1 liga. Mavroudis Bougaidis – bohater 22. kolejki Nice 1. ligi GOL24

JCZ
Mavroudis Bougaidis – bohater 22. kolejki Nice 1. ligi GOL24
Mavroudis Bougaidis – bohater 22. kolejki Nice 1. ligi GOL24 Lucyna Nenow / Polska Press
Mavroudis Bougaidis bohaterem kolejki. Grecki stoper przebojem wdarł się do Nice 1 Ligi. Z nim w składzie Podbeskidzie Bielsko-Biała nie straciło ani jednej bramki w trzech meczach. Przeciwko Ruchowi Chorzów 24-latek ustalił wynik, strzelając debiutanckiego gola.

Mavroudis Bougaidis – bohater 22. kolejki Nice 1. ligi

Bougaidis nie jest bynajmniej obcy kibicom zorientowanym na polskim rynku. W sezonie 2014/15 miał okazję występować w Ekstraklasie jako zawodnik Lechii Gdańsk. Rozegrał dwanaście meczów; większość w roli środowego obrońcy, pozostałe na lewym boku. Klub postanowił nie przedłużać z nim umowy, toteż Bougaidis wrócił do ojczyzny.

Po blisko trzech latach przerwy Bougaidis znów gra w Polsce, ale nie w Lechii i Ekstraklasie, a dla Podbeskidzia celującego w awans z 1 ligi (związał się umową do końca sezonu z opcją przedłużenia o rok). Początek notuje doprawdy imponujący: razem z Mariuszem Malcem utworzył duet stoperów, który nie pozwolił na utratę goli w meczach kolejno ze Stomilem Olsztyn, liderem Chojniczanką Chojnice, a także ostatnio Ruchem Chorzów.

Tydzień temu Bougaidis uderzył w poprzeczkę, zaś w sobotę znalazł sposób na bramkarza „Niebieskich”. Do siatki trafił w 49 minucie, uderzając głową po rzucie rożnym (zobacz od 2:18 na poniższym nagraniu). - Podanie od Sierpika było super i nic mi nie pozostało jak tylko je wykorzystać. Najważniejsze jest jednak to, że zdobyliśmy dziś trzy punkty i nie liczy się kto zdobył bramki – przyznał Grek w rozmowie z oficjalną stroną „Górali”.

Nasz cel jest jeden - chcemy powoli piąć się w górę tabeli i zdobywać kolejne oczka. Jeżeli w każdym meczu będziemy dawać z siebie 100 procent to myślę, że będziemy wygrywać nie tylko u siebie, ale i na wyjazdach – dodał Bougaidis.