to obrońcy Lecha, przechwytując piłkę.

• Damian Kos gwiżdże i spotkanie ze środka zaczynają goście!

• Kapitanami są Łukasz Poręba i Mikael Ishak.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• W poprzednim sezonie Zagłębie ograło u siebie Lecha 2:1. Na trafienie Mikaela Ishaka w doliczonym czasie pierwszej połowie odpowiedzieli pod koniec meczu Lubomir Guldan i Sasa Balić.

A kiedy ostatnio "Kolejorz" wywiózł z Lubina komplet punktów? Miało to miejsce 20 kwietnia 2018 r. po bramce Christiana Gytkjaera.

• W ekipie gospodarzy za czerwone kartki pauzują Sasa Balić i Alexandar Pantić. Dzisiaj na żółte kartki powinien uważać Kacper Chodyna, który ma już 3 na koncie. Dzisiejsza skutkowałaby pauzą w meczu z Wisłą Kraków (11.12).

Natomiast w Lechu 3 żółte kartki ma Jesper Karlstroem. Dzisiejsza skutkowałaby pauzą w meczu Radomiakiem Radom (11.12).

• Z kolei lechici, którzy rozegrali komplet spotkań (16), zajmują fotel lidera z 35 punktami. Taki sam dorobek ma Pogoń, a będąca na najniższym stopniu podium Lechia traci zaledwie 2 "oczka". W 5 ostatnich meczach zawodnicy Macieja Skorży zdobyli 11 punktów i stracili zaledwie 2 gole.

• Skład Lecha Poznań

Rezerwowi: Bartosz Mrozek - Joel Pereira, Dani Ramirez, Filip Marchwiński Michał Skóraś, Mateusz Skrzypczak, Pedro Tiba, Nika Kvekveskiri, Artur Sobiech.

• Po rozegranych 15 spotkaniach "Miedziowi" plasują się na 14. miejscu w tabeli z dorobkiem 17 punktów. O 5 "oczek" wyprzedzając Bruk-Bet Termalicę Nieniecza i będące w strefie spadkowej Legię oraz Górnik Łęczna (stawkę zamyka Warta Poznań - 11 punktów).

Ostatnie tygodnie nie są najlepsze w wykonaniu zawodników Dariusza Żurawia. Dopełnia tego obraz 5 ostatnich spotkań, w których udało się zgromadzić zaledwie 2 punkty, a trzykrotnie z rzędu schodząc z boiska na tarczy.

• Skład Zagłębia Lubin

Rezerwowi: Szymon Weirauch - Dawid Pakulski, Kacper Lepczyński, Bartłomiej Kłudka, Filip Starzyński, Daniel Dudziński, Tomasz Pieńko, Tomas Zajic, Erik Daniel

• Do rozpoczęcia spotkania jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi:

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

• Niedzielę w Ekstraklasie zaczynamy w Lubinie, gdzie za 25 minut, w ramach 17. kolejki, notujące zniżkę formy Zagłębie podejmie lidera - Lecha Poznań. Spotkanie poprowadzi Damian Kos...

Zagłębie Lubin - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Grzegorz Dembinski

Zagłębie Lubin - Lech Poznań ONLINE. Ten mecz ma wiele podtekstów. Miedziowych prowadzi były trener Kolejorza Dariusz Żuraw, który zniechęcił do gry przy Bułgarskiej obecnie najlepszego pomocnika PKO Ekstraklasy, Joao Amarala. 49-letni szkoleniowiec ma w nowej drużynie duże problemy, a władze Zagłębia szykują już jego następcę. Czy gwóźdź do jego "trumny" wbije Portugalczyk, a może Nika Kwekweskiri, którego Żuraw też odstawił?

Zagłębie - Lech ONLINE

Joao Amaral jest w tym sezonie liderem Lecha Poznań. Rozgrywa najlepszy sezon w karierze, o czym świadczą też jego liczby. Jest na czele klasyfikacji kanadyjskiej ekstraklasy. Ma na koncie 7 goli i 5 asyst. Wysoka forma Portugalczyka jest w zasadzie potwierdzeniem jego sporych umiejętności, które pokazywał przy Bułgarskiej podczas swojego pierwszego pobytu w Poznaniu.
30-latek debiutował w Lechu w spotkaniu z Szachtiorem Soligorsk w ramach eliminacji Ligi Europy i od razu wpisał się na listę strzelców. Zanim opuścił Poznań w sezonie 2018/19 strzelił 10 goli i miał 5 asyst, a jesienią 2019 zdobył 3 gole i dodał 4 asysty.

U trenera Żurawia nie był jednak pierwszym wyborem. Tylko dwa z 15 meczów w pierwszej części sezonu 2019/20 rozegrał od pierwszej do ostatniej minuty. Zwykle był zmieniany w pierwszej kolejności. Szkoleniowiec regularnie wypuszczał za niego, któregoś z młodych zawodników, by wypromować go w ekstraklasie.

Zagłębie - Lech STREAM

To wyraźnie nie podobało się Portugalczykowi, którego na transfer do Poznania namówił Ivan Djurdjević. Chciał opuścić Lecha Poznań. Szukał tylko pretekstu. 2 stycznia 2020 Kolejorz poinformował, że Amaral został wypożyczony na pół roku.

- Mam kłopoty osobiste związane z moją rodziną. Ponadto moja narzeczona jest w ciąży i w kwietniu będzie rodzić. Jest to dla mnie trudna sytuacja, bo nie potrafię utrzymać koncentracji, skupić się na grze, dawać z siebie wszystkiego dla klubu. A tego przecież chcę - tłumaczył Amaral niemal ze łzami w oczach na stronie klubowej.

Zagłębie - Lech NA ŻYWO

Lecz dopiero po powrocie do ojczyzny zdobył się na szczerość. W wywiadzie dla "A Bola" kilkanaście tygodni później powiedział: - Miałem dobry sezon w Lechu, ale pod jego koniec przyszedł trener z rezerw i z jakiegoś powodu nie ufał mi oraz nie lubił mojego stylu gry. Przestałem grać i będąc drugim strzelcem drużyny nie byłem później nawet pierwszym zmiennikiem. Chciałem być szczęśliwy, cieszyć się piłką, a trener mi to wszystko zabrał. Wtedy poprosiłem o odejście.

Po pół roku Amaral przyleciał do Poznania, ale Żuraw nie chciał go składzie. Trener dobył wicemistrzostwo Polski, czuł, że jego zespół jest na fali, miał Ramireza, więc zgodził się na kolejne wypożyczenie Portugalczyka. Wydawało się, że to już koniec Amarala w Lechu. Przełom nastąpił, gdy Maciej Skorża zastąpił Dariusza Żurawia. Budując kadrę na ten sezon, doświadczony szkoleniowiec chciał zobaczyć, jak prezentują się wszyscy wypożyczeni przez Lecha zawodnicy. Amaral, którego z Kolejorzem łączył jeszcze roczny kontrakt, na tyle mu się spodobał, że namówił do pozostania, jednocześnie przydzielając mu ważną rolę w drużynie.

O ile o Portugalczyku dziś mówi się w samych superlatywach, o tyle Żuraw ma bardzo złą prasę. Jest bardzo krytykowany nie tylko za wyniki Zagłębia, ale też na styl gry drużyny. Tak jak w Poznaniu, nie potrafi zażegnać kryzysu. Miedziowi od 1 października są na równi pochyłej. Przegrali trzy kolejne mecze ligowe i pucharowy z Arką Gdynia 1:2.Szefowie Zagłębia stracili zaufanie do szkoleniowca. Chcieli go zwolnić jeszcze przed meczem z Lechem, ale nie znaleźli odpowiedniego kandydata. Być może wynika to z tego, że brany pod uwagę Piotr Stokowiec, który prowadził już wcześniej Zagłębie, może objąć nowy klub dopiero od nowego roku. Powodem tego jest regulamin ekstraklasy, który mówi, że jeden trener nie może w jednej rundzie prowadzić dwóch klubów.

Dodatkowo jak w czwartek donosił "Przegląd Sportowy" w klubie uznali, że nieprzygotowane ruchy wcale nie muszą pomóc. Zdecydowano, że w obecnej sytuacji lepiej dać szansę Żurawiowi na wyciągnięcie zespołu z tarapatów. Aby mógł spokojniej pomyśleć o swojej przyszłości, Zagłębie w niedzielę z Lechem musi jednak zagrać zdecydowanie lepiej niż w ostatnich meczach. Sam trener także będzie miał dodatkową motywację, aby utrzeć nosa byłym szefom i być może Maciejowi Skorży, u którego w przeszłości był asystentem.

NIE ZAGRAJĄ:

Miedziowi bez Sasy Balicia, Aleksandara Panticia (dyskwalifikacje za czerwone kartki), Damiana Oko czy Jewgienija Baszkirowa (urazy). Kolejorz bez Pedro Rebocho (kontuzja). Nie wiadomo co z Pedro Tibą.

OSTATNIE MECZE:

Zagłębie Lubin - Lech Poznań 1:2 (04.09.2021, towarzyski)
Lech Poznań - Zagłębie Lubin 3:1 (30.06.2021, towarzyski)
Lech Poznań - Zagłębie Lubin 0:0 (05.02.2021, Ekstraklasa)
Zagłębie Lubin - Lech Poznań 2:1 (21.08.2020, Ekstraklasa)
Zagłębie Lubin - Lech Poznań 3:3 (06.06.2020, Ekstraklasa)

PRZEWIDYWANE SKŁADY:

Zagłębie: Hładun - Chodyna, Kruk, Simić, Bartolewski - Poręba, Żubrowski - Ratajczyk, Starzyński, Żivec, Szysz
Lech: Bednarek - Czerwiński, Satka, Milić, Douglas - Kvekveskiri, Karlstrom - Ba Loua, Amaral, Kamiński - Ishak

Zagłębie - Lech TRANSMISJA TV

Spotkanie Zagłębia Lubin z Lechem Poznań rozpocznie się w niedzielę, 5 grudnia o godz. 17:30. ransmisja w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3 (komentarz audiodeskrybcyjny). W internecie mecz można obejrzeć na platformach Canal+ - ncplusgo.pl i canalplus.com. Relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.

17:30 Zagłębie Lubin - Lech Poznań CANAL+ SPORT