1 liga. Ależ meczycho w Mielcu! Stal dzieli się punktami z GKS-em

Adrian Orzech
Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
Stal Mielec zremisowała z GKS-em Katowice 3:3. Gospodarze przez większość meczu grali w przewadze, ale nie potrafili utrzymać dwubramkowego prowadzenia i podzielili się punktami z drużyną z Katowic.

Piłkarz meczu: Szymon Sobczak
Atrakcyjność meczu: 9/10

Spotkanie w Mielcu od początku było bardzo emocjonujące. Kibice długo nie czekali na otwarcie wyniku, bo już w 8. minucie Szymon Sobczak pokonał Sebastiana Nowaka ładnym strzałem z półobrotu.
Stal dobrze rozpoczęła zawody, a od 20. minuty grała w przewadze, bowiem Oliver Praznovsky brutalnym wejściem przerwał kontratak gospodarzy i sędzia wyrzucił go z boiska. Mielczanie przed przerwą podwyższyli prowadzenie, gdy kontratak skutecznie wykończył Krystian Getinger, który trafił do pustej bramki po świetnym, płaskim podaniu od Aleksandra Koleva.
Drugą połowę od mocnego uderzenie rozpoczął GKS. Krótko po wznowieniu gry sędzia odgwizdał rzut karny, który na bramkę zamienił Tomasz Foszmańczyk i było tylko 2:1 dla Stali.

Zawodnicy Stali myślami zostali jeszcze w szatni, drużyna grała ospale, a GKS choć w osłabieniu spychał mielczan do głębokiej defensywy. Na boisku widoczna były wielka determinacja zawodników z Katowic, którzy cały czas walczą o awans do Lotto Ekstraklasy. W 63. minucie Andreja Prokić, po błędzie Tomasza Libery bardzo ładnym lobem wyrównał wynik meczu.

Nadzieje na 3 punkty dla mielczan obudził Aleksandar Kolev - zawodnik uderzył nie do obrony w 71. minucie i zrobiło się 3:2 dla Stali. Gdy kibice Stali świętowali zdobycie trzech punktów, trybuny uciszył Mikołaj Lebedyński. W zamieszaniu podbramkowym rezerwowy zawodnik GKS-u najlepiej się odnalazł i doprowadził do wyrównania. Szkoleniowcy określili to spotkanie jako "mecz walki" i trudno się z nimi nie zgodzić. Mecz obfitował w wiele fauli, zawodnicy nie odpuszczali w żadnej sytuacji, a wynikiem tego było aż 7 żółtych kartek dla obu drużyn i jedna czerwona. GKS zagrał dojrzalszy futbol, a Stali zabrakło koncentracji w kluczowych momentach meczu. Dwa utytułowane kluby podzieliły się punktami, ale z wyniku może cieszyć się wyłącznie GKS Katowice.