Flota zremisowała z liderem

Marek Iwaniszyn
Flota Świnoujście 0:0 Górnik Zabrze
Flota Świnoujście 0:0 Górnik Zabrze Darmian Jędrusiński (Ekstraklasa.net)
W Świnoujściu zakończyło się zaległe spotkanie 12. kolejki Unibet I ligi. Liderujący w tabeli Widzew Łódź tylko zremisował z tamtejszą Flotą 1:1. Bramki padały zaraz przed i zaraz po przerwie.

Bramka dla Floty padła w samej końcówce pierwszej części spotkania. Damian Staniszewski wpadł w pole karne i strzałem w długi róg nie dał żadnych szans Maciejowi Mielcarzowi. Zaraz po zmianie stron padło jednak wyrównanie. Sernas strzelał zza pola karnego, a piłka odbijając się jeszcze od słupka, zatrzepotała w siatce bramki Prusaka.

W 78 minucie Marcin Robak miał kapitalną okazję do tego, by Widzew prowadził w tym meczu 2:1. We własnym polu karnym faulował Marek Niewiada i sędzia Mariusz Podgórski z Wrocławia nie miał wątpliwości i wskazał na "wapno". Strzał Robaka obronił jednak Sergiusz Prusak.

W końcówce spotkania Sernas zmarnował okazję sam na sam z Prusakiem.

Jeden punkt dał ekipie z Łodzi samodzielną pozycję lidera. Po 15. kolejkach wyprzedza Górnik Zabrze o jeden punkt.