Mecz Pogoń Siedlce - Wisła Puławy ONLINE. TRANSMISJA NA ŻYWO

Sebastian Chmielak
Lucyna Nenow / Polska Press
Przed nami 15. kolejka 1. ligi. Pierwsi na boiska wybiegną między innymi piłkarze Pogoni Siedlce i Wisły Puławy, którzy o godz. 16 stoczą pojedynek o ligowe punkty na zapleczu Ekstraklasy. Oba zespoły od kilku lat ze sobą współpracują - nie tylko na tle kibicowskim.

Mecz Pogoń Siedlce - Wisła Puławy ONLINE

Dzisiejsze starcie Pogoni Siedlce z Wisłą Puławy jest pierwszą okazją, aby oba zespoły powalczyły o ligowe punkty na poziomie 1. ligi. Nie jest tajemnicą, że między kibicami z Siedlec i Puław jest bardzo dużo sympatii, o czym można się przekonać, będąc na spotkaniach przy Jana Pawła II 6. Ponadto, od kilku lat tradycją stał się fakt, że w przerwie, czy to zimowej, czy letniej Pogoń i Wisła rozgrywają między sobą sparingi, co również świadczy o dobrej współpracy na tle partnerskim.

Siedlczanie imponują dyspozycją na własnym obiekcie. Cztery, kolejne zwycięstwa przy Jana Pawła II 6 robią wrażenie. Piłkarze trenera Dariusza Banasika solidnie pracują na miano - "siedleckiej twierdzy". Warto dodać, ze kapitan biało-niebieskich, Rafał Misztal od 360 minut w Siedlcach zachowuje czyste konto. Mankamentem Pogoni są spotkania wyjazdowe. Choć pojedynki w Chojnicach, Katowicach, czy ostatni w Bielsku-Białej mogły zakończyć się zwycięstwem Pogoni, o tyle ta sztuka ekipie z Mazowsza się nie udała. Dobra dyspozycja przekłada się na ligową tabelę. Obecnie siedlczanie z dorobkiem 20 punktów zajmują 7 miejsce.

Duma Powiśla również w ostatnim czasie może pochwalić się dobrymi rezultatami. Zwycięstwa z Mielcem oraz Tychami tchnęły nowego ducha w zespół z Puław. Los beniaminków zawsze jest trudny, o czym również przekonała się Wisła. W Mielcu ekipa z Lubelszczyzny przerwała passę 9 spotkań bez wygranej i uciekła od strefy spadkowej. Obecnie Duma Powiśla plasuje się na 11. lokacie z 17 oczkami na koncie.

BILANS OSTATNICH PIĘCIU BEZPOŚREDNICH POJEDYNKÓW:

Pogoń Siedlce z Wisłą Puławy rywalizowały dotychczas w oficjalnych meczach ośmiokrotnie. Pięć zwycięstw odnieśli siedlczanie, raz padł remis i dwa spotkania zakończyły się zwycięstwem Dumy Powiśla. Ostatni raz oba zespoły zmierzyły się 12 kwietnia 2014 roku. Wówczas w Puławach wygrali siedlczanie 1:0.

ARBITER SPOTKANIA:

Rozjemcą pojedynku przy Jana Pawła II 6 będzie Artur Aluszyk ze Szczecina, który w tym sezonie prowadził pięć spotkań na poziomie 1. ligi i jedno w ramach 1/16 finału pucharu Polski. Co ciekawe, sędziował on w poprzedniej kampanii aż cztery mecze z udziałem siedlczan (2 zwycięstwa, 2 porażki).

Pierwszy gwizdek arbitra o godz. 16! Serdecznie zapraszamy an relacje live z siedleckiego obiektu w serwisie GOL24.pl!