GKS Katowice - Zagłebie LIVE! Elektryzujące derby w 1. lidze!

Bartosz Głąb
Zagłębie Sosnowiec zagra dzisiaj w Katowicach z GKS-em
Zagłębie Sosnowiec zagra dzisiaj w Katowicach z GKS-em Lucyna Nenow / Polska Press
W pierwszym dzisiejszym meczu 5. kolejki rozgrywek 1. ligi, w derbowym meczu GKS Katowice zagra u siebie z Zagłębiem Sosnowiec. Faworytem spotkania wydają się być goście z Sosnowca, ale jak wiemy, derby rządzą się swoimi prawami.

GKS Katowice gra w tym sezonie w kratkę. Na inaugurację przegrali u siebie z Wigrami Suwałki 0:1, potem wygrali na wyjeździe z Chrobrym Głogów 2:0, a ostatnie dwa mecze zakończyli remisami po 1:1. Kolejno najpierw w Katowicach z Chojniczanką Chojnice, a potem w Olsztynie z tamtejszym Stomilem.

Zagłębie natomiast po raz kolejny bardzo udanie rozpoczął sezon ligowy. W pierwszej kolejce co prawda zremisowali w Chojnicach z Chojniczanką 2:2, ale w następnym meczu udało się już odnieść zwycięstwo, 1:0 po bramce Łukasza Matusiaka. Półtorej tygodnia temu przyszedł kolejny wyjazdowym remis, tym razem bezbramkowy w Olsztynie ze Stomilem. W ubiegły weekend Zagłebie było znowu zwycięskie, tym razem ograli Sandecję Nowy Sącz, po dwóch golach Bartczaka.

Oba zespoły mierzyły się ze sobą w zeszłym sezonie 1. ligi i w obu spotkaniach była drużyna z Sosnowca. Najpierw w sierpniowym meczu w Katowicach zespół Zagłębia wygrał 1:0 po golu Konrada Budka. W rewanżowym spotkaniu rozgrywanym w listopadzie w Sosnowcu Zagłębie wygrało 2:1, wtedy niezwykle była emocjonująca w końcówce spotkania. GKS objął prowadzenie w 83. minucie za sprawą bramki Leimonasa, ale w ostatnich minutach spotkania Fidziurkiewicz zdobył dwie bramki, dając tym samym zwycięstwo drużynie z Sosnowca.

Mecze derbowe GKS-u Katowice z Zagłębiem Sosnowiec są bardzo elektryzujące, a kolejna ich odsłona zostanie nam zaprezentowana już dzisiaj od 17:30! Relacja na żywo w Gol24.pl!