Mecz Ruch Chorzów - Miedź Legnica ONLINE. Gdzie oglądać w...

Ruch Chorzów

1

Miedź Legnica

0

• Jeszcze "laga" Pawła Kapsy z własnej połowy w pole karne gości! Wygrana przebitka przez Tomislava Bozicia, ale w miejsce, gdzie nie było nikogo.

I sędzia Sylwester Rasmus kończy mecz! Ostatni w tabeli Ruch Chorzów pokonuje trzecią w tabeli Miedź Legnica po golu Macieja Urbańczyka z rzutu karnego!

• To była piłka meczowa gości! Jednak Tomislav Bozić grający w tym doliczonym czasie jako "9" strzela daleko od bramki.

• Dwóch-trzech piłkarzy Miedzi na spalonym. Coraz głośniejszy doping kibiców "Niebieskich". Świętują trzy punkty, ale jeszcze zostało trochę czasu.

• Cztery minuty doliczone. Nic nie wynika z miazdżącej w ostatnich minutach przewagi Miedzi.

• "Żółtko" na koncie Przemysława Mystkowskiego za faul taktyczny.

• Gracjan Komarnicki zmienia Vilima Posinkovicia. Gospodarze będą bronić jednobramkowego prowadzenia.

• Nikołaj Bankow z najwyższym trudem ratuje swój zespółe przed utratą gola! Paruje strzał głową Wojciecha Łobodzińskiego!

• Mladen Bartulović zmienia Franka Adu Kwame'a. Dominik Nowak wzmacnia siłę ognia.

• Groźnie zapowiadała się kontra gospodarzy. Do momentu (nieudanego dośrodkowania) Miłosza Przybeckiego.

• Miłosz Trojak przecina górne podanie Wojciecha Łobdzińskiego do Jakuba Vojtusa. Od kilku minut przeważają goście, ale nic z tego nie wynika.

• Rzut rożny dla gości z prawej strony. Bez zagrożenia. Jeszcze przewinił w ofensywie Frank Adu Kwame.

• Chorzowianie dwoją się i troją by przerywać akcje rywala przed własnym polem karnym. Najpierw poradzili sobie z centrą Wojciecha Łobodzińskiego, a po chwili piłkę łapie Nikołaj Bankow. Zebrał gromkie brawa od kibiców "Niebiskich".

• A w Ruchu kontuzjowany Mello opuszcza murawę w asyście medyków. Na placu gry jest już Mateusz Zawal.

• Marquitos zmienia Łukasza Gargułę.

• Żóła kartka dla Franka Adu Kwame za skoszenie Mello w kole środkowym równo z trawą. Nawet trochę ją zniszyczł.

• Zakotłowało się w polu karnym Ruchu. Najpierw Nikołaj Bankow podbija płkę w siatkarskim stylu po centrostrzale Wojciecha Łobodzińskiego, a "dobitka" Jakuba Vojtusa przelatuje wysoko nad poprzeczką.

• Zza pola karnego uderzył Bartosz Nowak. Chociaż po drodze był rykoszet, to Paweł Kapsa nie dał się zaskoczyć. Pewnie chwyta piłkę.

• Santiago Villafane faulowany przez Przemysława Mystkowskiego w walce o górną piłkę.

• Mello w polu karnym centruje w pole karne do Bartosza Nowaka. Jonatan De Amo główkje na rzut rożny.

• Za Artura Balickiego na murawie pojawia się Bartosz Nowak.

• A od kilku minut prowadzi!

• U la la! Przemysław Mystkowski uderza z lewego narożnika pola karnego tuż obok dalszego spojenia bramki "Niebieskich"!

• Oskrzydlająca akcja Miłosza Przybeckiego prawą stroną. Zdołał dośrodkować niemal z liniii końcowej w "szesnastkę", ale Vilima Posinkovicia uprzedził bramkarz Miedzi. Swoją drogą, centra była zbyt głęboka.

• Dośrodkowanie Mello z rzutu wolnego pada łupem Pawła Kapsy.

• Jakub Vojtus wchodzi w miejsce bezbarwnego Fabiana Piaseckiego.

• Miedź szybko rzuciła się do odrobienia jednobramkowej straty. Atak został zastopowany przed polem karnym "Niebieskich".

• MACIEJ URBAŃCZYK NIE MYLI SIĘ!!!

Uderza płasko przy lewym słupku. Paweł Kapsa rzucił się w stronę prawego!

• Jeszcze żółta kartka dla Tomislava Bozicia za pchnięcie stojącego na linii 16. metra Miłosza Trojaka.

• Korner dla Ruchu z prawej strony. Jonathan De Amo powala rywala przed bramką i sędzia bez wahania wskazuje na "wapno"!

• Po chwili aut dla gości na wysokości pola karnego Ruchu. Bez zagrożenia.

• Zrobiło się cieplej pod drugą bramką. Tym razem pewnie piłkę łapie Nikołaj Bankow po centrze Przemysława Mystkowskiego.

• Pojedynek biegowy Miłosza Przybeckiego z Tomsilavem Boziciem. Szybszy był skrzydłowy Ruchu, ale jego płaskie podanie przed bramkę łapie Paweł Kapsa.

• Miedź zaczyna ze środka. Bez zmian w obu "jedenastkach"

• Bardziej nie chcąc niż chcąc - patrząc na pierwszą połowę w Chorzowie - wracamy na stadion przy Cichej na drugie trzy kwadranse spotkania Ruchu z Miedzią inaugurującym 11. kolejkę Nice 1. ligi. Co nas czeka po zmianie stron? Liczmy na to, że coś dobrego.

• Fabian Piasecki uderza bezpośrednio wysoko nad poprzeczką. Tym samym sędzia Sylwester Rasmus kończy pierwszą połowę. Ruch Chorzów bezbramkowo remisuje z Miedzią Legnica na otwarcie 11. kolejki NIce 1. ligi.

• Rzut wolny dla legniczan z blisko 30 metrów. Może być ciekawie tuż przed przerwą.

• Wojciech Łobodziński zyskał rzut rożny. Chorzowianie radzą sobie z dośrodkowaniem Łukasza Garguły.

• Mello huknął z ok. 20 metrów metr obok lewego słupka bramki Pawła Kapsy!

• Ale poziom meczu to III-IV liga

• Bardzo groźnie zapowiadała się kontra gości, która powinna zakończyć się golem! Po zagraniu Wojciecha Łobodzińśkiego z prawej strony pola karnego w jej centralną część na wślizgu minął się z piłką Fabian Piasecki! Zamykający akcję na dalszym słupku Omar Santanapodaje przed pole karne do nikogo...

• Przerwa w grze. Urazu w starciu z Santiago Villafane nabawił się Przemysław Mystkowski. Wydaje się, że niegroźny, więc może kontynuować grę.

• Omar Santana w roli prawoskrzydłowego centruje w pole karne. Dwukrotnie, ale za każdym razem był blokowany.

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie Mello z lewej strony. Zamiast wrzucić miękko w pole karne posyła świecę w sektory za bramką Pawła Kapsy.

• Po chwili Jonathan De Amo wślizgiem wygarnia piłkę spod nóg Vilima Posinkovicia na linii 16. metra. Minimalnie spóźniona interwencja i byłby rzut karny. Albo Chorwat stanąłby oko w oko z Pawłem Kapsą.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Miłosza Przybeckiego z prawej flanki. Prosto do "koszyczka" bramkarza Miedzi.

• Nikołaj Bankow na raty broni strzał Omara Santany z dalszej odległości.

• Mello chciał po linii zagrać do Vilima Posinnnkovicia. Podaje za mocno - Paweł Kapsa wznawia grę z "piątki".

• Ruch po akcji prawą stroną wywalczył rzut rożny. Od razu rośli zawodnicy "eRkI" w polu karnym, ale Rafał Augustyniak wyjaśnia sytuację.

• Niespodziewanie Grzegorz Bartczak podłączył się do akcji ofensywnej. Za mocno wypuścił sobie piłkę, co wykorzystał Vilim Posinković, blokując mu dostęp do futbolówki. Nikołaj Bankow z "piątki".

• Miłosz Trojak ofiarnie przyjmuje na ciało strzał Omara Santany. Gdyby nie to poświęcenie, to piłka leciałaby w okienko bramki "Niebieskich".

• Po chwili Vilim Posinković pada w "szesnastce" gości. Sędzia puszcza grę, a trener Miedzi - Dominik Nowak - głośno dopominał się upomnienia Chorwata żółtą kartką. Bezskutecznie.

• Dwójkowa akcja Omara Santany z Wojciechem Łobodzińskim. Dośrodkowanie drugiego z wymienionych do Fabiana Piaseckiego przecina Bojan Marković.

• Miłosz Przybecki chciał ruszyć prawym skrzydłem. Został zahaczony przed linią śodkową przez Omara Santanę. bez konsekwencji kartkowej.

• Żółta kartka dla Vilima Posinkovicia za faul w środku pola.

• ... centruje na dalszy słupek, ale tam górą była chorzowska obrona.

• Atak "Miedzianki" prawą stroną przynosi rzut rożny. Piłkę w narożniku ustawia Łukasz Garguła...

• Vilim Posinković decyduje się na crossowe zagranie na prawą stronę do Miłosza Przybeckiego. W to zagranie włożył za mało siły, przez co Frank Adu Kwame zgrywa piłkę głową do własnego bramkarza.

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego...

• Ostro bita piłka przez Santiago Villafane o centymetry mija dalszy słupek bramki gości!

• W odpowiedzi rajd prawą stroną Miłosza Przybeckiego. Wywalczył aut w pobliżu pola karnego legniczan. Szybkie rozegranie i przewinienie Rafała Augustyniaka. Rzut wolny z ok. 35 metrów.

• Kolejny groźny atak Miedzi. Tym razem wrzutka Przemysława Mystkowskiego nie znajduje adresata.

• W odpowiedzi składna akcja gości prawą flanką. Piłka zostaje zagrana w pole karne do Wojciecha Łobodzińskiego, który po wkręceniu w ziemię rywala strzela niedokładnie.

• I od razu Mello biegnie środkiem z piłką i na 30 metrów od bramki Pawła Kapsy zostaje podcięty przez Rafała Augustyniaka. Rzut wolny nie przynosi zagrożenia.

• Na gwizdek Sylwestra Rasmusa ze środka zaczynają gospodarze!

• Ale wcześniej ceremonia - wieloletni zawodnik i legenda "Niebieskich" Łukasz Surma, który niedawno zakończył karierę, odbiera pamiatki od władz.

• Obie drużyny wychodzą na murawę ochodzącego dzisiaj 82. urodziny obiektu przy Cichej! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie stron!

• Jak chorzowianie prezentują się przed własną publicznością? W czterech spotkaniach zdobyli 4 "oczka", co daje przedostatnie miejsce w tabeli (tyle samo punktów mają ostatenie Wigry), z bilansem bramek 6:6.

Z kolei legniczanie przyzwoicie prezentują się w delegacjach. 10 punktów po 5 meczach wyjazdowych to drugi wynik w Nice 1. lidze (Chrobry mają 11 punktów) z bilansem bramek 8:5

Kto i ile dopisze sobie punkty po dzisiejszym meczu?

• Rezerwowi Ruchu Chorzów: Libor Hrdlicka - Gracjan Komarnicki, Kacper Czajkowski, Łukasz Siedlik, Mateusz Zawal, Bartosz Nowak, Adam Setla.

• Ruch - Miedź w lidze w liczbach

• Rezerwowi Miedzi Legnica: Łukasz Sapela - Mladen Bartulović, Marquitos, Gracjan Jaroch, Jakub Vojtus, Paweł Zieliński, Tamas Egerszegi.

• Do pierwszego gwizdka sędziego jeszcze trochę czasu, więc warto zapoznać się z zapowiedzią Joanny Sobczykiewicz:

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego spotkania!

• Dzisiaj 11. kolejkę zaczyna nie tylko LOTTO Ekstraklasa. Tę samą serię spotkań zaczynają też w Chorzowie, gdzie za 20 minut podbudowany ostatnim zwycięstwem Ruch podejmie na ostatnim miejscu podium Miedź Legnica!

Joanna Sobczykiewicz

1/6
przejdź do galerii

Mecz Ruch Chorzów - Miedź Legnica ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Marzena Bugala- Azarko

O godzinie 20:45 Ruch Chorzów podejmie na stadionie przy ulicy Cichej 6 Miedź Legnica. Po ostatnim triumfie w Siedlcach gospodarze będą chcieli wygrać też przed własnymi kibicami. Tym razem rywal będzie zdecydowanie trudniejszy do pokonania. Czy uda im się to? Zapraszamy na relację LIVE do GOL24. Mecz będzie transmitowany również przez Polsat Sport.

Mecz Ruch Chorzów - Miedź Legnica ONLINE

Po serii fatalnych spotkań, w których Ruch tracił bramki głównie w ostatnich minutach, a nawet w doliczonym czasie nad „Niebieskimi” w końcu zaświeciło słońce. Po, jak zwykle nerwowej końcówce w Siedlcach po raz pierwszy w sezonie w Nice 1 Lidze wrócili z delegacji z trzema punktami.
W ostatnim meczu 10. kolejki chorzowianie wyszli na prowadzenie w 57. minucie, za sprawą młodego Artura Balickiego. Przywykliśmy już do tego, że tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra oddawali inicjatywę rywalowi, który zazwyczaj potrafił to wykorzystać. Podobnie było w przypadku Pogoni. Jarosław Ratajczak doprowadził do wyrównania na sześć minut przed końcem meczu. I jak zwykle spotkanie nabrało tempa. Chorzowianie tym razem nie poddali się. Wręcz przeciwnie. Szybko ruszyli do przodu, tworząc kolejne sytuacje bramkowe. Bartosz Nowak huknął zza pola karnego i w ładnym stylu pokonał golkipera siedleckiego zespołu. Ci, nie mając już nic do stracenia szukali remisu na wagę punktu, dlatego w polu karnym Nikołaja Bankowa przy stałym fragmencie gry znalazł się Rafał Misztal. „Niebiescy” wykorzystali wspomniane zamieszanie, a Michał Walski po kontrataku mógł cieszyć się z gola na (3:1).

Nowy trener Argentyńczyk Juan Ramon Rocha nie wprowadził wielkich zmian. Jego celem było głównie podbudowanie drużyny mentalnie. Jak pokazuje ostatnie spotkanie, coś w Ruchu zaczęło iść w dobrym kierunku. Sam fakt, że chorzowianie nareszcie pozbyli się pięciu ujemnych punktów nałożonych za zaległości finansowe jest powodem do optymizmu. Kibice nie powinni jednak cieszyć się na zapas, gdyż strata do 15. miejsca w tabeli, dającego baraże wciąż jest duża. Przed rozpoczęciem 11. kolejki wynosi aż dziewięć punktów. Dobrą wiadomością dla szkoleniowca gospodarzy jest to, że może dziś skorzystać z tych samych zawodników, którzy wygrali poprzednie spotkanie. Do zdrowia po kontuzjach wracają Kamil Słoma oraz Marcin Kowalczyk. Nie wiadomo, czy któryś z nich będzie już w stanie znaleźć się choćby na ławce rezerwowych. Naszym zdaniem, trener Rocha oraz drugi szkoleniowiec Krzysztof Warzycha postawią na identyczną jedenastkę, która wybiegła na murawę w Siedlcach.

Dzisiejsze zwycięstwo nad Miedzią byłoby idealnym prezentem dla kibiców, którzy przez ostatnie tygodnie z niepokojem patrzyli na to, co dzieje się z ich klubem. Nie będzie to wcale takie łatwe, ponieważ ekipa z Legnicy plasuje się na trzecim miejscu z dorobkiem 18. punktów. Piłkarze Dominika Nowaka przechodzą jednak cięższy moment. Przy świetnym bilansie pięciu zwycięstw i trzech remisów nagle przegrali dwa mecze z rzędu. Z tego powodu możemy liczyć na drobne zmiany w składzie. Sam szkoleniowiec nie chce przeprowadzać rewolucji kadrowej, lecz nie może pozwolić sobie na kolejne niepowodzenie. Jeżeli Miedź poważnie myśli o awansie do najwyższej klasie rozgrywkowej nie powinna w taki sposób tracić punktów.

Do Chorzowa z pewnością nie pojechał skrzydłowy Michał Bartkowiak, który pauzuje za cztery, żółte kartki. Poza nim wszyscy zawodnicy są do dyspozycji trenera Nowaka. Przed meczem w rozmowie z oficjalną stroną klubową zapowiedział jednak, że nie oczekuje łatwego spotkania, ani jego drużynie nie można z góry przypisać pełnej puli punktów. - Ruch gra dużo lepiej, niż wskazuje na to tabela. Mają sporą siłę ofensywną, ale też trochę mankamentów, które postaramy się wykorzystać.

Ruch Chorzów - Miedź Legnica: Kto wygra mecz 1 Ligi?

Bilans ostatnich spotkań:

Ruch Chorzów:

Pogoń Siedlce - Ruch Chorzów 1:3 (Artur Balicki, Bartosz Nowak, Michał Walski)
Ruch Chorzów - Górnik Łęczna 1:2 (po bramce samobójczej Arkadiusza Kasperkiewicza)
Olimpia Grudziądz - Ruch Chorzów 1:0

Miedź Legnica:
Miedź Legnica - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:2
Stomil Olsztyn - Miedź Legnica 2:0
Miedź Legnica - Bytovia Bytów 2:1 (Miaden Bartulović, Marquitos)

Mecz poprowadzi Sylwester Rasmus z Torunia. W obecnym sezonie był rozjemcą w pięciu meczach (trzy w Nice 1 Lidze i dwa rozegrane w ramach Pucharu Polski). Pokazał w nich 23 żółte kartki, jedną czerwoną oraz podyktował rzut karny.