Mecz Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław ONLINE. Kto rządzi na...

Mecz Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław ONLINE. Kto rządzi na Dolnym Śląsku? Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 6. kolejka
2021-08-29 15:00

Zagłębie Lubin

1

Śląsk Wrocław

3

• Koniec meczu! Derby Dolnego Śląska dla Śląska Wrocław, który wygrywa w Lubinie 3:1!

• Dominik Hładun broni strzał Krzysztofa Mączyńskiego.

• Centra Erika Daniela z prawej strony na dalszy słupek. Tam najwyżej wyskoczył Szymon Lewkot.

• Po centrze z bocznego sektora Karol Podliński główkuje obok bramki gości.

• Co najmniej 3 minuty dłużej potrwają Derby Dolnego Śląska. Tyle dolicza Piotr Lasyk.

• Za mocne podanie w pole karne do Karola Podlińskiego. Ten nie miał szans, by dobiec do piłki.

• Tańczymy labada, labada, labada

- niesie się po stadionie.

• Daleki wyrzut Sasy Balicia z autu w pole karne. Kamil Kruk główkuje ją za siebie w stronę bramki. Sytuację wyjaśnia Michał Szromnik.

• PIERWSZY GOL ERIKA EXPOSITO

• Wrocławianie wybijają piłkę z rzutu rożnego przed pole karne, skąd uderzenie Dawida Pakulskiego zostaje zablokowane.

• Ale najpierw zmiana - Sasa Balić wchodzi, Mateusz Bartolewski schodzi.

• Mateusz Bartolewski uderza płasko z lewej strony pola karnego w stronę dalszego rogu i z trudem interweniuje Michał Szromnik! Korner dla "Miedziowych".

• Zagłębie - Śląsk

• 11 Strzały 8
    • 3 Strzały celne 4
  • Jakub Wójcicki podaje bez przyjęcia przed pole karne do Dawida Pakulskiego. Czujny Łukasz Bejger uprzedził rywala, wybijając piłkę.

• Strata Karola Podlińskiego w kole środkowym zapoczątkowała kontrę Śląska, która jednak zamieniła się w atak pozycyjny.

• Waldemar Sobota zmienia Mateusza Praszelika, strzelca pierwszej bramki.

• Erik Exposito w poszukiwaniu trzeciej bramki! Jego strzał z lewej strony pola karnego broni Dominik Hładun!

• Wojciech Golla wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu z prawej strony.

• DRUGI GOL ERIKA EXPOSITO

• ... a za Kacpra Chodynę pojawia się Karol Podliński.

• Podwójna zmiana w Zagłębiu: Jakub Wójcicki zastępuje Adama Ratajczyka...

• Składna kontra Śląska, w której zabrakło mitycznego ostatniego podania. A dokładniej - mierzonego zagrania Bartłomieja Pawłowskiego.

• Dawid Pakulski uderza z dystansu minimalnie nad poprzeczką!

• Victor Garcia dostaje ponownie piłkę na lewej stronie i słyszy podpowiedź w swoim kierunku

Uno contra uno

Zdecydował się jednak na rozegranie i Krzysztof Mączyński podaje nie w tempo do Mateusza Praszelika

• Victor Garcia dostaje piłkę na lewej stronie i wrzuca miękko na 6. metr akurat tam, gdzie nie było żadnego z jego kolegów.

• Erik Exposito ma patent na Zagłębie

• Robert Pich urwał się prawą flanką i centruje w pole karne do Mateusza Praszelika. Obrona "Miedziowych" nerwowo wybijają piłkę na 16. metr pod nogi Erika Exposito, który przymierzył technicznie nie do obrony!

• DUBLET ERIKA EXPOSITO!!!

• Bartłomiej Pawłowski przedzierał się prawą stroną. Wywalczył aut na wysokości pola karnego gospodarzy.

• Robert Pich zmienia Rafała Makowskiego.

• Do czasu! Erik Daniel huknął z "szesnastki" i Michał Szromnik z trudem odbija przed siebie! Po chwili uderzył z ostrego kąta wysoko nad poprzeczką

• I jeszcze jeden rzut wolny. Mateusz Bartolewski nie zdołał skończyć akcję strzałem z pola karnego. Przeważają gospodarze, ale na razie nie są w stanie przełożyć tego na zagrożenie (i strzały celne0.

• I korner dla gospodarzy. Piłkę przed polem karnym dostaje Kacper Chodyna, który uderza obok bramki.

• Miękkie dośrodkowanie Filipa Starzyńskiego, z rzutu wolnego, w pole karne. Ian Soler nie zdołał skutecznie skontrować piłki głową w stronę bramki gości.

• Tym razem Kacper Chodyna ruszył prawą stroną i centruje w pole karne. W to zagranie włożył jednak trochę za dużo siły i sytuację wyjaśnia Bartłomiej Pawłowski.

• Kacper Chodyna zdecydował się na strzał z dystansu. Próba równie odważna, co niecelna.

• Uda się odwrócić losy meczu i przedłużyć serię?

• Adam Ratajczyk ponownie w roli głównej. Tym razem, po ograniu Krzysztofa Mączyńskiego, decyduje się na strzał z ostrego kąta. Nie zdołał jednak pokonać Michała Szromnika.

• Gospodarze chcą szybko doprowadzić do remisu. Wywalczyli stały fragment gry, po którym Kamil Kruk uderza głową obok bramki. Wrzucał Adam Ratajczyk.

• Błąd Kamila Kruka nie był tragiczny w skutkach. Zupełnie nieudany strzał Mateusza Praszelika.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Zmiana w przerwie w ekipie gospodarzy: Dawid Pakulski będzie grać w miejsce Iliji Żigulewa.

• Wracamy do Lubina, gdzie dobiega przerwa w meczu 6. kolejki Ekstraklasy między Zagłębiem a Śląskiem Wrocław. Po pierwszej połowie prowadzą goście (2:1). Co nas czeka po zmianie stron?

• +1' W doliczonym czasie nic się nie wydarzyło i sędzia zaprasza obie strony na przerwę. Śląsk Wrocław prowadzi na wyjeździe w Derbach z Zagłębiem (2:1).

• Piotr Lasyk dolicza 1 minutę do pierwszej połowy.

• Szymon Lewkot przerywa indywidualną akcję Erika Daniela .W tej sytuacji zachował się jak profesor.

• Kolejna dogodna okazja zmarnowana przez Erika Daniela! Po rzucie wolnym zakotłowało się w polu karnym Śląska i zawodnika Zagłębia uderza minimalnie obok bramki!

• Hiszpan podjął decyzję o bezpośrednim uderzeniu i pomylił się nieznacznie! Posłał piłkę minimalnie nad poprzeczką!

• Rzut wolny dla Śląska ok. 25 metrów od bramki gospodarzy. Raczej możemy się spodziewać dośrodkowania Victora Garcii.

• "Żółtko" na koncie Kamila Kruka za uderzenie Erika Exposito w twarz.

• Lewą flanką urwał się Mateusz Bartolewski, który zagrywa płasko na środek "szesnastki". Niefortunnym wślizgiem Wojciech Golla kieruje piłkę do własnej bramki, zaskakując Michała Szromnika!

• CO ZA PECH WOJCIECHA GOLLI! SAMOBÓJ!!!

• Ciekawie zapowiadała się akcja gospodarzy. Filip Starzyński przedarł się środkiem i osaczony przez 2-3 rywali podaje odrobinę za mocno w pole karne do Patryka Szysza

• Łukasz Poręba upomniany żółtą kartką za faul na Bartłomieju Pawłowskim.

• Przybici lubinianie. Nie dość, że nie radzą sobie na boisku, to jeszcze słyszą "swoje" od kibiców.

• Świetnie układa się to spotkanie dla piłkarzy Jacka Magiery!
    Erik Exposito uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego w poprzeczkę, ale że obrona Zagłębia nie była w stanie wybić piłkę, to Hiszpan miał okazję do poprawki! Uderzył płasko tuż przy prawym słupku, wyciągnięty jak struna Dominik Hładun nie miał szans na skuteczną interwencję!

• ERIK EXPOSITO TRAFIA DO SIATKI!!!

• Rzut wolny dla Śląska tuż za linią 16. metra, blisko narożnika pola karnego. Może być groźnie.

• GOL MATEUSZA PRASZELIKA

• Goście chcą podwyższyć prowadzenie. Wywalczyli rzut rożny, który jednak nie przynosi zagrożenia.

• Aktualny bilans Derbów Dolnego Śląska w Lubinie- 13 wygranych Zagłębia, 5 wygranych Śląska, 5 remisów (tt/Ekstraklasa).

• W Lubinie powinien być remis! Niepilnowany w "szesnastce" Erik Daniel dostaje piłkę, ale przegrywa pojedynek sam na sam z Michałem Szromnikiem!

• Goście chcieli pójść za ciosem. W środku pola przejął Erik Exposito, który osaczony przez dwóch podaje do Mateusza Praszelika. Wtedy kontra Śląska zamieniła się w atak pozycyjny.

• Gospodarze zostali skarceni za fatalny błąd przy wyprowadzaniu piłki w postaci niedokładnego zagrania Iana Solera do Filipa Starzyńskiego. Piłkę przejmują goście i na techniczny strzał tuż zza linii 16. zdecydował się Mateusz Praszelik tuż przy prawym słupku!

• GOL DLA ŚLĄSKA! STRZELCEM MATEUSZ PRASZELIK!!!

• Za mocne podanie na wolne pole do Erika Exposito. Piłkę w polu karnym przejmuje Dominik Hładun.

• Erik Exposito w roli skrzydłowego Wrzuca w pole karne... do nikogo.

• Źle rozegrany korner zapoczątkował kontrę piłkarzy Dariusza Żurawia. Erik Daniel pognał lewą stroną, ale zdołał go powstrzymać Bartłomiej Pawłowski.

• I jeszcze jeden.

• W odpowiedzi atak Śląsk. Gościom udało się wywalczyć rzut rożny.

• Ciekawie zapowiadała się akcja "Miedziowych". Gwizdkiem przerwał ją jednak sędzia - na spalonym był Adam Ratajczyk.

• Stały fragment gry nie przyniósł zagrożenia pod bramką Michała Szromnika.

• Od razu do ataku rzucili się gospodarze. Pierwsza akcja przynosi rzut rożny.

• Piotr Lasyk gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie ekipy wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Z kolei piłkarze Jacka Magiery, po rozegraniu 5 kolejek, zgromadzili 7 punktów. Daje to obecnie 9. miejsce w tabeli. Dorobek byłby może bardziej okazały, gdyby nie 3 remisy z rzędu - z Lechią (1:1), Górnikiem Łęczna (0:0) i Piastem (1:1). Wcześniej, na inaugurację sezonu, Śląsk podzielił się punktem z Wartą Poznań (2:2) i pokonał Cracovię (2:1).

• Gospodarze dzisiejszego spotkania plasują się na 16. (spadkowym) miejscu w tabeli z dorobkiem 6 punktów. Na ten bilans składają się porażki z Wisłą Kraków (0:3) oraz Wisłą Płock (0:4) oraz wygrane z Górnikiem Łęczna (3:1) i Pogonią Szczecin (2:0).

• Skład Zagłębia

Rezerwowi: Bieszczad - Lepczyński, Balić, Wójcicki, Baszkirow, Pakulski, Pieńko, Podliński.

• Przed pierwszym gwizdkiem tradycyjnie odsyłam do zapowiedzi:

• Skład Śląska

Rezerwowi: Putnocky - Poprawa, Verdasca, Stiglec, Hyjek, Łyszczarz, Sobota, Pich, Quintana.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

• Z Płocka szybko przenosimy się do Lubina, gdzie już za 25 minut Zagłębie zmierzy się ze Śląskiem Wrocław. Spotkanie poprowadzi Piotr Lasyk...

Zagłębie - Śląsk LIVE! Kto rządzi na Dolnym Śląsku?

Zagłębie - Śląsk LIVE! Kto rządzi na Dolnym Śląsku? ©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa

Mecz Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław ONLINE. W sobotę byliśmy świadkami Derbów Górnego Śląska, a dziś dowiemy się, kto rządzi na Dolnym Śląsku. Relacja LIVE od godziny 15:00.

Mecz Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław ONLINE

Zagłębie notuje dość kiepski początek sezonu. Zdobyło tylko połowę możliwych punktów i na dziś znajduje się w strefie spadkowej. Ostatnio przegrało w Płocku z Wisłą aż 0:4, choć wcześniej potrafiło ograć Pogoń Szczecin 2:0. Kibice są zdziwieni stategią klubu. Nowy pomocnik Koki Hinokio nie zdążył nawet zadebiutować przed wysłaniem na rok do Stali Mielec.

Obok Lecha Poznań Śląsk jest za to jedynym zespołem bez porażki. Ale z czterema remisami z rzędu. W zeszłej kolejce rzutem na taśmę zremisował z Piastem Gliwice 1:1. Wyrównującego gola strzelił Fabian Piasecki, który odszedł na wypożyczenie do Stali Mielec i w piątek w jej barwach zdobył debiutancką bramkę.

Przewidywane składy na mecz Zagłębie - Śląsk:
Zagłębie: Hładun - Chodyna, Soler, Kruk, Balić - Baszkirow, Poręba, Daniel, Starzyński, Żivec - Szysz.
Śląsk: Szromnik - Bejger, Golla, Verdasca - Pawłowski, Makowski, Mączyński, Garcia - Praszelik, Pich, Exposito.

Nie zagrają w meczu Zagłębie - Śląsk:
Zagłębie: Oko, Żubrowski (kontuzje)
Śląsk: Tamas (zawieszenie), Janasik, Bergier (kontuzje), Zylla, Sobota (?)

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Śląsk - Zagłębie 0:0 (Ekstraklasa, 30.04.2021)
Zagłębie - Śląsk 2:1 (Ekstraklasa, 11.12.2020)

Mecz Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Sport. Komentuje duet Adrian Olek – Remigiusz Jezierski. W internecie mecz w aplikacji Canal+. Relacja LIVE od godziny 15:00 w GOL24 - zapraszamy!